Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Mount&Blade (seria)

Polecane posty

Ja szczerze mówiąc multi ledwo ruszyłem. Jakoś mnie nie porwało to sieciowe rąbanie, ale w singlu...to niesamowity pożeracz czasu tongue_prosty.gif. Jasne, nawet bez modów można przyjemnie grać, ale jeśli chociaż raz wypróbowało się któryś to zwykły Native wydaje się już strasznie ubogi. Zwłaszcza przy takich, które rozbudowują drzewka rozwoju jednostek, opcje dyplomatyczne itd.

@atomek999 na początku radzę Ci ograniczać zapędy zdobywcy i skupić się na wykonywaniu questów, pakowaniu postaci, ekwipunku i w końcu szkoleniu żołnierzy. To ostatnie polując na neutralne grupy bandytów, dezerterów i innych łupieżców. To znacznie bezpieczniejsze i w dodatku nie zamyka dostępu do miast żadnej frakcji. A dzięki temu można przez jakiś czas wędrować od turnieju, do turnieju zarabiając łatwo całkiem przyjemne sumy. W ogóle zanim zaczniesz się wiązać z którąś nacją, warto zadbać najpierw o zaplecze finansowe i militarne. I jeszcze taka rada...postaraj się jak najwięcej inwestować w umiejętność "Chirurgia" (Surgery). Znacznie lepiej ograniczać straty w doświadczonych wojakach, niż po każdej bitwie werbować i od nowa szkolić rekrutów :P

Edytowano przez Bronnson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomek - idź to byle którego miasta do tawerny i zobacz czy nie ma tam najemnej kawalerii. Są dość drodzy, ale na początek dają niesamowitą przewagę (nawet z lordem, jeśli jego armia składa się głównie z piechoty), a wyszkolenie zwykłych rekrutów na kawalerię trochę czasu zajmuje. Z własnych doświadczeń stwierdzam, że najlepszych rycerzy mają Swadianie i Sarranidzi (to ci arabowie z pustynnej części mapy, tylko w Warband), Khergiccy są raczej słabsi, choć ich konni łucznicy potrafią czasem dać w kość. Na początek dobre i niedrogie są też kawalerzystki wyszkolone ze zwykłych wieśniaczek, ale szkolenie ich trwa dłuuuugo i przez pierwsze 4 stadia rozwoju muszą grzać ławę, bo inaczej szybko poginą. Co tu jeszcze dodać, nie pal wiosek, bierz udział w turniejach, jak tylko są, a jak nie ma, to w tych masowych ćwiczebnych naparzankach można wbić trochę expa i zwiększyć umiejętności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos - najemna kawaleria jest ostatnią rzeczą na którą stać początkującego gracza więc nawet jest uda mu się kupić to nie utrzyma bez dużej ilości turniejów. Dlatego atomek999 powinien wziąć Khegrickich (zrobionych z chłopów, ale oni są dobrzy nawet jak już dwa razy awansują) "rycerzy" i łuczników konnych bo takie połączenie oznacza wygraną(jak wpadniesz na Swadiańskich Rycerzy to wygrasz ilością, więc nic ci nie zagraża) i to za wiele mniejszą kasę niźli najmować (ich się opłaca tylko gdy musisz na gwałt szukać ludzi.... do swoich zamków).

@atomek999 A czym walczysz? Odradzam ci bronie miotane(bo masz ich za mało przy sobie) i wg mnie powinieneś rozwijać łucznictwo (kusza nie może być użyta na koniu), bo podczas walk gdy jeszcze nie posiadasz dobrej zbroi jest bardzo przydatne (lepiej strzelać i czasem nie trafiać, niż paść na kilka ataków od byle poborowego) i bez niego ani rusz zdobywać zamki (nie licz na swoich łuczników, choć coś tam zabiją, a sam raz strzelisz w głowę i po sprawie). Dobrą bronią są kopie, ale tylko największe i ciosem "z przysiadu" (wciskasz X przy pełnej prędkości), bo można tym zabić każdego na JEDEN atak, ale cios ma cooldown i jest punktowy więc to raczej nie jest najlepsza broń. Gdy zdobędziesz paskudnie dobry pancerz (tak z 50 na tułowiu i połowę tego na nogi) oraz opancerzonego konia(też musi być paskudnie dużo) to polecam ci odrzucić tarczę i kupić najlepszy dwuręczny miecz (będziesz już miał te 12,000 dennarów na wydatki tongue_prosty.gif) i przestać zasłaniać ciosy i wygrywać nawet 20v1... lecz to niestety za jakieś pare(naście) godzin... confused_prosty.gif Miłego zbierania kasy, wrogów i zwycięstw! biggrin_prosty.gif

Edytowano przez ST4LKER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle szerokim łukiem omijałem wszelkie wojska najemne. Nawet w późniejszym etapie, bo ich dołączenie w sporym stopniu pogarsza morale oddziału i tym samym negatywnie wpływa na wiele czynników. Przy dużej liczbie może w dość drastyczny sposób wpłynąć na wysokość żołdu który trzeba wypłacać. Nie dość że najemnicy generują własne koszta, to jeszcze trzeba dopłacać do całego biznesu. Moim zdaniem zupełnie się to nie opłaca, zwłaszcza że w porównaniu do normalnych jednostek nie są nawet szczególnie silni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Wystarczy się nie obijać, a kasy nie braknie. Problemy finansowe to i tak normalka na początku, a lepiej mieć jeden dobry oddział kawalerii, nawet jeśli kosztuje krocie, niż co chwila latać do wioski po nowych rekrutów. Później rzeczywiście nie są już opłacalni, chyba że jako mięso armatnie albo 'uzupełniacz'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak zrobiłem sobie 25 lansjerów i 25 konnych łuczników to bardzo rzadko latałem do wiosek, a morale albo znakomite, albo prawie. Teraz bym bez problemu brał najemników, bo muszę utrzymać jakoś moje 7 miast :D

PS: Nienawidzę was! Właśnie odpalam M&B i wracam do tej gry... :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warband jest świetny. Nie będę się rozwodził nad określeniem, dlaczego. Po prostu jest! Około 100 godzin w single i drugie tyle w multi. Zabawa w singlu troszeczkę mnie już znudziła. dlatego czekam na Bannerlorda, który, mam nadzieje, wprowadzi nowe mechanizmy do kampanii. A w multi młócę wciąż. ;) (Polecam serwer ZHG w trybie oblężenia.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze szczególnie dużym zainteresowaniem czekam na OiM2: Ku Karaibom. Koncepcja M&B w wersji "o piratach" brzmi może nieco dziwnie, ale perspektywa bitew morskich, ataków na garnizony i forty, handlu w portach i szkolenia załogi...ehhh...może z tego wyjść niegłupia rzecz biggrin_prosty.gif. Chociaż przy Bannerlord pewnie będzie wyglądał jak coś zdrapanego z podeszwy buta po wizycie w parku miejskim.

Edytowano przez Bronnson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, gram i jest nieźle. Dołączyłem do Swadów, prowadzę wojnę z "tymi" z północy.

Korzystam z podanych wskazówek chociaż ciężko mi znaleźć jakikolwiek turniejicon_evil.gif . Udało mi się stworzyć średnio wyszkoloną ekipę. Mam słabe eq, ale i tak niszczę wszystkich moim skillemicon_mrgreen.gif .

Udało mi się dobrać do Moun and Blade Ogniem i Mieczem. Poprawili w nim kilka rzeczy, dodali prawdziwe nacje (można powalczyć dla Polskiicon_biggrin.gif ), ale zabrali awansowanie jednostek.

PS Można strzelać na koniu z kuszy, jest to jednak delikatne mówiąc wkurzające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atomek999, nie wiem czy wiesz, ale na arenach w miastach możesz zapytać "mistrza walk" (nie pamiętam jak dokładnie się ta postać nazywa) o to, w jakich miastach są obecnie organizowane turnieje.

Co do "Ku Karaibom" - Mount&Blade w pirackich klimatach. Zamiast konika (na mapie) statek, zamiast królestw, mocarstwa kolonizatorskie itd. Ciekawe jak zostanie zrealizowana walka na statkach - screeny wyglądają ciekawie. Coś jak Pirates!

Od jakiegoś czasu o produkcji cicho.

Swoją drogą, ostatnio powstaje wiele gier "pirackich" (Mam namyśli ostatnie lata): AC4, Risen 2, Ku Karaibom, teraz Raven's Cry. Ostatnimi czasy jest to popularny temat.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atomek - jeśli nie wiesz gdzie jest turniej, możesz spytać trenera na arenie w dowolnym mieście, jeśli gdzieś się jakiś odbywa, to on o tym będzie wiedział.

BTW - dołączyłeś do Swadów? biggrin_prosty.gif Ten ichniejszy król to niezły imprezowicz jest. Nikt nie robi tylu uczt co on, a w dodatku ma ciekawy zwyczaj robienia ich w miastach, które są akurat oblegane. Ale jak to mówią, jest ryzyko, jest zabawa biggrin_prosty.gif

@Kirrin - z tego co czytałem, to w dodatku Viking Conquest jest żegluga i bitwy na morzu, nie wiem jak to wygląda w praktyce bo czekam z zakupem aż trochę odrobaczą ten dodatek.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zerknąć na youtube. Są już od jakiegoś czasu dostępne gameplaye z "Ku Karaibom" z bitwami lądowymi i morskimi. Generalnie przypomina to mocno batalie z takich gier jak Age of Pirates, Sea Dogs czy Pirates from the Caribbean. Trzeba brać poprawkę na zasięg dział, rodzaj załadowanej amunicji (kule, kartacze, łańcuchy...), szybkość przeciwnika i podobno nawet kierunek wiatru. Kilka miesięcy temu na steamie był early access.

Edytowano przez Bronnson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gamebooka Warbanda (wiem, te wydania są jakieś dziwne) licząc na to, że będzie to wersja non-steam (jak to miało miejsce w przypadku Medievala 2). Niestety okazało się, że tak nie jest. Mam więc pytanie techniczne. Czy na płycie w tym wydaniu faktycznie są pliki gry? Jeśli tak to czy mógłbym ewentualnie ściągnąć cracka i grać bez steama?

Nie, nie mógłbyś - wersja Steam to wersja Steam, na tym forum nie tolerujemy rozmów o nielegalnych metodach obchodzenia zabezpieczeń. Dalsza dyskusja na ten temat poskutkuje ostrzeżeniem. Zapoznaj się z regulaminem. - Q

EDIT: Przepraszam, wydawało mi się, że zarządzanie zakupionym egzemplarzem według własnych preferencji jest dozwolone.

Edytowano przez EasyPlayer
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ale na Tale Words są normalnie wersje non-steam: http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=180409.0. Sam zresztą, mam dwie wersje, bo jak miałem starszego kompa to lepiej chodziło bez steama.

Tylko chyba nie ma jak na razie najnowszych wersji, bo co rusz robią milion aktualizacji pod nowego crapa, dlc Viking Conquest.

Heh, zawsze można na własną rękę skopiować część plików ze steamowego, do niesteamowej wersji, by mieć nowsze, ale jak znam zycie, pewno się coś pobuguje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Steam dowiedziałem się, że wczoraj miała miejsce premiera "Ku Karaibom", które tam nazwane jest "Caribbean!". Brak polskiej wersji (przynajmniej w opisie na Steam) oraz mieszane oceny. Zauważyłem również, że otrzymałem zniżkę 10% na ten tytuł, zapewne z uwagi na posiadanie przeze mnie Warbanda. Raczej się nie zainteresuję, może później poczytam jakieś recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te całe Carraiben to ja bym nie inwestował. Nie dość że zrezygnowano nagle z mnóstwa ciekawych ficzerów, to jeszcze pokradli trochę rzeczy z innych modów, np sprawa z armatami z The Deluge. Generalnie nie zdziwił bym się, jak by te patałachy nie zrobili finalnej wersji, bo co wyciągneli od graczy, to już wyciągneli, na te całe wersje przedpremierowe. A jesli już, to będzie to jedna wielka, niedorobiona kiszka, pokroju pierwszego Ogniem i mieczem.

Co jak co, ale wydawać kasę na przedpremierowe wersje dla gier tworzonych lub współpracujących ludków z TW, to jest porażka i naiwność. Zresztą sama współpraca z tymi ludźmi to patologia.

Edytowano przez Filcefix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla tych którzy kochają czy mile wspominają nieprzespane noce, przy starych dobrych Herosach 3, chciałbym przedstawić mod do Warbanda, który przenosi nas właśnie do tegoż uniwersum. Może części się już obiło o uszy, może nie, zwie się Chronicles of might and magic. Dla zapoznania się z tą modyfikacją odsyłam do kilku naszych wątków, gdzie można pobrać pierwsza publiczną wersję beta.

PL - http://www.mountblad....php?board=78.0

ENG - http://forums.talewo...c,256876.0.html

Modyfikacje - http://www.moddb.com...might-and-magic

Pozdrawiam, i życzę miłej gry.

Edytowano przez Filcefix
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...