Skocz do zawartości

Mount&Blade (seria)


Polecane posty

Ogniem i Mieczem możesz zainstalować bodajże 13 razy - masz 3 aktywacje i 10 cofnięć. Razem 13 :) Jak sformatujesz i nie cofniesz aktywacji to jedna przepada niestety.

#edycja

Ale przypomniałem sobie, że jeśli wszystko wykorzystasz, to po jakimś czasie (chyba 2 tygodnie, ale głowy nie dam) znowu możesz instalować.

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat trochę przycichł, więc ja z takimi dwoma pytankami:

1) Lepiej mieć w swoim oddziale kilka(naście) różnych rodzajów wojsk po kilku żołnierzy, czy może mieć dwa-cztery różne typy po kilkunastu żołnierzy? Pytam się, bo mam kilkunastu podopiecznych, a wygląda to mniej więcej tak:

1 doświadczony jeździec tatarski

1 rekrut jeździec tatarski

2 dragonów

....

I nie wiem czy dobrze robię, bo każdy z nich ma inne statystyki, i dziwnie to wygląda, jak jeden już bije któregoś z wrogów, a reszta się wleczy.

2) Jak stać się czyimś wasalem? Chodzi mi o to, że chciałbym walczyć pod czyimś rozkazem, móc dołączać się do większych bitew itd.

A sama gra jest znakomita. Tzn. chwilowo gram w Ogniem i Mieczem, bo w Warband'zie jest jakoś trudniej i mozolniej, a skopać tyłek Chmielnickiemu - bezcenne ;)

EDIT: Pytanie drugie nie ważne - zacząłem służyć królowi Kazimierzowi. Nie wyszło na dobre, schwytali mnie Szwedzi, moi ludzie pouciekali, a ja zostałem z niczym.

Warto brać do "swoich" jeńców czy polegać tylko na najemnikach?

Edytowano przez Taliak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie jest najważniejsza. U mnie procent decydujący o zakupie gry pod względem grafiki jest niewielki. Piszę to bo grafika w M&B jest kiepska... Do zakupu zachęciły mnie hasła typu "będziesz robił co chcesz". Myślałem, że znowu dam się nabrać, a tu miła niespodzianka! Zero zobowiązującej fabuły! Uśmiechało mi się to. Jednak gdy po raz pierwszy włączyłem grę to mój komentarz brzmiał mniej więcej tak:

-Ja i tu brzydkie słowo!!! Co to w ogóle jest?! - moim oczom ukazała się kanciasta i brzydka mapa świata. To ją bowiem oglądałem jako pierwszą. Myślałem, że projektowanie facjaty bohatera było tylko niepotrzebnym zabiegiem stylistycznym. Na szczęście się myliłem. Po wejściu do jakiejkolwiek lokacji gra pokazała co naprawdę potrafi. Może nie potrafi za wiele ale za to jakie ma cudowne zachody/wschody słońca! Ach! Wzruszyłem się. Walka na dobrym poziomie i satysfakcjonująca.

Twierdzę, że te dodatki trochę popsuły serie. Uważam iż wystarczyła podstawka i darmowe mody tworzone przez gracz dla graczy. M&B pozostanie na zawsze w moim sercu! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dzięki za rady :wink:. W takim razie wstrzymam się z kupnem Warbanda, a rozważę kupno Ogniem i Mieczem. :cool:. Na multi mi specjalnie nie zależy, bardziej na klimacie :happy:. A co sądzicie o Ogniu i Mieczem: Dzikie Pola? Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Dzikie Pola mają tę przewagę nad Ogniem i Mieczem, że zaimplementowano im grafikę (a raczej efekty) z Warbanda. Ponadto usunięto sporą część błędów. Jeśli stoisz przed wyborem, to bierz Dzikie Pola - nie zawiedziesz się. Inna sprawą jest, że zarówno DP jak i OiM, to takie większe mody do M&B sprzedawane za 50zł :( Cena jest nieproporcjonalna do zmian względem podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram sobie od czasu do czasu w Warbanda, bez żadnych śmiesznych ogniów i mieczów czy dzikich pól. Moim zdaniem warband jest najlepszy z serii M&B, bo trzyma klimat średniowiecza, ale ma grafikę do przeżycia (grafika podstawowego M&B to tragedia, niestety).

Jeśli chodzi o mody, to próbowałem wielu ale mogę polecić jeden, bez którego sobie już tej gry nie wyobrażam. Modzik nazywa się "Europe 1200" i przenosi nas ze zmyślonej krainy do prawdziwej średniowiecznej europy. Jak dla mnie największą wadą moda jest brak płytowych zbroi, twórcy tiwerdzą, że "rok 1200 to jeszcze nie czas na takie frykasy".

Mod jest nie jest jeszcze w 100% ukończony ale prace zbliżają się ku końcowi. Już zrobione frakcje:

Kingdom of Aragon

Kingdom of Castille

Kingdom of Denmark

Emirate of the Banu Ghaniya

Almohad Caliphate

Kingdom of Leon

County of Tolosa

Kingdom of France

Irish Kingdoms

Kingdom of Connacht

Kingdom of Norway

Kingdom of England

Welsh Principalities

Kingdom of Portugal

Kingdom of Navarre

Kingdom of Scotland

Kingdom of the Isles

Kingdom of Mann

Kingdom of Sweden

Republic of Pisa

Republic of Genoa

Holy Roman Empire

County of Holland

Sealands of Frisia

County of Flanders

Duchy of Brabant

Papal States

Kingdom of Bohemia

Tuscan League

Lombard League

Republic of Venice

Kingdom of Sicily

Frakcje, które będą wydane w następnej wersji (pewnie niedługo):

Kingdom of Hungary

Pricipality of Arber

Kingdom of Poland

Bulgarian Tsardom

Grand Principality of Serbia

Już po ilości frakcji (jak na razie 36 + 3 zakony rycerskie) widać ogrom tego moda. Dodam jeszcze, że KAŻDY lord, KAŻDEJ frakcji ma swój unikalny herb.

Mod ma też dużo innych innowacji, np. świetny system turniejów rycerskich który znacznie różni się od tego podstawowego z M&B.

Link : http://forums.taleworlds.com/index.php/board,132.0.html

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest wg was najlepszy mod multi do warbanda? Kiedyś dużo grałem w Mount & Musket - super sprawa, zwłaszcza jak jest się w jakimś klanie i ustala się wszystko na ts ;] Jeden chybiony strzał może oznaczać śmierć, lub przeżycie. Dawno w niego nie grałem, graja w to jeszcze jacyś ludzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...