Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

patrzę na stronę gpuboss i we wszystkim r9 280x przewyższa gtx 960 a w wieśku 3 na testach jest gorszy...

Odpowiedź jednym słowem - tesselacja.

To jest kolejna z ułomności R9 280X - w grach, w których tesselacja jest mocno wykorzystywana, karta może tracić (wydajność tesselacji poprawiono w późniejsych wersjach GCN i R9 285/R9 380 tego problemu nie mają). Można to nieco uratować przez zabawę w ustawieniach sterownika, ale przeważnie ludziom się nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam tesselacja , liczy się raczej wydajność, bo jest lepsza od gtx 960,

I co , kupić r9 380 i pogram na wysokich z coś tam ultra?

A może te karty? r9 290 te używki sa maxymalnie półtora letnie wiec maja poltora roku albo dwa gwarancji weic dobra opcja bylo by wziąść uzywana r9 290 na gwarancji, co nie? http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290-4096mb-pci-e-i5489209378.html. Może dobra będzie i nawet lepsza taka używka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem - wiele używanych R9 290 to karty "pokopalniane", więc może być słabo z ich żywotnością i z ewentualnym uznaniem gwarancji. Poza tym ten Radeon z zalinkowanej aukcji nie wygląda, jakby miał przyjemne życie.

Jak problemy z obciążeniem procka pewnie rozwiązałaby przesiadka na Windows 10, tak drugi problem jest praktycznie nie do obejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zmienię procesor, i chcę kupić dobrą kartę a nie że kupię kiedyś procek i karta będzie też do kitu.To co brać? R9 380? albo może r9 280x Odpowiedzcie.Chciałbym pograć na wysokich z coś tam ultra.

AHA. nie dziwię się że sprzedają r9 290.Haha :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w testach były mocniejsze procesory, niż stary Core i3. Bo chodzi o to, że sterowniki AMD bardziej obciążają Core i3, niż te z GeForce (patrząc po testach na najnowszych modelach i3). Zresztą pisałem to już kilka razy... Chcesz to weź R9 380, ja cię na siłę przekonywać do GTX 960 nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wziąć tylko dobry. Inni z innego forum piszą tak a inni tak i muzg mi się rypie xD.Chcę wziąć po prostu kartę dobrą.A procek też kiedyś napewno wymiene bo poco kupować nowy komp.

I dlatego tak rozważam bo widzę porównanie r9 280x z gtx 960.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie... ja bym na twoim miejscu brał GTX 960 i nie bawił się w Radki na razie.

Inna sprawa, że jeżeli twój zasilacz jest względnej jakości to możesz sobie urządzić grilla nie tylko na dworze ale także w pokoju. To samo się tyczy obudowy. Jeżeli nie będzie wystarczająco przewiewna to możliwe, że będziesz mógł na niej smażyć kotlety.

Zasadniczo, jeżeli myślisz, że w wieśka pograsz na ultra bo masz mocną kartę i w miarę procek to możesz się lekko przejechać. Na płynność gry wpływa bardzo wiele czynników np. dysk, ram, temperatury, a nawet napięcia jakie podaje zasilacz.

Ciekawi mnie też jaki masz system operacyjny, bo na razie znamy tylko jego architekturę (wiesz 64-bit to może mieć nawet szyna w grafice...).

Ogólnie... podaj wszystko co możesz podać z informacji o swoim sprzęcie. Może okaże się, że do bezpiecznego używania będziesz potrzebował czegoś więcej. Na pewno to ułatwi innym ułożenie sensownego zestawu. Tylko nie pisz jaką masz myszkę, czy klawiaturę. To na wieśka na pewno nie wpłynie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigh, dostałeś linki do najlepszych (w tej chwili) ofert z mainstreamowych sklepów - jeśli samemu nie chcesz bawić się w podkręcanie to weź Palita w wersji Jetstream lub SuperJetstream (2 lub 4 GB), ew. ww. EVGA w przypadku 4 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś ma w oznaczeniu "Gaming" nie oznacza automatycznie, że jest lepsze, szybsze itd., Pality mają więcej niż przyzwoite chłodzenia, sensownie podkręcone zegary i nie budzą poczucia "rozboju w biały dzień".

Co do szyny, w tej półce wydajnościowej nie ma to zbyt wielkiego znaczenia w grach (kompresja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...