Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Devorlast

Mass Effect PC

Polecane posty

Witam,

Co do questa z skanowaniem opiekunów: opiekun który znajduje sie obok WI zawsze będzie mozliwy do "zaczepienia" nawet po tym jak jego już zeskanujesz. Zapewne został Tobie gdzieś jeszcze jeden którego nie przeskanowałeś (użyj poradnika i sprawdź na mapkach czy byleś przy każdym który jest pokazany na mapie).

Co do samej gry: gre juz skonczylem i mam mieszane uczucia, jest kilka malych bledow w spolszczeniu jak i ogolnie w grze.

Błędy w spolszczeniu to takie ze czasami kwestia mówiona rożni sie od napisów jakie pojawiają się. Druga sprawa czasami zdarzy sie tez kwestia mowiona po polsku a komunikat angielski, sa to male bledy w porownaniu do calosci spolszczenia ale dosc zauwazalne.

Poradnik osoby ktore jeszcze przechodza gre nie powinny do konca sugerowac sie poradnikiem jesli badaja inne planety i szukaja surowcow czy innych rzeczy do questow. Dlaczego? Pare razy zdazylo mi sie ze mapa pokazana w poradniku z opisami miejsc jest zupelnie inna niz ta w grze, na paru mapach ( nie zdradze jakich) jest wiecej rzeczy do zebrania/odnalezienia niz opisuje poradnik. Mam tez ogolna uwage co do autora ktory opracowywal poradnik do ME a mianowicie spodobalo mi sie to ze napisal na poczatku ze nie powie nam w jakiej kolejnosci mamy przechodzic gre co jest wielkim plusem. Po pewnym czasie jednak mozna sie przekonac ze autor poradnika i tak nam wskazuje kolejnosc przechodzenia gry ( czasami jest to potrzebne w bardziej zlozonych questach pobocznych czy tez w fabule glownej). Dlaczego tak sadze, po ukonczeniu watku glownego jak i questow pobocznych na Cytadeli autor poradnika odrazu podaje nam opis przejscia watkow glownych a nastepnie pod sam koniec gry pisze ze to jest dobry moment do robienia misji na "Niezbadanym swiecie".

Kwestia misji pobocznych: są nudne aż do bolu wszystkie polegają na tym aby wylądować, wsiąść do MAKO i rozwalić wszystko co jest czerwone na mapie. Co po pewnym czasie staje sie już to nudne i musiałem robić sobie przerwy w czasie robienia qestow pobocznych i gdyby nie to ze dostaje sie za wykonanie takich misji dużo kasy jak i PD to bym ich w ogóle nie robił. I co najważniejsze brakuje w ME możliwości wylądowania na planetach na których są normalne porty kosmiczne i gdzie można zrobić zakupy czy tez porozmawiać sobie z innymi rasami poznanymi na Cytadeli. Pisząc inaczej brak jest planet "matek" poszczególnych ras osobników w grze. Jedynymi miejscami gdzie można wylądować Normandia są planety powiązane z wątkiem głównym, gdzie można zrobić zakupy/nabyć nowe licencje. Brakuje tez jakiejś misji polegającej na użyciu Normandi w walce z jakimś innym statkiem w której gracz mógł by wziąć udział np obsługując działa pokładowe.

Ogólnie ME jest gra warta swojej ceny bo fabula gry jest interesująca jak i możliwości które daje dla gracza. Nie grałem wcześniej w żadna grę w której musiałem podejmować decyzji w kwestii (sami sprawdzicie :P), a sama atmosfera po wykonaniu tego zadania jak i rozmowa z członkami zespołu/muzyka sprawiły ze poczułem sie jak bym naprawdę stracił przyjaciela :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, otóż mam taki problem. Jak mi się przegrzeje broń to z tego przegrzania powrócić nie chce. Niby śmiesznie, ale jak walczę z Sarenem po transformacji (pieprzony SSJ) to ze snajpery go nie ściągnę. Jakiś pomysł ?

Rozwiązanie jest jedno, musisz ponownie wczytać najbliższy, zapisany stan gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem.

NAGMINNIE gra mi się wiesza podczas .. wczytywania stanu gry :/

na 5 razy ze 3 sie powiesi i muszę restartować kompa :(

sprzętowo wygląda ze wszystko ok, Mass'a śmiga na full, nie tnie, z dzwiękiem nie ma problemów ...

miał ktoś tak?

bo póki co patcha żadnego nie ma ... :/

dopisek: przy wczytywaniu quicksave'a dzieje sie to praktycznie za kazdym razem. przy wczytywaniu normalnego zapisu gry juz rzadziej.. ale co z tego .. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa pytania, ale z innej beczki.

Czy do gry jest potrzebny internet? Słyszałem coś, że aktywować trzeba...

ja przez miesiąc jeszcze do netu nie będę miał dostępu (awaria, z Opery Mini piszę.) a kupić sobie ME w przeciągu kilku dni chciałbym.

Drugie pytanie może trochę dziwne, ale... :

czy w grze krew leje się strumieniemi i flaki latają w powietrzu? nie lubię takich gier ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internet tylko potrzebujesz przy pierwszym starcie gry, tzn jak zainstalujesz i odpalisz raz z dostepem do neta to juz bedzie dzialac zawsze, chyba ze chce patha z netu sciagac, wtedy znowu sprawdzi Twoj serial. To zajmuje raptem sekunde tak ze mozesz nawet wziasc dysk do kumpla z netem i odpalic u niego gre [powinno dzialac] a potem wrocic z dyskiem do swojego pc'ta.

flakow niema, strzelanie itp owszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy pójdzie mi Mass Effect na maksymalnych detalach ,małe ściny mi nie przeszkadzają większe też byle tylko dało się grać w normalny sposób nie wnerwiając się co chwilę.Mój komputer-Intel Core 2 Duo 2.13, Geforce 7900gs 256mb, 1gb pamięci niestety.Od razu mówię wiedźmin chodzi mi na maksymalnych ustawieniach ścinając z deka tylko w walce z bestią i w Wyzimie Handlowej nie zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco dziwny problem... na planecie Nepmos (Styx Theta, system Erebus) w prawym górnym rogu mapy jest miejsce, gdzie gdy się podjedzie, wyskakuje banda Rachni... po wykoszeniu ich i ponownym podejściu, gra mnie wywala do windy bez komunikatów, bez niczego, po prostu sią zamyka.

Pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inny problem. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu odpalam grę i pojawia się obrazek Mass Effect, no a potem znika i nic... I tak w kółko. Jak sądzicie czy to wina sterowników?

Mam PDC, GF8800GS, Patrioty 2GB. Jak dla mnie powinno to starczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem :/ Po kilku minutach gry gra mi się wiesza!! najczęściej podczas filmiku, albo podczas gadania z kimś. mam kompa

Intel Core 2 Duo 2,33GHz 2,33GHz

4gb ram

ge force 8600 GT

.... to jest wkurzające jak po 3 minutach gry gra mi się wiesza!! oryginalna gra, bez żadnego cracka gram!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez gra wieszała się dość często ale wystarczyło zaktualizować sterowniki do karty graficznej. A jeśli to nie pomoże to zmień ustawienia graficzne na mniejsze. Gra zazwyczaj wiesza sie tylko jak jesteś na Cytadeli na innych planetach etc gra będzie chodziła "płynnie" w miarę możliwości twojego kompa.

Moj konfig:

P4 2.4 HT

1,5gb RAM Dual

GF 7600 GT

Co do wczytywania savow... hmmm ja osobiście nie miałem z tym żadnego problemu... zadaj pytanie dla kolegi google.com to może znajdzie odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cytadeli pomyka jak złoto. Dopiero jak z niej wybyłem zaczęły się te jajca z save'ami. To pierwsza moja lokacja poza Cytadelą. Z tego co piszesz wynika że to może być jakaś pierdoła a nie błąd "systemowy". I to mnie martwi...

Aha! można znaleść cracki które podobno bug usuwają. Tzn. że co? Piraci szybciej zareagowali ? Tylko po co się kupuje kurna oryginałkę? Aha! A chłopaki z CD ACTION to takich problemów nie miały? Hm. Dziwne to trochę...

Konfig:

MSI K9N Neo

AMD Athlon64 3200+

Gigabyte GF 8800GT 512MB

2x1GB Dual GEIL 800MHz

Windows XP SP 3.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych ktorym gra wlaczyc sie nie chce- zainstalujcie najnowszy OpenAl czy jakos tak sie to nazywa.

Znacie moze jakies rozwiazanie dla mojego problemu? Mianowicie podczas rozmowy z nihlusem i komandorem na samym poczatku gry wszystko sie zacina, oprocz dzwieku ktory jeszcze przez chwile dziala. Mozna tylko ctraltdeletowac tego mass bug effecta.

Pomozecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze sterowniki nvidii z 9 lipca. Gre reinstalowalem pare razy, tak jak i sterowniki starsze i nowsze, nic nie pomaga. Czesto kiedy poswiece na stworzenie postaci wiecej niz 5 minut gra sie zacina na wczytywaniu. Cos musi byc z tymi sterownikami nvidii, bo ludzie pisza ze na sterownikach omega dla geforcow gra dziala troche dluzej zanim sie zawiesi.

A na patcha chyba nie ma co liczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto kiedy poswiece na stworzenie postaci wiecej niz 5 minut gra sie zacina na wczytywaniu. Cos musi byc z tymi sterownikami nvidii, bo ludzie pisza ze na sterownikach omega dla geforcow gra dziala troche dluzej zanim sie zawiesi.

A na patcha chyba nie ma co liczyc.

mi tez sie zacina na wszytywaniu, juz nie tylko save'ow ale i lokacji :////

pomaga czasami wduszenie kilka razy Esc.. i idzie dalej.. ale to nei sposob na dluzszą mete..

dali ciała, patch powinien juz dawno byc wydany, sporo osob ma z tym problem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla użytkowników GeForce'a, skarżących się na crashe, ścinki i im podobne: spróbujcie zainstalować sterowniki 169.21. Wyczytałem o tym na forum BioWare'u i w moim przypadku wyraźnie poprawiły sytuację (ścinka/crash średnio raz na dwie do pięciu godzin, zamiast pięciu do dziesięciu minut). Dodać do tego sterowniki od Amd (http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/AMD_Processor_Driver_1320053.zip) i zamknięcie zbędnych programów w tle, i wreszcie można w miarę normalnie pograć :) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla użytkowników GeForce'a, skarżących się na crashe, ścinki i im podobne: spróbujcie zainstalować sterowniki 169.21. Wyczytałem o tym na forum BioWare'u i w moim przypadku wyraźnie poprawiły sytuację (ścinka/crash średnio raz na dwie do pięciu godzin, zamiast pięciu do dziesięciu minut).

do tej pory grałem na 169.21 - masakra byłą :) wiec nie u kazdego to działa - patrze po sobie ;)

teraz gram na 175.19. roznicy duzej nie ma... po prostu staram sie jak najmniej popelniac bledy i wczytywac zapis :P

chociaz zdarza sie zwiecha podczas wczytywanai lokacji . wejscia/ wyjscia z budynku.. wtedy to juz sie wkurzam dosadnie .. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shepard

Ale internet do Mass effect nie jest wymagany, ja kupiłem grę z Merlina i dostałem w dzień premiery, za 117 zł. A nie musiałem wchodzić do neta, wystarczy mieć nowe sterowniki, z Czerwca 2008.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...