Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Kącik kulturalny, czyli "Co właśnie czytasz?"

Polecane posty

Jako, że ja nigdy nie czytam jednej książki naraz - do poduszki mam "Grę w klasy" Cortazara, do autobusu "Nieznanemu bogu" Steinbecka, poza tym zawsze mam pod ręką "Samolubny gen" Dawkinsa, a do magisterki czytam sobie "game theory and related topics" Moeschlina i "Adaptacyjne procesy sterowania" Bellmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"game theory and related topics" Moeschlina i "Adaptacyjne procesy sterowania" Bellmana.

Nie chwal się, tu niewiele osób dotarło poza niebotyczny poziom arcydzieła duetu Krysicki&Włodarski Matura 2010 - Kiełbasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura 2010 Kiełbasy to jakieś bliżej mi nieznane arcydzieło, ale zapewne dlatego, że na kremówki chadzałem wcześniej.

Krysickiego & Włodarskiego szanuj, bo bez nich 99% studentów by anala nie zaliczyło ;>

Zresztą - 29 wydań mówi samo za siebie. Sam mam wydanie III, z 1958. Najbardziej gniję z tego, że mój egzemplarz wydrukowano w Drukarni im. Rewolucji Październikowej w Warszawie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę natomiast wałkować "Kroniki Jakuba Wędrowycza" biggrin_prosty.gif

Typowy [wstaw imię] - czytelnik polskiej fantastyki

"Kroniki" są znakomite. Nie jest to moża literatura wysokiej kultury, ale co z tego?

Tymczasem kończę "Rolanda". Krótkie to, jak penis. Poza tym mam dziwne wrażenie, że książka ta jest zupełnie o niczym. Ot, idzie se koleś i ściga drugiego kolesia. I to ma być to słynne opus magnum? Mam nadzieję, że dalsze części faktycznie są ciekawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem kończę "Rolanda". Krótkie to, jak penis.

Coś o tym wiesz. :trollface:

Jeszcze raz ktoś obrazi Kamienie na Szaniec, to zgłoszę to do prokuratury. Kamienie na Szaniec to naprawdę świetna książka, choć jej prawdziwe piękno ujawnia się dopiero od mniej więcej połowy.

Ja obrażę. Od połowy nie czytałem, a przeglądałem strony. Jakbym miał pojechać z klasą do kina na film, odmówiłbym.

Meh, powiedzcie mi: czemu na jedną fajną lekturę przypada mnóstwo nudnych? Teraz mam czytać "Pozłacaną rybkę" (książka roku 2007), która mnie od pierwszych stron nudzi. No kto to wybiera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam czytać "Pozłacaną rybkę"

Aż sobie wygooglałem. Cóż, książka o czternastolatce - prawdopodobnie oświata próbuje przekonać gimbazę do czytania, umieszczając w programie książki, których bohaterami są ich rówieśnicy. :P

A Rolanda wciąż męczę, mimo, że zostało mi może z 20 stron do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez "Rolanda". Może się skuszę na kolejny tom, zobaczymy.

Tymczasem znów odświeżam sobie tetralogię Tada Williamsa, "Inny Świat". Piękno. Szkoda, że z drugiego tomu powypadały mi kartki. Albo będę czytał luzem albo zaniosę do sklejenia. Choć może zaryzykuję i kupię sobie klej introligatorski? Sklejaliście kiedyś jakieś knigi? tongue_prosty.gif

Natomiast po dzisiejszej wizycie w bibliotece, wróciłem z "Trzynastoma apostołami", Koontza. NIgdy nic nie czytałem tego autora, a widzę, że skrajne recenzje zbiera ten zbiór. No ale nic to, nada się jako przerywnik w czytaniu "Innego Świata".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Wczoraj wpadł mi w ręce "Głęboki Sen" Raymonda Chandlera. W końcu mam okazję poznać postać detektywa Marlowe'a i po pierwszych stronach już wiem, że się nie zawiodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mój pierwszy "kontakt" z rosyjską fantastyką i strasznie ona mi się podoba.

Patrz, jak ładnie teraz to zdanie wygląda bez tego obrzydliwego "osobiście". A?

A ja wciąż czytam "Talizman" Kinga i Strauba i faktycznie, ciężko jest się przez to przebić.

Na półce stoją jeszcze dwie książki The Walking Dead ("Droga do Woodbury" i "Upadek Gubernatora - część 1") i dwie książki Star Wars ("Zaginione Plemię Sithów" i "The Old Republic - Zagłada"). Myślę, żeby olać na razie lekturę Talizmanu i wziąć coś z tej czwórki. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...