Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, yojc napisał:

Tak tylko pytam, bo na moje oko RX-470 jest ciekawszą ofertą (biorąc pod uwagę cenę), przynajmniej jak wierzyć testom na PCLabie

Owszem wydaje się być ciekawszy, ale niestety AMD wyczekało mnie tyle ( i rozczarowało RX 480 który okazał się nie być "veri kul, veri kłajet, emejzing OC"), że zdecydowałem się na GeForce. Czy słusznie - przekonam się. Na razie dziwi mnie niewiadomego pochodzenia bottleneck pojawiający się w niektórych tytułach i objawiający się nagłymi spadkami FPS na ułamki sekundy wobec czego animcja rwie w irytujący sposób, a wszystkie znaki na niebie wskazują że ich źródłem jest procesor. Nie mam tylko pojęcia dlaczego, i5-4670k to może nie nówka, ale jest wykręcony na 4.4GHz i powinien być wystarczający dla karty tej klasy. Dla porównania kumpel z i5-4690k@4.2Ghz i kilka procent tylko słabszym memicznym GTX 970 nie ma w tych samych tytułach tego problemu. Także portale testujące kartę z i5-4460 nie otrzymywały tak żenujących minimalnych FPS w Wiedźminie 3 i BF4 jak to pojawia się u mnie. Pytanie czy to problem sprzętowy (a jeśli tak, to czy dotyczy CPU czy GPU) czy to kwestia zmulonego systemu (w co również wątpię bo jest całkiem świeży) tudzież sterów Nvidii.

PS Zasilacz mam spoko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yojc napisał:

Ja mam słabszy procesor (i7 pierwszej generacji @3,1GHz) i słabszą kartę (odpowiednik HD7870) i nie narzekam, ale nie mam szczególnego parcia na ekstra wydajność

Ale np. taki Bord2 chodzi na wysokich w tak dużej rozdzielczości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim problemem są mapy, gdzie jest otwarty teren i się dużo rzeczy generuje w oddali, wtedy FPS się utrzymuje w okolicach 25-30. Natomiast w zamkniętych mapach gdzie są tylko pomieszczenia, to większość czasu jest 50-60FPS i wyżej. Gram na wysokich (z FXAA) ze zmniejszonym draw distance. W Pre Sequelu jest podobnie, tylko ciut gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yojc napisał:

Przede wszystkim problemem są mapy, gdzie jest otwarty teren i się dużo rzeczy generuje w oddali, wtedy FPS się utrzymuje w okolicach 25-30. Natomiast w zamkniętych mapach gdzie są tylko pomieszczenia, to większość czasu jest 50-60FPS i wyżej. Gram na wysokich (z FXAA) ze zmniejszonym draw distance. W Pre Sequelu jest podobnie, tylko ciut gorzej.

Czyli bądź co bądź lepsza karta nie zaszkodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, stach122 napisał:

Nvidia lubi w sterach spowalniać swoje karty :v

Obalony setki razy mit. Nvidia po prostu nie optymalizuje starych generacji kart pod nowe tytuły wobec czego wypadają one z czasem coraz słabiej względem swoich odpowiedników ze stajni AMD. Ale jeśli odpalisz te same gry, na których te karty Nvidii testowano w dniu premiery to wydajność będzie dokładnie taka sama (lub nawet nieco lepsza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...