Skocz do zawartości

Wybierz najlepszą grę 2013 roku!


MQc

Polecane posty

  • Odpowiedzi 264
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gram głównie na PC, ale nie podoba mi się stanowisko graczy, którzy ograniczają się do jeden platformy na tym forum, w tym wypadku PC przez co potem czytam takie teksty jak usera PLDan, który nigdy nie miał kontaktu z GTA V, ale ofc się wypowiada, a jedyna platforma jaką posiada to PC......

Spokojnie, to jest forum CD - Action, jak chcesz obracać się w gronie konsolowców to zapraszam do CIACH ! ( biggrin_prosty.gif Niewiele osób tutaj ma konsolę, wiec z jakiego powodu mają głosować na GTA czy TLou ?

Odnośnie Dana, nie wiadomo, może ma konsolę i się sparzył np. na GTA ?

Zresztą, może od razu wprowadzić wymóg że głosują tylko ci co wszystkie tytuły z listy ograli ? Szukaj wiatru w polu.

Mój głos idzie, co widać już po avku, na The Last of Us. Dla mnie obok RDR i God of War III gra generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta wystartowała od nowa i widać, ze Battlefield 4 już nie ma tylu głosów. Od razu widać kto tu manipulował - psycho-fanboje BF4 (i tutaj nie chcę wszczynać kolejnej wojny, bo sam mam i gram w Bf4, ale nie uważam aby ta gra zasługiwała na miano gry roku).

Dla mnie grą roku było Metro Last Light - to jedyna gra która zachwyciła klimatem i grywalnością (dla ludzi którzy będą mnie hejtować, że przecież Bioshock Infinity ma lepszy klimat to od razu odpowiem, że nie jestem fanem klimatu Bioshocków).

Niestety ten rok (jak zresztą wszystkie ostatnie lata) były słabe pod względem gier - firmy zamiast robić gry dobre, wolały opływać w gotówce i wypuszczać niedorobione półprodukty, wiedząc, że i tak się sprzedają.

Dla mnie ostatnim dobrym rokiem, jeśli chodzi o gry, był 2005; potem już była równia pochyła z małymi wyjątkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie oddałbym głosu na GTA i podobne tongue_prosty.gif

Dałem głos na grę, w którą nawet nie grałem (i nie zagram - bo to exclusive PS3 confused_prosty2.gif) ale tylko obejrzałem jej pełne przejście na YT. I wystarczy, bo grałem w połowę z pozostałych tytułów smile_prosty.gif

Owszem, bardzo podobały mi się Metro, Tomb Rider, Bioshock... (które ukończyłem już samodzielnie, ehehe). Dość dobrze pyka mi się w BF4 (aczkolwiek czasem doprowadza do szewskiej furii). Ale jednak scenariusz, klimat i wykonanie The Last of Us najbardziej zapadły mi w pamięć.

Po trylogii ME to najwartościowsza gra jaką dane mi było poznać.

A co do AC4BF - to chyba mi się AC już przejadł... Póki co zacząłem Revelations i jakoś nie mogę przebrnąć... Do Brotherhood też mi zapału zabrakło. Więc póki co na oba wydania z części 4 raczej się nie skuszę - chyba, żeby Steam wyjątkowo tanio puścił... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us zasługuje na pewne wyróżnienie, bo jako jedyna gra z TOP TEN (jeśli jestem w błędzie poprawić mnie) nie jest kontynuacją, rebootem, itp itd. Więc to jedyny produkt od początku do końca, kóry zapracował na wyróżnienie bez wspierania się o znaną markę i rezerwuar fanów zbieanych przez lata. Swoją drogą jak odswieżyłem sobie artykuł gry roku 2012 z CDA, to tam też był tylko jeden taki tytuł napisany w całości "od zera" czyli Dishonored.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że na pierwszym miejscu nowe GTA i potem długo nic, ale nie zgadzam się z opiniami, jakoby ten rok był słaby.

GTA V - Zdecydowanie najlepsza gra z serii i najlepsza gra roku. Świetnie zrobiona trójka bohaterów (Trevor!), genialne misje z napadami, dobre multi. Średnie not w branży bijące rekordy, bardzo dobre noty od graczy. Chyba nawet rok temu i dwa lata temu nie grałem w grę tak miodną. Przeszedłem dwa razy i trzeci raz z kumplem przy piwku, który nie posiada konsoli - na pewno przejdę jeszcze raz. Gra, która nie trafia się często. Brawo!

AC: Black Flag - Nie grałem, bo czekam z kupnem PS4 na ten tytuł, dlatego cieszy mnie tak wysoka pozycja tej gry w rankingu. Najlepiej oceniana gra nowej generacji, z tego co czytałem jest to również jedna z lepszych gier z serii (serii, która jest jedną z najpopularniejszych obecnie na całym świecie). Wysoka średnia not również na starszej generacji i PC. No i piraci - arrr! Nie mogę się doczekać i podejrzewam, że się nie zawiodę.

Bioshock: Infinite - Klimat!! Świetne noty (średnia spokojnie powyżej 90%). Najlepsza część popularnej i lubianej serii, a poprzedniczki przecież poprzeczkę zawiesiły wysoko.

Tomb Raider - Nie ma co, tak dobrego TR jeszcze nigdy nie dostaliśmy. Nie otrzymaliśmy może zapowiadanego surwiwalu, jednak wybaczamy to. Lara w życiowej formie, średnie not wywindowane pod sufit! Mój faworyt do drugiego miejsca.

Saints Row IV - Nie grałem, ale wszyscy twierdzą zgodnie, że tak samo dobry jak poprzedniczka, a nawet lepszy. Poprzedniczkę uwielbiałem i wierzę, że czwórka również sprawi mi dużo przyjemności. Dobre noty.

...i na koniec...

The Last of Us - Gra-legenda, chociaż od jej premiery upłynęło zaledwie kilka miesięcy. Nie grałem jeszcze, bo czekam na idealny moment (myślę, że takim będzie mroźny, styczniowy wieczór posuchy przed kolejnymi dobrymi premierami). Ale z tego co czytałem, ludzie oszaleli na jej punkcie. Średnia not zabójcza, ledwie kilka słabo słyszalnych głosów niezadowolenia ("ta gra nie jest wcale taka dobr....). Ktoś tu napisał, że jest to gra mijającej generacji. Wiem, że wiele osób podziela taką opinię i widocznie coś w tym musi być.

O reszcie nie będę pisał, bo nie we wszystko miałem czas zagrać, albo nie cierpię i uważam za pomyłkę (nowe Metro).

Czy ktoś ma jeszcze czelność napisać, że ten rok był słaby? Może nie był fenomenalny (chociaż tutaj też można polemizować), ale na pewno był lepszy niż "niezły".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór padł na Call of Juarez: Gunslinger. Jedyny słuszny wybór w tym oku. Bije konkurencję gameplayem, pomysłem i fabułą

Do osob, które się spinają o to, na co zagłosowali inni - wyjdźdzcie na dwór, może wam wywieje trochę głupoty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us. Gra dla której kupiłem wreszcie PS 3. Świetna grafika, poruszająca fabuła i przede wszystkim Joel i Ellie -> postaci z krwi i kości. Świetny (choć nieidealny) gameplay, scenariusz.... Mógłbym tak długo wymieniać. Dlatego choć doceniam GTA V, nowego Asasyna czy Saints Row IV (Którym również życzę wiele dobrego :D), to jednak mój głos idzie na TLoU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...