Skocz do zawartości

Pytania do enkiego


Polecane posty

1.Jakbyś wrócił do Blendera to byś coś dał nauczającego?

To może coś "wspólnego" typu "Podstawy UVW mappingu + tworzenia tekstur w GIMPie"...

Polecam dział o moddingu w Tip100maniaku - jest Blender, jest mapowanie i może jeszcze trochę innych "nauczających" rzeczy.

2.Czy możesz napisać o jakichś programów do robienia gier?(nauczyłbym się ale nie wiem czy jest w empiku książka "Programowanie gier cz.1")

Jestem wzruszony i zbudowany wiarą, jaką we mnie pokładasz, drogi kolego, ale z jedyny program (nie gra), jaki z własnej woli sam napisałem, to był znakomicie obciążający procesor, prosty generator liczb pierwszych. Przyjrzę się tematowi w przyszłości, żeby nie było, ale raczej z daleka.

eeee...ty masz w cd-action stanowisko zwykłego redaktora?? szkoda, bo cie lubie tongue.gif

A to taka perfidna redakcyjna zmyłka, na którą jakoś wszyscy dają się nabrać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enki ? czyli jedno z wielu imion boga ? władcy Ziemi. Mimo, że wywodzi się z wierzeń sumerów, to jest obecny w wielu innych kulturach (wraz z bratem Enlilem). Z mniej jego znanych imion, to Samuel, stworzony przez Boga Jehowa. Niekiedy Samuel utożsamiany jest z samym Szatanem. Apage Satana!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enki już zazdrości

Myśmy sobie z Grześkiem nawzajem tego typu foty strzelali, a że ów jest bardziej fotogeniczny to i trafił się mu pictorial ;D

A teraz takie pytanko: ile jeszcze będzie się ciągnął kurs blendera? 10/08 będzie ostatnim, czy może planujesz jeszcze o nim pisać?

Widzę, żeś znudzony, kolego :) O Blenderze mógłbym wykroić jeszcze kilka odcinków, bo program to jest wprost niesamowity (niedawno zupełnie odkryłem, że można w nim tez montować filmy). W tej chwili nie podejmę się odpowiedzi na to pytanie.

Uprawiasz jakiś sport, grasz w coś oprócz gier?

Regularnie myję naczynia i mniej regularnie piorę ręcznie gdy mi braknie świeżego :) Gdybym grał grałbym w kosza, bo kiedyś byłem niezły :) Póki co wpadam raz na jakiś czas na siłownię.

Co sądzisz o Władcy Pierścieni?

Wciąż nie wiem, który to był tym całym Władcą. I co z resztą pierścieni, skoro Tolkien baja wciąż o jednym i tym samym? Niechże mi to ktoś wyjaśni.

Które filmy są twoimi ulubionymi?

American Beauty, Amelia, Sekretarka, Fight Club, Blade Runner, Oldboy, Leon Zawodowiec, Matrix, Ghost in the Shell, The Fountain, Silent Hill, filmy Wong Kar-Waia i kilka(naście) innych, które akurat teraz wyleciały mi z głowy. Lubię kino :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie spodobal, to moze widziales tez Mechanika?

Tak, widziałem. Pomysł na film i historię spodobał mi się, ale i tak już na zawsze chyba będzie się o tym filmie mówiło w kontekście Christiana Bale'a, który wprost niewyobrażalnie do niego schudł.

Jaki masz komputer w domu i kiedy ostatnio robiłeś jakiś upgrade?

Czarny. Upgrade robiłem niedługo po premierze Assassin's Creed obczytując wcześniej konfiguratory (a jednak się przydają! :)) Postawiłem na dwurdzeniowy AMD (zawsze stawiam na AMD zresztą) i 9600GT plus 2GB RAM. Mam mały monitor CRT i od lat gram na 1024x768 więc z płynnością problemów nie mam.

Grałeś w Gothica? Jak ci się podobał i czy ukończyłeś go?

Mam irracjonalną alergię na ten tytuł. Kojarzy mi się ze wszystkim najgorszym i w ogóle reaguję nań negatywnie. Choć grałem tylko 5 minut w Gothica 2. No trudno, może łaskawiej spojrzę w przyszłości na Risen i Arcanię. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny. (...) Mam mały monitor CRT i od lat gram na 1024x768 więc z płynnością problemów nie mam.

To podobnie jak ja.

Mam irracjonalną alergię na ten tytuł. Kojarzy mi się ze wszystkim najgorszym i w ogóle reaguję nań negatywnie

Następny Allor, grrr... ;)

Dobra:

Twoja ulubiona potrawa?

Boisz się czegoś, masz jakiś lęk przed czymś, np. arachnofobia?

Jak oceniasz polskie wydane gry? Mógłbyś wymienić opinię na temat kilku gier, np. Wiedźmin, Painkiller, Gorky 17(pamięta to ktoś jeszcze? Robiłem w gatki przy scenkach przedstawiających bossów, miałem z 8 lat :lol: )?

Jaki gatunek gier szczególnie przypadł ci do gustu?

Czy grasz(lub grałeś) może namiętnie w którąś część HoMM? Wiadomo, że MacAbra lubi I, eld(jeśli dobrze pamiętam) sporo grał w II, większość redakcji uwielbiała III(Qn'ik np.). A ty?

Edytowano przez Karton20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja ulubiona potrawa?

Wcinam wszystko prócz wątróbki i owczych oczu.

Boisz się czegoś, masz jakiś lęk przed czymś, np. arachnofobia?

Nie depczę dużych pająków ze strachu, że będę musiał potem babrać się w gęstym.

Jak oceniasz polskie wydane gry? Mógłbyś wymienić opinię (...)

A niech tam - wymienię opinię ;). Polskie gry bywają lepsze i gorsze. Na pewno nie podobają mi się praktyki największego polskiego producenta/dystrybutora, który traktuje gry jak towar z fabryki. Jestem zaś zawsze gotowy docenić każdą produkcję, w której zauważę choć trochę pasji wpompowanej w nią przez twórców. Z polskich gier najbardziej w pamięć zapadł mi Pył - najbardziej wg mnie niedoceniona i niezrozumiana perełka polskiej myśli programistycznej. Painkiller i Wiedźmin to oczywiści królowie, ale z ciekawszych wymieniłbym jeszcze Chrome. Dużą zagadką jest dla mnie studio Reality Pump, które mówiąc oględnie "nie udziela się", ale robi gry ciekawe i na poziomie (choć, przyznam, dane mi było przetestować póki co tylko Tu Łerlds). Ciekawią mnie nowe projekty dawnego Metropolis i PCF. Słowem - nie jest tragicznie :)

PS: Moja pierwsza polska gra na PC - Liga Polska Manager '95 :D

Jaki gatunek gier szczególnie przypadł ci do gustu?

Jak leci. Z niszowych - symulatory. Nie grywam za to w Europa Universalisy, strategie z akcją podczas drugiej wojny światowej itp.

Czy grasz(lub grałeś) może namiętnie w którąś część HoMM? Wiadomo, że MacAbra lubi I, eld(jeśli dobrze pamiętam) sporo grał w II, większość redakcji uwielbiała III(Qn'ik np.). A ty?

Nie. Dwa, trzy razy podchodziłem do HoMM III i następnego dnia już mi się nie chciało. Nie moja bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorky 17(pamięta to ktoś jeszcze? Robiłem w gatki przy scenkach przedstawiających bossów, miałem z 8 lat :lol:)?

Ehh muszę zaspamować...no jasne mam 12 lat i płytę gry Gorki17,normalnie 3D w 2D to tak samo jak szczęście w nieszczęściu... :P

Edytowano przez DiabloAssastin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...