Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja gralem sporo w GTA4 na x360 i nie zauwazylem aby cos sie wolno wczytywalo. Nie mialem zadnych problemow z gra do czasu gdy brat niechcacy potrzasnal konsola - plytka wyglda jakby ktos sie cyrklem przejechal po niej.xD Na kompie u mnie GTA nie pojdzie, ale nie zaluje bo gra troche (ale tylko troszeczke) mnie rozczarowala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze - nie wiem czemu tyle graczy wychwalają tę gra na niebiosa. Moze na konsole to bym zrozumiał, ale na pc ??? A tu parę minusów do gta4 na pececie:

- wymagania

- zanikające tekstury

- różnorodne bugi

- przesadzony realizm np. wypadanie przez przednia szybę podczas poscigu i inne tego typu rzeczy

- nie wciąga, tak jak poprzednie części

Najważniejsze że Rockstar nie opuścił PC-towców, i wydał gtaIV. Lepsze GTA z paroma błedami niż jego brak. Gdyby jednak nie wyszła, to byłoby znów wielkie biadolenie że nie ma, jak jest to znów zle bo niefajne=)

Szczerze powiem,że w GTA IV na pc nie grałem od dawna. A w wersję na ps3 gram prawie codziennie. Wersja na ps3 ma tylko jeden poważny błąd mianowicie doczytywanie się tekstur. Czasem gra nie nadąża z wczytywaniem drzew,znaków itp. Ostatnio grałem w wersję na XBOX'a 360 a tam błędów było baaaardzo dużo. No i Xbox chodzi tak głośno (prawie jak traktor xD).

Bo to tak jest. Wielu użytkowników skarży się na tą wersję z X360.

Ja z kolei spotkałem się z opiniamii że GTAIV płynniej chodzi na X-klocu w porównaniu do PS3. W wersję na x360 grałem chwilę i rzeczywiście gra była bardzo płynna. O wersji na PS3 się nie wypowiem bo nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim x360 z plytki wszystko doczytuje sie swientie. Gry nie instalowalem bo nie mam dysku, ale nie narzekam bo nie widzialem zadnych problemow w grze i grafice. Absolutnie ZADNYCH spowolnien nigdzie nie doswiadczylem.:P Xbox360 chodzi glosno, ale podczas gry to nie przezkadza. Albo grales na starszej wersjii x'a albo masz nerwice...

W cytacie zawartym w poscie wyzej pisze 'przesadzony realizm np. wypadanie przez przednia szybę podczas poscigu i inne tego typu rzeczy' jako by byl to blad na PC.xD Na xboxie tez wypada sie przez przednia szybe (tak mi sie wydaje bo troche juz jednak nie gralem) i jakos wcale mi to nie przezkadza. Model prowadzenia pojazdow bardzo mi sie podoba, choc wielu narzeka, ze zbyt symulacyjny.

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie przez szybę to jeden z lepszych smaczków. No ale lepiej by było gdy po uderzeniu przy 200 km/h w słup nie działo się nic. Wystarczyłoby wycofać i można jechać dalej. Nie mówię, że samochód musiałby od razu rozpadać się na kawałki i tyle pojeździliśmy. Jak pierwszy raz to zobaczyłem to mi szczęka potoczyła się po podłodze. Świetny patent.

Pójście w realizm było jak dla mnie najlepszym ruchem Rockstara. Ciekawiej się jeździ jak trzeba hamować, ciekawiej się gra jak wszystko wygląda realnie, nie jak w komiksie od DC albo Marvela, ciekawiej się strzela jeśli wróg pozostawia krwawe ślady na ścianach i pięknie stacza się po schodach. (co do schodów, kto nie zepchnął chociaż jednego przechodnia, żeby zobaczyć jak pięknie sturla się na sam dół? ;) ). To jest to, Liberty City jest wielkim, realistycznym miastem (chociaż nie ma w nim tak dużo do roboty jak np. w San Andreas, ale tam to już czasami twórcy przegieli), które jest przykładem dla innych twórców. Jak stworzyć wielki teren, który żyje własnym życiem.

Co do xboxów. U mnie nie zwalniało na początku. Po roku grania zaczęły się pop upy, na szczęście rzadko, co do zacinania się to jeszcze w życiu mi się gra nie zacięła na konsoli ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie przez przednia szybę jako minus na PC? A co? Na konsoli tego nie ma? Poza tym, nie jest to minus. Co prawda zdarza się za często... Ile widzieliście wypadków gdzie kierowca wyleciał przez przednią szybę? Ale przynajmniej coś się dzieje, gdy walniemy czołowo w ścianę jadąc 200 km/godz. W poprzednich częściach samochód po prostu stawał.

Mam jednak zastrzeżenie do multi... Gdy zakładałem pierwszy raz konto do multi, to wszystko działało. Niestety nie mogłem grać, bo wtedy GTA chodziło jak pokaz slajdów. Teraz przeinstalowałem sterowniki do karty graf. i chcę założyć nowe konto (tamto usunąłem). Próbowałem je założyć 6 razy... i nie działa. Robiłem według poradnika znalezionego na gtasite.pl. Nie mogę zrozumieć po co tak skomplikowali to multi. Nie można by było po prostu wpisać nicku i grać? Więc niestety nie poznam jak wygląda mutli, za co GTAIV dostaje ode mnie duuużego minusa. Mimo tego jest to jednak najlepsza gra w jaką grałem w tym roku :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że u mnie GTA4 chodzi płynnie tylko na najnizszych detalach. Z tą optymalizacją to wielkie przegiecie. Mimo świetnej grafiki ogólnie na moim piecu wygląda to nie za dobrze. Jeszcze bez antyaliasingu. Dodajac do tego zanikanie tekstur i okropne cienie. Szkoda, wielka szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teksturki ci się nie doczytują , pewnie słaba karta lub proc...

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.7GHz

2048MB RAM

NVIDIA GeForce 9600 GT

Słabo ? xD patch jest dziadowski .. wcześniej takiego czegoś nie miałem xD

Słabo, a patch dziadowski, owszem.

A ja pojadę z kontrowersją, GTA IV imo najsłabsza z serii zaraz przed "dwójką" (: Sprzeczać się nie chcę, bo są gusta i guściki.

O, i taka od siebie uwaga, moglibyście szanowni panowie tak nagminnie nie nadużywać tych emo emotek, czy cokolwiek to jest, bynajmniej ja widzę jedynie w tym oznaczenie jednej z typów kart do telefonu, drogich swoją drogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że ludziska tak gadają tylko dlatego, że im nie poszło, a jak poszło to nie na maksymalnych ustawieniach... Uważam tą grę za najlepszą odsłonę GTA(grałem we wszystkie, porównywalne jest tylko Vice City) i grę akcji w jaką grałem. I to mimo tego, że gram detalach pomiędzy minimum a medium i płynność nie jest wcale idealna. Ale super klimat, swoboda(owszem, w innych GTA też była, ale nie aż taka...w IV wreszcie nie kierujemy jakimś otępiałym klocem. :laugh: )i fabuła znacznie lepsza niż w poprzedniczkach. Nawet teraz, mimo ukończenia jej w 100 %, uruchamiam ją żeby sobie pojeździć i postrzelać. Bo nie ma lepszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę że mi w ogóle działa. Znalazłem kilka porad jak usunać ograniczenie grafiki i ustawiłem sobie 1024x768. Ustawiłem tez grę tak zby tekstury doczytywały sie z pamięci ram komputera a nie karty. To rozwiazanie również znalazłem na jakiejś stronie. Okazało się jednak że 2GB to zdecydowanie za mało- gra zaczęła się jeszcze bardziej ciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę że mi w ogóle działa. Znalazłem kilka porad jak usunać ograniczenie grafiki i ustawiłem sobie 1024x768. Ustawiłem tez grę tak zby tekstury doczytywały sie z pamięci ram komputera a nie karty. To rozwiazanie również znalazłem na jakiejś stronie. Okazało się jednak że 2GB to zdecydowanie za mało- gra zaczęła się jeszcze bardziej ciąć.

2GB pamięci ram to akurat, więc nie przez to się ścina. Gra ma ogromne zapotrzebowanie na Vram, więc tej pamięci masz pewnie za mało:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na poczatku pomyslalem, ze gra jest troche nudna i jaky gorsza od poprzedniczek mimo, iz podobalo mi sie jak bardzo starannie gra zostala wykonana. Fajny klimat i realistycznosc rozgrywki naprawde nie zahwicily, ale jednak to nie bylo to. Gre sprzedalem po jakichs 3-5 godzinach grania. Pozniej jednak sie stensknilem za Liberty City i kupilem gre aby wykonac drugie podejscie. Gra zachwycila mnie tym razem nie rozmachem, ale grywalnoscia bo w koncu teraz wiedzialem co kupuje i co gra ma do zaoferowania. Niestety po tygodniu dwoch znowu przyszlo mi sie pozegnac bo brat niechcacy kopnal konsole. Efekt? Na plycie mam ryse w ksztalcie okregu jakbym sie cyrklem bawil.:/ Plytka oczywiscie nie dziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra to porażka. Nie chodzi jedynie o spaprany port z konsol (choć już to samo w sobie było gwoździem do trumny GTA IV) Bardziej jednak nie podoba mi się mroczna, ponura i poważna grafika (IMhO lepsza była w poprzednich częściach z Vice City na czele) W dodatku GTA4 jest pod wieloma względami uboższa od San Andreas. Dowody? Tylko jedno miasto, tylko jeden rodzaj automatów z grami, brak możliwości robienia tatuaży, czy zmiany fryzur. (A może jest taka możliwość tylko się tam nie dograłem?) Anyway nie zagrałbym w tą grę ani na konsoli ani nawet gdyby konwersja na PC była pierwszej klasy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zmiany fryzur, pakowanie, jedzenie itp. w San Andreas kompletnie wisiało, wręcz przeszkadzało. Zmiana ubrania jest jak dla mnie optymalną ingerencją w wygląd bohatera. Przynajmniej w tej serii. Obejrzyj sobie parę filmików z jutuba o San Andreas. Co drugi to najbardziej przypakowany CJ z blond warkoczykami i czarnym tanktopem. Zróżnicowanie na potęgę. Tylko to żenowało.

Tylko jedno miasto za to jakie duże i dopracowane. Mniejszy teren pozwalał na większe skupienie się na szczegółach. Bo przecież "wielkie pustki" na wsi czy na pustyni w San Andreas były suuuper ciekawe i każdy kolejny kamień bądź drzewo powodowało ekstatyczny trans odkrywania hę? No i szlag trafiał jak trzeba było (bo tego wymagała misja) kopać się przez pół planszy na wieś albo do poprzedniego miasta. To też było niesamowicie ciekawe.

San Andreas było najbardziej rozbudowaną częścią poprzedniej serii, nie da się ukryć, ale co za dużo to nie zdrowo. Wszystkie znajdźki, szkoły, randki, ogrom terenu, to przytłaczało. Jedyne czego mi brakuje w czwartej odsłonie to kupowanie posiadłości na kształt tego z Vice City. To naprawdę by się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krojsta- Twoje argumenty są ciekawe i przekonywujące i nie mogę powiedzieć, że nie masz racji. A co sądzisz (i inni też) o klimacie i grafice w GTA IV w porównaniu do poprzedniczek? Aha no i co sądzisz o wersji na PC? Wg mnie najgorsza konwersja w historii...

Edytowano przez Kratos1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dążenie do realizmu i odchodzenie od komiksowości poprzednich odsłon jak najbardziej pasuje. Ludzie nie mają złączonych palców i wyglądają tak jak powinni wyglądać. No i jeszcze fizyka. Nie zapomnę pierwszego zaskoczenie gdy potrącił mnie samochód, Niko położył się nie masce (to nie było mocne "stuknięcie") i zsunął na ziemie. To jest to co chce widzieć w każdej grze. Chociaż i tutaj nie obędzie się bez błędów jak koła zatapiające się w ulicy czy różnych takich smaczków. Strona, w którą poszedł rockstar jest jak najbardziej dobra, przynajmniej moim zdaniem. Lepiej wczuwam się w grę, która wygląda bardziej realistycznie, a główny bohater wygląda na prawdziwego człowieka.

Co do klimatu. Apogeum osiągnął w Vice City. Mimo, że wiele osób się ze mną zgadza to jest to też opinia kontrowersyjna. Zależy co się lubi prawda? Niektórzy wybierają lata 90 i wesołych czarnych chłopców z osiedla. jednak nie chodzi tylko o realia. Historia w vice City naprawdę wciąga, wpasowuje się w klimat tamtych czasów i serwuje nam wszystko co tylko można z tamtego okresu. A jak się ma to do czwórki? Nie wiem czy powinno się porównywać ją z poprzednimi odsłonami w 3D. To już jest inny rzut, odświeżenie i początek nowej serii. No i też inne realia. Jak dla mnie klimatu nowemu gta nie brakuje. Jest to co go najbardziej buduje czyli dobra historia. Często zarzuca się mu dłużyzny i tego właśnie nie rozumiem. Narzeka się, że gry trwają po 8 godzin, a kiedy wychodzi dłuższa to też jest źle.

Werdykt w sprawie klimatu: jest bardzo dobrze.

No i ostatnia kwestia, konwersja. No wiesz, tyle mnie ona dotknęła co włożenie płytki do konsoli ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...