Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Borderlands (seria)

Polecane posty

Także czekam, bo zapowiada się bardzo smakowity kąsek. Szczególnie że ponoć ma być udostępniony tryb co-op co moim zdaniem powinno być standardem w każdej dzisiejszej grze... ;) Grafika bardzo ciekawa i świat bardzo zachęcający się wydaje. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale komiksowa grafika odpycha mnie z siłą buldożera. Wolałbym surową, realistyczną grafikę, a tu takie coś... I jeszcze to obrysowanie każdego modelu grubą, czarną linią. Błe! To wszystko sprawia wrażenie, że poszczególne postacie/przedmioty/stworki nie dotykają bezpośrednio ziemi tylko hmm... unoszą sie w powietrzu, nie stanowią razem z resztą wspólnej "masy"... no nie wiem jak to określić, ale każdy wie o co chodzi. :P

No ale po za tym, gra zapowiada sie dosyć ciekawie. Generowanie nowej broni i ogromny, otwarty świat... Tak, to wszystko jest ciekawe. Ale myślę, że nie zainteresuję się tą produkcją zbyt szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawi, co z tego wyjdzie, ale nie oszukujmy się - to jest tylko eksperyment (połączenie FPSa z RPG, komiksowa grafika, system tworzenia broni...), więc niestety jest duża szansa, że się nie uda. To już niestety tak jest, że najlepsze gry nie są żadnymi mieszankami gatunków, i nie mają jakichś innowacyjnych rozwiązań, oraz robione są przez studio znające się na swojej robocie. Przykłady? Baldurs Gate, Planescape: Torment, Call of Duty: Modern Warfare... Pokażcie mi jedną grę z wielce innowacyjnymi rozwiązaniami, będąca grą typu FPS, RPG, z domieszką wyścigów w jednym, czy inny mix gatunkowy, z nietypową grafiką, który stał się rozpoznawalnym klasykiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchalt -> grałem kiedyś w Hellgate London i można śmiało powiedzieć, że można go porównać do Borderlands mimo, że stylistyka trochę inna, pojazdów nie było i optymalizacja była prawidłowa dopiero po wgraniu bodaj patcha 1.3. Tam też można było robić własne bronie - a raczej modyfikować te, które już posiadaliśmy, rozbierać stare na surowe materiały i ulepszać statystyki tych, które posiadamy. Gra miała i swoje wady - system tworzenia lokacji był kiepski - kompleks podziemi i korytarzy często był bardzo do siebie podobny, było też kilkadziesiąt rodzaji broni i kilka klas postaci. W każdym razie po przejściu jej raz, próbowałem inną postacią, ale odechciało mi się, bo zadania były bardzo powtarzalne - były takie same zresztą - żadnej losowości, czy coś w tym stylu - tylko klasyczne zabij, przynieś, zbadaj. Szkoda potencjału tej gry, bo robili ją ludzie z Blizzarda, którzy włożyli sporo swojego wysiłku w tworzenie Diablo, a po Hellgate tego nie widać troszkę, aczkolwiek myślę, że nawet dziś warto w niego zagrać, mimo, że serwery już zamknięte, a grę przejęła inna koreańska firma - gra ma działający i dosyć długi Single Player, choć miejscami może wydawać się nudnawy i nużący.

A Borderlands? Wydaje się być trochę bardziej zróżnicowany.. wprawdzie nie wiem jak z zadaniami głównymi wobec Helgate ( bo w Borderlands ma być ich 30), ale jeśli będą losowe zadania generowane przez grę, to będę zadowolony. Jeśli dopracują system tworzenia losowych broni ( ponoć znalezienie wszystkich ma zająć ponad 9 lat nonstop grania), a otoczenie i lokacje nie będą kuleć i nie będą baardzo do siebie podobne, co jest troche niemożliwe na dzisiejsze czasy nie oszukujmy się, to gra będzie przypominać hellgate - i pewnie w recenzjach będą te gry porównywane, o ile ktoś o tej drugiej pamięta jeszcze dziś.

Siłą gry może być coop wygląda on fajnie w Borderlands.. można się dołączyć do jakiegoś gracza i grać z nim w singla, a znalezione przedmioty można zachować i użyć we własnej rozgrywce, tak samo zdobyte doświadczenie - gra nabiera przez to rumieńców i ma sens granie w multi.

W każdym razie takie są obietnice twórców, a jak będzie naprawdę dowiemy się, gdy sami pogramy w tą dobrze zapowiadającą się produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twórcy nie zepsują po drodze to możemy być świadkami przełomowej gry. Ewentualny sukces Borderlands może zmusić innych twórców gier do pomyślenia czy przyszłość elektronicznej rozrywki nie leży w łączeniu gatunków.

A co do grafiki... W XIII twórcy kombinowali, żeby ich gra była "inna". No i pomysł został dobrze przyjęty przez graczy. W Borderlands podobna "myśl" grafików także odniesie sukces

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturMilan -> "W XIII twórcy kombinowali, żeby ich gra była "inna". No i pomysł został dobrze przyjęty przez graczy. W Borderlands podobna "myśl" grafików także odniesie sukces"

Tutaj może nie być tak różowo, bo XIII od początku miała taką grafikę, a Borderlands miało jeszcze przed rokiem zupełnie inną. Nie zapominajmy, że Borderlands napędza Unreal Engine 3, a cell shading nie każdemu graczowi się spodoba - szczególnie takiemu, któremu spodobała się poprzednia kolorystyka i sposób przedstawiania grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się obawiać - główny projektant gry zapewniał, że to jest ostateczna data premiery ;]

Uff dzięki. Teraz to tylko czekać i

mieć nadzieję, że Borderlands nie będzie

krótki. Chociaż twórcy zapewniają, iż główny

wątek będzie trwał 15-20 godzin(choć to tylko 20% całej gry), to

nieraz gry zapowiadające się na długie okazywały się krótsze, niż mówiono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje z targów z konkurencyjnych stron ( nie podam ^^ ) wskazują, że nie zepsuli i szykuje się prawdziwy hit. Cud, miód malina. Od kąd dowiedziałem się, że MW2 będzie kosztować 200zł, Borderlands jest nr1 na liście zakupów. Wciągnąłem już 2 kumpli, żeby kupili, więc gre będziemy przechodzić tylko w coopie ( 0 singla ). Chciałbym tylko znać wymagania sprzętowe ( nie zależy mina Ultra High 1900x1200, ważne żeby nie schodziło poniżej 30 FPS, nawet jeśli miałby to być poziom low )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje skromne zdanie o tej grze.

630 tys. broni robi naprawde spore wrażenie,a komiksowa oprawa hmm... uwelbiam ją w Prince of Persia byłą wyśmienita. Jedynie czekam jak zostanie rozwiązane elementy RPG jak twórcą uda się to wszystko połądzyć będziemy mieć kontytata na grę roku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gameplay :D

http://www.gametrailers.com/video/gameplay...rderlands/54861

dzieje sie tu duzo wiecej, niz na wczesniejszych gameplayach... sieka z kosmitami i bandytami, gra z elementami rpg, 600 tysiącami broni i 4 klasami postaci.. do tego wielki świat i coop na 4 graczy.. to musi się udać ;d na gameplayu martwi mnie tylko jak w pewnym momencie samochód przejeżdża przez skały.. mam nadzieje, że to usuną

tak sobie przypomniałem coś... grałem kiedyś z kumplami w cod5 zombie mode, dead sand elite mod. Można było wylosowaćze skrzynki np. pistolet strzelający rakietami. Ja właśnie taki wylosowałem. Radości co nie miara :D Łaziłem po całej mapie i wszystkim pokazywałem moją broń. Już widzę jak to w Borderze będzie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 nowych gameplayów się pojawiło. Headshoty lecą na kilogramy.

mam pytanie do zorientowanych.

Grę u nas ma wydać cenega, a premiera ma być 23 października. Ktoś wie czemu nie ma tej gry na stronie internetowej polskiego wydawcy w dziale "plan wydawczniczy"? wydaje mi się że polska wersja zaliczy obsuwę (chociaż mam nadzieję, że się mylę, bo czekam na tą produkcje bardziej niż na nowe CoD i ACII razem wzięte)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też MW2 i AC2 interesują tyle co nic.. Borderlands - powiew świeżości, nowe pomysły, oryginalnosc, czyli to co lubie. Twórcom należy sie duze wynagrodzenie, więc apel do piratów..: nie ściągajcie.. a jeśli już sciągniecie i wam się spodoba, kupcie. U mnie kasa odłożona drużyna do coopa zebrana, pozostaje czekać. Mam nadzieje, że nie bedzie opoznienia w polsce, chociaz ostanio to coraz częstsze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedziałem, Borderlands kupię raczej gdy stanieje do co najmniej 70zł. Chociaż, może po przeczytaniu recenzji w CDA mi się odmieni :P. Ale cóż, poczekamy zobaczymy, do 20 października jeszcze troszkę ponad miesiąc. Jeśli grę kupię, najpewniej zostanę Soldierem. Z tekstu w CDA wnioskuję że jest to najbardziej wyważona postać (pod względem ataków na dystans i w zwarciu), a takie postacie lubię najbardziej :). Zobaczymy co z tego wyjdzie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...