Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

A co masz zamiar z nimi zrobić? Zatrzymasz je, czy może sprzedasz/ dasz komuś?

2 mam zamiar zostawić, czas życia kotów na wsi jest niestety bardzo krótki. Resztę oddam, ale że to pierwszy miot, za dużo tej reszty nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć właśnie czytam twój artykuł odnośnie e-booków, jako że zastanawiałem się niedawno nad kupnem jednego i po dowiedzeniu się, że w tym numerze będzie taki artykuł mam parę pytań.

1. Swego czasu, podczas nauki języka obcego, kupiłem parę audio booków, oraz można powiedzieć e-booków w języku angielskim, są one w PDF-ie. Czy na Kindla (który wydaje mi się najlepszym urządzeniem, przemawia za tym także cena) jest możliwość wgrywania swoich plików i ich przeglądania?

2. Czy Kindle byłby dobrym czytnikiem schematów (np schemat elektryczny w samochodzie)? Bo nie za bardzo lubię gdy mam dużego laptopa obok siebie i muszę co chwilę uważać aby go nie strącić.

3. Czy Kindle byłby użyteczny dla studenta, który ma dużo materiałów różnego pochodzenia, oraz podczas sprawdzania czy dobrze się napisało kolokwium ;]

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Sachar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć właśnie czytam twój artykuł odnośnie e-booków, jako że zastanawiałem się niedawno nad kupnem jednego i po dowiedzeniu się, że w tym numerze będzie taki artykuł mam parę pytań.

1. Swego czasu, podczas nauki języka obcego, kupiłem parę audio booków, oraz można powiedzieć e-booków w języku angielskim, są one w PDF-ie. Czy na Kindla (który wydaje mi się najlepszym urządzeniem, przemawia za tym także cena) jest możliwość wgrywania swoich plików i ich przeglądania?

2. Czy Kindle byłby dobrym czytnikiem schematów (np schemat elektryczny w samochodzie)? Bo nie za bardzo lubię gdy mam dużego laptopa obok siebie i muszę co chwilę uważać aby go nie strącić.

3. Czy Kindle byłby użyteczny dla studenta, który ma dużo materiałów różnego pochodzenia, oraz podczas sprawdzania czy dobrze się napisało kolokwium ;]

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Sachar

Ad. 1

Audio-booki można odtwarzać na Kindle Touch. Zwykły do tego się nie nadaje, to czytnik w najczystszej postaci. Pdfy wgrać się da do każdego Kindle, ale czy ma to sens, zależy od samych plików. Format ten potrafi sprawiać spore problemy, choć jeśli to zwykły tekst, to powinno być ok. Jeśli natomiast to pdfowa wersja podręcznika A4, to wygodne to nie będzie, choć na zwykłej wersji Kindle można pdfy oglądać w poziomie co często ratuje sytuację.

Co do samego wgrywania plików - można to robić bezpośrednio, o ile jest to format, który czytnik rozumie bezpośrednio, można też wykorzystać darmową usługę Amazonu i wysłać sobie pliki na adres e-mail swojego czytnika (przy rejestracji każdy dostanie własny email). To drugie jest szybsze i często daje lepsze rezultaty niż konwersja przy pomocy Calibre.

Ad. 2

Jeśli są to duże schematy, to może być średnio. Ale jeśli ci bardzo zależy, podeślij przykładowy na mojego maila (allor@cdaction.pl), wgram na czytnik i dam znać, jak to wygląda w praktyce.

Ad. 3

Do czytania materiałów tekstowych jest idealny. Ale jeśli to rozbudowane pdfy z grafiką to bez tabletu (lub laptopa) niestety się nie obejdzie. Jako podręczna skarbnica wiedzy sprawdzi się jednak średnio, ze względu na niezbyt wygodne wyszukiwanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy testach myszy brak wersji leworęcznej czasem jest wadą a czasem nie? Jestem graczem leworęcznym, byłoby mi niezmiernie miło gdyby tacy ludzie jak Pan uświadamiali producentom, że są też gracze leworęczni którzy chcieliby móc skorzystać z ich produktów. Jest wiele świetnych myszy, które podobają mi się pod względem estetyki (chociażby RAT5), inne to kwestia możliwości (NAGA). Jak do tej pory jedno co je dla mnie łączy to to że są dla graczy praworęcznych = nie dla mnie. Nie licząc jakiś przebłysków typu myszy oburęczne, tylko Razer z producentów gamingowych myszy zrobił cokolwiek w kierunku graczy leworęcznych i to też jest takie raczej śladowe (wsparłem ta firmę w działaniu na rzecz graczy leworęcznych, mam ich Deathaddera leworęcznego w pracy). Obecnie w domu do grania posiadam bezprzewodową mysz Logitecha dającą więcej możliwości niż każda inna mysz która miałem - ok 11 funkcji. Niestety teraz chyba już nie produkowaną. Kupiłbym ich od razu 5 gdybym mógł bo praktycznie nie ma dla niej konkurencji. Rynek myszy leworęcznych dla graczy (wiecej niż 4 przyciski) jest do wzięcia od ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań ,mam nadzieję że nie będzie problemem udzielenie na nie odpowiedzi.

1.Czy jesteś na batllelogu pod nickiem AllorCDA?

2.Tu pytania z innych działów na które nie uzyskałem odpowiedzi a bardzo zależy mi na pomocy w tych sprawach: http://forum.cdaction.pl/Empire-Total-War-...ka-t185620.html

oraz http://forum.cdaction.pl/FIFA-11-wgranie-w...ow-t184103.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy testach myszy brak wersji leworęcznej czasem jest wadą a czasem nie? Jestem graczem leworęcznym, byłoby mi niezmiernie miło gdyby tacy ludzie jak Pan uświadamiali producentom, że są też gracze leworęczni którzy chcieliby móc skorzystać z ich produktów. Jest wiele świetnych myszy, które podobają mi się pod względem estetyki (chociażby RAT5), inne to kwestia możliwości (NAGA). Jak do tej pory jedno co je dla mnie łączy to to że są dla graczy praworęcznych = nie dla mnie. Nie licząc jakiś przebłysków typu myszy oburęczne, tylko Razer z producentów gamingowych myszy zrobił cokolwiek w kierunku graczy leworęcznych i to też jest takie raczej śladowe (wsparłem ta firmę w działaniu na rzecz graczy leworęcznych, mam ich Deathaddera leworęcznego w pracy). Obecnie w domu do grania posiadam bezprzewodową mysz Logitecha dającą więcej możliwości niż każda inna mysz która miałem - ok 11 funkcji. Niestety teraz chyba już nie produkowaną. Kupiłbym ich od razu 5 gdybym mógł bo praktycznie nie ma dla niej konkurencji. Rynek myszy leworęcznych dla graczy (wiecej niż 4 przyciski) jest do wzięcia od ręki.

Teoretycznie "brak wersji dla leworęcznych" ma prawo zniknąć z podsumowania jedynie jeśli brakuje tam miejsca na inne, mniej oczywiste plusy/minusy. Jeśli miejace jest, a tej informacji nie ma, to ktoś to niestety przeoczył.

Ale za to Razer pod koniec marca obiecał (po petycji), że zrobi Nagę dla leworęcznych, więc warto sprawdzać ich stronę, bo moim zdaniem szansa na to, że będą one normalnie dostępne w sklepach, zwłaszcza w Polsce, a nie jedynie on-line, nie jest zbyt wielka.

Mam kilka pytań ,mam nadzieję że nie będzie problemem udzielenie na nie odpowiedzi.

1.Czy jesteś na batllelogu pod nickiem AllorCDA?

2.Tu pytania z innych działów na które nie uzyskałem odpowiedzi a bardzo zależy mi na pomocy w tych sprawach: http://forum.cdaction.pl/Empire-Total-War-...ka-t185620.html

oraz http://forum.cdaction.pl/FIFA-11-wgranie-w...ow-t184103.html

Ad. 1

Tak, ale w ostatniego BFa grałem mało, teraz znacznie częściej można mnie spotkać w ME3, nick ten sam.

Ad. 2

Na Fifie zupełnie się nie znam, a redakcyjni jej maniacy przerzucili się na wersję konsolową, więc nie mam się kogo podpytać.

Co do Total War - Czy masz Radeona? Czy instalowałeś jakieś dodatkowe mody? Patche i tym podobne? Screena gdzieś możesz wrzucić, jak to wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem modów ani patchy mam geforce gtx 560 ,a screena próbowałem ale zrobiło mi screen pulpitu ze niezminimalizowaną grą, są to takie lekko rozmyte napisy ,przy małej ilości tekstu tego nie widać ale jak są opisy jednostek lub budynków to dość trudno to przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrzucisz gdzieś screena (np. Frapsem), to można tylko zgadywać. Np. tak: czy w ustawieniach sterownika karty graficznej coś zmieniałeś w zakładce 3D? Bo słabo czytelny tekst miałem kiedyś na Radeonie, jak wymusiłem wygładzanie krawędzi. Na Nvidii też jest taka opcja, o ile się nie mylę FXAA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to w ogóle nic nie widać, bo obrazek jest najpewniej przeskalowany do niższej rozdzielczości...

Co do samoistnego włączenia wygładzania krawędzi - nic takiego nie powinno mieć miejsca, ale cuda się zdarzają. Przy czym najprościej można sobie z takimi "magicznymi" zmianami poradzić wywalając sterowniki, używając Driver Sweepera, wywalić wszystkie pozostałości, a następnie zainstalować najnowszy sterownik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę grę i zobaczę jak to wygląda u mnie - ale to trochę potrwa, bo nie mam płytek, a gra ma 15 GB i trochę Steamowi zajmie, znim wyląduje u mnie na dysku.

Na sucho znalazłem tylko informację, że natywną rozdzielczością E:TW jest 1280x1024, co może tłumaczyć czemu u ciebie czcionki są zbyt małe i są problemy z ich czytelnością - brakuje tych 256 piseli w pionie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wygląda na to, że E:TW nadal ma problem z rozdzielczością pionową mniejszą niż 1024 piksele. Po uruchomieniu jej w rozdzielczości 1360 x 768 tekst był średnio czytelny, za to w 1280 x 1024 czy 1920 x 1280 (natywna dla mojego domowego monitora) problemu nie było - czcionki były czytelne. Rady niestety mam tylko dwie: granie na zewnętrznym monitorze lub odstawienie E:TW, bo to nie jest problem ze sterownikami, a z samą grą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zacząłeś się udzielać na forum :) Co było powodem twojego rzadkiego wchodzenia?

Czytałeś Dobry Omen Pratcheta i Gaimana? Jak nie, a lubisz Świat Dysku to polecam przeczytać, śmiechowa książka :P

Grałeś/ grasz w betę Diablo III?

Grasz aktualnie po sieci w jakąś z gier:

Magicka, LoL, Portal 2, CS:GO beta, Bulletstorm? Chyba wymieniłem wszystkie sieciówki będące na moim dysku :trollface: Jeśli nie w żadną z wymienionych, to w co grasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas forum bardzo się ze mną nie lubiło i niemal co wejście musiałem resetować konto by móc się zalogować. A że doraźne próby poprawienia tego nie dawały rezultatów, po którymś razie dałem sobie spokój. Jak widać teraz jest już ok :)

Co do Pratcheta, to mam niestety dużą obsuwę. Ciągle jeszcze mam zamiar nadrobić wszystkie zaległości, jak tylko mi się trochę więcej wolnego czasu uda wygospodarować. Z czym póki co będzie problem, bo od paru dni mam 4 kociaki, jeszcze ślepe - zanim dorosną, trochę minie. A jak zaczną wszędzie łazić, będzie bardzo interesująco ;)

W betę DIII grałem, cały czas się zastanawiam, czy skusić się na annual pass, by mieć za darmo... Ale że w WoWa obecnie nie gram, to różnie być może, zwłaszcza że jak będę miał czas na MMO, to najpierw sprawdzę co tam w SW:TOR słychać.

Co do wymienionych przez ciebie gier, to w zasadzie w żadną z nich nie gram - jeśli mam czas, to najczęściej bawię się w multi w ME3, strasznie mi pasuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor uktawynił się :)

Kilka pytań:

Ogladałeś/oglądasz serial the walking dead?(o zombiakach, dość popularny)

Co sądzisz o problemach z serwerami pod banderą blizzarda. Mowa tu o open becie D3.(przepełnieniem, errorami)

Grałeś w starcrafta 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne :wub:

Co ostatnio przeczytałeś?

Lubisz serial "Teoria Wielkiego Podrywu"?

Ostatnio Szalonego Demona, poleconego zresztą przez Smugglera i od niego pożyczonego.

Co do Big Bang Theory, to bardzo bym chciał się za niego zabrać jakoś tak bardziej kompleksowo, bo to co widziałem (kilka odcinków - ot, zalety mieszkania przez dłuższy czas z TV robiącym za ekran do konsoli), jest genialne :) Mam już nawet pożyczony pierwszy sezon i jakoś tak czuję, że w długi weekend majowy ją pochłonę :)

Czy grałeś kiedyś w Fallouta 2? Czy gdybyś miał taką możliwość (może masz), to czy zagrałbyś teraz w niego?

Grałem, grałem. I mam go nawet z jakieś taniej serii zainstalowanego na notebooku, na wypadek gdyby mi się nudziło w jakiejś delegacji. Ale z delegacjami niestety jest tak, że to głównie praca, a to nie gra na godzinę-dwie. Zresztą gdybym miał wracać, to na pierwszym miejscu i tak byłby Planescape: Torment, który też czeka na wolne...

Allor uktawynił się :)

Kilka pytań:

Ogladałeś/oglądasz serial the walking dead?(o zombiakach, dość popularny)

Co sądzisz o problemach z serwerami pod banderą blizzarda. Mowa tu o open becie D3.(przepełnieniem, errorami)

Grałeś w starcrafta 2?

No ba, też się cieszę :)

Jeśli chodzi o Walking Dead, to nie, nie widziałem. Jakoś zombiaki, poza Plants vs. Zombies, raczej średnio mnie kręcą, a mam za duże zaległości w innych serialach, które chciałbym zobaczyć, by do listy dodawać kolejny.

O problemach z serwerami nic nie powiem, bo mój udział w open becie zakończył się na ściągnięciu klienta - nie zagrałem niestety ani minuty (ale za to wcześniej zaliczyłem paroma postaciami closed betę, więc już mnie tak bardzo nie ciągnęło).

W SC2 grałem, a jakże! Single bardzo dobry, multi fajny, ale mam za mało czasu na treningi palców i kombinowanie z kolejnością, by mnie jakoś na dłużej przyciągnął. Ale na dodatek czekam bardzo niecierpliwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast miałem nadzieję, że będę miał jednego czarnego, bo się taki jeden czarny pum kręci koło domu. No ale nic z tego. Ale rude - choć nie chciałem - zaczynają mi się podobać, więc pewnie ostatecznie zostanie jeden rudy i jeden bury, znaczy - jedna ruda i jedna bura, bo jakoś do kotów kotów mam uraz. Strasznie teren znaczą, a nie cierpię tego zapachu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...