Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Krótko i na temat:

Po 1. Dla mnie najlepszą częścią jest NFS Most Wanted (Może dlatego że lubie BMW :tongue: ) za fabułę która mogła być bardziej przemyślana ale jest spoko.

Po 2. Fajny model jazdy.

Po 3. W ogóle jest fajna.

Po 4. te nowe części np. hot pursuit czy the run (w którego nie grałem ale czytając recenzje wydaje mi się do bani) są po prostu monotonne i nie ciekawe.

Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się model jazdy z MW nie podoba bo ni to realistyczne ni to driftowe - da się wgl. driftować w MW? Wolę gry które są niby symulatorami gdzie można wyczuć auto nawet na klawiaturze i wiedzieć po kilku zakrętach jak i kiedy hamować czy skręcać, a w MW nie jestem w stanie tego zrobić, dlatego wolę pograć w ACR czy serię Superstars V8 lub driftowego Hot Pursuita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

Po 1. Dla mnie najlepszą częścią jest NFS Most Wanted (Może dlatego że lubie BMW :tongue: ) za fabułę która mogła być bardziej przemyślana ale jest spoko.

BMW? Jedną jedyną beemkę odblokowujesz na końcu gry. Praktycznie nie ma czego już nią później przechodzić... :D

Fabuła w Most Wanted ogranicza się do góra pięciu filmików z rolą główną skąpo odzianej pani. Nie wiem co tutaj można lubić... Chyba, że ogólny pomysł na grę (Czarna Lista itp.)

Po 2. Fajny model jazdy.

Mocno arcade'owy dodajmy. Samochód po odpuszczeniu gazu sam hamuje. Mnie się on średnio podobał, ale na pewno nie jest gorszy, niż w najnowszym NFS.

Po 4. te nowe części np. hot pursuit czy the run (w którego nie grałem ale czytając recenzje wydaje mi się do bani) są po prostu monotonne i nie ciekawe.

Tyle.

Bez przesady. Nie oceniaj gry po recenzjach. Sam trochę się zdziwiłem recką RUNa w CDA, bo mnie gierka się nawet podoba. A HP idealny nie jest, ale najgorszy też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w oczekiwaniu na ME3 postanowiłem odświeżyć sobie NFSy. Zacząłem od Underground 2 :) Udało mi się znaleźć program, dzięki któremu mogę grać w 1920x1080 i... O dziwo gra mimo swoich już dobrych lat nadal prezentuje się w miarę ok. Spodziewałem się szoku w stylu "co to za grafa była i jak mogło mi się to podobac" ale o dziwo bardzo przyjemnie mi się gra teraz. Do tego podłączyłem pada do X360 i problemów nie mam :D

Przypomniałem sobie jak kilka lat temu grałem w to ze "opadnięta koparą", a do tego mój stary komp nie ciągnął gry na full detalach i trzeba był kombinować z ustawieniami :D

Otwarty świat/ pełno róznych wyścigów/ drift, który można opanować / sklepy do znalezienia/ setki modyfikacji nawet najmniejszego szczegółu. Może model jazdy jest uproszczony, ale taki właśnie miał być - nie wyobrażam sobię jak by się grało jakby to był "NFS Shift Underground 2"

Po U2 planuję Most Wanted bo też pamiętam, że bardzo mi się gra spodobała i spedziłem przy niej wieeele godzin.

Obecnie brakuje mi właśnie takiego NFSa jakim był U2. Mam nadzieje, że zrobią Underground 3 i powrócą do korzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja teraz śmigam w Most Wanted z padem od Xboxa 360 i mam podobnie jak ty- kiedyś grałem w tę grę na nisko- średnich, a teraz spokojnie ultra :) Jak dla mnie najlepszy nfs ostatnich lat to MW, potem nowy Hot Pursuit, w którym naprawdę fajnie jeździło się policją. O The Run nie chcę pisać niedobrze, więc nic nie napiszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam aż na tyle spodobały się underground 2 i MW (mimo że zacząłem grać w NFSY około 2005/2006 roku jak zoabczyłem je u kolegi) że aż nie chciało mi się kupować nowszych NFS jak widziałem gameplaye i recenzje, że gram w te 2 części do dziś. Ostatnio sobie trochę odpóściłem, ale często do nich wracam. A po za tym nowsze Shift i tak by mi nie poszły więc mam z głowy.

Edytowano przez utd120
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam jak się jarałem U i U2, to były piękne czasy. Oczywiście katowałem je na klawiaturze :tongue: Muszę teraz sprawdzić Underground'a 2 na padzie od Xbox'a, mam nadzieję że będzie się dobrze driftowało :cool: A co do pozostałych części serii. Pierwszym HP jarałem się bardzo, mogłem grać non stop. Sam nie wiem czemu, chyba przez widoki wokół trasy. W nowego HP też się zagrywałem i chyba na dniach do niego wrócę. A co do Shift'a... Lubiłem w niego grać, ale... do czasu. Miałem status jazdy ostrożny (czy jak to się tam nazywa, już nie pamiętam) a mam za zadanie obrócić przed końcem wyścigu 3 rywali... chore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo The Run to bardzo ciekawy pomysł, bardzo źle zrealizowany. Trasy są zbyt krótkie, nie ma żadnego uczucia prędkości, auto osiąga ponad 300km/h a w ogóle tego nie czuć... Undergroundy nadal królują a tym temacie.

Trasy? Co to właściwie ma być, jeden wyścig to 2-3 minuty. Dlaczego nie dane na było popruć prostą autostradą 400mk/h wymijając samochody...

Jedyną trasą, która się wyróżniała była ta,w której z gór leciały lawiny. Już wolałbym aby wszystkie trasy były zrealizowane w ten sposób. Need for Speed 2012? Czemu nie. Jestem gotowy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że mi osobiście NFS The Run się podoba i dobrze mi się w niego gra, ale jedna gra tak mnie strasznie wkurza :icon_mad: mianowicie przed patchem czas cutscenek i QTE nie był wliczany do czasu gry i wyścigu a teraz jest więc na niektórych odcinkach jestem 2 minuty !! za kolegą, który jeździ chyba najgorzej jak się da bo na odcinkach bez QTE jestem minute- pół minuty przed nim i to strasznie denerwujące.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA strikes back!

Nowy Need for Speed to zgodnie z oczekiwaniami Need for Speed: Most Wanted. Bardzo chcę, żeby to się udało, bo na dobrą sprawę od paru lat dobrego stricte zręcznościowego NFS nie było. Z drugiej strony grę robi Criterion, a rozgrywka ''PRESS A BUTTON TO DRIFTURU'' mnie jakoś nie kręci.

Zebrałem trochę plotek. Niektóre informacje podobno są prawdziwe :trollface:

- Zagramy jako Mia Townsend (woohoo)

- Będziemy jeździć po Bayview (woohoo#2)

- 75 samochodów na premierę. 60 w podstawowym wydaniu, 15 jako bonusy przedpremierowe w różnych sklepach i na różnych platformach

- Przebudowany autolog, który ma bardziej przypominać battlelog

- Wróci 'Razor'

- Wróci autosculpt (woohoo#3)

- Premiera w USA 20 listopada

- Wersja PC tworzona przez inny team, z drugiej strony Origin exclusive

Bardzo dobrze to wszystko brzmi, no ale... EA, Criterion. :'(

EDIT: a i okładka

http://glacier928.files.wordpress.com/2012...ted-box-art.jpg

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - a ja myślę, że EA w końcu się obudzi i wspólnie z Criterionem da nam świetną grę. Run sam w sobie zły nie był gdyby nie brak dopracowania, ale jeśli w tytule będzie Most Wanted, to o czymś chyba świadczy. Dlatego z powyższych plotek wiarygodny jest autosculpt i Razor. Na pewno powróci też moda na BMW. Szkoda, że nazwa znowu jest spłycona, nie rozumiem o co chodzi w braku numerowania... To jeszcze nie dziesiąta część Most Wanteda, bez problemu każdy dwójkę w tytule by rozpoznał, a tak to gra będzie mylona z genialną wersją z 2005 roku.

PS. Genialna okładka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nazwa znowu jest spłycona, nie rozumiem o co chodzi w braku numerowania...

To ostatnio regularna praktyka EA. Syndicate, Hot Pursuit, Most Wanted, SSX, FIFA street, Medal of Honor, SimCity. Nie bardzo tego rozumiem. Ma to spowodować, że gracze będą te gry odbierać jako nowe marki? Dla graczy jest to o tyle kłopotliwe, że przy dyskusji o tych grach muszą dodawać rok lub cokolwiek innego, żeby sprecyzować o czym piszą/mówią ;p

Tak jak zaznaczyłem bardzo bym chciał, żeby Most Wanted 2012 ( :wacko: ) sie udał. EA od czasu do czasu robi świetne gry i choćby SSX 2012 ( :rolleyes: ) daje mi nadzieję na to, że nie wszystko czego EA się dotknie zamienia się w kupkę popiołu. Czytałem też, że model jazdy jest całkowicie zmodyfikowany wzgledem Hot Pursuit 2010 ( :dry: ) czy The Run. Do tej pory na podstawie wycieków wygląda to świetnie (w odróżnieniu od Dead Space 3 chociażby). Most Wanted to dla mnie jedyny powód, żeby obejrzeć konferencję EA na E3.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Widok zza kierownicy jest niemożliwy do zrealizowania w takich grach. Choć w sumie jest możliwy, ale jak wyglądałyby gry zręcznościowe z takiego punktu widzenia? Kiepsko, a więc nie ma potrzeby robić tej kamery. Most Wanted był szybką ścigałką i wersja 2012 też taka będzie. Ciekawe czy zdecydują się wrócić do spowalniacza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję gry od Criteriona wspominał bardzo ciepło zatem cieszę się, że będą maczali palce w najnowszej odsłonie co jednocześnie daje szansę na porządny tytuł a nie pachnący budżetówką w wykonaniu :D Pozostaje mi tylko i wyłącznie czekać na pierwszy trailer albo potwierdzone informacje od EA (ta, wiem, w sensie marketingowych obiecanek ;p) co najpewniej nastąpi na samym E3 ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Jak dla mnie nic bardziej mylnego, myślałem, iż odtworzą pomysły z pierwszego Most Wanted, odświeżą tę grę, zrobią jej kontynuację, lecz przejechałem się na nich po raz kolejny. To już nie będzie ten sam Most Wanted, w zasadzie to już nie będzie żaden ze starszych NFSów i zapewne już nigdy takiego nie dostaniemy, skoro będzie to połączenie nowego Hot Pursuit i Burnoutów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocb?! Cieszyłem się jak zapowiedzieli MW 2, ale jak zobaczyłem gameplay to mój entuzjazm niestety minął. To kolejna odsłona Burnouta, a nie NFS`a! Brak tuningu, zrąbany model jazdy, byle dotknięcie przeciwnika to jego kraksa, głupie skakanie kamery i ten Autolog...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało Need for Speeda confused_prosty.gif

Niekoniecznie. Gra bardzo przypomina Hot Pursuit 2010, który został uznany przez czytelników CDA za najlepszą grę wyścigową 2010 roku (żeby było śmieszniej, w tym samym roku wyszło GT5). Macie co chcieliście.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Pursuit to Hot Pursuit, skoro robią kontynuację Most Wanted, moim zdaniem najlepszej części z cyklu to każdy oczekiwał tego, co było w jedynce + kilku nowych elementów. A co dostaliśmy? Brak tuningu, brak kariery, Autolog, każde uderzenie w inny wóz to kraksa, głupie najazdy kamery. Nie wiadomo jak wygląda model jazdy, bo nie grałem w grę, ale też raczej za dobrze nie wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...