Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

W Dwójce mogliby

1. Dać jakąś fabułę

2. Ładniejszą grafikę

3. Śluby, rodzinę

4. Możliwość zostania królem

Szczerze to nie grałem w żadne mody tylko w oryginalną grę, więc nie wiem czy są modyfikacje które wprowadzają te elementy, ale jeśli chcą wydać 2 to według mnie koniecznie powinni dać jakieś elementy które sprawią że gra będzie ciekawsza, to jest fabułe, więcej misiji i znośną grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2-jce można by dodać możliwość multi-coop na głównej mapie, a nie tylko battle/siege/DM itp. Mi osobiście strasznie tego brakuje, a przyjemnie by było z sąsiadem wybrać się na jakieś łupy do sąsiedniego kraju :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to marzą się prawdziwe oblężenia - niszczenie murów, rozmaite machiny wojenne jak trebusze, katapulty, tarany, balisty itp :) Do tego jakieś bitwy morskie (abordaże, argggghhhh) i lepsza grafika + więcej przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze myślałem co mogli by dodać do MB2 i wymyśliłem - piękną mapkę, którą można by było przełączać na różne tryby np. polityczny, handlowy (zobaczyć co się opłaca kupować a co sprzedawać na podstawie raportów itp) czy choćby mapka na zaznaczona była by aktywność bandytów!

Dodanie przed bitwą mapki z zaznaczoną pozycją swoich wojsk i domniemaną pozycją wroga ( np. na podstawie raportów szpiega czy informacji od zleceniodawcy), oraz by można było za pomocą rysowania strzałem oznaczać jak oddziały mają ruszać w bój, nie było by złym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może wyjść z tego coś ciekawego. Nowa mapa, możliwość pływania statkiem i bitwy morskie to ciekawa odskocznia od pozostałych części. Jest tylko jedno ale, ten tytuł. Lepiej by pasowało Mount&Blade: Ku Karaibom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może wyjść z tego coś ciekawego. Nowa mapa, możliwość pływania statkiem i bitwy morskie to ciekawa odskocznia od pozostałych części. Jest tylko jedno ale, ten tytuł. Lepiej by pasowało Mount&Blade: Ku Karaibom.

niby masz racje, ale wiesz, to ma być sequel "tej polskiej" części. Fakt, Ogniem i Mieczem: Ku Karaibom idiotycznie brzmi.. więc twój pomysł nie jest wcale taki zły :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to miałby być chwyt reklamowy, to nie trafiony moim zdaniem. Człowiek kupujący Ogniem i Mieczem raczej spodziewa się klimatów Sienkiewiczowskich a nie Ameryki, tubylców i statków.

Edytowano przez Perun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra staje się nudna po jakiś 3-5 godzinach gry, kiedy to przestajemy się aż tak zachwycać stylem walki, czy też krajobrazami podziwianymi przed walką. Wydałem na tą grę 75 zł i żałuję. Spodziewałem się więcej jak kiedyś oglądałem filmiki promujące grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Jest wiele modów, które zachęcają do dalszej rozgrywki M&B. W moim przypadku było tak, że po tych 10-11 godzinach gra wciągnęła mnie jeszcze bardziej, kiedy to będąc w posiadaniu zamków musiałem ich co chwila bronić lub w miarę możliwości zdobywać nowe. Wg. mnie gra warta każdej wydanej złotówki.

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Phortisa. M&B wiele zyskuje z czasem, kiedy już uda się do czegoś dojść, podbić kilka zamków czy podszkolić większy oddział. Z początku faktycznie bywa dość nudno, gdy cała rozgrywka sprowadza się do monotonnego bicia małych grup bandytów itd, ale kiedy już można wystawić armię, tempo wyraźnie rośnie. Szkoda tylko, że jako taka fabuła dostępna jest tylko za sprawą modów. Jakiś wątek główny i przynajmniej kilka pobocznych questów (tych od lordów i namiestników nie liczę) zdecydowanie nadały by rozgrywce głębi. Zgadzam się też, że rozmaite mody niesamowicie wzbogacały ten tytuł. Sam byłem zachwycony Hundred Years War, Song of Taliesin, Warsword i Rots of Yggdrassil. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu grałem namiętnie w multiplayer na modzie cRPG, ale wszedł pewien patch, który spowolnił strasznie animację strzału z łuku i to praktycznie wyeliminowało łuczników z gry, w czym się specjalizowałem. Później miałem tylko krótkie epizody, kiedy tworzyłem sobie konnego i piechura, ale to nie to samo.

Singleplayer też mi dał wiele radości, lecz według mnie zbyt wiele czasu trzeba poświęcić na zbieranie armii, która jest w stanie cokolwiek zdziałać i najczęściej odpadałem na tym właśnie etapie.

Według mnie twórcy zamiast tworzyć nowe modyfikacje, powinni siąść i zacząć tworzyć Mount&Blade 2, gdzie byłyby większe możliwości w singleplayerze, może bardziej zarysowana fabuła i bardziej skomplikowana taktyka podczas bitwy (różne formacje itd.), lepsza grafika no i zaimplementowany system rozwijania postaci w trybie multiplayer wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...