Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

deftylol

Wiedźmin 2 Zacina się na Ultra a nie powinien

Polecane posty

Mój komputer

- 8gb

- asus GTX 650

- amd fx-6300

- Gram na rozdzielczości 1280x1024

- win 7 64 bit

Jeśli dam na minimalne chodzi płynie ale mój komp powinien dać radę na ultra spokojnie, nie wiem czemu nie da się normalnie grać wszysko jest takie opóźnione .

P.S Gra z sklepu patche mam najnowsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale śmiechłem jak przeczytałem tytuł XD

A na poważnie...to może być kwestia aktualizacji karty graficznej. Albo zainstalowałeś sterowniki 3D vision, które strasznie obciążają grę. Po za tym, może być to kwestia dwóch czy trzech efektów. Nie wiem czy kombinowałeś z nimi, ale polecałbym wyłączyć te najbardziej obciążające. Mi wiesiek śmigał aż miło bez jednego efektu, który był zaznaczony nawet w opcjach, jako strasznie spowalniający grę. Spróbuj bez tego, może ci będzie dużo lepiej szło. Jak nie to nie wiem.

Ewentualnie:

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość.

Sprawdź czy masz zaktualizowanego Windowsa.

Antywirus? Wątpię, ale huk to wie...

Ostatecznie reinstal, ale nie wiem czy to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się wcale nie założył, czy ten komp powinien spokojnie dać sobie radę na Ultra. Nie wiedzieć czemu Wiedźmin 2 kiepsko działa na GTX 650, podczas gdy na teoretycznie słabszych kartach działa bez zająknięcia. Na pewno warto spróbować wyłączyć Ubersampling, być może to poprawi sytuację. Niestety jednak i tak w pewnych miejscach (np. w lesie) mogą być ścinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się wcale nie założył, czy ten komp powinien spokojnie dać sobie radę na Ultra. Nie wiedzieć czemu Wiedźmin 2 kiepsko działa na GTX 650, podczas gdy na teoretycznie słabszych kartach działa bez zająknięcia. Na pewno warto spróbować wyłączyć Ubersampling, być może to poprawi sytuację. Niestety jednak i tak w pewnych miejscach (np. w lesie) mogą być ścinki.

Bf3 na ultra spokojnie działał i metro to jakiś stary wiedźmin nie pójdzie

Nie wiem czemu, ale śmiechłem jak przeczytałem tytuł XD

A na poważnie...to może być kwestia aktualizacji karty graficznej. Albo zainstalowałeś sterowniki 3D vision, które strasznie obciążają grę. Po za tym, może być to kwestia dwóch czy trzech efektów. Nie wiem czy kombinowałeś z nimi, ale polecałbym wyłączyć te najbardziej obciążające. Mi wiesiek śmigał aż miło bez jednego efektu, który był zaznaczony nawet w opcjach, jako strasznie spowalniający grę. Spróbuj bez tego, może ci będzie dużo lepiej szło. Jak nie to nie wiem.

Ewentualnie:

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość.

Sprawdź czy masz zaktualizowanego Windowsa.

Antywirus? Wątpię, ale huk to wie...

Ostatecznie reinstal, ale nie wiem czy to pomoże.

zrobiłem wszystko co napisałeś nie pomogło .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego w takim razie to się dzieje. Może rzeczywiście masz pecha i wiedźmin po prostu nie współgra z tą kartą. Sam mam gtx 460 i mi chodzi na fulla, ty masz teoretycznie lepszą, wiec powinieneś mieć łatwiej niż ja, a tak nie jest...Ewentualnie jak nie znajdziesz żadnego rozwiązania problemu, email do CD projekt red, albo telefon do pomocy technicznej. Zawsze warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bf3 na ultra spokojnie działał i metro to jakiś stary wiedźmin nie pójdzie

Metro (które?) i Battlefield 3 działają na innych silnikach graficznych, niż Wiedźmin 2. Były programowane przez zupełnie innych programistów i testowane na innych komputerach. Z grami PC jest niestety tak, że działają różnie na różnych konfiguracjach - na jednym zestawie śmigają aż miło, a na drugim (różniącym się choćby jednym komponentem) będą przycinać co pięć sekund. Trzeba się z tym pogodzić lub przerzucić na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o uberpróbkowanie. Ten "ficzer" był tworzony z myślą o kartach, które nadejdą dopiero po wydaniu gry i w zasadzie niewiele zmienia, ludzie nie dostrzegają różnicy. Dlaczego aż tak to spowalnia grę? Ponieważ w gruncie rzeczy polega na niezależnym, KILKUKROTNYM renderowaniu jednej sceny w celu ekstremalnego wygładzenia krawędzi. Domyślasz się zapewne, że dwa obrazy ciężej stworzyć w czasie rzeczywistym niż jeden. Kiedyś czytałem jak ktoś płakał, że przy FullHD na GTX590 nie wyrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tyle żę mój wisiek 2 znó nawet na minimalnych wymaganiach ustawionych. Lecą fps na łeb, na szyje. Gra spowalnia i przycina, ogólnie brak przyjemności z gry.

Moj pc to samsung np300e7a-s08:

Procesor Intel? Core? i3 2350M (2,30 GHz, 3 MB, L3 Cache)

Karta graficzna NVIDIA? GeForce? GT 520MX, technologia Optimus?

6GB RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...