Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczenku

Spellforce 2: Czas Mrocznych Wojen

Polecane posty

Witam,

Chciałbym nawiązać do postów, opisujących problem z wydajnością gry, oraz z problemami przy instalacji patcha.

Mam dokładnie ten sam problem jednak doszedłem do kilku interesujących faktów. Na początek, notka CDP:

CD Projekt pragnie poinformować wszystkich graczy, że patch poprawiający wydajność gry SpellForce 2 dostępny jest już na gram.pl. Problemy z wydajnością gry na szybkich komputerach były spowodowane konfliktami między zabezpieczeniem SecuROM a plikiem wykonywalnym gry.

Z oświadczenia jasno wynika że problem leży w zabezpieczeniu gry. Domyślam się jednak, że wersja Spellforce'a z CDA, była pozbawiona tego zabezpieczenia. Skąd to wiem ? Ponieważ problem z wydajnością, pojawił się u mnie, nie zaraz po instalacji gry, ale później, gdy zainstalowałem, grę chronioną właśnie SecuROMem. Domyślam się, że problem z instalacja patcha, został już wyjaśniony(wersja z CDA, jest już zpatchowana), jednak w pliku gry musiała zostać linijka kodu, odpowiedzialna za współdziałanie z SecuROMem, a instalacja tego zabezpieczenia, musiała ta linijkę kodu aktywować.

Tutaj 2 prośby. 1. do osób z tym samym problemem co ja, by sprawdziły, czy mają na dysku SecuROMa, bym mógł dowiedzieć się czy mam rację. By to sprawdzić należy włączyć pokazywanie ukrytych plików w opcjach folderów, i wejść w C:/Documents and Settings/nazwa loginu/Dane Aplikacji. Tam właśnie siedzi w moim przypadku. 2. prośba, to osób które wiedzą jak pozbyć się SecuROMa, o dokładne wyjaśnienie jak to zrobić.

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sory że tak wyskoczę, ale to już mnie wk#$@!$ !!! Mój komputer w pełni spełnia minimalne wymagania gry , nawet prawie w pełni spełnia rekomendowane scenariusz gry wciągnął mnie jak diabli , a tu mam na minimalnych ustawieniach średnio poniżej 20 klatek chodząc po mieście ( raczej tu pasuje słowo wioska ) a podczas walki . . . O co chodzi ?!?!?!

:angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz CD-Action się postarało

Przybył, nie tyle od Ciebie, ale o to co piszesz

Pisze że zrobiłem wszystko co pisze na forum

Zmarnowałem 30 min aby wszystko dokładnie przejrzeć, a ty mi wyjeżdżasz z tym co sam zrobiłem jak

<application screenrefresh="0" maxshader="257" screenheight="800" screenwidth="1280" simd="1"

i nie widzisz że żadne zdanie nie mieści się w odpowiednim do tego miejscu, że zdania wyjeżdżając po za obraz i nakładą się na siebie.

A nie moge dać innej rozdziałki, bo mam LCD i wychodzi mi taka duża kiełbasa z napisem SUCKER

Pisze Ci kolega że patch'e które wydają CD-Projekt nie działają na Naszej wersji

KMyL

Mi działa na full bez shaderów i cienia na lapku na AMILO 2540

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galgi1993:

Chodzi o młot kowalski który ma służyc jako klucz(słuchaj ducha krasnoluda on mówi wszystko...)

A ja mam takie pytanie czy lepiej u Szaikanów miec w wojsku niszczyciele Ostrzy jako tanki czy lepsi są szermierze z tarczami(maje tyle samo[z resztą bardzo duuuużo] pancerza ale niszczyciel jeden zajmuje 4 a szermierz 2 ale niszczyciel jest wolniejszy i ma 3 razy tyle hp no i jeszcze fakt ze każdy to wydatek 500 srebra i 100 lenyi)

I pytam się czym przekonac Unę w Siedmiogrodzie żeby odeszła od kapłanów na tą ławkę żebym mógł dac osąd? (znaczy bez lepszego ostrza niż kat otchłani zabilem ******(tak ilośc gwiazdek to ilośc liter ;p)

Dobra a teraz PRAWDZIWY PROBLEM:

Więc edytor działa normalnie i tak dalej ale jak już zainstalowałem dodatek do dwójki żeby nie było to zaczął mi wyskakiwac błąd debug error i bla bla bla coś tam C++ debug library... Z tym że z podstawką tak nie było(podstawka z CDA i dobrze działa z dodatkiem z kolekcji Spellforce Universe. I czy w edytorze da się stworzyc jednostki w takim stylu jak jacyś dowódcy w kampanii? W tym sensie że wygląda jak zwykła jednostka ale ma inną nazwę(zwykle chodzi u wrogów ale jak broni się przed błogosławionymi w Zachodniej Gardzie to są tam wszyscy jako jednostki zwykłe[o dziwno nawet Kor, ten ork jakby kto nie wiedział, był jako jednostka a nie towarzysz albo coś]). Bo zależy mi żeby się dało xd(bym zrobił własnego Malara albo Pożeracza a może udało by się edytowac Nosiciela Dusz[oczywiście tylko ci co przeszli kampanię w dodatku mają widziec o co mi z tym chodzi]). A i zapomniałem dodac że zwykle taka jednostka ma dodatkowe zdolności ale to oczywiste chyba.

PS: A jak to możliwe że Pożeracz jest upadłym smokiem? Przecież ma 3 głowy nie ma nawet czegokolwiek co by przypominało skrzydła(bo te kolce na pewno nie...) No i nie zieje niczym(nie wiem ogniem, lodem albo żeby kamieniami chociaż pluł... Do tego trzeba dodac że ma postawę dwunożną a smoki raczej nie mają rąk do trzymania broni xd. Więc pytam się jak to możliwe i czy jest z tym jakaś historia?(quest, albo coś...) I czy są gdzieś informacje na temat tej wojny Malakaia z bogami przy pomocy Malarów? Bo o tym było tylko w instrukcji(jak nie ma to bym chętnie stworzył :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki w tej grze nie są jakoś specjalnie trudne więc rodzaj wojska ma znaczenie drugorzędne

O ile dobrze pamiętam to Una lubi wino - dokładniej jest to opisane w poradniku

A przeczytałeś instrukcję do edytora - w tym powinno być to opisane

W którym miejscu jest powiedziane że pożeracz jest smokiem??? Bo ja nie przypominam sobie aby była o tym mowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku jak dostajesz zadanie kiedy go przywołują to jest tak napisane w opisie. A walki może nie są trudne w kampanii ale w dowolnej rozgrywce tak... Chyba że ma się przewagę leveli(pomijając fakt że jeszcze można miec tytana)

Tak właśnie odkryłem że w tym zestawie jest płyta dodatkowa xd. Więc poradnik to tam znajdę(i może się dowiem gdzie ostatnie 2 pamiątki są)

A z edytorem chodzi o to że no jest ten błąd chyba że zrobię reinstall i nie zainstaluje dodatku to wtedy działa. Dodaję że nie grzebałem w rejestrach więc mam cd-key wpisany z wersji do CD-Action xd.(dlatego że najpierw nawet nie znałem tej gry a potem jak skończyłem i zobaczyłem w empiku że jest[i o dziwo że istnieje dodatek do tej gry xd]).

A takie inne pytanie: kiedy wydano dodatek Władcy Smoków? Bo się zastanawiam kiedy zrobią 3 częśc xd(chocby nie wiem ile mówili że nie będzie to i tak w końcu zrobią[przykład: Starcraft bo Blizzard mówił że nie zamierza w ogóle robic SC2 a teraz co? ;p])

EDIT: A to ciekawe CD-Key do Spellforca 1 dziwnym cudem nie działa(wpisywałem dobre 20 razy). Ktoś wie jakie mogą byc przyczyny nie akceptowania CD-Keya?(odpowiadając na to sprawiacie że empik nie będzie miał reklamacji :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na samym poczatku zycze wszystkim najlepszego w Nowym Roku

mam problem

nie jestem informatykiem a wykasowalem cos i jak odpalam gierke SpellForce 2 to pokazuje mi sie cos takiego

(D3DERR_INVALIDCALL)

Create D3D Device

mam proc IntelCentrino 1,73

ram 2G DDR2

XP Profesional(org)

w czasie instalacji pisalo ze spelniam wymagania DirectX,a pozniej to

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge znalezc rozwiazania do tego mojego problemu.

gra dziala nromalnie. single dziala gitowo i wogole ale gdy wchodze do multi i juz laduje sie do pokoju z gra lub laduje mi sie mapa to wysakkuje mi blad Access Violation.

Moze mi ktos pomoc z tym?? naprawde nie widzialem odpowiedzi na ten problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Utknąłem w krainie Brama Mieczy (przeszedłem już krainę Krater). Zdobyłem Czarne Zwierciadło, wykonałem wszystkie misje i wróciłem do Bramy Mieczy. W zadaniach pisze, żebym porozmawiał z Wojownikiem Cienia o tym zwierciadle, a da mi on Kryształ Cienia, i będę mógł wykonać kolejne zadania. Problem tkwi w tym, że Cień nie chce ze mną rozmawiać i ciągle mówi "Odeślij w diabły to ścierwo, chyba, że chcesz aby nas zdemaskowano". Nie wiem co mam teraz zniszczyć, gdyż Pierścień Cienia już wcześniej sprzedałem i do tego momentu było bez problemu. Pomóżcie, bo chciałbym przejść tą grę do końca, gdyż jest świetna. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadal problem z rozdzielczośćią. Mimo moich prb zmiany w pliku confi nie przynosi to rezultatu. mam monoitor 19 cali dostosowany pod 1440x900. Probowalem usuwać config ale tez nic to nie dawało. Może ktoś pomóc, albo wkleić swój config na taki monitor. przebuszowalem caly topic i nie znalazlem odpowiedzi :/

4 razy napisałeś ten sam post. Poprzednie 3 posty wyrzuciłem, ten zostawiam. Skoro nikt Ci nie odpowiada, to pisania kolejny raz tego samego nic nie zmieni. Jeśli znów napiszesz takiego samego posta, to go usunę...

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to też nie pomaga. Odsyłałem bohaterów do każdej z możliwych krain a po powrocie Cień gada to samo. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

PS. Dzięki za dobre chęci

ja tam za pierwszą rozmowa z nim po porostu zdjąłem pierścień miałem w eq potem kiedy już przeszedłem krater to sprzedałem i było cacy bo cały czas nie miał problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadal problem z rozdzielczośćią. Mimo moich prb zmiany w pliku confi nie przynosi to rezultatu. mam monoitor 19 cali dostosowany pod 1440x900. Probowalem usuwać config ale tez nic to nie dawało. Może ktoś pomóc, albo wkleić swój config na taki monitor. przebuszowalem caly topic i nie znalazlem odpowiedzi :/

4 razy napisałeś ten sam post. Poprzednie 3 posty wyrzuciłem, ten zostawiam. Skoro nikt Ci nie odpowiada, to pisania kolejny raz tego samego nic nie zmieni. Jeśli znów napiszesz takiego samego posta, to go usunę...

[wies.niak]

To po co kupilem cd action skoro moge zagrac na [beeep]istej rodzielczosc 1024x768 :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie takie coś wyświetla

Dozwolony jest tylko jeden element najwyższego poziomu w dokumencie XML. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'file:///C:/Docu...

<debugmain optionfileaccesslogfile="" optionlogfileaccess="0" optionfunctionindex="0" optionvalueindex="0" />

-^

EDIT: ok tera mam coś takiego mam 22 cale zobacz

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<application screenrefresh="0" maxshader="0" screenheight="1024" screenwidth="1280" simd="1" soundprovider="DirectSound3D Hardware Support" fx2dvolume="1.000000" fx3dvolume="1.000000" speechvolume="1.000000" musicvolume="1.000000" globalvolume="1.000000" />

<debugmain optionfileaccesslogfile="" optionlogfileaccess="0" optionfunctionindex="0" optionvalueindex="0" />

<meta testcase="0" lastvendorid="4318" lastdeviceid="1570" lastdriverversion="6.14.11.7474" forcecheckdriver="0" forcechecksettings="0" />

<vismain optionshadowmapfilter="2" optionshadowobjects="1" optionshadowmap="1" optionenableskydome="1" optiontexturesizebias="0.000000" optionwaterquality="2" optionenablegrass="1" optionenableautoexposure="1" optionenableglow="1" optionterraintextureanisotropy="16" optionenableflatshades="1" filtermaxdistance="225.000000" optiongama="1.452851" optionrenderdigits="1" optionrenderfiguredamagedigits="1" optionrenderbuildingdeliverdigits="1" optionlighting="1" optionfog="1" optionrenderhealthbars="1" optionrenderdonuts="1" optionautolighting="1" optiondummywater="1" loadwater="1" filterminscreenarea="0.000500" filterminscreenareamindistance="50.000000" optionenablefxcache="1" optionenablefow="1" />

<gui cam3rdinverty="1.000000" borderscrolling="1" zoom_level_count_max="0" toggle_perspective_mode="0" cammovementspeed="66.599998" camrotationspeed="4.120000" last_used_campaign_avatar="Przyby³" sp_start_immediate="0" always_show_untargetable_spells="1" camrotation3rdpersonspeed="8.000000" camrotationwasdspeed="2.000000" camzoomspeed="1.000000" mouseover_healthbars="1" extended_tooltips="1" debugmode="0" ignore_gameover="0" />

<vissound optionackenable="1" optionlocationplugin="1" optionworldplugin="1" optionatmosphereplugin="1" optioneffectplugin="1" optionsoundenable="1" />

<script optiondump="0" />

<visterrain optionnearsectordistance="200.000000" />

<gui_internal internal_frontfactor="1.000000" internal_backfactor="10.000000" internal_sidefactor="3.000000" internal_rank_cap="60.000000" internal_tolerance="3.000000" internal_offset="5.000000" />

<pregame mtm_online_name="Przyby³" />

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość wraca do normy po każdorazowym wyjściu z gry, więc operację trzeba powtarzać przed każdym

Klikij kopiuj na tekscie

Kliknij prawym Otwórz Za Pomocą...

Wybierz notatnik

Klikij CTRL+A i CTRL+V

Rozdziałka:

1440x900

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<application screenrefresh="0" maxshader="257" screenheight="900" screenwidth="1440" simd="1" soundprovider="DirectSound3D Hardware Support" fx2dvolume="0.500000" fx3dvolume="0.500000" speechvolume="0.500000" musicvolume="0.500000" globalvolume="1.000000" />

<debugmain optionfileaccesslogfile="" optionlogfileaccess="0" optionfunctionindex="0" optionvalueindex="0" />

<meta testcase="0" lastvendorid="4098" lastdeviceid="38089" lastdriverversion="6.14.10.6755" forcecheckdriver="0" forcechecksettings="0" />

<vismain optionshadowmapfilter="0" optionshadowobjects="0" optionshadowmap="0" optionenableskydome="0" optiontexturesizebias="0.000000" optionwaterquality="0" optionenablegrass="0" optionenableautoexposure="0" optionenableglow="0" optionterraintextureanisotropy="1" optionenableflatshades="1" filtermaxdistance="225.000000" optiongama="1.000000" optionrenderdigits="1" optionrenderfiguredamagedigits="1" optionrenderbuildingdeliverdigits="1" optionlighting="1" optionfog="1" optionrenderhealthbars="1" optionrenderdonuts="1" optionautolighting="1" />

<gui cam3rdinverty="-1.000000" borderscrolling="1" zoom_level_count_max="1" toggle_perspective_mode="0" cammovementspeed="60.000000" camrotationspeed="4.000000" last_used_campaign_avatar="Anastasia" sp_start_immediate="0" always_show_untargetable_spells="1" camrotation3rdpersonspeed="8.000000" camrotationwasdspeed="2.000000" camzoomspeed="1.000000" mouseover_healthbars="1" extended_tooltips="1" debugmode="0" ignore_gameover="0" />

<vissound optionackenable="1" />

<script optiondump="0" />

<visterrain optionnearsectordistance="200.000000" />

<gui_internal internal_frontfactor="1.000000" internal_backfactor="10.000000" internal_sidefactor="3.000000" internal_rank_cap="60.000000" internal_tolerance="3.000000" internal_offset="5.000000" />

<pregame mtm_online_name="" />

Jak

Nie zadziała to wuidoczn9e gra nie obsługuje takiej rozdzialki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii nie trzeba powtarzac za kazdym razem - starczy zablokowac mozliwosc zapisu config.xml i wtedy gra nie powinna juz nic zmieniac. Jednak z tego co wiem, nie wszystkim to dziala.

We Wlasciwosciach pliku wybierasz zakladke Zabezpieczenia, potem Edytuj i dla kazdej grupy po kolei zaznaczasz kwadracik w kolumnie Odmów przy pozycji Zapis. Potem zastosuj i gra nie powinna juz nic zmieniac. Tylko nie wchodz w ustawiena gry pozniej, bo sie moze posypac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...