Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

Czy pojawi się w CDA jakiś program do tworzenia gier?

Nic mi o tym nie wiadomo

Jeśli grałeś Counter Strike 1.6 to na jakim serwerze wink.gif

Grałem tylko po LAN-ie

I o co chodzi z tym twojim nickiem że jesteś chudy jak patyk???

eee... que? :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, powoli. Muszę sprawdzić co to ta akcja zbrojeniowa...

A tak na poważnie, to myślę, że Rosja całkiem skutecznie pogroziła swym byłym republikom, co by się nie stawiały w przyszłości za bardzo, nie przekraczając jednocześnie nieprzekraczalnej granicy i nie zmuszając zachodu do... kolejnej słownej interwencji.

Co by nie było, z tego miejsca potępiam wszelkie tego typu akcje zbrojeniowe. W taki sposób nie godzi się załatwiać swych spraw nawet na podwórku. Możecie mnie cytować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako współpracownik nie mam tyle deadline'owych obowiązków, co koledzy (czytanie wszystkiego co idzie do druku przed drukiem, po druku i kto wie czy nie w trakcie, męczenie innych o teksty, Allora o screeny, skracanie bo się nie mieści i dopisywanie bo została dziura, a do wysyłki już zostały minuty). Takich przeżyć życie mi do tej pory oszczędziło (co nie znaczy, że nie umęczył mnie mój tekst jeden z drugim).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest twoja ulubiona potrawa? Raczej fast-foody czy może "obiadki mamusi"? A może masz swój własny ulubiony przepis? :) Chyba nikt o to nie pytał, ale jaki jest twój ulubiony film? Przy jakiej grze zarwałeś nocke/i? Masz dziewczynę ?:P

P.S: A i jeszcze jedno kiedy będzie rozwiązanie twojego konkursu o Blenderze? Chyba, że już było tylko coś mnie omineło...bo w sumie myślałem, że będzie osobny temat z pokazanymi wszystkimi pracami itd. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest twoja ulubiona potrawa? Raczej fast-foody czy może "obiadki mamusi"? A może masz swój własny ulubiony przepis? :)

Oczywiście, że obiadki mamusi :D

Gotuję (a raczej podgrzewam na patelni) bardzo po amatrosku. Po co komu przepisy? :)

Chyba nikt o to nie pytał, ale jaki jest twój ulubiony film?

American Beauty

Przy jakiej grze zarwałeś nocke/i?

Final Fantasy VII, Championship Manager 3, Football Manager 2008 (te dwie ostatnie powinni wpisać w jakiś rejestr uzależnień...)

Masz dziewczynę ?:P

Zależy kto pyta :P

P.S: A i jeszcze jedno kiedy będzie rozwiązanie twojego konkursu o Blenderze? Chyba, że już było tylko coś mnie omineło...bo w sumie myślałem, że będzie osobny temat z pokazanymi wszystkimi pracami itd. Pozdrawiam :)

Rozwiązania i prac szukajcie w następnym numerze w Gamewalkerze i w Action Magu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe pytanko o którym wcześniej zapomniałem smile.gif Jak Ci się podobała książka "Siewca Wiatru"?

Bardzo, bardzo.

Jak myślisz, warto kupować wideoporadniki do Photoshop'a? Więcej - twoim zdaniem - można nauczyć się z takich właśnie tutorial'i, czy może lepiej zainwestować w jakąś książkę.

Według mnie wideoporadniki, jeżeli tylko dobrze są zrobione (choć nie widziałem do tej pory jakoś specjalnie kiepskich, prócz moich ;)) dają dobrą szkołę i pokazują prawdziwe mozliwości programu. Mogą też dodatkowo dawać inspirację do własnych projektów. Jeżeli chodzi o to czy warto - Photoshop nie jest aż tak skomplikowanym programem, by potrzebny był do niego jakiś stos wideoporadników. Tutaj raczej polecałbym zwykłe poradniki "pisano-screenshotowane", nawet te bezpłatne. Zwłaszcza, że jest ich multum. I też inspirują :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy różnice pomiędzy GIMP'em a Photoshopem są na tyle kolosalne że warto by było za tego drugiego płacić? Aktualnie pracuje na GIMP'ie (praca to może trochę za dużo powiedziane, ale zabawa to już dawno przestała być) i nie wiem czy opłaca mi się kupować Photoshopa. Wiem że jest drogi, ale jakbym się uparł, to by się kasa znalazła (CS1, ew. 2. CS3 to na razie za drogo). Co o tym myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zbyt dużą odpowiedzialnością mnie obarczasz, waćpan. Gdybym żył grafikowaniem i z grafikowania pewnie odpowiedziałbym Ci z entuzjazmem i pewnością siebie, czy warto, czy nie. Photoshop jest, owszem, wygodniejszy i posiada kilka ciekawych, ale głęboko wyspecjalizowanych funkcji (np. projekcja zdjęć na 3D), ale GIMP w wielu najpospolitszych funkcjach dotrzymuje mu kroku. I jest szlachetnie open-source'owy :) Polecam przede wszystkim zapoznanie się z wersją próbną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieeeeeetny ten Inkscape jest! :) jest tam tyle mozliwosci, ze nawet nie wiem co chce zrobic. A da sie chyba wszystko. Te videoporadniki cos nie dziaja, wiec moze pomozesz, towarzyszu.

Pokretnie pisales o tych warstwach i koniec koncow nie wiem z czym to sie je. Bo zalezy mi na takim samym efekcie jaki uzyskales przy slodkim t?te-?-t?te z Nariko. Zniwelowanie tla mianowicie i pozostawienie...hmm... 1. planu? Sam nie wiem czy dobrze rozumiem dzialanie tego ;]

Bo przy zimportowaniu obrazka, trzeba samemu okreslic 1., 2., 3. warstwe, prawda? I tu cos mi nie styka - "nie mozna przejsc poza ostatnia warstwe" przy jakiejkolwiek ingerencji w 'sfere warstw' ;)

Bylbym wdzieczny za skuteczna i bezplatna porade ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix - pobierz sobie Dziobas Rar Player, w nim otworzysz wszystko od formatów .mov do rmvb i więcej bez jakiegokolwiek kodeku a program zajmuje 14mb i jest free, ja używam go od zawsze i chodził mi każdy filmik z CDA jedynie film idzie wolniej a dźwięk szybciej przy filmach HD z Windows Media File.

Myster Enki - Idealna gra dla ciebie: tytuł, o czym, rodzaj. Wiem że to trudne ale może dało by rade coś "wykminić?" wymyśleć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te videoporadniki cos nie dziaja, wiec moze pomozesz, towarzyszu.

Już interweniuję.

1 - tworzysz nowy dokument i importujesz obrazek

2 - otwierasz warstwy (Ctrl+Shift+L)

3 - ustawiasz obrazek tak, żeby było fajnie i blokujesz warstwę kłódeczką oraz zmniejszasz krycie suwakiem (tak koło 20%)

4 - dodajesz nową warstwę, nazywasz ją i wybierasz lokalizację poniżej aktywnej (czyli tej jedynej, którą masz do tej pory)

5 - ciach - rysujesz sobie spokojnie na tej nowej warstwie, co jakiś czas machając suwakiem krycia tej z zaimportowanym obrazkiem, by przyjrzeć się szczegółom

Myster Enki - Idealna gra dla ciebie: tytuł, o czym, rodzaj. Wiem że to trudne ale może dało by rade coś "wykminić?" wymyśleć?

Idealny tytuł - raczej i pozbawiony karkołomnych zbitek zgłoskowych, by się nie popluć relacjonując kolegom wrażenia z gry

O czym - Byle nie o drugiej wojnie :) Jakiś steampunk-science fiction. Ostatnio wpadłem na pomysł, że chętnie zobaczyłbym (wszech)świat będący miksem Mass Effecta, Dead Space'a i Fallouta. Brudno, straszno i kosmicznie (oczywiście oprócz tego ma być śmieszna, ale tak inteligentnie).

Rodzaj - a niech tam, poszalejmy: cRPG + skradanka + shooter + Galactic Civilizations lub Sins of a Solar Empire (choć w to drugie jeszcze nie grałem) + taka fabuła, żebym spadł z krzesła, a potem z podłogi. I żebym mógł w to zagrać drugi raz z zupełnie innymi wrażeniami. I może jeszcze trzeci. I ładne dziewczyny mają być. Nie to, że są lepsze od mniej ładnych. Bo nie są. W zasadzie mniej ładne też mogą być. A przynajmniej więcej, niż w S.T.A.L.K.E.R.Z.E., proszę uprzejmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie: czy Wademekum to pomysł Twój, czy po prostu np. taki Kuń czy Makabra kazali ci coś takiego napisać?

Wademekum oraz Trendy przejąłem jakiś rok z haczkiem temu od ich poprzedniego autora, Grzegorza Kubery, który - zdaje się - miał w powstaniu owych działów wydatny udział. I chwała mu za to.

A rozkazy, wymuszenia i zastraszenia głównie dotykają mnie ze strony Huta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wademekum oraz Trendy przejąłem jakiś rok z haczkiem temu od ich poprzedniego autora, Grzegorza Kubery, który - zdaje się - miał w powstaniu owych działów wydatny udział. I chwała mu za to.

A rozkazy, wymuszenia i zastraszenia głównie dotykają mnie ze strony Huta ;)

Że tak się wtrącę- Jabby the Hutta? :P

A teraz właściewe zdanie- jakie programy będą w najbliższej przyszłości przybliżane przez Ciebie? Może Photoshop?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Póki co na tapetę wróci jeszcze Blender, bo chyba ludzi polubili :)

Szkoda, że ja mam takie skromniutkie umiejętności, to pewnie też bym lametował o jeszcze jedną "lekcję". A tak, to ja ledwo co robie coś w Gimpie... No, ale z tego co mi wiadomo, to polubiono Blendera. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enki mam 2 pytania:

1.Jakbyś wrócił do Blendera to byś coś dał nauczającego?Nie umiem wykorzystywać klawisza "E"(Extrude) i chciałbym robić animację,lecz to trudne bez CDA...

2.Czy możesz napisać o jakichś programów do robienia gier?(nauczyłbym się ale nie wiem czy jest w empiku książka "Programowanie gier cz.1")

Edytowano przez DiabloAssastin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...