Skocz do zawartości

GTA IV


Polecane posty

Przelazłem toto 5 raz:

- nie ukradłem ani jednego samochodu (chyba że misja tego wymagała),

- jeździłem zgodnie z przepisami drogowymi przy natężeniu aut 100% z minimalną ilością stłuczek (wyjątek to misje "pościgowe"),

- nie kupiłem nic w sklepie z giwerami (z wyjątkiem jednej misji na początku z Dimitrim),

- same strzały w łeb (no może nie same),

- używałem tylko DESERT EAGLE i KOKTAJLI (chyba że misja chciała inaczej).

Licznik czasu gry: 218h.

MIODZIO!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati ale na tym filmiku on tmy autem obraca jakoś tak szybko a ja naciskając lewo prawo tak nie umiem. Zanim to auto skręci to już wyląduje.

On po prostu wjeżdża odpowiednio na rampę, jeszcze odbijając się po drodze od innych obiektów, więc dlatego tak się szybko obraca. Kierunkami można sobie pomagać przy obrocie, jeśli chcesz zrobić ich trochę więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to taka mała bolączka GTA 4. Aż zatęskniłem za Vice City, gdzie na każdym kroku można było spotkać skutery, ścigacze czy harleye. A tutaj? Poza kilkoma zadaniami z motorami, gdzie musieliśmy kogoś gonić na motorku, na ulicach jest ich naprawdę niewiele. W zasadzie sam zauważyłem, że najwięcej motocykli jest na wszelkich autostradach niż w centrum jako takim.

A tutaj mały opis: http://gta.net.pl/414,artykul,gta.html Jest tam opisane mniej więcej, gdzie można najczęściej spotkać dany typ motocykla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, wpływ na to ma pamięć RAM (lub pamięć karty graficznej). Wszystkie modele pojazdów znajdują się w jednym pliku *.img, czyli coś podobnego do archiwum np. *.zip

Da się to wyczuć ściągając car packa (który potrafi i 500mb ważyć) na dwóch komputerach: jeden ze słabszą konfiguracją, drugi - z lepszą.

Tak jak u mnie na ekranie było maksymalnie 6 rodzajów samochodów, tak u siostry jeździły tylko taksówki - co oznacza, że reszta modeli się nie "załadowała".

Problem zniknął, gdy zacząłem za pomocą trainera spawnować po kolei wszystkie samochody. Kiedy odhaczyłem całą listę, na ulicach jeździły już wszystkie samochody, a nie tylko kilka modeli.

Myślę, że tak samo jest z oryginalnymi samochodami i motorami - najpierw ciężko jest znaleźć dany typ, a kiedy już do niego wsiądziemy, nagle okaże się, że naszym samochodem wozi się pół miasta. Wniosek? Zanim zaczniesz grać, spawnuj wszystkie pożądane motory - powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś w tym jest. Gdzieś słyszałem, że taki był zamysł twórców GTA 4 - w momencie, gdy jeździliśmy danym samochodem, gra miała załadowane całe jego tekstury. I aby odciążyć program, po prostu z tych załadowanych tekstur korzystała i po mieście jeździło więcej takich samych aut. Z jednej strony mają rację, no ale z drugiej bez przesady - np. śmieszne to wygląda jak dorwiemy hummera. Normalnie po mieście rzadko można go spotkać, ale jak już my dorwiemy się do tego auta, to co 3 samochód to właśnie hummer :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takich problemów ;] Na ulicach było sporo zróżnicowanych bryk. A co do motorów to chyba najwięcej ich jeździ w 3 części miasta mówię tu o tych dużych wyspach (to ta duża od lewej xD).

Ale w takim San Andreas po wgraniu sporej ilości autek zdarzyło mi się że jeździł tylko jeden model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... Może jak sobie ustawisz ilość aut na max, to może jest nieco bardziej zróżnicowanie, jednak tak to zazwyczaj jest kilka modeli tych samych aut(nie licząc taksówek, policji itd.), na danym terenie. Jednak nie zwraca to jakoś wybitnie uwagi gracza, trzeba się przyjrzeć mocniej, a jest to praktycznie widoczne wtedy, jak dorwiemy jakąś super furę, której długo szukaliśmy - wtedy, co 4 samochód jest właśnie naszym upragnionym autem :D Ale ogólnie nie przesadzajmy - nie jest to jakiś czynnik mega psujący zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś w tym jest. Gdzieś słyszałem, że taki był zamysł twórców GTA 4
Hm, rany, nigdy takiego błędu nie mam i pierwsze o czymś takim słyszę :huh: Heh, chyba odkryłem jeszcze jedną zaletę posiadania całkiem solidnego sprzętu, bo u mnie takich problemów z pojazdami nie było albo po prostu nie skupiałem się na zbieraniu samochodów tylko przechodzeniu misji (w dodatkach świetnych) i zadymie ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd, tak samo się dzieje gdy podmienimy kilka modeli samochodów na bardziej szczegółowe, zaczynają się spawnować te o najmniejszej liczbie polygonów (taksówki ^^), wygląda to na swego rodzaju zabezpieczenie przed nadmiernym przeciążaniem CPU/GPU/pamięci, sam silnik (a zwłaszcza optymalizacja) do lekkich nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rany, nigdy takiego błędu nie mam i pierwsze o czymś takim słyszę

Bo może masz ustawioną w opcjach ilość samochodów na dość wysoką (tak podejrzewam). Być może wtedy to nie występują lub jest mniej zauważalne - nie wiem. Ale ogólnie nie przesadzajmy - aż taki błąd to nie jest, że psuje grę. W zasadzie podejrzewam, że jak ktoś o tym nie słyszał, to nawet tego nie zauważył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freeq52

Jest to duży "błąd" - ale można go doświadczyć w pełnym wymiarze tylko wtedy, gdy poczujemy chęć wgrywania nowych pojazdów. Jeśli nie bawimy się w modyfikowanie gry, to prawie go nie odczujemy.

Swoją drogą, to z tą gęstością samochodów jest odwrotnie. Wiadomo, że łatwiej grze jest na raz załadować 3 modele samochodów, gdy mamy ustawioną małą gęstość, niż kilkanaście przy większej wartości.

Mimo wszystko, zachęcam do modyfikacji wszelkiego rodzaju. Jak ktoś nie ma cierpliwości do wrzucania pojedynczych autek, to zawsze można ściągnąć gotową paczkę. Niektóre z nich zawierają ponad setkę aut. Ja polecam wyszukać na YouTube car-packa z lat 80. Fajnie to wygląda, jak pędząc Warszawą mijamy Fiaty 126p i Syreny - w Nowym Jorku. :wink:

Edytowano przez Yeenzoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten "błąd" to nawet chyba we wszystkich częściach GTA występował, bo zawsze gdy chciałem jakąś inną furę, to akurat jeździły takie, w jakiej właśnie jechałem. Zawsze sobie pod nosem mówiłem: Jak na złość tyle tych samych fur! :laugh:

A teraz takich rzeczy się dowiaduję... W GTA IV było takich procederów mało, bo nawet prawie o tym zapomniałem. Najgorzej było w Vice City, San Andreas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, zachęcam do modyfikacji wszelkiego rodzaju. Jak ktoś nie ma cierpliwości do wrzucania pojedynczych autek, to zawsze można ściągnąć gotową paczkę. Niektóre z nich zawierają ponad setkę aut. Ja polecam wyszukać na YouTube car-packa z lat 80. Fajnie to wygląda, jak pędząc Warszawą mijamy Fiaty 126p i Syreny - w Nowym Jorku. :wink:

Ja jednak wole sobie instalować pojedyncze auta, bo wtedy mogę je przerobić według własnego gustu (chodzi mi głównie o handling ^^). Mój plik img z autami waży aktualnie 274 mb, podczas gdy "fabryczny" waży około 82 mb :laugh: Ale warto, modele są coraz lepszej jakości, m.in. dlatego że są skonwertowane np. z FM3 :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie kupiłem GTA IV i jestem bardzo z tego faktu szczęśliwy :happy: Odnośnie samego wydania, to jest ono bardzo mizerne: nikomu niepotrzebna mapka, cieniutki jak sik pająka "przewodnik" i płyty zapakowane w kopertach (a na dodatek te koperty nie mają z przodu tych folijek, przez co zawsze trzeba zaglądać do kopert, żeby zobaczyć, jaka płyta w niej się znajduje, co jest dla mnie bardzo denerwujące :wink: ). Po wydaniu wcale nie małej kasy na grę, można chyba oczekiwać czegoś więcej... A jeśli chodzi o wymagania i ogólną płynność działania, to chyba jestem jednym z tych szczęściarzy, bo w rozdziałce 1280x1024, wysokich ustawieniach (oprócz tekstur) i suwakach ustawionych na plus minus 30, gra trzyma się w granicach 20-40 FPS, a więc chyba źle nie jest :happy:

Edytowano przez DarkCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam wam pytanie. Jakie to ma minimalne (prawdziwe minimialne) wymagania?

Trochę w to gracie, więc będziecie w stanie mi powiedzieć :)

Podaj konfig w temacie "czy pójdą II", to się dowiesz na jakich detalach będziesz grał, nie róbmy tu offtopu.

Jutro pojadę kupić chyba GTA4, chciałbym się dowiedzieć, czy fabuła jest w miare ok? Jakieś questy poboczne?

Fabuła, jak na serię GTA jest wyjątkowo dobra. Tylko wskazana znajomość angielskiego, jeśli nie chcesz się bawić w jakieś nieoficjalne spolszczenia.

Questy poboczne ograniczone, jak to bywa w serii GTA, do zbierania różnorakich aczików - strzelania w gołębie itd. Dla mnie to naprawdę fajne rozwiązanie, bo jeśli ktoś chce przejść grę w 100%, to spędzi nad nią więcej, niż zakładał na samym jej początku :)

@DOWN - ach, faktycznie, zapomniałem o przechodniach :P Może to dlatego, że dawno nie grałem w czwórkę ;)

Edytowano przez Kruczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vice City to może i miał(i dalej ma) klimat, ale fabułę według mnie dosyć biedną. GTA IV pod względem fabularnym na pewno dostarcza wielu emocji i nie nudzi. Nie jest to kolejna kompletnie banalna opowieść o faceciku pokazującym kto tu rządzi, tylko historia niezbyt szczęśliwego człowieka ze sporymi problemami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...