Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Fairy Court - Świat

Polecane posty

Dobra, doczekaliście się.

Prawdziwe Imię: Vaeletherius

Przydomki: Vael, Tańczący W Deszczu, Przynoszący Muzykę, Minstrel, Bystrooki, Śmiech Pośród Mgieł

Dwór: Jesieni

Opis: Vael charakteryzuje się szczególnym pięknem, tak jak zdecydowana większość arystokracji Fey. W jego przypadku jest to pewien szczególny rodzaj charyzmy, magnetyzmu biorącego się bardziej ze spojrzeń, postawy i innych cech mniej uchwytnych od zwykłej urody. Nie oznacza to, że jest szpetny, wręcz przeciwnie, ale wielu jest Fey o bardziej zniewalającej urodzie, szczególnie jeśli wspomogą ją magią. Jego oczy mają barwę głębokiego złota i zdają się przeszywać przestrzeń z precyzją skalpela. Ubrany jest w stosunkowo prosty, acz gustowny strój barwy bursztynu i jesiennego brązu. Średniej długości, ciemnokasztanowe włosy ma lekko pofalowane. Odzywa się cicho, przyjemnie brzmiącym głosem. Słynie ze swego bystrego umysłu oraz talentu do tańca i muzyki. Lubi gry.

Atrybuty:

Gorąc +0

Chłód +0

Spryt +2 (punkt startowy)

Magia -1

Aspekty:

Analityczny

Spostrzegawczy

Charyzmatyczny

Niewzruszony (bonusowy aspekt)

Błyskotki:

Ukojenie - mistrzowsko wykonana z żyjącego drewna i srebrzystego metalu fletnia. Pokrywają ją misterne zdobienia i motywy roślinne, sprawiające wrażenie, że drewno pokrywają prawdziwe liście.

Obszar: DD

Pałac:

Zadziwiająco skromny, biorąc pod uwagę rozrośnięte i pełne splendoru gmachy jego pobratymców. Vaelowi jednak to odpowiada.

R7gsCqC.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych graczy... a przy okazji informuję resztę, że na razie czekam aż P_aul ogarnie nową Noc na Balu i powie co tam komu wyszło. Poza tym inna informacja - była sugestia co by na Noc był limit Ruchów w ilości trzech. Osobiście nie mam nic przeciw :)

@Gawain

Istotna informacja dla ciebie - nie ma czegoś takiego jak negowanie ruchów albo ich całkowite kontrowanie. Można zrobić ruch na przeszkadzanie (tak jak np. zrobił to Mav w stosunku do mojej postaci), ale wtedy gdy nie dotyczy bezpośrednio ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "kontrowania ruchów" to zwyczajnie nie działa. Jeśli robicie "konttruch" to najpierw rozpatrzę pierwszy, potem drugi. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będziecie się starali wykonywać ruchy w każdym poście, liczyłem na jakieś dyskusje, dogadywanie się i dopiero gdy chcecie wywrzeć presję użycie ruchu... Cóż, myliłem się. Przemyślę to jeszcze ale od następnej nocy będzie pewnie obowiązywała jedna z dwóch wersji:

1) Można wykonać maks trzy ruchy przez całą noc

2) można wykonać tylko jeden ruch na dany stat na noc

Postaram się jednocześnie sprawić, by Bal był ciekawszy... w sensie by było na nim co robić (a może nawet zużywać ruchy nie tylko przeciw graczom). W ogóle mam delikatną propozycję - jako że ta sesja jest nieco eksperymentalna, będę wprowadzał pewne zmiany raz na początku kolejnych pór roku ulepszające rozgrywkę ;)

Odpis na Balu będzie jeszcze dzisiaj.

Aktualna Moc startowa:

Black 4

Fel 4

Gawain 2

Mav 3

Sefnir 4

Deadroth 4

Aiden 4

Skąd się bierze Moc (TO TYLKO KILKA MOŻLIWOŚCI, nie pełna rozpiska):

+bazowa (5)

+dodatkowe tereny

+startowy bonus

+Dary

-znamiona dziczy na twoich terenach

-błyskotki (ta oddana Królowej nadal obciążą Gawaina, jako twórcę)

-Dary (utrzymanie)

A, jeszcze jedno! Jako, że w tą sobotę na 99% nie będę miał czasu przygotować Zmian, to Noc wydłuża się oficjalnie do niedzieli. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że będziecie się starali wykonywać ruchy w każdym poście, liczyłem na jakieś dyskusje, dogadywanie się i dopiero gdy chcecie wywrzeć presję użycie ruchu... Cóż, myliłem się.

A w sumie to trochę zabawna sytuacje wyszła (albo i nie), bo przez cały czas byłem święcie przekonany, że każdy post na balu musi zawierać jakiś konkretny ruch... Cóż mój błąd smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj tak tylko luzno zwracam uwage na dosc ciekawa kwestie warta ewentualnego rozwazenia, ktora omawialismy na Skype: Krolowa Wiosny wlasnie zwiedza swoj Palac, ktory postawil jej Fel. Palac, ktory zostal wzniesiony na dosc nieciekawym teytorium. Jak myslicie - jesli hipotetycznie ktos by bardzo chcial by ow palac sie zawalil (Krolowej nic sie na pewno nie stanie, przynajmniej fizycznie) to bylaby ona zirytowana na tego, kto palac stawial, czy na tego kto bardzo chcial by sie on zawalil? Nie zebym cos sugerowal czy do czegos namawial oczywiscie, ale chyba mozna to traktowac jako takie teoretyczne cwiczenie myslowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie do Blathmaca:

- Czy zamierzasz być wierny sojuszowi ze mną?

Odpowiedź najlepiej prześlij do Blacka, bo on teraz pełni rolę młodszego MG, kiedy P_aula nie ma.

@Mav

Jeśli dobrze pamiętam to, co mówił P_aul, to królowe chyba wyczuwają Zmiany, a więc droga poszkodowana wiedziałaby, komu się zebrało na głupie żarty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawain

Jako Młodszy Ceremonii rozpatruję tylko i wyłącznie rezultaty Ruchów przeprowadzanych na Balu, które nie dotyczą mnie (co rozumiem przez to, że nie rozpatruję gdy: robię na kogoś Ruch albo ktoś na mnie). Zmiany nadal trzeba wysyłać P_aulowi :)

Zresztą w związku z tym jestem pewien, że nasz MC wróci do domu trochę zmęczony w niedzielę i może nie mieć ochoty ogarniać tej sesji (a ja mam ze dwa pytania do niego), więc sugestia do niego/do was co by jednak ostatnia Noc rządu Wiosny potrwała tak do poniedziałku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiden - jest roznica pomiedzy byciem glupia, a pomiedzy "don't care enough". Troche tak jak IRL: jak dojdzie gdzies do zamachu to ludzie bardziej maja pretensje do frajerow co do zamachu dopuscili, niz do tych co go dokonali.

A teraz gra w 3 pytania:

Gawain: W jaki sposob zamierzasz mnie zaatakowac?

Aiden: W jaki sposob zamierzasz mnie zaatakowac?

MC: Ktorym sposrod obecnych arystokratow Fey bardzo pomysl tej dwojki przypadl do gustu i takze szczerze zamierzaja mnie zaatakowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakładam, że Królowa wiedząc kto jest winien skupi swoją winę na nim, a nie bogu ducha winnemu budowniczym. Szczególnie jeśli temu wyjdzie np. rzut na Gorąc. A co do pytania:

Zamierzam zmusić do walki trolle z żywiołakami.

Ponadto nie martw się Mav, to nie jest atak bezpośrednio na ciebie, tylko ustawka fantastycznych istot pod twoimi oknami tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów różnych jestem zmuszony zapauzować FC na tydzień. Z tego co widzę nie dam rady przygotować w tygodniu wszystkiego co chcę, nagle mam kupę rzeczy i sporo stresu na głowie i w ogóle, wybaczcie. FC wróci w sobotę, obiecuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany:

- Gobliny z Pola J odkryły sieć jaskiń ciągnącą się pod wzgórzami i stworzyły tam podziemne warownie, znacznie zwiększając swoją populację. Coś sprawiło też, że stały się dużo odważniejsze...

- Część z goblinów emigrowała na pole H. Królowa Lata jest zadowolona. Jak tylko nieco się oswoiły zaczęły nękać Syreny z F. Póki co niezbyt intensywnie, ale skargi już płyną...

- Inne z pieśnią na ustach ruszyły na tereny Jesieni, konkretniej na pole D, gdzie wdały się w wielką bitwę z centaurami, narobiły zamieszania i paniki, pokradły co nie było przykręcone do podłogi i obrzuciły okna pałacu kamieniami.

- Pole DD nękają potężne ruchy tektoniczne. W efekcie rzeźba terenu znacznie się zmienia a wiele gnomów traci życie. Garstka, która przetrwała ucieka gdzieś na południe... Królowa jesieni jest wściekła na Vaela. In plus odsłaniają się złoża kamieni szlachetnych... ale nie ma kto ich wydobywać. Na pocieszenie dodam, że w najmniej zniszczonych terenach zakwitły kwiatki.

- Na polu F Nimfy świętują Wiosnę. Wielki festiwal zwiększa dochody właściciela.

- Na polu CC obudziły się wulkany. Wraz ze strumieniami lawy z trzewi ziemi wylazły Ogniste Trolle. Pierwszym ich ruchem był oczywiście atak na swych lodowych pobratymców z B. Gdy tylko dotarły na miejsce wpadły w berserkerski szał, głównie wyżynając siebie nawzajem i ostatecznie przegrywając z przeważającym liczebnie wrogiem.

- Dusze poległych w bitwie istot zostały wykręcone przez dziwną magię, którą osiadła na polu B. Powstały jako szukające zemsty Cienie, a za cel zemsty obrały sobie z jakiegoś powodu ziemie na polu F, przerywając Festiwal, wzbudzając panikę i niwelując efekty wcześniejszej Zmiany.

- Skoro już przy B jesteśmy to dziwna, unosząca się w powietrzu pieśń sprawiła, że populacja tamtejszych żywiołaków gwałtownie wzrosła. Potem jednak zniknęły prawdopodobnie uciekając przed Wiosną, która nawiedziła nawet te tereny, powodując częściową odwilż i rozpoczynając bardzo krótki okres wegetacyjny dla roślin... które w wyniku dziwnych energii tego miejsca rosną powykręcane i przerażające.

- Trolle tymczasem po zwycięskiej bitwie rozochocone ruszył na pole J, gdzie spotkały się z silnym oporem okopanych goblinów i w efekcie tylko część z nich wróciła bezpiecznie do domu.

- Aura Królowej Wiosny sprawiła, że I samoistnie zmieniło się w kwietne łąki.

- Wracając do Pola J, tamtejsza populacja Pixie, nie przejmując się zbyt działaniami swych sąsiadów, zbudowała leśne miasto, powiększając dochody właściciela tych terenów.

- Tymczasem Królowa Zimy jest naprawdę zadowolona z chaosu i destrukcji, jaką oglądała tej Nocy. Odpowiedzialni zostaną wynagrodzeni we właściwym czasie.

Znamiona Dziczy:

- Zniknęły z Pola B (farciarz, 2x1 na kostkach, mimo tylu Zmian na tym terenie o.0)

- Zniknęły z Pola D

- Pixie na Polu J zostały wyleczone.

- Pojawiły się na Polu F.

- Pojawiły się na Polu I

Zasady Bogactwa:

Sprawowanie władzy na terenach daje konkretne korzyści z gigantycznych bogactw jakimi Fey się otacza. Każdy zaczyna z 5 punktami, jeśli na terenie ma zasoby generujące w danej porze roku Bogactwo to na początku tejże pory zyskuje +1 za każdy. Do tego pewne specjalne wydarzenia mogą powiększać Bogactwo. Do czego go używać? Cóż, na Balu pewnie znajdziecie zastosowania (łapówki, wink, wink), ale przede wszystkim gdy nowa Królowa obejmuje rządy oczekuje odpowiednich darów. Kto da najmniej jest frajerem.

Bogactwo:

Black 6

Fel 5

Gawain 8

Mav 5

Sefnir 5

Deadroth 5

Aiden 5

Moc:

Black 3

Fel 4

Gawain 4

Mav 4

Sefnir 4

Deadroth 3

Aiden 4

I na koniec kwestie organizacyjne. Nowych zasad ruchów na razie nie wprowadzam. Noce proponuję by wróciły do dwóch tygodni, bo łatwiej mi będzie ogarniać, a i wy będziecie mieli więcej czasu na knucie i pobawienie się swoimi rolami. Co do mapki. Legenda głosi, że kiedyś zrobię nową...

AAAAA

ZAPOMNIAŁEM!

Jedna zmiana zasad odnośnie ruchów - na każdy stat można w ciągu Nocy rzucać raz. Ten limit można powiększyć za pomocą Błyskotek, tj. raz na Noc ruch wykorzystując daną Błyskotkę nie liczy się do limitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie rzeczy, tym razem odnośnie Zmian:

1. Od teraz Zmiany wprowadzam w kolejności nadsyłania i możliwie szybko, ale pełne efekty nadal będą ogłaszane na koniec Nocy.

2. Osoba na której terenie ktoś dokonał Zmiany będzie otrzymywała informację na PW (np. "Ktoś ci coś psuje..."), osoba wykonująca Zmianę będzie otrzymywała jej efekty zaraz po rozpatrzeniu.

EDIT:

I jeszcze uwag do Darów. Ponieważ jestem zasypywany pytaniami, to od teraz jeśli chcecie crafcić, podsyłacie następującą paczkę:

- konkretne surowce użyte do wykonania

- ilość Mocy jaką wydajecie

- opis działania

- wygląd

A ja decyduję co się udało zrobić. Orientacyjnie dodam, że stworzenie Daru to minimum 3-5 Mocy (a czasem więcej) i minimum ze dwa surowce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...