Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

IMO najlepszym NFSem jest Most Wanted. To poczucie prędkości... mniam. Świetna muzyka i grafika, super wozy, ładne trasy, bardzo przyjemny model jazdy. No a po MW to już poziom serii zaczął spadać. Co następna część, to - niestety - gorzej. Nie rozumiem totalnie zachwytów nad Pro Street, Race Driver: GRID bije ją na głowę.

Niepokojące jest, że najnowszy NFS ukaże się tak szybko. Ale może pracowali nad nim jeszcze przed wydaniem PS? No cóż. Na pewno nie wiążę z tym tytułem nawet średnich nadziei i będę pogrywał w świetnego GRIDa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też najbardziej do gustu przypadł MS: grafika, wozy, fajne miasto no i ucieczki przed policją. :P Ta cała kartoteka, ile najwięcej samochodów rozwaliłem ile blokad...:) Poza tym U2, chociaż mniej niż MW.

Musze kolege jakoś zmusić, żeby mi w końcu oddał.

Grałem jescze w Carbona, ale wg mnie ten jest po prostu nudny.

Edytowano przez creative
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały ranking:

1 - underground

masa części tuningowych [moze duza czesc nieprzydatna, ale cieszylo wiele zderzakow/spoilerow/body kitow etc], pierwszy nfs z trybem swobodnej jazdy po mieście, fajny zestaw wozów, niezla jak na tamte czasy grafika. nieco smieszny model jazdy [uderzenie w jakis samochod - pare salt i przelot kilkuset metrow...tiaa]

2 - pro street

świetne dragi ! całkiem przyjemna oprawa graficzna i... chyba tyle ;p szkoda, ze calkowicie zwalone speedy/drifty, wkurza BARDZO sztywny model jazdy w gripie [juz ten z carbona byl lepszy, tutaj sa tylko z 3-4 wozy ktorymi da sie jezdzic, w pozniejszej fazie gry zostaje tylko nissan gt-r i impreza..]. na + zasluguje oczywiscie rozwiniety autosculpt [ale czemu tylko 4 i to sredniej jakosci body kity?], spore mozliwosci obklejenia wozu [tu bije wszystkie poprzednie czesci].

3 - carbon

denerwuje nieco plastikowosc, smieszne filmiki i inne landrynki, ale..gra sie w to to calkiem przyjemnie, glownie przez przyjemny model jazdy, niezla grafike i duzy wybor wozow. moze 'exotic' cary w wyscigach ulicznych sa troche nie na miejscu, mozna je sobie na szczescie odpuscic. szkoda, ze taka krotka i te drifty...

4 - most wanted

wszyscy stawiaja te czesc bardzo wysoko, a u mnie az na 4 miesjcu...w sumie glownie przez 1 rzecz - policja. mnie nie kreci jezdzenie przez pol godziny i nabijanie sobie bounty, w pozniejszych fazach gry to sie robi nudne!!poza tym takie sobie wozy [na szczescie w necie mozna znalezc multum nowych samochodow, co prawda nie mozna ich dodac, a jedynie podmienic za stare, ale zawsze cos...].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mały ranking :

1. Need for Speed : Porsche 2000

2. Need for Speed : Hot Pursuit 2

3.Need for Speed : Underground

Dlaczego taka kolejnosć ? Bo lubię, gdy gra stawia przedemną jakieś wyzwanie. Na najtrudniejszym poziomie w 2 pierwszych grach naprawdę ciężko było czasami wygrać 1 miejsce, więc trasę czasami musiałeś mieć opanowaną do perfekcji. Pozatym piękne scenerie, wyścigi poza miastem, dżungla, wodospady, mosty itd. Underground jest u mnie na 3 miejscu, ponieważ naprawde zaciekawiło mnie takie spojrzenie na wyścigi w mieście - tuning, naklejki, projektowanie własnego auta, klimat łamania prawa itd. Ale to było fajne przez 2 Undergroundy, w Most Wanted grałem tylko z 2 czy 3 godziny, a w Carbona 2 czy 3 trasy. Szczytem ułatwień jest tu pomocnik, który może rozbijać pojazdy przed Tobą . Za kilka odcinków może NFS stanie się taki prorodzinny, że wszyscy przed metą, będą stawali i czekali aż będziesz pierwszy, w końcu gra ma nieść przyjemność, żeby cała rodzina mogła grać i zawsze wygrywać. Pro Street'a nawet nie dotykałem, ale podobno jest trochę trudniejszy.

Liczę, że EA się ocknie i zrobi naprawdę fajną ścigałkę, wymyślając jakieś fikcyjną wyspę, dodając piękne krajobrazy, i odwzoruje lepiej zachowanie się auta na drodze. Bo w Most Wanted, to mogłeś nawet dzwona zaliczyć o beton, a auto ani by drgneło, jakby było przyklejone :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ciekawego dla posiadaczy monitorow panoramicznych/lubujacych w graniu na duzym tv! teraz mozna odpalic nfsu, nfsu2 czy nfsc w rozdzielczosciach panoramicznych!

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/...niWS.29_Patcher

http://www.thinkdigit.com/forum/showthread.php?t=40531

http://www.widescreengaming.net/wiki/Need_for_Speed_Carbon

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=7915

u znajmoego dzilala bez problemow, zaraz przetestuje u siebie ;]

EDIT

niestety, u mnie popularne 'nie wysylaj', wywala blad przy zmianie na 640x480 ;/

Edytowano przez Zawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Need for speed Under coover new teaser.

Jak do tej pory EA/Black Box siedzieli cicho, a teraz sypią jak z rękawa, zastanawiam się czy nie robią błędu.

Ukazały sie dzis bardzo ciekawe newsy:

News1

News2.

Jeśli to co Elektronicy tak namiętnie nam serwują, jest w 100% prawdziwe, to możemy się nie martwic o to jak gracze przyjmą tą grę. Swoją drogą, to jak na razie przyjmują to w mieszany sposób. ale do premiery został kawał czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie teraz ściągnąłem Undergrounda i gram na kierownicy :D fajnie się jeździ, a nawet czasami uda mi się driftować :D

Ściągnąłem? Udam, że nie słyszałem. Wiesz, że moderatorzy bannują tu piratów?

Ale co do kierownicy - NFS to jedyna ścigałka, do której nie podpinam kierownicy. Nie wiem, akurat w Need for Speedy lepiej gra mi się padem, klawiaturą. Może jest zbyt arcade'owa? Chociaż to nie powinien być problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też szansa, że po zrypanym PS, coś uda im się jeszcze z tej serii wyskrobać... Nie wiem jak inni, ale ja jestem ciekawy co tym razem nam przyszykują...

Biorąc pod uwagę to co jest na screenach to mamy Most Wanted 2, więc odgrzewają nam kotleta. A że mi osobiście MW nie specjalnie się spodobał... Pozostaje Carbon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko jednego - wygląda na to, że gra jest robiona w niesamowitym tempie. To nie wróży jej dobrze.

Przecież pracuja nad nia od dwoch lat wiec to nie jest wcale niesamowite tempo...

A teraz cos od siebie.

Moja najulubiensza czescia tej kultowej serii bylo Most Wanted. Fabula w niej byla niesamowita, na podstawie tej gry mozna by nagrac jakis film, cos w stylu szybkich i wscieklych. moim zdaniem to byl ogromny skok po underground 2, pod kazdym wzgledem bylo o niebo lepsze :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pracuja nad nia od dwoch lat wiec to nie jest wcale niesamowite tempo...

Skąd masz tą informację? Ja słyszałem, że od TERAZ mają przeznaczać na jednego NFSa 2 lata, nie wiedziałem że Undercover już się na tą zmianę załapał.

(...) na podstawie tej gry mozna by nagrac jakis film, cos w stylu szybkich i wscieklych.

Wszystkie NFSy od NFS:U po NFS Carbon wzorują się na Szybkich i Wściekłych, po co by robić z powrotem z tego filmy? ;)

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie widzą te dwuletnie przerwy. NFS - już zdaje sie od Hot Pursuita 2 - wychodzi rok po roku, a znając taktykę EA, to trudno oczekiwać, żeby miałoby się to zmienić. Zresztą nie wiem nawet, czy ten wydłożony czas produkcji wyszedły serii na dobre; EA to firma z takimi możliwościami, że są w stanie w krótkim czasie wypocić gierkę, której niewiele można zarzucić (co elektronicy udawadniają kolejnymi NFS i nie tylko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA to firma z takimi możliwościami, że są w stanie w krótkim czasie wypocić gierkę, której niewiele można zarzucić (co elektronicy udawadniają kolejnymi NFS i nie tylko).

Most Wanted - brak klimatu.

Carbon - wtórność.

ProSzit - beznadziejny model zniszczeń, jeszcze gorszy jazdy, nienajlepsza grafika, beznadziejny multi, drift.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie widzą te dwuletnie przerwy. NFS - już zdaje sie od Hot Pursuita 2 - wychodzi rok po roku, a znając taktykę EA, to trudno oczekiwać, żeby miałoby się to zmienić. Zresztą nie wiem nawet, czy ten wydłożony czas produkcji wyszedły serii na dobre; EA to firma z takimi możliwościami, że są w stanie w krótkim czasie wypocić gierkę, której niewiele można zarzucić (co elektronicy udawadniają kolejnymi NFS i nie tylko).

I będą dalej wychodzić co roku, a że faktycznie mają hajs na produkcję to będą pracować dwa studia jednocześnie - każde ma 24 m-ce, w sumie jeden NFS na rok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to co jest na screenach to mamy Most Wanted 2, więc odgrzewają nam kotleta. A że mi osobiście MW nie specjalnie się spodobał... Pozostaje Carbon.

Niby tak kotlet 2x mielony odgrzewany w głębokim oleju tyle, ze z fajną suróweczką ( grafika, nowy model zniszczeń i jazdy, co do tego ostatniego to ma być dużo bardziej realistyczny ale zarazem i łatwy), tym razem mamy ( w pewnym sensie) zasiąść za sterami tej 2 strony barykady, czyli czasem i koguta na wiatr wystawisz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będą dalej wychodzić co roku, a że faktycznie mają hajs na produkcję to będą pracować dwa studia jednocześnie - każde ma 24 m-ce, w sumie jeden NFS na rok ;)

Według mnie to jest bez sensu. EA zrobi tak jak z FIFĄ, będzie wprowadzać niezauważalne zmiany a potem będą się dziwić że sprzedaż nie idzie. Według mnie dużą wada MW była nieuwaga kierowców "cywilnych" sterowanych przez komputer. Często sie zdarzało że przez sekundę nie uwagi BUM! i wali we mnie ciężarówka i mam kilka sekund w tyle.

Zauważyliście że ostatnio każdy nowy NFS zmienia porę dnia:

- NFS U2 - Noc

- NFS MW - Dzień

- NFS Carbon - noc

- NFS PS - dzień

- NFS U - noc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra. Niech się bawią. To jest ich polityka i tego nie zmienimy. EA robi teraz gry dla kasy po prostu, zdanie graczy się u nich nie liczy. A napalonym dzieciakom i tak będą siusiory stawać na myśl o nowym NFS'ie. I o to w tym chodzi! NFS już nie jest liderem w kategorii gier wyścigowych i nie będzie, taka prawda, cóż, szkoda, ale patrząc na takie świetne gry jak Grid w sumie odechciewa mi się żałować NFS'a. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...