Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

Ostatnio pożyczyłem od kolegi i zainstalowałem to cudeńko. To jest jedna z tych gier, które kiedy patrzysz komuś znad ramienia wydają się głupie i brzydkie graficznie, a jak zagrasz wciągają cię bez reszty. Ta gra ma coś w sobie, co sprawia, że granie w nią jest naprawdę przyjemne i wciągające. A mody? Super sprawa. Sam ściągnąłem niedawno Eagle and Radiant Cross, wprowadzające epokę renesansu, czyli bronie strzeleckie, fikuśne kapelusze itd. Co więcej w modzie tym można mieć pod swymi rozkazami husarię. :D

Nawet brzydka grafika może być niejako uznawana z plus, gdyż ułatwia moderom zadanie i sprawia, że tekstury tworzone przez amatorów nie odstają od oryginalnej wersji.

Można by jednak dodać kilka elementów. Wprowadzić do bitew jakąś taktykę, udoskonalić oblężenia, wprowadzić jakąś fabułę. Coś jednak mówi mi, że to wszystko znajdę w modach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest wspaniała, ale dopiero z modem Sword of Damocles daje duużą satysfakcję. Mianowicie można mieć własne królestwo i rekrutować lordów co w podstawce nie było możliwe, dodaje też coś na krztałt rady królewskiej (marszałek, skarbinik itd) populację, wiarę, trochę nowych jednostek. Po pewnym czasie musimy się zmierzyć z inwazją imperium bądź zombiaków (inna wersja). Inny mod wspaniały to The Eagle of the Radiant Cross - wprowadza broń palną (arkebuzery i takie tam) bardzo łatwo zginąć od jednego strzału ale brakuje możliwości własnego królestwa. Z niecierpliwością czekam na mod na podstawie Władcy Pierścieni na najnowszą wersję gry. Mod o II wojnie światowej też prezentuje się obiecująco.

Jak to nie można? Moim zdaniem jest to jeden z atutów gry. Można założyć własne królestwo i rekrutować lordów. Można wypowiadać wojny innym, itp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniem i Mieczem to będzie jedynie nędzna próba wyciągnięcia kasy od Polaków - po prostu wydadzą coś co bardziej przypomina moda niż osobną grę, jako dodatek.

Ps. W zapowiedzi w Cda zdziwiło mnie dlaczego użyto sformułowania iż możemy w grze opowiedzieć się po stronie 5 państw - Rzeczpospolitej .... Ukrainy itd. Z tego co wiem wtedy nie było takiego państwa, byli jedynie kozaccy buntownicy więc określenie tej buntującej się ludności mianem państwa skoro na początku jedyną przyczyną buntu było to iż Ukraińcy chcieli należeć do narodu politycznego Rzeczpospolitej na co szlachta Polska się nie zgadzała. Ponadto określenie Ukraina owszem, funkcjonowało ale w znaczeniu ziem ukrainnych - czyli leżących najbardziej na skraju Państwa Polsko-litewskiego. Więc w zapowiedzi ja bym użył raczej sformułowania, że możemy się opowiedzieć po stronie zbuntowanych kozaków, buntowników lub coś w tym stylu ale w żadnym wypadku po stronie państwa ukraińskiego gdyż takiego nie było, no ale czego można się spodziewać skoro grę robią również rosjanie i ukraińcy - oni Chmielnickiego który wydał ich region w ręce o wiele straszniejsze - w ręce Rosjan, uważają za bohatera co też jest głupie zważywszy na to iż Chmielnicki był wiernym Polskim poddanym dopóki prywatny zatarg o kobietę z jednym z magnatów nie zmusił go do ucieczki i szukania zemsty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak mi przysłał znajomy, bardzo entuzjastycznie opowiadał o niej etc. Pudełko zachęciło, rozruch odwrotnie. Nie wiem czy to ja tak marnie gram, czy M&B taką trudną gra jest, ale chodzenie po mapie, ciągłe napotykanie bandytów (wiadomo jak to się z reguły kończyło) i takich samych wiosek znudziło mnie. Jeszcze raz przekonuję się, że z wielką ostrożnością trzeba podchodzić do tytułów, które mają tylu fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że ci co nie grali w orginalny M&B pewnie sięgną po Ogniem i mieczem, :D Pewnie ja sam dostanę na święta, bo tak pewnej nocy grałem w moda 1257 AD Middle Europe, ojciec tą grą zachwycony powiedział coś z średniowieczem związane na święta dostanę :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię Mount&Blade Ogniem i Mieczem, bo z jedynką bawię się świetnie, a ona najnowsza nie jest.Nie brakuje tej grze grywalności i może osiągnąć dosyć spory jak na takie gry sukces.:)Grafika i dźwięk nie są najlepszą stroną tej gry, ale gra ma wiele innych plusów np.:różnorodność misji i postaci, dużo uzbrojenia i dużo frakcji i zamków.;)

Edytowano przez mikista10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie tą grę i mi się w sumie podoba. Bardzo mi przypomina Sid Meyers Pirates, taki otwarty świat, szczątkowa fabuła, ale zato duże pole dla wyobraźni :] Bardzo ładne są bitwy i zbroje rycerzy, niestety całą reszta już taka piękna nie jest. Fajnie że gra nie jest dziecinna w odróżnieniu od takiego nowego Pirates!

Myślę że wiele rzeczy można by w tej grze jeszcze rozbudować, co prawda od tego są mody, ale to nie to samo... Podejrzewam że gra na wyższych poziomach poprostu zrobi się nudna, gdy już osiągniemy pewien pułap bo nie będzie miała nic do zaproponowania nowego. Problemu by nie by ło gdyby w grze istniał jakiś wątek główny albo coś.

A co do tego Ogniem i Mieczem to obawiam się że jakiś spryciarz wziął mod i zapakował go w pudełko, i chce sprzedać to Polakom. Szkoda że tyle po wyjściu gry nawet się nie postarali aby poprawić grafikę, bo niestety jest ona tragiczna czasami. Ale zobaczę to ocenie

Mount and Blade oceniam dosyć wysoko, ale to raczej gra dla specyficznej grupyu odbiorców, któzy się wychowali na innych grach niż się robi współcześnie, tak myślę.

Warto wydać te 50 złotych :P

Ps. W zapowiedzi w Cda zdziwiło mnie dlaczego użyto sformułowania iż możemy w grze opowiedzieć się po stronie 5 państw - Rzeczpospolitej .... Ukrainy itd. Z tego co wiem wtedy nie było takiego państwa, byli jedynie kozaccy buntownicy więc określenie tej buntującej się ludności mianem państwa skoro na początku jedyną przyczyną buntu było to iż Ukraińcy chcieli należeć do narodu politycznego Rzeczpospolitej na co szlachta Polska się nie zgadzała.

tu raczej nie chodzi o państwo, ale raczej o frakcje. Może o to chodzi.

Edytowano przez tomwac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przyciągnął dosyć spory teren gry.Można grać praktycznie bez ograniczeń.Spodobała mi się ogromna liczba zamków i wiosek, które można splądrować.Fajnie wyglądają same zamki.Jest tu także wiele do zrobienia.Gra ciągle generuje zadania, które możemy wygrać za określone zadanie.Można też walczyć na arenie lub brać udział w turnieju gdzie świetnie się bawię.Kupię Mount&Blade:Ogniem i Mieczem, bo będzie to gra pewnie lepsza.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Mount&Blade i spędzilem przy nim kilka fajnych wieczorków. Ogniem i mieczem kupię - ale tylko wtedy gdy zostanie poprawiona grafika bo w oryginale była szkaradna !

A jednak da się grać :P ja osobiście już grałem jakieś 30 minut w Ogniem i Mieczem na PGA. Ktośtam wspomniał, że dla niego gra jest zbyt trudna... Teraz będzie jeszcze ciężej, gdyż nie ma jak zasłonić się przed bronią palną :P. A co do grafiki to specjalnie poprawiona nie została, więc Twój wybór będzie trudny Arcaan... Mimo to polecam bo sam jestem dużym fanem tej gry.

P.S. Grałem tylko w bitwy

Edytowano przez Gwynnbleid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mechanika bitwy dużo się nie zmieniła, poza wspomnianą bronią palną, która znacznie ogranicza możliwości ruchowe, bo bliższy podjazd do grupy dzierżącej muszkiety źle się kończy - na normalnym(najtrudniejszym) poziomie ginie się od 2-3 strzałów. Ogólnie powiększył się także arsenał, albo może zmienił... Co było siłą rzeczy zważywszy na okres w jakim dzieje się następna odsłona - XVII wiek. Osobiście widziałem dwa rodzaje broni palnej - pistolety (choć to nie jest dobra nazwa :P) i muszkiety - coś w rodzaju karabinu. Zamiast mieczy są szable, a i halabard nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się przedstawienia jednego z grywalnych krajów, mianowicie Polski.

Grę robią Ruscy(jeżeli jestem dobrze poinformowany, jak nie to poprawcie) więc wiadomo jak polaków mogą przedstawić. Ale to w sumie dobrze, że takowa gra powstaje, ta gra opowiada o czasach najlepszych dla Polski, czyli przed Potopem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od dyskusji o modz... wróć, dodatku Ogniem i Mieczem chciałem polecić wszystkim jednego moda do M'n'B, mianowicie Prophesy of Pendor, w którym to mamy okazję samemu stanąć na czele królestwa jako prawowity władca. Poza tym poziom trudności gry został podniesiony, dodana została nowa mapa kampanii i mnóstwo nowych przedmiotów. Moim zdaniem jest to najlepszy mod do M'n'B jaki ujrzał światło dzienne. Recenzja i plik do pobrania TU.

Mała uwaga - mod działa tylko z patchem 1.011, więc trzeba zainstalować ów patch przed pobraniem go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 10 miutowej zabawie z plikami zrobiłem :D nie realistczną sieczkę

Armia składa się z ponad 2000 ludzi

Więżniów 1000 mogę mieć na stanie

1000 Każdego typu amunicji od kamieni po oszczepy

:P Dla zabawy zwnięjszłem obrażenia kamieniom, wystarczy jeden aby rozwalić jeżdzca a trzy na baardzo opanceroznego konia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...