Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerf0

Fred, w którym chwalimy się swoimi rysunkami

Polecane posty

Czołem forume.

Od jakiegoś czasu dość intensywnie pracuję nad pewnym projekcikiem graficznym (znaczy się robię sporo szkiców, i wywalam je do kosza tongue_prosty.gif) i chyba wreszcie znalazłem się na dobrej drodze do stworzenia dla niego pierwszego pełnoprawnego artu. Projekt nosi roboczą nazwę Infrared i ma to być takie moje małe, cyberpunkowe uniwersum. Kilka prac, które podrzuciłem wcześniej do szkice koncepcyjne jednej z postaci (ciągle jeszcze nad tym pracuję). Dziś zaś zabrałem się za normalną pracę i tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby prezentować wam jak przebiega tenże twórczy proces (mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się dociągnąć rysunek do końca i zmusi mnie to też do zadbania o jego jakość tongue_prosty.gif).

Dosłownie przed chwilą wykonałem sobie takie oto coś:

Szkic.jpg

Są to trzy bardzo proste szkice mające w łatwy sposób przenieść to co uroiło mi się w głowie, na bardziej materialną formę. Pracowałem w trybie japońskim, a więc od prawej do lewej. :] Pierwsze dwa szkice to raczej jazda bez trzymanki. Ostatni to synteza ich zawartości i prezentuje to co chciałbym uzyskać. Mamy tu więc jakąś stojącą na moście postać, a za nią miasto rozpadające się na kod binarny, który unosząc się do góry tworzy jakiś obiekt.

Pomysł narodził się w mojej głowie wczoraj, gdy obejrzałem sobie pierwszy odcinek Date A Live. Była tam postać o nazwisku (czy też imieniu) Origami. Origami to fajne słowo, więc pomyślałem, że może dałoby się jakoś przenieść do mojego projektu. Może wirus Origami? Program, który przemienia proste dane w coś kompletnie innego? A skoro wirus to i ktoś kto go stworzył. Stąd postać na moście.

Cóż, to na razie koniec mojego procesu myślowego. Następnym krokiem jest wykonanie speedpaintu tła, który stanie się już właściwą bazą dla arta.

Czymcie za to kciuki, bo chciałbym żeby się udało. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zrezygnowałem ze speedpaintingu. Bazę dla tła skomponowałem z dwóch fotografii:

miasto_city_1680x1050_010.jpg

05978-Cloudy-sky-with-sunbeams.jpg

Tak było zwyczajnie prościej, a efekt prezentuje się całkiem obiecująco. Mam tylko nadzieję, że nie napsułęm niczego z perspektywą i wygląda to w miarę wiarygodnie. Co powiecie?

Bez+nazwy-1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ten art nie będzie wyglądał dokładnie tak jak teraz wygląda, sporo pewnie jeszcze w nim zmodyfikuję, dorzucę jakieś filtry no i przede wszystkim zmienię też kolory. Coś niecoś też bankowo podmaluję.

@47

Tak się właśnie zastanawiałem czy za bardzo go nie pochyliłem. Dzięki, okręcę go lekko. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda to jak kadr wycięty z mangi. Matrixowych znaczków niestety nie będzie, bo kompletnie nie pasowałby skalą, ale takie takie pierdółkowate wielokąciki też wyglądają IMO nieźle. Nie podoba mi się jednak to jak rozpada się budynek po lewej. Jakoś to jeszcze zmodyfikuję.

Bez+nazwy-1.jpg

No ok, niech będzie. Przyznam, że na początku kompletnie nie celowałem w aż tak... mangowy rezultat, ale efekt całkiem przypadł mi do gustu i postanowiłem jednak przy nim zostać. Oceńcie jak to wygląda, bo szczerze, sam nie jestem pewien co z tym artem zrobić. :]

origami_by_lostsalem-d7gci4n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar roboczy jest całkowicie wystarczający, a i tak można go jeszcze o kilka centymetrów powiększyć. Do patrzenia na monitor trzeba już się trochę przyzwyczaić, bo na początku wszystkie akcje wykonuje się bardzo powolnie i nie trafia kursorem tam gdzie się chce. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...