Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

World of Warships

Polecane posty

Macie jakieś porady dla nooba takiego jak ja?

Na razie fajnie mi się gra statkami startowymi, ale zastanawiam się w co pójść, bo ten 1 mln na koncie kusi. Bardziej leżą mi japońskie w tym momencie, ale nie ma jeszcze Kriegsmarine.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda z czterech klas okretow to inne tempo gry. Mnie najciekawiej gra sie niszczycielami (szybkosc, zwrotnosc i niska wykrywalnosc polaczone z zabojcza sila torped sprzyjaja podstepnej grze, choc za cene malej wytrzymalosci) i krazownikami (najbardziej uniwersalne polaczenie szybkostrzelnosci, zasiegu, predkosci i wytrzymalosci). Pancerniki tez sa fajne, a trafienie przeciwnika potezna salwa z 4-5 glownych wiez jest przyjemne, jednak zanim gdzies doplyna, zanim obroca dziala, zanim te dziala w koncu sie przeladuja po poprzednim wystrzale... Dla balansu w grze jest to dobre, ale wciaz nie jestem przekonany, czy fun z gry pancernikiem jest wystarczajacy, zeby zrekompansowac mi te dlugie okresy oczekiwania. No i na koncu sa lotniskowce, ktore choc bardzo przydaja sie w trakcie calej bitwy, to dla mnie gra nimi jest nudna. Osobiscie poszedlem w japonskie niszczyciele i krazowniki (dla torped) oraz amerykanskie pancerniki i lotniskowce (dla ich czystego looku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bump.

Na 17 czy 19 października jest zapowiedziany Patch, w którym wejdzie niemiecka linia CA i sowiecka linia DD. Pojawiły się również plotki o polskim DD, ORP Błyskawica, który ma dołączyć w podobnym terminie. Ten ostatni może być premium. No i pojawiły się rónież spekulacje o pojawieniu się drugiej linii japońskich CV.

Szkoda, że nie załapałem się na konkurs z Marbleheadami na reddicie, rozdali ich tam ~700, co prawda nikt w EU jeszcze ich nie dostał, ale może się ogarną w ciągu dwóch tygodni. Przygarnąłbym go, mimo, że to nie jest Murmańsk, to wciąż jest to Omaha premium. No cóż trzeba będzie polować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i screeny ORP Błyskawicy!

http://imgur.com/a/gD6mY

Ciekawe tylko, w którym drzewku zostanie ona umieszczona? Raczej większy sens miałoby umieszczenie jej w drzewku Brytyjskim, a pewnie zostanie umieszczona wraz z jednostkami Sowieckimi, co pewnie spotka się z dezaprobatą na forach i fejsbuniu. Mnie to tam wisi.

Skoro ma to być tier VI, to pewnie będzie kosztować z 80pln.

Edit: WG powiedziało, że Błyskawica nie będzie w rosyjskim drzewku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to jak ORP Blyskawica wyglada przy krazownikach czy pancernikach w WoWS, to az straszno sie czlowiekowi robi, ze przez wiele lat to byl okret flagowy i najwieksza jednostka polskiej marynarki wojennej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się powoli wciągam w WoWs tak jak w Czołgi (Samoloty mi nie podeszły). Początkowo grałem głownie bitwy kooperacyjne, ale dość szybko stają się one piekielnie nudne. Ostatnio zacząłem grać normalne bitwy PvP. Pierwsze wrażenie: pancerniki są do niczego. Jesteś daleko - trudno w coś trafić, a przeładowanie dział trwa wieki. W tym czasie krążowniki swoimi szybkimi działami robią nam siekę z pokładu. Kiedy podpłyniesz za blisko strasznie łatwo zginąć od torped których ze względy na wielkość i zwrotność okrętów nie ma jak uniknąć. Za to łaskawszym okiem spojrzałem na krążowniki, zwłaszcza japońskie. Małe, szybkie, szybkostrzelne i wyposażone w zabójcze torpedy. Nie mogę doczekać się drzewka niemieckiego. Walczę też z sobą żeby się przymusić i pograć trochę Wyoming - chcę zobaczyć jak gra się lotniskowcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie: pancerniki są do niczego. Jesteś daleko - trudno w coś trafić, a przeładowanie dział trwa wieki.

Fun Fact Od T6/7 w górę całość wygląda zupełnie odwrotnie. BBki górują nad CA zasięgiem i siłą ognia. Jedna dobra salwa potrafi zniszczyć Aobę, Myoko, Pepsicolę etc, albo zdjąć 50-80% hp. Do tego BBków jest obecnie bardzo dużo na tych tierach, szczególnie przez Tirpitza, który jest dobrym brawlerem. Fajnie jest jak dobry gracz w Tirpitzu ma jakąś eskortę i prą oni do przodu.

Do BB trzeba cierpliwości, przyzwyczaj się, że się palisz, płyń w 'kupie' z innymi (choć to może być trudne ze względu na różnicę w prędkości statków oraz to, że gracze płyną we wszystkie strony jak tylko wyskoczy jakiś wróg).

No i przez zmiany w CV te rzadko widać na wyższych tierach, więc wartość CA z dobrym AA spada.

Ostatnia rzecz w obecnej 'mecie' jest owocem marnej ekonomii w WoWsie. Od tieru 8 można zaliczać straty w kredytach jeśli ktoś umrze bez zadania znacznej ilości obrażeń, więc BBki nie płyną do przodu, nie atakują i snajpią z 20km przez co mecze robią coraz bardziej nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy kod na 15 dni premium w WoW dołączany do zakupu np. płyt głównych Asusa daje również premium działające w WoT ? W WoWa jakoś się nie złożyło grać, a coś mi się obiło kiedyś, że fundusze i wolne doświadczenie można wykorzystywać zamiennie, a jak to jest z premium ? Aktywowane w WoW lub WoT działa tylko dla tej jednej gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody z czołgów działają też w WoWS? Lece wklepać kody z CDA :D Mam też dwa pytania do gry lotniskowcem. Załóżmy ze pod "2" mam myśliwce a "3" bombowce. W każdej eskadrze po 6 maszyn plus 9 w rezerwie. Czy z tych "zapasowych" mogę stworzyć np drugą eskadrę bombową, czy te samoloty służą tylko do uzupełniania strat w już istniejących? Drugie pytanie dotyczy rozrzutu torped z samolotów, którym przyciskiem się to zmienia? Ciągle robię to przypadkowo :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up. Musze przyznac ze od alfy gralem tylko pancernikami, odlokowalem nawet 8 poziom. W becie doszedlem do V Japan i VI Ameryka. I znudzilo mi sie, zaczalem zbierac doswiadczenie na krazownikach, w tym niemieckich, i juz pomykam tier4 Phoenixem, musze przyznac ze jest duzo wiecej zabawy niz BB. Z BB duzo bitew mialem przegranych, a teraz z krazownikiem wiekszosc wygranych, mysle ze jeszcze z 10 gier i odblokuje tier V. BB sa swietne ale niestety nie wybaczaja pomylki, czy zle poplyniecie czy wplyniecie na lad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczy sie tak ze nikt nie bedzie juz nimi gral, w tej chwili wyminiecie torped graniczy z cudem, a jak sie upra na Ciebie 2 eskadry bombowcow torpedowych, zapomnij zeby przezyc, jesli nawet to z 1/4 zycia. Nie wspomne ze dziala pomocnicze na bliski dystans tak naprawde nic nie robia Niszczycielom. Oj wymaga ta gra dopracowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale na logike powinny cos robic, bo w momencie kiedy niszczyciela mamy kolo siebie w mniejszej odleglosci niz 5km a dziala sie obracaja albo przeladowuja, mozna spokojnie zalozyc ze juz po nas. Dalej ubolewam nad za duzym przegieciem torped, sa one za szybkie i za mocne:). Rozczaruje CIe, amagi jest gorszy od Nagato:). Moze juz jutro bede pociskal krazownikiem tier 5. Poki co jedyna klasa ktora gram mecz po meczy i mam dalej ochote sie pobawic. Bo BB obecnie zagram do wygranej po bonus i mi sie nie chce. Moze jak odblokuje znowu Fuso, bede mial radoche z BB. Pamietam w alphie super sie nim gralo,

BTW jak CIe w grze odszukac?

Edit no to mam Omahe smile_prosty.gif teraz tylko moduly kupic biggrin_prosty.gif, ale cos gorzej mi sie gra:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz troszke pogralem po patchu.

Porty dla mnie bez roznicy

Dzwieki fakt inne ale czy lepsze nie wiem

BB dostaja w tylek ale jakby wiecej cytadel mi wchodzi.

Ja chyba wykonam to wyzwanie na Amerykanskich Pancernikach, zreszta moze na Japonskich tez sie pokusze.

Pisalem ze zdobylem Omahe, gra mi sie ciutke gorzej niz Pheonixem moze przez mniejszy zasieg, ciulam powoli na Clevland i potem mysle ze juz bedzie z gorki:) Bo Clevland z tego co czytam i widze nie ma sobie rownych smile_prosty.gif zasieg plus szybkostrzelnosc.

Moze odblokuje Kongo, ale kurde Myogi sie gra tak slabo ze to pewnie potrwa troszke.

Widze ze juz pograles mocno skoro masz tier 8 smile_prosty.gif ja mam takie okresy ze gram intenswynie potem nawet 3 miechy przerwy i znowu troszke pogram. Aczkolwiek gdybym gral tak jak w ostatnim tygodniu od rozpoczecia closed beta pewnie bym mial juz tiery 9 i 10 biggrin_prosty.gif

No North Carolina jest ladna aczkowliek Kawachi tez ma swoj urok :) Fuso mi sie bardzo podoba, no obowiazkowo Wyoming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jest zenada i to straszna, nie dosyc ze gorzej wyminac torpedy to chyba obnizyli wykrywalnosc niszczycieli, wlasnie mialem bitwe gdzie koles puscil do mnie 3 salwy torped a nawet go nie zauwazylem i nie widzialem gdzie jest, praktycznie na otwartym morzu. No i ten cudowny matchmaking gdzie daje Ci 2 tiery wyzej i mozesz isc na herbate po tym jak cie z 20km fuso albo nagato sciagnie na salwe. Paranoja nie podobaja mi sie zmiany po patchu, malo to coraz mniej mi sie podoba ta gra. Pisalem do nich w kazej ankiecie i pare razy tak poprostu zeby zmienili na tier 1+/-1 wtedy mysle ze bedzie sprawiedliwie, ale oni dalej swoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zlym kierunku idzie gra. Powiem CI ze nawet krazownikiem czasami jest bardzo trudno wyminac torpedy, widac je bardzo pozno. Przegieli i to strasznie, o dzialach pomocniczych szkoda gadac. Mam odblokowany Langley i cos tam nawet w nim kupione. Mnie sie srednio podoba gra CV pewnie tak samo jak DD, chwile pogram i tyle. Mam juz 20k zebrane na clevland. Oprocz tego, prawie 5k wolnego biggrin_prosty.gif, teraz jest premium i duzo bonusow warto pograc przez weekend.

Zgadza sie lepiej grac amunicja HE. Grajac CA jedynie kiedy stosuje AP to walka 1v1 z innym CA, a takto czy niszczyciele czy pancerniki tylko HE. Nisczyciel pieknie schodzi, a BB i tak AP nic mu nie zrobie bo cytadele nie wchodza, wiec lepiej wywolac u niego z 5 pozarow, 2 ugasi. Potem kolejne 3 i patrzec jak mu pieknie hp schodzi. Nie wiem co oni odstawiaja. Jestem ciekaw co bedzie jak bede plywal z clevland jak mocny jest tier 8 i 9 w CA. Bo 10 to jest przegiecie 30 strzalow na minute w amerykanskich CA.

No i dalej Ciulam na kongo, aczkolwiek po odblokowaniu wszystkich modow Myogi jest tylko slaby a nie tragiczny.

Pisalem ze New York jest z papieru?

A do tego widze ze duzo gorzej sciagnac salwa CA przez BB, bardzo zadko wchodza cytadele, masakra jakas. Nie wiem czemu ma sluzyc ten nerf BB. I Tak jak pisalem i Ty pisales wlasnie sie przekonalem jak sie fajnie walczy z CA ktory strzela HE pociskami 4 pozary

Edit

Ok przyznaje bez bicia, po zmaksowaniu Myogi, gra sie nim calkiem ok, niby tylko 3 wieze, ale jednak jest w miare zwrotny, pare razy udalo mi sie wyminac torpedy. I calkiem dobra ma obrone AA. Za 3k pkt bede mial Kongo a za 10k Clevland:). TE bonusy na swieta plus premka co na jeden dzien dali, duzo pomogla :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj popoludniu zrobilem ta misje, zawsze 1 miejsce i 2k wolnego doswiadczenia. Dzisiaj na 100% bede miec Kongo i Clevland. Potem biore sie za gre papierowym NY zeby odblokowac NM. Ja mam premium to co byla nagroda, plus jeszcze 3 dni z CDA. Dobrze ze poczekalem. Jak dobrze pogram to odblokuje Pensacole. Wlasnie mialem mecz omaha 6k expa biggrin_prosty.gif. Potem wkleje screena.

Ha ale mecz Myogim 3 zatopienia w tym Kongo zeszlo na 3 salwy 2 cytadele. Masakra. I tez 6k expa. Mam juz Kongo, i Clevland, teraz ulepszyc oba. No i zbieramy dalej:)

Edit

Jak mnie ta gra wkur.... Jak gralem Pheonixem i Omaha czyli tier 4 i 5 to co chwile walczylem z tierami +2 albo swoimi, gram Cleveland to caly czas gram z 7 i 8 co to franca ma byc. Kolejny mecz i poza mna VI jest jeszcze jeden okret VI reszta same 8

edit 2

Skonczy sie premium chyba przestane grac to jest parodia, znowu same 8 strzelam w North Caroline chyba 5 strzalow z AP zaden nie wyrzadzil szkod, przelaczylem na HE dopiero po ktoryms cos zaczelo sie dziac. No i to wykrywanie DD to jest masakra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez mam zamiar to wypelnic tymbardziej ze dwie misje bede mogl zrobic Cleveland a jedna Omaha albo Phoenixem biggrin_prosty.gif. Mysle ze dam rade. Tak jak mowisz exp i kasa zawsze sie przyda. Z miejscem u mnie nie jest zle, kiedys tam zainwestowalem w dublony i mocno port zwiekszylem. Niedlugo bede mial NM, odblokowalem 5 CA Japonski i Niemiecki. Inaczej sie gra niz Amerykanskimi. Poki co chce wszystko oprocz DD miec na tier 6. Duzo pracy przedemna:). Tripitz jest przegiety. ostatnio mialem mecz gdzie wszystkie BB to byly tripitz. Masakra. Jedno pocieszenie ze w wiekszosci widac ze to nooby bo strzelac nie potrafia smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...