Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Evolve

Polecane posty

No i jestem po trzech rundach gry w symulator czekania...

Ta alpha to porażka. Liczę na jakiegoś patcha, bo to co teraz jest to masakra. Aby znaleźć graczy w Lobby trzeba mieć niezwykłego farta. W ciągu dwóch godzin zagrałem trzy rundy po 10 minut każda. Kiepsko, że znajomy nie może być potworem bo przez to nie można sobie zagrać jeśli w lobby są sami znajomi, ew. wylosuje bota jako potwora, a to jest trochę nudne (utknął mi dzisiaj na dachu budynku i biegał w kółko). Do tego dochodzi fakt, że jest to chyba wersja z Xbox One odpalona na PC. Rozdziałka 2560x1080 wygląda bardzo kiepsko (nie widać większości napisów, ekran jest powiększony), gra działa słabo i zamiast przycisków jak np. "R" albo "E" pojawiają się "LB" "Y" "B" "RB".

No ale gra się przyjemnie. Widać różnice pomiędzy każdą klasą, jedynie potworem nie miałem okazji jeszcze pograć, oby to się zmieniło w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta alfa to śmiech na sali (no ale w końcu to alfa) Lobby jest mocno zabugowane. Gdy ktoś się odezwie na chacie lub przez mikrofon automatycznie jest skazany na utratę połączenia lub "server full" Lobby nie jest ograniczone do tych 5 graczy przez co widać co piszą ludzie z innego lobby, a potem się dzieje to co napisałem wcześniej.

Następną bolączką jest optymalizacja i to przez to zaprzestałem dalszego testowania. Na medium przy wyłączonych bajerach typu teselacji grając hunterami miałem tak do 30 klatek z okazjonalnymi zwiechami. najgorzej jest podczas z rzutu gdzie klatki spadały mi poniżej 10. Zanim zdążyłem wylądować moja drużyna już gdzieś tam latała. Gdy do niej dotarłem (po jakiś 2.5) min zauważyłem martwą bestię. Chwilę później gracz grający potworem wyszedł i gra się skończyła.

Drugi mecz miałem właśnie goliathem. Ustawiłem detale na low i rozpocząłem grę (oczywiście po kilku nieudanych próbach wejścia do gry). Gra była niegrywalna. 3 klatki na sekundę to był maks jaki osiągnąłem. Oczywiście nie zdążyłem uciec i hunterzy mnie dorwali po minucie grania.

Poza tym co zdążyłem jeszcze zauważyć to problemy z celowaniem. Ruch celownika względem ruchu myszy był o jakieś półtorej sekundy opóźniony. I to właściwie tyle co mogę o alfie powiedzieć. Fakt faktem zamysł dobry, bo twórcy będą wiedzieć co mają do naprawienia i do doszlifowania. Ja na tym skończyłem i dopiero usiądę znowu do Evolve jak wyjdzie beta, gdzie (mam taką nadzieje) największe błędy zostaną naprawione (czyli lobby i optymalizacja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie leży problem? Mówi ci to wielki napis ALFA. Nie wiem czego się spodziewałeś po najwcześniejszej z możliwych wersji grywalnych gry...

Ja wczoraj JAK JUŻ DAŁO RADĘ GRAĆ bawiłem się świetnie. Goliatem nie przegrałem ani jednego meczu a i każdy po stronie ludzi wygrałem. Aż nie mogę się teraz doczekać finalnej wersji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch meczach i mogę powiedzieć, że już mam dość. Nie wiem jak ta gra ma zachęcać do grania na dłuższą metę, kiedy potrafi się znudzić po 25 minutach. Niby wszystko jest ułożone w poprawny wzorzec - jest drużyna , jest potwór, jak na alfe (a propos - poziom intelektualny ludzi narzekających w komentarzach na ALFĘ [sic!]...) gra działa sprawnie i to tyle.

Jeśli pomysłem na grę jest wałkowanie co kilka minut uganiania się za potworem/uciekania przed łowcami to ja chyba jednak nie jestem targetem dla ludzi robiących takie gry. Zdecydowanie za małe zróżnicowanie rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie. Gra się bardzo przyjemnie, mapy są interesujące, pomysł jest ciekawy, ale to jednak za mało. Nie wiem co jeszcze w pełnej wersji będzie, ale jak na razie mogę powiedzieć, że jest to gra, którą kupię, ale na pewno nie dam za nią więcej niż 50zł. Nie jest to gra na długą metę, w którą będę się zagrywać przez kilkadziesiąt godzin.

PS: Lobby już działa znacznie lepiej. Zdarzają się problemy z wczytywaniem gry u niektórych osób, ale poza tym już można spokojnie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze wrażenia z bety?

Ja pograłem z godzinkę i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany. Liczyłem, że gra będzie trochę podobna do L4D, a to zupełnie co innego. Może jak się zacznie lepiej ogarniać, frajda z gry będzie większa, nie wiem.

W sumie to jestem zadowolony, bo jakby mi się spodobało, to by kusiło, żeby kupić, a tak to kasa zostaje w portfelu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grałem w alphie i nawet mi się spodobało, pomimo problemów, ze znalezieniem składu. W obecną betę nie grałem, gdyż mam zawalony dysk innymi grami. Gra jest dobra, tylko że po 20-30h godzinach mi by się poprostu odechciało grać. Ciągła rywalizacja z naciskiem na pvp jest nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korciło mnie półtora roku temu, aby nabyć ten tytuł. Cieszę się, że tego nie zrobiłem. Gra jest zwyczajnie bez polotu. Jest aż nazbyt umowna co do np. obrażeń otrzymywanych przez myśliwych. Nie wiem, może widok z trzeciej osoby, nieco większa ociężałość postaci, potężniejsze bronie i pułapki, ale też zagrożenie od choćby jednego uderzenia potwora urozmaiciłoby ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, pograłem sobie trochę, mam obecnie chyba 7 poziom. Moje wnioski:

- Postacie są bardzo mocno zróżnicowane. Dwa supporty lub dwa assaulty grają zupełnie inaczej. Ogromny plus.

- Potwora na razie ograłem tylko jednego ale również daje radę. Bez koordynacji nawet nierozwinięty zrobi sieczkę z łowców.

- Wszystko da się odblokować za free. I kasa się sypie aż miło.

- Gameplay jest płynny, szybki i wymaga myślenia. 

- Mapy są sporawe i przeważnie pełne półek skalnych itp. 

 

Ciężko mi znaleźć minus, może jedynie to, że map nie ma za dużo. Polecam. Grzech nie zagrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po kilku rozgrywkach z ekipą i jest jak na razie miodnie. Gra plusuje na każdej płaszczyźnie, o której wspominał @aliven a twórcy zrobili kapitalny ruch z F2P - w tym momencie według Steama, ONLINE w grze jest prawie 45 tysięcy graczy. Pokaźny wynik jak na grę, która powoli traciła na popularności. Zastanawiam kiedy wyjdzie jakiś model mikropłatności, bo póki co wszystko jest dostępne za walutę zdobywaną za rozgrywki. Dodatek do tytułu w postaci słowa "Beta" wskazuje na to, że tytuł będzie rozwijany i jestem ciekaw, w którym kierunku gra będzie zmierzać i ile osób przyciągnie na dłużej.
Na chwilę obecną warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza chyba gra gdzie wpisując na steamie w wyszukiwarce nazwy "Evolve" nic się nie wyświetla dopierdo po stuknięciu w klawisz S pojawia się nazwa gry dlaczego ? Kiedy pierwszy raz o nim usłyszałem chciałem w niego zagrać ale nie było jak no i w końcu mamy wersję f2p trochę to trwało ale warto było czekać. Evolve to znakomita gra jeżeli dasz jej się złapać w sidła rozgrywka każdą postacią po prostu wciąga ponadto tutaj mamy poczucia tego że jesteśmy potworem jak i łowcą z prawdziwego zdarzenia to wielka zaleta tej gry. Gra nie jest dla każdego no i zdecydowanie lepiej gra się ze zgraną ekipą znajomych rozgrywki solo wymagają dobrego trapera. Gra ma swoje błędy jak np. animacja potwora jak dla mnie trochę kuleje, serwerów to panowie nie przeszykowali należycia i to dalej trwa ale lagów w zasadzie nie uświadczyłem a ni żadnych spadków fpsów ale niefortunnie zdarzyły mi się meczę gdzie ludzi wywalało a raz nawet miałem mecz ja boty vs potwór i go pokonałem ;D właśnie boty... są OP ! ;o AI potwora zachowuje się całkiem nieźle jak i członków drużyny w sumie dla kogoś kto nie ma JESZCZE ?! inernetu solo rozgrywka miałaby duży sens. No cóż na chwilą obecną  mam 19lvl i nie wiem czemu ale pasek mi się nie uzupełnia dalej hmm może to jakiś bug w wyświetlaniu. No cóż miłych łowów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega pozytywne zaskoczenie, chciałem to kupić, ale gdy widziałem 400 graczy "W szczycie" to była by to dla mnie czysta strata pieniędzy. Teraz gra weszła w F2P, mało tego ma genialny system jak na razie. Gra sama w sobie świetna, coś innego niż CSy, Cody czy inne BFy. Najciekawszą opcją wprowadzenia płatności był by IMO system z LoLa. Płacisz za skiny, boosty i szybszy zdobywanie srebra. Oni by zarobili bo masa by to kupowała, gracze by byli szczęśliwi że mogą odblokować wszystko grając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...