Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gramwlola

Playstation 4 czy Xbox One - która konsola lepiej sie sprawdzi?

Polecane posty

Jak w tytule, mam problem z wyborem konsoli. Do rzeczy.

Mam do dyspozycji aktualnie około 1450 zł. Jestem przyzwyczajony do pada i dashboard'u Xbox'a One (miałem xbox 360). Raczej będę grać w multiplatwormówki, ale z drugiej jednak strony bardziej podobają mi się exclusivy na X1. Nie interesuje mnie wsteczna kompatybilność.

Martwi mnie natomiast moc konsoli Microsoftu oraz jej popularność w Polsce. Zamierzam kupować gry używane, a przeglądając serwisy aukcyjne można zauważyć, iż aukcji z grami używanymi na Ps4 jest kilka razy więcej.

Muszę także wziąć pod uwagę cenę obu konsol. Ps4 jest zwykle droższe o te 200-300 zł, które robi dla mnie dużą różnicę.

Dlatego mam kilka pytań:

- Czy Playstation Network jest stabilne?

- Czy multiplatformówki wyglądają lub działają gorzej na Xbox One?

- Czy warto kupować konsolę nowej generacji? Obie są raczej słabe w stosunku do PC, a nie chciałbym za rok usłyszeć zapowiedzi Ps5...

- Czy wycofano pomysł z przepustkami sieciowymi?

- Czy warto przedłużać gwarancję?

- Jak wygląda sprawa gwarancji w przypadku kupna konsoli na Allegro?

- Czy konsole są awaryjne?

- Czy kupowanie używanej konsoli to dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-PSN jest stabilne (zgrubsza)

-raczej tak, choć to zależy jeszcze od samej gry. Znajomy ma obydwie konsole i twierdzi, że np w FIFE 15 dużo gorzej mu się gra na XO, jakoś gorzej zawodnicy się zachowują, fizyka itp, ale może po prostu do PS jest przyzwyczajony

-czy warto sam sobie musisz odpowiedzieć, a o pojawieniu się nowych konsol nic się na razie nie słyszy. Nigdy nie wiadomo co wejdzie twórcom do głów, ale nie liczyłbym na nowe geny szybko, za dużo kasy PS4 i XO poszło żeby je tak szybko porzucać

-tzn z season passem? Nie, ale to już zależy od twórców gier, nie konsol. Chyba że chodzi ci o granie przez net. W XO musisz kupić konto Gold, a w PS4 konto Plus

-o jakiś większych usterkach konsol się nie słyszy (tak jak to było początkowo z X360), no ale dłuższa gwarancja też nie zaszkodzi, więc to kwestia twoich funduszy

-na Allegro swoje oferty wystawiają także sklepy i działają na tej samej zasadzie co "fizyczne", więc gwarancja jest tak jak w zwykłym sklepie. Oczywiście na nowy sprzęt. Na używany musisz dogadać się ze sprzedawcą. A od zwykłego allegrowicza się nie spodziewaj

-UP

-czemu nie. Sporo taniej można kupić, z grami, z dodatkowym padem, czasami jeszcze z gwarancją ze sklepu. Tylko można się naciąć, a sprzęt nie jest tani, więc proponuje ci osobiście jechać do sprzedawcy i u niego sprawdzić konsole.

Ogólnie wybór PS4 czy XO to twoja indywidualna sprawa. PS4 jest trochę mocniejsze i wydaje mi się że ma póki co większy potencjał. Również jak powiedziałeś, konsol i gier w obrocie jest więcej, więc możesz taniej wyrwać coś używanego.

Ja mam PS4 i mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować konsolę nowej generacji? Obie są raczej słabe w stosunku do PC, a nie chciałbym za rok usłyszeć zapowiedzi Ps5...

Frajda nie jest pochodną mocy sprzętu, tak w przypadku motoryzacji jak i sprzętu do grania. Więc na flopy bym w tej sytuacji nie patrzył.

A o PS5 usłyszymy najwcześniej za pięć lat.

Czy wycofano pomysł z przepustkami sieciowymi?

Online Pass nikt obecnie nie używa, ale nie ma przepisów zakazujących takich kodów.

Czy konsole są awaryjne?

Nie. W porównaniu do poprzedniej generacji są wręcz adamantowe.

Jak wygląda sprawa gwarancji w przypadku kupna konsoli na Allegro?

Jeśli sprzedawca da Ci paragon, a okres gwarancji nie upłynął, to Sony honoruje gwarancję tak samo jak w przypadku zakupu w MM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przepustkami sieciowymi chodziło mi po prostu o to, czy np. kupując używanego Battlefield'a 4 muszę dodatkowo podawać jakiś kod, żeby móc grać w multi. Nie chodziło mi o Psn lub Gold'a, wiem że te są płatne.

A jak ma się sprawa z Wiedźminem 3? Czy jeżeli kupię używkę gry to będę mógł pobrać sobie te 16 DLC, czy muszę kupić nówkę?

Chyba jednak zdecyduję się na Xbox'a One. Znalazłem fajną ofertę na morele za 1250 zł. Czy to zaufany sklep?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w internecie, że aby aktywować okres próbny Xbox Live Gold muszę podać numer karty kredytowej. A czy kupując zdrapki z kodami na Golda też muszę to robić?

I druga rzecz. Czy grając na konsoli mogę jednocześnie rozmawiać przez Skype z drugą osobą, która używa tej aplikacji na komputerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy kodzie zdrapce musisz podać tylko sam kod, nic więcej. Co najmniej tak mam na PSNie, ale w Live jest pewnie tak samo.

2a. Jeżeli się pytasz, czy za pomocą Skype możesz się komunikować z kimś na innej platformie (czyli np na kompie), to tak.

2b. A jeśli chodzi ci o to, czy możesz grać i rozmawiać przez Skype, to odpowiedź także brzmi tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo - PS 4 ma mocniejszą kartę graficzną, a Xbox One mocniejszy procek. Różnice w wyglądzie na obydwóch konsolach nie są jakieś duże (nawet jeśli np. obsługują różnie rozdzielczości). Raczej wybierałbym konsolę na podstawie biblioteki gier, ewentualnie wygody użytkowania pada, a nie potencjalnej mocy.

Przewagi PS 4 z grubsza zostały wymienione, na korzyść Xbone przemawia:

- zgodność wstecz, którą MS zapowiedział jakiś czas temu;

- Xbone będzie można bardzo mocno zintegrować z Windowsem 10, prawdopodobnie będzie możliwy streaming gier w obydwie strony (na razie zapowiedziany jest streaming z Xbone na Windows 10);

- w najbliższym czasie ma zostać dodana obsługa klawiatury i myszki, co może dosyć mocno urozmaicić bibliotekę gier, w które będzie można zagrać na Xboksie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przyzwyczajony do pada i dashboard'u Xbox'a One (miałem xbox 360).

Sam jestem przyzwyczajony do pada od X360 i miałem obawy co do tego od PS4 ale jednak przesiadka się udała. Gra się na nim dość przyjemnie i jest praktycznie tak wygodny jak ten od Xboxa. Jedynie można się przyczepić do tego touchpada, który mogli dać na tylnej obudowie pada.

- Czy Playstation Network jest stabilne?

- Czy warto kupować konsolę nowej generacji? Obie są raczej słabe w stosunku do PC, a nie chciałbym za rok usłyszeć zapowiedzi Ps5...

- Czy warto przedłużać gwarancję?

1. Są dni, że masz ochotę rozwalić konsolę i całą siedzibę sony, bo przez problemy z siecią nie możesz zagrać. Po dłuższej przerwie umawiasz się ze znajomymi i dostajesz komunikat, że jest awaria PSN i nie możesz się zalogować. Sama komunikacja na konsoli to też działa dość zabawnie, bo jak nie na imprezie naty to przychodzące wiadomości dostajesz z opóźnieniem nawet do godziny. Można zwalić winę na wolny internet ale takie same problemy mają moi znajomi, który siedzą za granicą i mają dobry internet.

2. Sam miałem takie obawy ale jednak skusiłem się na nową generację.

3. Kupiłem konsolę w MM i nie brałem dodatkowej gwarancji. Konsola nie jest droga, więc wolę ją sprzedać taniej i dołożyć do nowszej wersji smile_prosty.gif

Miałem kupić sobie XO ale przez to, że nie mieli w MM Diablo 3 UE to wybrałem PS4, dodatkowo pady od Sony mają wbudowane akumulatorki co jest dla nich +. Ostatnio zastanawiam się nad dokupieniem Xklocka, żeby mieć dostęp do gier, których nie zobaczę u Sony smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Są dni, że masz ochotę rozwalić konsolę i całą siedzibę sony, bo przez problemy z siecią nie możesz zagrać. Po dłuższej przerwie umawiasz się ze znajomymi i dostajesz komunikat, że jest awaria PSN i nie możesz się zalogować. Sama komunikacja na konsoli to też działa dość zabawnie, bo jak nie na imprezie naty to przychodzące wiadomości dostajesz z opóźnieniem nawet do godziny. Można zwalić winę na wolny internet ale takie same problemy mają moi znajomi, który siedzą za granicą i mają dobry internet.

Dziwne, ja nigdy nie miałem problemów z PSN, ani na PS3 ani na PS4. Nawet za czasów aero2 i karkołomnych połączeń modem -> PC -> router -> konsola połączenie działało bez zarzutu. Raz czy dwa razy dostałem komunikat że PS Store jest zamknięte, bo coś tam. I tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja nigdy nie miałem problemów z PSN, ani na PS3 ani na PS4. Nawet za czasów aero2 i karkołomnych połączeń modem -> PC -> router -> konsola połączenie działało bez zarzutu. Raz czy dwa razy dostałem komunikat że PS Store jest zamknięte, bo coś tam. I tyle.

Nawet jak byli atakowani przez hakerów? Słyszałem o wybrańcach ( 1 na 100 lub nawet 1000 ), którzy mieli dostęp do PSN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byli atakowani przez hakerów? Słyszałem o wybrańcach ( 1 na 100 lub nawet 1000 ), którzy mieli dostęp do PSN.

Wtedy nie grałem. Ale - jak słusznie zauważył Stillborn - trudno winić Sony za ataki osób trzecich.

A jak już przy awaryjności jesteśmy, to XBL zaliczyło swego czasu dwa tygodnie niebytności bez wyraźnej przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...