Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MQc

Wybierz najlepszą grę 2013 roku!


Polecane posty

Oddałem głos na Saints Row 4 i powiem szczerze, że sam jestem tym zdzwiony. Aż do zagrania w SR4 byłem pewny, że moją grą roku zostanie najnowszy Bioshock (w ACIV nie zagrałem i nie zagram już w tym roku). Ale odkąd pięć dni temu ukończyłem Saints Row, nie potrafię zagrać dłużej w nic innego - Far Cry 3 - "eee, nie mogę wejść tym stromym zboczem, muszę okrążyć... dlaczego nie ma superskoku?"; Dishonored "Serio? Teleport o biedne 5 metrów przed siebie ma być supermocą ? "... Skyrim: "co tak wolno biegasz ślamazaro?!?!"

W ten sposób nie gram w nic tylko siedzę w internecie i piszę pierwszego posta na tym forum. Jestem w szoku, pierwszy raz naprawdę w ogóle nie chce mi się grać, bo wszystko ma jakieś absurdalne ograniczenia - "Nie możesz biegać ani za szybko ani za długo"; "Nie, nie wskoczysz na ten murek"; "Chodzenie po budynkach lub po wodzie?! Zwariowałeś!"; "Maksymalnie możesz wziąć 300 pocisków do tej broni, oczywiście już po wszelkich ulepszeniach, potem biegnij do sklepu"; "nie pójdziesz tam, dopóki nie zrobisz misji" itd. itp. SR4 zaś był pozbawiony takich ograniczeń, nie stawiał sztucznych granic - nic nie jest zabronione, wszystko jest dozwolone. W ten sposób, choć gra sama w sobie była bardzo podobna do poprzedniej części, to niezwykła mechanika rozgrywki doprowadziła mnie do odczuwania, pierwszy raz od wielu lat, autentycznej ekstazy podczas gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia jak widzę komentarze takich forumowiczów ludzi jak Lowi, czy raiden22 (Khorne też przesadza, ale mniej). Co wam do tego, kto na co głosuje? Każdy głosuje na tę grę, która mu się podoba, w którą mu się najlepiej gra(ło). Życie wam się zawali, jeżeli ktoś zagłosuje inaczej niż wy chcecie, albo wygra inna gra niż ta, która "powinna"?

Poza tym bugi to też nie jest żaden wyznacznik tego, czy gra jest dobra, czy zła. Co było z Beyond Good & Evil, Assassin's Creedem, TESami, Wiedźminami, Diablo, GTA (gry z tej serii do dnia dzisiejszego mają wiele nienaprawionych bugów) i wieloma innymi świetnymi tytułami?

Dorośnijcie, serio.

dokładnie jak kolega napisał. Ile można wałkować temat odmiennego zdania. Co wy ma cie po 10 lat? geez!

Tez glosuje na assasinka, jestem przywiazany do tej serii. Jedyne co mam za zle to ze zapomnieliscie juz wszyscy o SC (dla mnie gra ROKU!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie proste, Bioshock Infinite.

Kupiłem wraz z Season Passem i choć minimalnie mnie rozczarowała końcówką to jednak to bezapelacyjnie gra roku pokonująca swoją konkurencję z łatwością.

@2real4game

Dobrze przynajmniej, że są na tym forum jeszcze rozsądni ludzie tacy jak ty :) Popieram, dobrze prawisz, jak zobaczyłem w komentarzach te płacze, że forum na CDA to same gimbusy bo wygrywa cośtam zamiast ich ukochanego Battlefielda 4/GTA V to aż żal mi się tych ludzi zrobiło :)

Każdy głosuje na to co chce i kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Tomb Raider; to jedyna z gier-kandydatek, która znalazła się na moim dysku twardym, tym niemniej gdyby była słaba to z czystym sumieniem wstrzymałbym się od głosu lub zagłosował na grę najlepiej wyglądającą na gameplayach wg mnie, czyli AC IV (w które zagram dopiero w 2014). Nie było takiej potrzeby, bo nowy TR wymiata. Zmieszczono w nim dużo treści: strzelanka, skradanka, zręcznościówka, elementy RPG i logiczne (grobowce!), świetny design nowej Lary i znakomity dubbing polski. Do tego super przyjazna dla nowicjuszy i niedzielnych graczy i ma całkiem grywalne i wciąż (stan na dzień dzisiejszy) pełne ludzi multi. W nowym TR położono w zasadzie tylko fabułę, tak bezdennie głupią i wtórną (miałem wrażenie że oglądam 21. sezon LOST), że szkoda. Za całokształt i mnóstwo spędzonych godzin - głos na panią Larę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony tym, jak słaby pod względem gier był ten rok. Co my tu mamy? GTA V, czyli najgorsze GTA w historii serii; AC 4 z przekombinowaną historią i mechanizmami, które odbiegają od znakomitych części jeszcze przed 'trójką'; BF4, na którego głosują chyba hejterzy CoD Ghosts, bo gra ma do zaoferowania tylko odrobinę lepsze multi niż poprzedniczka i singla, który nadaje się do kosza. Jeśli wygra któraś z wyżej wymienionych to znaczy, że ludzie sami nie wiedzą czego chcą i łykają pierwsze lepsze głośne tytuły. Tak bardzo narzekacie na nowe gry, a sami je wybieracie w takich głosowaniach jako hiciory. Wiem, mówię teraz jak prawdziwy hejter, ale było tak wiele fajnych gier w tym roku, na które nikt nie zwrócił uwagi. Tym samym znowu dajemy wciskać sobie produkty dla mas z mechanizmami sprzed pięciu i więcej lat.

#takbardzohipster #wow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony tym, jak słaby pod względem gier był ten rok. Co my tu mamy? GTA V, czyli najgorsze GTA w historii serii;

Przestań się kompromitować.

W grę pewnie nie grałeś, ale najwięcej do powiedzenia. Typowe dla pecetowców. smile_prosty.gif

Tyle razy czytam "tlou beznadziejne" "gta V? hahaha, beka", a na pytanie jaką posiadasz platformę słyszę odpowiedź tylko PC to wybucham szyderczym śmiechem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lowi

No widzisz, juz starozytni Rzymianie mowili, ze o gustach sie nie dyskutuje.Jedni uwielbiaja filmy Lyncha, a inni ich nienawidza, jedni spedzaja dlugie godziny grajac, a dla innych to glupota i strata czasu. Masz prawo miec swoje zdanie odnosnie GTA V, tak samo jak kto inny ma prawo miec swoje zdanie o GTA V calkowicie odmienne od Twojego. I najlepsze jest to, ze kazdy z Was bedzie miec racje, bo odbior gry jest calkowicie subiektywna rzecza....

@Rudyrydz

Mnie smiesza Twoje zapedy, by w kazdej wypowiedzi prowokowac posiadaczy PC i wszczynac wojny miedzyplatformowe. Masz kompleksy, czy po prostu jestes malym, zlosliwym trollem, ktory nie potrafi pisac na poziomie? Juz wczesniej wspominalem, ze mam konsole, gralem w GTA V i The Last of Us i prawde mowiac produkcja Rockstara okazala sie byc tylko dobra, a przy okazji IMO tytulem slabszym niz swietne TLoU Naughty Doga. Tyle tylko, ze nawet pomimo swietnie przedstawionej i zagranej historii, The Last of Us wypadlo dla mnie gorzej niz sanboxowy, multiplatformowy Black Flag...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głoś idzie dla Świętych, za nieograniczone pokłady radochy z grania. Chociaż gra wygląda jak gigantyczne DLC dla SR3 to nadal jest genialna.

A tak przy okazji, czy ktoś może mi powiedzieć skąd tyle emocji przy zwykłej ankiecie? Ja rozumiem tłumaczyć dlaczego taki a nie inny wybór, ale żeby mieć pretensje do kogoś że wybrał coś innego ? Szaleństwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu

Owszem ktoś może mieć inne zdanie niż inna osoba i spoko, ale najpierw niech zagra w grę, a nie gada głupoty, aby gadać, bo tylko i wyłącznie siebie kompromituje.

To tak samo jak ja bym napisał, że CiV to szrot chociaż w ogóle w niego nie grałem, paranoja.

Jakie kompleksy? O czym Ty gadasz w ogóle?

Gram głównie na PC, ale nie podoba mi się stanowisko graczy, którzy ograniczają się do jeden platformy na tym forum, w tym wypadku PC przez co potem czytam takie teksty jak usera PLDan, który nigdy nie miał kontaktu z GTA V, ale ofc się wypowiada, a jedyna platforma jaką posiada to PC......

Uczepiłeś się mnie ostatnio, więc kulturalnie proszę o odczepienie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentu poszedł głos na Larę Croft. Przyznam szczerze, że jednak nie była to super rewelacja wg. mnie, a że gralem tyllko w 3 tytuły z tej listy to głos na tę grę oddalem.

Nie mam konsoli ale mam pytanko do graczy konsolowych - czy The Last of Us też nie nalezy do rewelacyjnych tytułów skoro na razie ma tak mało glosów?

Tak na prawde, żeby ankieta była wiarygodna to gracze powinni spróbowac każdej pozycji z tej listy i wtedy wydac werdykt - nie nie narzekam, wiem że sie nie da inaczej tego zrobić daje_kwiatka.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę pewnie nie grałeś, ale najwięcej do powiedzenia. Typowe dla pecetowców. smile_prosty.gif

Mam Xboxa od jakichś 3 lat. Obecnie nie gram na PC prawie wcale, ale ok, mogę być przykładem PC-towca, którego szczypie siusiak z tego powodu wink_prosty.gif Ale ty oczywiście już z góry wiesz, że nie grałem, że nie mam konsoli. Panie wróżbito, nie trafiłeś pan tym razem, spróbuj z fusami.

Najgorsze GTA w historii? Puknij się w łeb człowieku.. Moim zdaniem to jest najlepsze GTA zaraz po San Andreas

A moim zdaniem najgorsze. Zresztą San Andreas jest zaraz za piątką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PcBetonowcy nie chcą dopuścić, aby konsolowy ekskluzif wygrał. Inny głosują na GTA, "bo to GTA", inni uważają ją za najlepszą grę z całego zestawu.

Moje zdanie jest takie: Przy całym rozdmuchiwaniu, milionowych ilościach ochów i achów, przed premierą, a ocenie produktu właściwego- GTA V nie zasługuje na tytuł gry roku. Nawet na podium nie wpada w moim rankingu. (szerzej o tym napiszę w odpowiednim topicu)

Zaznaczam: To MOJE zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie... grzeczniej i spokojniej zanim będzie trzeba wyciągnąć gaśnicę z 20% pianką :D

Tzn. ten, jakby ktoś nie zczaił - nie wzbudzać flame'a i nie obrażać innych userów, bo można zarobić ostrzeżenie a po co to komu gdy zbliża się świąteczna atmosfera? ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...