Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Cześć jestem ciekawy czy kojarzysz może zespól o nazwie The Prodigy jak znasz to wypowiedz sie na ich temat. (:

Zespol znam, takiej muzyki nie slucham, wiec wypowiadac sie nie bede.

Co sądzisz o zespole Marilyn Manson?

Marylin Manson to blazen. Kropka.

Ale utwór Sweet Dreams jest niezły.

Tyle ze ten utwor w oryginale gral zespol Eurythmics, a Manson tylko go skowerowal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co slychac u Aliena i Shy'a? Zalapali sie w innych magazynach czy znalezli inna fuche?

* - dla graczy z mlodszym stazem: kolesie uwielbiali sie z siebie nabijac na lamach I/O.

Edytowano przez adam1415
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdyby była taka propozycja wystąpienia w programie Kuby Wojewódzkiego w którym ostatnie 5 min występują mało znane lub dopiero zaczynające swoje podboje zespoły muzyczne to wystąpilibyście?

Edytowano przez Tomoslav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wtedy zapatrywales sie na I/O, a jak teraz? Mialo ono szanse na bycie tym "najwiekszym pisem o grach w Polsce"? Fakt, w tamtych czasach byl prawdziwy "wyscig zbrojen": Swat Gier Komputerowych, Gry Komputerowe, I/O, CDA, Secret Service (napewno cos pominalem). Wlasnie IO i SGK byly moimi ulubionymi. CDA tez wtedy czytalem, ale brakowalo mu tego klimatu z tych dwch wyzej wymienionych magazynow. Mimo iz IO bylo pisane straszna polszczyzna (mieliscie w ogole jakiegos korektora?) to czuc bylo mlodziencza werwe i pasje. Przeciez nie miales jeszcze nawet 20 lat piszac recenzje, zapowiedzi. Ciagle gdzies w domu pod szafa lezy sterta I/O, SGK i CDA. Gdy moja corka podrosnie to napewno jej pokaze i powiem: widzisz, twoj tata gdy mial 14-15 lat w takie gry gral i takie magazyny czytal. W tej chwili ma 2,5 roku ale ciagle porywa mi CDA, siada na podlodze i ogladajac obrazki mowi: "ooooo... monśter aarrrghhh" (takie sa efekty gdy nie ma matki-polki) :))

Dlaczego wtedy wiekszosc magazynow o grach padla? Czy aby to nie bylo zwiazane z owczesna polityka pelniakow? Bo pamietam, ze w IO zamieszczaliscie pelne wersje gier (niezapomniany Mr Tomato :D:D) O ile mnie pamiec nie myli magazyny mialy zakaz dawania pelnych wersji, a przy cenach z tamtego okresu (155 zl za gre) czasopisma byly skazane na porazke. Stare to czasy, ale jestem ciekaw...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1415: przepraszam, że odpowiadam za Cormaca, jednak w tamtym czasie miałem podobne do niego doświadczenia :) Na upadek ówczesnych czasopism miało wpływ nie tylko zamieszczanie pełnych wersji (powstała nawet inicjatywa, bodaj cdprojektu, zakazująca sprzedaży licencji do czasopism). Przede wszystkim rozdrobnienie rynku było bardzo duże. Wiele czasopism, a czytelników mniej więcej podobna ilość (chyba nawet większa jak teraz, bo wtedy wyż demograficzny z lat 80 był szczawiem). Wyniszczająca wojna...przede wszystkim, co mnie dziwiło, o status bycia czasopismem kultowym....co skończyło się tym, że większość z nich jest już wspomnieniem. Reset, do którego przyjemność miałem pisywać, odszedł z kilku powodów...jednym z nich było przeinwestowanie wydawcy. Czasopismo przynosiło dochód, ale za mały, żeby wyciągnąć wydawcę z długów:/ Gry Komputerowe w których również się pojawiły moje wypociny, nie miały strategicznego partnera. Pan Marek, który wszystkim zarządzał, zorganizował biuro gier i innego czasopisma w domu swojej matki (który aktualnie jest pokrywany prześlicznym asfaltem). Miał pomysł i chęci, zabrakło pieniędzy...dlatego w niedalekim sąsiedztwie starej siedziby, powolutku dogorywa :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wtedy zapatrywales sie na I/O, a jak teraz?

Teraz oczywiscie widze bhardzo wyraznie, ze od pisma zalatywalo amatorszczyzna i bylo robione "po partyzancku". Tym niemniej tam zdobywalem szlify, dzieki czemu w ogole moglem zalapac sie do CDA. No i poza tym dla 16-latka swietna sprawa bylo to, ze pisze za kase dla ogolnopolskiego czasopisma.

Mialo ono szanse na bycie tym "najwiekszym pisem o grach w Polsce"?

Zadnych, nawet najmniejszych.

Mimo iz IO bylo pisane straszna polszczyzna

Jeden z przejawow amatorszczyzny.

Przeciez nie miales jeszcze nawet 20 lat piszac recenzje, zapowiedzi.

Nie mialem. Ale jak zaczynalem pisac dla CDA, tez nie mialem.

Ciagle gdzies w domu pod szafa lezy sterta I/O, SGK i CDA. Gdy moja corka podrosnie to napewno jej pokaze i powiem: widzisz, twoj tata gdy mial 14-15 lat w takie gry gral i takie magazyny czytal.

Bardzo mi milo z tego wzgledu, naprawde.

Dlaczego wtedy wiekszosc magazynow o grach padla?

Moze dlatego, ze nie potrafily przystosowac sie do rynku, nie rozwijaly sie i czesc z nich byla robiona przez zapalencow, ktorzy tak naprawde nie wiele potrafili i nie mieli wsparcia wydawniczego - np. I/O.

O ile mnie pamiec nie myli magazyny mialy zakaz dawania pelnych wersji

Nie przypominam sobie takiego zakazu. Inna sprawa, ze wtedy nie za bardzo interesowaly mnie sprawy... hmmm... nazwijmy to "polityką wydawniczą". Ja chcialem po prostu pisac i szczerze mowiac mialem bardzo slabe pojecia tak o tworzeniu pisma generalnie, jak i o rynku wydawniczym.

a przy cenach z tamtego okresu (155 zl za gre) czasopisma byly skazane na porazke.

Nie za bardzo widze zwiazek przyczynowo-skutkowy.

BTW, skoro masz konsolkę Sony, co byś na nią polecał(skończyłem niedawno The Force Unleashed i mi się to zaczyna nudzić)

Tekken, PES, oba GTA, Wipeout, Burnout, Lumines, God of War: Chains of Olympus.

Przede wszystkim rozdrobnienie rynku było bardzo duże. Wiele czasopism, a czytelników mniej więcej podobna ilość (chyba nawet większa jak teraz, bo wtedy wyż demograficzny z lat 80 był szczawiem).

Wtedy czytelnictwo prasy w Polsce bylo generalnie wyzsze.

Jedziesz w tym roku na E3?

Nie.

Czy wiążesz z tegorocznymi targami jakieś nadzieje np. na pokazanie jakiejś gry na którą czekasz?

na nic sie nie napalam. Jestem ciekaw kilku gier, ktore najpewniej na E3 beda pokazywane, ale nie mam zadnego wielkiego cisnienia.

Co sądzisz o konkurskie piosenki Eurowizja?

To bardziej szopka niz konkurs piosenki. Dla mnie nie ma absolutnie zadnej wartosci - ani artystycznej, ani zadnej innej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wtedy zapatrywales sie na I/O, a jak teraz?

Teraz oczywiscie widze bhardzo wyraznie, ze od pisma zalatywalo amatorszczyzna i bylo robione "po partyzancku". Tym niemniej tam zdobywalem szlify, dzieki czemu w ogole moglem zalapac sie do CDA. No i poza tym dla 16-latka swietna sprawa bylo to, ze pisze za kase dla ogolnopolskiego czasopisma.

W jaki sposób 16 - latek miał taką okazję? Czyżby z powodu dużej ilości magazynów? Dzisiaj takie coś graniczy z cudem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób 16 - latek miał taką okazję? Czyżby z powodu dużej ilości magazynów?

Znajomy, ktory prowadzil w I/O kacik poswiecony grom RPG dal mi namiary na naczelnego, zadzwonilem, wyslalem probny tekst, zaczalem stala wspolprace.

Dzisiaj takie coś graniczy z cudem.

A wiesz to skad? My w CDA nie stawiamy wspolpracownikom zadnych wymogow odnosnie wieku, wiec jesli ktos swietnie pisze w wieku 16 lat, to jestesmy otwarci na wspolprace. Inna sprawa, ze teraz poziom pism (a wiec i wymagania stawiane autorom) jest o wiele wyzszy, niz 10 czy 5 lat temu. Porownujac pierwszy numer CDA, w ktorym pojawil sie moj artykul (13/2001) z aktualnym, widze ogromna przepasc pod kazdym wzgledem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Znasz/słyszałeś może ekipę Kumka Olik (http://kumkaolik.com/)? Pytam z ciekawości, bo chodziłem z nimi do szkoły. Nawet nie wiem, jaką muzykę grają, bo nie za bardzo mnie interesują. Mają MySpace'a więc tam jest pewnie kilka piosenek (żadnej jeszcze nie słyszałem). Niedawno wydali również płytę "Jedynka". Więc co o nich myślisz? Przypomnę, że pytam o nich tylko dlatego, że chodziłem z nimi do szkoły.

Z góry dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z serii co lubisz:) Ulubiona płyta Metallici? Bo właśnie zebrało mi się coś na ten zespół. Coś mi się zapatruje, że kupię(dokładniej - zedrę z muzodajni, żeby nie było legalnie!) Ride the Lightning lub Master of Puppets.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o zespole Marilyn Manson?

Marylin Manson to blazen. Kropka.

Hmm według mnie Manson to nie błazen ale bardzo dobry biznesmen, który zarabia na swoje życie kontrowersjami, wystarczy posłuchać kilka jego wywiadów i od razu słychać że to bardzo inteligentny człowiek, a na scenie wiadomo. Trudno uwierzyć ale tak wykształconego artysty jeszcze nie słyszałem (chodzi nie tylko o wymowę ale także tematy rozmów oraz poglądy) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz/słyszałeś może ekipę Kumka Olik (http://kumkaolik.com/)? Pytam z ciekawości, bo chodziłem z nimi do szkoły. Nawet nie wiem, jaką muzykę grają, bo nie za bardzo mnie interesują. Mają MySpace'a więc tam jest pewnie kilka piosenek (żadnej jeszcze nie słyszałem). Niedawno wydali również płytę "Jedynka". Więc co o nich myślisz?

Dla mnie to jest bezbarwne plumkanie, jak caly tzw. "indie rock" zreszta.

Kolejne pytanie z serii co lubisz:) Ulubiona płyta Metallici?

Trudno w sumie mowic o ulubionej plycie kapeli, ktorej sie nie lubi. Jesli juz, to "Ride The Lightning" i "Master of Pupptes". Problem z obiema plytami jest taki, ze sa na nich i swietne kawalki i gnioty.

Marylin Manson to blazen. Kropka.

Hmm według mnie Manson to nie błazen ale bardzo dobry biznesmen, który zarabia na swoje życie kontrowersjami, wystarczy posłuchać kilka jego wywiadów i od razu słychać że to bardzo inteligentny człowiek, a na scenie wiadomo. Trudno uwierzyć ale tak wykształconego artysty jeszcze nie słyszałem (chodzi nie tylko o wymowę ale także tematy rozmów oraz poglądy) ;)

Ale co to zmienia? Blazen blaznujacy celowo to juz nie blazen? Nie wiem wlasciwie co gorsze - naturalny przyglup, czy gostek, ktory robi z siebie debila dla kasy, bo wie, ze ludzie lubia wytykac palcami malpy w zoo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zarabiasz jako muzyk? (nie jestem pewien jak to nazwać)

Nie.

2.Gdy byś mia wybrać :CD-Action czy InDespair co byś wybrał?

Gdybym z muzyki mogl zyc lepiej, niz z CDA, wybralbym pewnie muzyke. Ale na to sie nie zanosi (zwlaszcza w tym kraju), bo InDespair to tylko hobby.

3.Czy można gdzieś dostać wasze płyty?

Na naszej oficjalnej stronie (patrz moja sygnaturka) jest link do aukcji na Allegro.

5.Lubisz pograć w Guitar Hero?

Nie gralem w to wlasciwie od czasu napisania recenzji "trojki".

6.Co robisz przed koncertem kiedy masz tremę?

Raczej nie miewam tremy. Zazwyczaj tylko lekkie podenerwowanie tuz przed wyjsciem na scene, swiadczace o tym, ze jeszcze mi zalezy. :) Prawdziwa trema byla tylko przed 2-3 pierwszymi wystepami na zywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam kilka pytań dotyczących Iron Maiden. W związku z tym, iż widzę ich logo na Twoim avku, chciałbym się zapytać czy faktycznie ich lubisz/słuchasz i czy czerpiesz inspiracje do tworzenia własnej muzyki właśnie z Iron Maiden? Aha, jeszcze jedno. Może głupio trochę o to pytać, bo moim zdaniem oni mieli same świetne albumy - czy masz jakiś ulubiony/ulubioną piosenkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam kilka pytań dotyczących Iron Maiden. W związku z tym, iż widzę ich logo na Twoim avku

To nie logo. :) To raczej emblemat. Taki sam mam naszyty na plecach kurtki.

chciałbym się zapytać czy faktycznie ich lubisz/słuchasz

A po co mialbym wstawiac symbol kojarzony z IM, jezeli bym ich nie sluchal?

i czy czerpiesz inspiracje do tworzenia własnej muzyki właśnie z Iron Maiden?

Swiadomie nie. W ogole nie siadam z gitara z zalozeniem, ze zaraz bede wymyslal riff brzmiacy jak Maideni/Megadeth/Trivium/Testament. Ale oczywiscie Iron Maiden ma na mnie ogromny wplyw. W koncu to kapela, od ktorej zaczalem sluchac metalu. Bylem na ich czterech koncertach w Polsce i pojde na kazdy kolejny.

Aha, jeszcze jedno. Może głupio trochę o to pytać, bo moim zdaniem oni mieli same świetne albumy

Tu sie nie zgodze. Generalnie nie jestem fanem "Virtual XI", "X-Factora", "Dance of Death" i "A Matter...". Na kazdej z tych plyt sa oczywiscie swietne numery, ale plyty ogolnie mi nie leza i nie slucham ich wlasciwie.

czy masz jakiś ulubiony/ulubioną piosenkę?

Jednego utworu nie wybiore. Plyty zreszta tez nie. :) Poza tym nie mam "albumu ulubionego raz na zawsze". Przez jakis czas wiecej slucham "Fear of The Dark", potem wiec "Seventh Son" itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To nie logo. :) To raczej emblemat. Taki sam mam naszyty na plecach kurtki."

Heh, miałem to w zamyśle, ale napisałem inaczej. Cóż, zdarza się:)

Natomiast jeśli chodzi o ubiory to ja mam koszulkę albumu Brave New World oraz bluzkę Fear Of The Dark (która zresztą w moim środowisku obiła się szerokim echem, kiedy się w niej pierwszy raz pokazałem).

"A po co mialbym wstawiac symbol kojarzony z IM, jezeli bym ich nie sluchal?"

No nie wiem... Osobiście spotkałem się z takimi ludźmi w realu, więc tak dla pewności spytałem:)

"Swiadomie nie. W ogole nie siadam z gitara z zalozeniem, ze zaraz bede wymyslal riff brzmiacy jak Maideni/Megadeth/Trivium/Testament. Ale oczywiscie Iron Maiden ma na mnie ogromny wplyw. W koncu to kapela, od ktorej zaczalem sluchac metalu. Bylem na ich czterech koncertach w Polsce i pojde na kazdy kolejny."

W moim przypadku jest podobnie. Iron Maiden to pierwsza kapela, która wywarła na mnie tak ogromny wpływ, pierwsza heavymetalowa grupa, której zacząłem słuchać. I mam nadzieję, że kiedyś uda mi się pojechać na ich koncert, bo wiem że takie wydarzenie to coś niesamowitego.

"Jednego utworu nie wybiore. Plyty zreszta tez nie. :) Poza tym nie mam "albumu ulubionego raz na zawsze". Przez jakis czas wiecej slucham "Fear of The Dark", potem wiec "Seventh Son" itd."

To tak jak ja :). Szczerze powiedziawszy jako ich fan lubię ich wszystkie utwory - jedne bardziej, inne trochę mniej. Są także te, których słucham rzadziej i te, których częściej.

Edytowano przez Jordan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamiec nie myli magazyny mialy zakaz dawania pelnych wersji

Nie przypominam sobie takiego zakazu. Inna sprawa, ze wtedy nie za bardzo interesowaly mnie sprawy... hmmm... nazwijmy to "polityką wydawniczą". Ja chcialem po prostu pisac i szczerze mowiac mialem bardzo slabe pojecia tak o tworzeniu pisma generalnie, jak i o rynku wydawniczym.

a przy cenach z tamtego okresu (155 zl za gre) czasopisma byly skazane na porazke.

Nie za bardzo widze zwiazek przyczynowo-skutkowy.

Wiesz, to byly stare czasy, wiec szczegoly mi z glowy pouciekaly. W kazdym badz razie te magazyny byly w zasadzie jedynym zrodlem legalnych pelnych wersji dla znacznej wiekszosci graczy. Dla mnie tez :) Pamietam jak w '99 kupilem sobie wlasnie za 155 zlotych Need for Speed: Road Challenge, a w '00 za 99 zlotych Toca: Tournig Car Championship. I tyle, na wiecej gier stac mnie nie bylo... Jedynymi "dostawcami" oryginalnych gier byly wlasnie pisma o grach. Gdy bede mial okazje to poczytam wstepniaki z owych magazynow i przypomne sobie co pisza. Jak dobrze pamietam w CDA z 2000 roku byla jakas wzmianka o tym.

2 dni temu urodzila mi sie druga corka. Takze musze zaliczyc wszystkie gry jakie do tej pory mi sie nie udalo a chcialem zagrac. Powod: za kilka lat JA bede miec ograniczony dostep do kompa... Obie bede musial przeganiac od mojej drugiej milosci:) Ha, juz wiem: ustawie sobie haslo:) A jak policze ile w gier chce zagrac, a ile lezy w ogole nietknietych to tak sobie mysle, ze chyba poczekaja do emerytury...

Edytowano przez adam1415
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...