Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

Doszły mnie słuchy że gracze bez premium mogą znaleźć tylko bronie czy to prawda? Sory za pytanie wiem że was to drażni.

Gra jest super. Tylko nie wiem czy chcę się babrać w premium. W końcu wyjdzie tak że za itemy zapłacę 100zł a normalnie gra kosztuje 5 dych. Wolę jednak normalnie wersje gier bez mikropłatności.

Jak na razie najdłużej gram żołnierzem i moja taktyka często jest prosta. Np. Gdy szturmują naszą bazę to strzelam tylko na wyczucie rakieta gdy widzę gościa lub nawet gdy nie widzę ale wiem że ktoś tam na pewno jest bo co chwilę wystawiają głowy. Taktyka działa i nie wiem na ile to jest noobskie i lamerskie ale tak właśnie gram w końcu początkujący jestem.

Kolejne pytanie. Czy jak przegrałem rundę i moja postać jest bez broni to przeciwnik zabijając mnie zdobywa punkty?

Jestem chętny do gry steam Armagedon44.

Sprawdzałem tą wiki nie znalazłem. Co się tak złościsz. I co bez premium jestem gorszy i nie mogę się wypowiadać? Żal mi tego ludu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Tylko nie wiem czy chcę się babrać w premium. W końcu wyjdzie tak że za itemy zapłacę 100zł a normalnie gra kosztuje 5 dych. Wolę jednak normalnie wersje gier bez mikropłatności.

Jaka stówa i jakie mikropłatności... Wpłacasz do steamowego portfela 5 euro (po ludzku: 20 zł), kupujesz w grze dowolny przedmiot (pewnie znajdą sie jakies poniżej jednego euro) i już jesteś premium. Reszte kasy z portfela możesz wydać na tanie gry w czasie aktualnej steamowej wyprzedaży.

znalazłem taką oto stronkę do handlu http://www.tf2store.com/

Ktoś zna, korzysta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tą wiki nie znalazłem. Co się tak złościsz. I co bez premium jestem gorszy i nie mogę się wypowiadać? Żal mi tego ludu.

Proszę bez taki wstawek. Podobnie do panów "od czego masz google" z góry. Gra stała się darmowa, więc będzie wielu świeżych graczy (np. ja sam), którzy nie są obyci z nią tak długo jak weterani. Proszę o wyrozumiałość dla nich i jeśli chcecie komuś pomóc to pomóżcie, jeśli nie to nic nie piszcie. Głupich komentarzy tutaj nie chcemy. Przypominam także, że to jest temat dyskusyjny, a nie helpdesk. Jak szuka pomocy to zapraszam do Pomocnej Dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przegrałem rundę i moja postać jest bez broni to przeciwnik zabijając mnie zdobywa punkty?

Wydaje mi się że zależy to od serwera. Czasami się dostaje, czasami nie. Gdzieniegdzie można nawet zalicz dominacje przez takie kille. Ale każdy szanujący się gracz TF2 wie że punkty się nie liczą. Najważniejsze są cele mapy i wypełnienie zadań, co da radość i satysfakcję całej drużynie :P

Gra jest super. Tylko nie wiem czy chcę się babrać w premium. W końcu wyjdzie tak że za itemy zapłacę 100zł a normalnie gra kosztuje 5 dych. Wolę jednak normalnie wersje gier bez mikropłatności.

Z tego co widzę to ty w ogóle nie rozumiesz o co z tym premium chodzi. Status Premium dostajesz raz, za dowolny zakup w sklepie z itemami. Razem z nim dostajesz o wiele większy plecak na itemy, możliwość handlu, używania unusual i strange itemów itd. Premium jest dożywotni, nie musisz już nic więcej kupować. Praktycznie wszystkie itemy dostępne w sklepie można zdobyć również w inny sposób, w samej grze. Często nawet nie za bardzo się wysilając, o ile masz możliwość handlu. Możesz mieć każdą broń, czapkę, czy cokolwiek innego nie wydając ani złotówki. Raczej nie ma szans żeby przekroczyć zakupami wartość gry, chyba że ktoś kupuje każdą broń i czapkę jaka mu się zamarzy :)

I przejrzyj w końcu tą wiki, chociaż podstawowe informacje o grze. To nie jest Battlefield czy CoD, ta gra rządzi się zupełnie innymi, w porównaniu do innych gier on-line, prawami.

Edit

Co się tak złościsz. I co bez premium jestem gorszy i nie mogę się wypowiadać?

Co prawda to nie do mnie, ale też odpowiem. Bo też się trochę irytuje. A to dlatego że od kilku dni pytasz co chwile o rzeczy elementarne, a wystarczyłoby przejrzeć jakąś dowolną stronę o grze, chociażby to wiki którymi forumowicze spamują kilka razy na stronę. Tak jak pisałem wyżej, gra jest inna od reszty typowych FPS'ów, i trzeba trochę pograć i poczytać żeby ogarnąć zasady, zamiast co chwile latać na forum i pytać o podstawowe podstawy. Rozumiem że możesz czegoś nie wiedzieć, ale ludzie, nie popadajmy w paranoje i nie pytajmy co chwile o wątpliwości które można rozwiać przez 5 minut gry, albo przez zaglądnięcie na jedną stronę o grze.

Wczoraj znalazlem kolejnego "hamerykanca" kupujac Team Captain za 2 klucze + v. Blutsauger 88lvl + 3 vintage bronie mowiac mu, ze sa warte po 3 refiny a blut 88lvl 1 rec :DDD i oczywiscie sie zgodzil :DDD

He, to nie tylko Amerykanie są tak "nieobyci w biznesie". Ostatnio spotkałem na trade serwerze Portugalczyka który sprzedał mi Villains Veil (ze sklepu, zapakowane w gift pack, ale jednak) za Black Boxa, tylko dlatego że zmieniłem jego nazwę na "Black Pearl". Stwierdził że jest fanem Jacka Sparrowa i musi mieć tą rakietnice, a ja nie miałem serca go uświadamiać że wystarczy kupić nametaga :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dal mi uwaga 13 refinow 2 haty 5 farb za ponad 10 skrzynek skrzynek!!!!

Istnieje też taka możliwość, że on ma klucze do tych wszystkich skrzynek, a ich zawartość jest raczej cenna - i jeśli dobrze pokombinuje, to może odzyskać więcej, niż ci za te skrzynki dał. A jeśli trafi popularnego unusuala i wystawi na e-bay, to jeszcze wpadnie mu w kieszeń kilkadziesiąt dolarów.

każdy szanujący się gracz TF2 wie że punkty się nie liczą

Chyba że jesteś pierwszy w tabeli, tak jak ostatnio ja na UKCS #8, gdy leczył mnie Zdenio :icon_cool: Wreszcie dobrze mi się grało na UKCS - to serw payload only, więc ludzie jakoś w naturalny sposób wiedzą, co robić, nowicjusze czy nie. Choć nie na tyle, by uniemożliwić masowe koszenie - raz stałem na schodach jako Heavy, Zdenio mnie leczy, a ja po prostu koszę tych, którzy wybiegają zza rogu. Generalnie wczoraj wpadło tak 250+ killi do Strange Miniguna, 585 na chwilę obecną mam - kolejna ranga już przy 750! Wczoraj też wymieniłem się i mam Strange Stickybomb Launcher, jeszcze Rocket i Grenade Launcher i będzie wszystko, co chciałem (z tego rzutu skrzynek :lol2: ).

spotkałem na trade serwerze Portugalczyka który sprzedał mi Villains Veil (ze sklepu, zapakowane w gift pack, ale jednak) za Black Boxa

obrazek wiernie przedstawiający moją reakcję, gdy przeczytałem powyższy fragment

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam wiki ale akurat tej informacji nie znalazłem. Sory już nie będe pytał.

Chodzi mi o to że jak już będę miał premium to będę bardzo zajarany możliwościami i w końcu wyjdzie na to że za dużo kasy wydam. Głównie chodzi mi o bronie i iine itemy które pomagają w grze a nie tylko wyglądają.

Teraz nie mam czasu ale w końcu zrobię to konto premium i będę musiał się pilnować żeby nie wydawać za dużo.

Gra jest świetna i tylko jak na razie nie obczajam map i celów gry. Nie wiem dokładnie jak te punkty się zajmuje. Ale spoko ogarnę i posprawdzam wiki strony o tf nie będe was pytał o nic.

To są Dyskusje o Grach, a nie Gramy w Sieci. Nie myl działów. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak już będę miał premium to będę bardzo zajarany możliwościami i w końcu wyjdzie na to że za dużo kasy wydam. Głównie chodzi mi o bronie i iine itemy które pomagają w grze a nie tylko wyglądają.

[ciach] ty chyba nic nie rozumiesz. Te bronie można znaleźć w grze, wycrafcić z innych przedmiotów, nie trzeba nic kupować!

Teraz nie mam czasu ale w końcu zrobię to konto premium i będę musiał się pilnować żeby nie wydawać za dużo.

;<

Gra jest świetna i tylko jak na razie nie obczajam map i celów gry. Nie wiem dokładnie jak te punkty się zajmuje.

Musisz postać na nich parę sek. Czym więcej osób stoi, tym szybciej się przejmuje. Punkty musisz zdobywać po kolei, znaczy nie możesz zdobyć punktu E jeśli nie masz zdobytego punktu C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytańsko: jak zdobywa się status przy broniach? Chodzi mi o to, że niektórzy mają pomarańczową czcionką napisaną nazwę broni, jej status w nawiasie (np: dziwny) i ilość fragów pod opisem broni. Jak to przypisać do danej broni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego przypisać. To są tzw. Strange Weapons, na razie jest tylko kilka rodzajów, tylko dla Solda, Demo i Heaviego. Można je dostać tylko przez handel, albo otwierając skrzynki #19, #20 bądź #21. O o ile się nie mylę, to ludzie bez premium nie mogą używać tychże broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.teamfortress.com/wiki/List_of_...ge_weapon_ranks - jest ranking do 10.000, Strange Weapons wprowadzono po cichu, wraz z czerwcowym Uber Update. Dzisiaj Strange Minigunem przekroczyłem 750+ killi. W sumie z tego, co chciałem, brakuje mi już tylko Strange Rocket Launcher, bo Shotgun, Stickybomb, Grenade Launcher i Miniguna już mam. Marzy mi się Medi Gun dla meda zliczający albo asysty, albo odpalone ubery, a że Valve na pewno zarabia miljart $ dziennie na kluczach, to puści kolejne skrzynki ze Strange Weapons dla reszty klas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.teamfortress.com/wiki/List_of_...ge_weapon_ranks - jest ranking do 10.000, Strange Weapons wprowadzono po cichu, wraz z czerwcowym Uber Update. Dzisiaj Strange Minigunem przekroczyłem 750+ killi. W sumie z tego, co chciałem, brakuje mi już tylko Strange Rocket Launcher, bo Shotgun, Stickybomb, Grenade Launcher i Miniguna już mam. Marzy mi się Medi Gun dla meda zliczający albo asysty, albo odpalone ubery, a że Valve na pewno zarabia miljart $ dziennie na kluczach, to puści kolejne skrzynki ze Strange Weapons dla reszty klas.

Szkoda że te Strange wypadają tylko ze skrzynek.W sumie tak myslę,że Valve mogłoby mieć gest i np wszystkim użytkownikom premium dać możliwość wybrania jednej broni którą by otrzymali Strange,bez konieczności otwierania skrzynek.Jakby się nabijanie fragów spodobało,to ludzie (może)kupiliby więcej kluczy bo by myśleli"Cholera,mam tą najwyższą rangę na rocket launcherze, przydałoby się jeszcze na czymś".

Może trochę zbyt optymistycznie,ale zawsze warto myśleć pozytywnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wyjeżdżać więc nie miał bym czasu na rypanie się z kontem premium w tf2. [ciach] Więc sam sobie jakoś poradzę.

Jak już będę miał premium to ktoś jest chętny na kod do gry rift? Nie pamiętam co on dokładnie daje ale mi nie jest potrzebny a do gry w tf2 mi się nei przyda więc z chęcią się na coś wymienię. Na priv walcie do mnie.

Jaka klasa wam najbardziej pasuje? Mi to wszystkie oprócz szpiega. Nie umiem tą klasą grać. Trzeba znaleźć jakieś tutoriale na youtube:)

Więc nie pytaj. - Bethezer

Dzięki stary. Od razu mi przyjemniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ L1zard - nie pyskuj moderatorom. Swoje uwagi zostaw dla siebie... Wypisz na kartce, albo otwórz notatnik i tam wyzłośliwiaj się do woli... W każdym razie poza forum. Komentowanie działań moderatorów dozwolone jest jedynie w przeznaczonym do tego temacie:

http://forum.cdaction.pl/Uwagi-i-pytania-d...III-t41174.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w związku z wysypem nowych graczy założyć zbiorczy temat w Pomocnej dłoni na podstawowe pytania i tam przenosić posty? Byłoby wygodniej i dla doświadczonych i dla początkujących.

Co by nie było offtopu - Niedawno ograłem trochę klasy, których unikałem najbardziej - inżynier i szpieg. Szpieg w ogóle wydaje mi się najtrudniejszą klasą, wymaga dużo kombinowania i analizy gry. A z początkującymi graczami mogłem dosłownie robić co chciałem, zegarki i noże w dowolnej kombinacji a i tak na szycie tabeli. Kocham F2P :D

@Wuwu1978 - Komentować, a nie pytać, dlaczego Spy spawnuje się za plecami i zabija jednym ciosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w związku z wysypem nowych graczy założyć zbiorczy temat w Pomocnej dłoni na podstawowe pytania i tam przenosić posty? Byłoby wygodniej i dla doświadczonych i dla początkujących.

Jestem przeciwny temu rozwiązaniu. To jest wątek, w którym mogą komentować (w tym również zadawać pytania) nie tylko "ProUbery", ale również początkujący.

Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpieg w ogóle wydaje mi się najtrudniejszą klasą, wymaga dużo kombinowania i analizy gry.

Skuteczność i łatwość gry szpiegiem zależy od nieuwagi przeciwnego teamu. Jeśli team przeciwny pcha wózek, odwraca się do tyłu, Pyro zamiast lecieć naprzód to ciągle spycheckuje itd., to takiej grupie szpieg raczej nie wyrządzi szkody. Jeśli nie patrzą za siebie, to szpieg może wygubić całą grupę. Sprytny szpieg koncentruje się na zadaniu, typu zniszczyć sentry. Ale znowu - jeśli Pyro stoi i ciągle spycheckuje przy działku, i na dodatek ma młotek ze sobą, to szansa na powodzenie akcji szpiega jest minimalna.

A dla mnie najtrudniejszą klasą do skutecznego grania jest Scout, w ogóle mi nic nim nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi za to scoutem gra się bardzo dobrze. Nie jestem może na szczytach tabel wyników, ale myślę, że nie o to chodzi w tej klasie. Nie ma nic lepszego niż nagle wpaść w grupę wrogów i zacząć skakać na wszystkie strony, przeciwnicy wtedy zajmują się upierdliwym scoutem, którego ciężko trafić, a w tym samym momencie zza rogu wychodzi gruby z medykiem :P

Nie mówiąc już o przewadze scouta w Capture The Flag...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie łatwiej grać skautem niż szpiegiem. Skaut jest dobry by szybko się przedostać do bazy wroga wykraść dane i wrócić. Ale tak jak wyżej można nim skakać i dla wielu to nie lada wyzwanie by go ubić:)

Szpieg jak dla mnie jest trudny bo nie ogarniam do końca tej funkcji niewidzialności. Np. nie mogę zaatakować jak jestem niewidzialny, muszę wyłączyć to ustrojstwo i dopiero potem zadać cios nożem. Który nie zawsze się okazuje śmiertelnym i ginę bo grubas się odwraca i mnie kosi swoim minigunem:)

Dodam że nie wiem jak się przebrać za kogoś. Jak grałem klika dni temu taka opcja była możliwa teraz tylko mogę się stawać nie widzialnym. Nie wiem od czego to zależy.

Najbardziej lubię grać żołnierzem. Nie ma to jak walnąć 3 strzały z rakiety i po zawodniku. Nawet grubas nie jest (czasem) tak silny by mnie zabić zanim ja to zrobię. Czasem nawet gdy jest podłączony do medyka udaje mi się go sprzątnąć. Ale to przy ostrym farcie.

Też się zastanawiam w kogo nawalać jeżeli widzę grubasa i medyka. Chyba najlepiej w medyka bo grubas ma 300pkt życia plus to co daje medyk, a jak już się pozbędę medyka (to 1 punktowe odnawianie się zdrowie medyka jest cienkie gdy lecą w jego stronę rakiety) to wtedy z grubasem jest łatwiej. Ale często jest tak że już trzeba przeładowywać a moje zdrowie ucierpiało podczas walki z grubym i mam kilka punktów życia.

Mam też pytanie. Czy zasobnik może uleczać działko? Czasem są takie działka z jakąś tarczą czy coś a ja nigdy nie umiem takiego zbudować. Od czego to zależy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nie wiem jak się przebrać za kogoś. Jak grałem klika dni temu taka opcja była możliwa teraz tylko mogę się stawać nie widzialnym. Nie wiem od czego to zależy.

Mam też pytanie. Czy zasobnik może uleczać działko? Czasem są takie działka z jakąś tarczą czy coś a ja nigdy nie umiem takiego zbudować. Od czego to zależy?

Znając życie grając szpiegiem nosisz Ostateczną Nagrode, która uniemozliwia przebranie sie za wroga, ale po udanym dzgnieciu w plecy od razu przebiera cie za ofiare. To oczywiście jest uwzględnione w opisie broni...

Zasobnik leczący działko? Bez przesady :P Małe działko inżynier stawia, gdy nosi jednorękiego bandyte, pewnie o to ci chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o Poskramiacza. Można nim kontrolować wieżyczki i wtedy wyznacznikiem zasięgu jest tylko wzrok gracza :P przy okazji robi się taka kulka wokół kontrolowanej wieżyczki (chyba po prostu ma na celu pokazywać, że ta wieżyczka jest kontrolowana), do tego pojawia się celownik laserowy (ale nie w formie punktu, jak u snajpera, tylko taki długi od wieżyczki do celu). Szpieg aż tak trudną klasą raczej nie jest, wystarczy siedzieć w miejscu z Peleryną Nożownika i wyczekiwać odpowiedniego momentu. Raz miałem taką sytuacje, że na mapie payload wszyscy z BLU pchali wózek, a ja z Ostateczną Nagrodą podbiegłem i pozabijałem :D. Przedtem czekałem za słupem, który jest przed takim małym tunelem dla wózka. Kombinuje też czasami z nożem motylkowym i Dzwonem Zmarłego i gracze dość często sie nabierają :trollface:. Jeżeli chodzi o kwestie ekwipunku, to dostosowuje się do sytuacji, np. na początku map payload jak jestem w RED to biore Ostateczną Nagrode, Peleryne Nożownika i gdzieś wyczekuje żeby pozabijać graczy, ale biore też jak radzą sobie całkiem dobrze w obronie, bo przynajmniej moge zabijać inżynierów przy trzech innych wieżyczkach, a te i tak mi nie zrobią krzywdy :laugh:. Dzwon Zmarłego i nóż motylkowy najczęściej biore, jak gram na mapach Capture The Flag.

@Edit

Dzięki Legiss za sprostowanie :) a ja zapomniałem wspomnieć, że Poskramiacza dostajemy za Kamień Milowy Inżyniera 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...