Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Co sądzisz o pozwie, możliwej zmianie oraz ogólnym zamieszaniu w centrum finału ME3. Czy sądzisz że to tylko kampania reklamowa?

"Ale glupi ci Amerykanie" - parafrazujac Obeliksa.

Hmm, zawsze się zastanawiałem, jak trzeba do Ciebie mówić. "Smuggler" czy "Smaggler". Jak się poprawnie wymawia tą nazwę? Bo z filmiku z okazji 14-lecia CDA, MrJedi mówi Smagler, więc chcę wiedzieć ;).

Jak chcesz. Ja osobiscie wole wrecz tak jak sie pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś niedawno, że nie przepadasz za dubbingiem w grach. Nie uważasz jednak, że wiele produkcji sporo zyskało właśnie dzięki takiej "podmianie" głosów ? Zobacz np. Gothica. W oryginale bohater miał niezwykle mrukowaty głos. A teraz porównaj to z Bezimiennym wykreowanym przez Jacka Mikołajczaka. Dzięki temu seria Gothic zyskała w Polsce ogromną popularność zaś zam Bezi stał się jednym z bardziej lubianych bohaterów. I tak samo jest w wielu innych przypadkach.Bard's Tale, Mass Effect(zwłaszcza postać Jokera oraz Wrexa), Dragon Age, TES V Skyrim. Możnaby wymienić jeszcze wiele. Prawda, nie zawsze wychodzi to najlepiej(np. głosy w grze Prince of Persia: Piaski Czasu brzmiały trochę sztywnawo) ale też nie zawsze jest najgorzej(chociaż nie ukrywam, że zdarzają się wyjątki).

No dobrze,pomijając powyższy, przydługawy wykład chciałem spytać, jak to możliwe, że niektórzy producenci gier oddają swoje produkcje jako pełne wersje szybciej niż inne ? Tzn. np. niedawno zamieściliście jako pełniaka kapitalne The Next Big Thing studia Pendulo chociaż gra miała ledwie kilka miesięcy. A np. Warcraft 3, który ma już na karku prawie 9(!) lat jeszcze nie widziałem jako pełnej wersji w żadnym piśmie. Czy to cena licencji tak skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców, czy też "Zamieć" po prostu nie chce w ten sposób udostępniać swoich gier ?

Edytowano przez ArekJakub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś zainteresowany Guild Wars 2, choćby spróbowaniem tejże gry? Twórcy mówią: "If you love MMO's, you wanna check out GW2. And if you hate MMO's, you REALLY wanna check out GW2". Jeśli nie, krótko - dlaczego? Nie sądzisz, że ostatnie zdanie faktycznie jest w stanie zachęcić mmo-haterów do gry?

Edytowano przez Wardi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś niedawno, że nie przepadasz za dubbingiem w grach. Nie uważasz jednak, że wiele produkcji sporo zyskało właśnie dzięki takiej "podmianie" głosów ? Zobacz np. Gothica. W oryginale bohater miał niezwykle mrukowaty głos. A teraz porównaj to z Bezimiennym wykreowanym przez Jacka Mikołajczaka.

Widzialem tez Mone Lize zrobiona na blond i majaca duzo wieksze cycki. Duzo ladniejsza niz oryginal! Dziwie sie, ze w Luwrze jeszcze jej nie podmienili.

Dzięki temu seria Gothic zyskała w Polsce ogromną popularność zaś zam Bezi stał się jednym z bardziej lubianych bohaterów. I tak samo jest w wielu innych przypadkach.Bard's Tale, Mass Effect(zwłaszcza postać Jokera oraz Wrexa), Dragon Age, TES V Skyrim. Możnaby wymienić jeszcze wiele. Prawda, nie zawsze wychodzi to najlepiej(np. głosy w grze Prince of Persia: Piaski Czasu brzmiały trochę sztywnawo) ale też nie zawsze jest najgorzej(chociaż nie ukrywam, że zdarzają się wyjątki).

Zapewne sa wyjatki potwierdzajace regule (choc jak sobie przypomne bluzgajace jak dres Wrexa, ktory w oryginalne wcale nie klal... ale to akurat "zasluga" tlumaczy). Ale regula jest taka jak pisalem - polski dubbing ssie.

No dobrze,pomijając powyższy, przydługawy wykład chciałem spytać, jak to możliwe, że niektórzy producenci gier oddają swoje produkcje jako pełne wersje szybciej niż inne ?

A dlaczego jedni sa blondynami, a inni wola kiszone ogorki?

Tzn. np. niedawno zamieściliście jako pełniaka kapitalne The Next Big Thing studia Pendulo chociaż gra miała ledwie kilka miesięcy. A np. Warcraft 3, który ma już na karku prawie 9(!) lat jeszcze nie widziałem jako pełnej wersji w żadnym piśmie. Czy to cena licencji tak skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców, czy też "Zamieć" po prostu nie chce w ten sposób udostępniać swoich gier ?

Powodow jest zwykle straszne mnostwo.

Co byś zrobił osobie co przyniosła twojego zdechłego kota pod drzwi twojego domu bez odzewu ?

Bo mojemu koledze zaginą kot i go razem szukali, ale następnego dnia ktoś tak zrobił i teraz kolega nie może z tym się pogodzić.

Nie byloby mi milo, to chyba oczywiste. I pytanie czy ten ktos podrzucil tego kota zlosliwie, czy tez chcial po prostu, zeby twoj kolega np. zapewnil mu jakis "pogrzeb"? Bo jesli zlosliwie, to rece opadaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamieszania z zakończeniem ME3 to nie sądzisz, że fani mają trochę racji? Jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować to, że komuś się ono podoba. Nie chodzi mi też o przekonywanie Ciebie, że zakończenie jest złe. Chciałbym tylko żebyś zerknął na dwa podane linki:

http://social.bioware.com/forum/Mass-Effec...10056886-1.html

Nadal uważasz, że to wszystko co dzieje się wokół zakończenia jest bezpodstawne?

Edytowano przez Ardeth711
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważasz, że to wszystko co dzieje się wokół zakończenia jest bezpodstawne?

Uwazam, ze "mleko sie wylalo" i mozna teraz labidzic 3 lata. Tylko co to zmieni. Zreszya to TYLKO gra.

Mnie sie tam zakonczenie podobalo, jakie bylo i jestem z tego powodu szczesliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tez Mone Lize zrobiona na blond i majaca duzo wieksze cycki. Duzo ladniejsza niz oryginal! Dziwie sie, ze w Luwrze jeszcze jej nie podmienili

Rzucisz linka? :trollface:

A teraz pytania:

1. Jak kładziesz się spać, to zasypiasz od razu, czy też długo się wiercisz?

2. Masz jakieś szczególnie lubiane gry freeware?

3. Czytałeś książkę "Dobry Omen" Pratcheta i Gaimana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś na zdjęciu ze strony 95 najnowszego CDA, gdzie jest podpis "Zmarznięta redakcja"?

A jak myslisz - KTO robil zdjecie?

Widzialem tez Mone Lize zrobiona na blond i majaca duzo wieksze cycki. Duzo ladniejsza niz oryginal! Dziwie sie, ze w Luwrze jeszcze jej nie podmienili

Rzucisz linka? :trollface:

Ot chocby http://4.bp.blogspot.com/_PCAvCSnfwf0/RweG.../Picture+29.png

A teraz pytania:

1. Jak kładziesz się spać, to zasypiasz od razu, czy też długo się wiercisz?

No nie ma reguly - raz tak, raz siak...

2. Masz jakieś szczególnie lubiane gry freeware?

Critical Mass i Slay Seana O'Connora. Tak mi przypadly do gustu, ze az kupilem na obie licencje. Bylo warto.

3. Czytałeś książkę "Dobry Omen" Pratcheta i Gaimana?

Calkiem niedawno. I w sumie fajne, choc miale mdziwne wrazenie, ze panowie zamiast sie dodac, to sie odjeli - ani tak smieszna jak Pratchett solo, ani taka serio jak Gaiman solo. Tak 7+/10 jak dla mnie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, bo jak napisałem bez odzewu więc nie wiadomo co i jak, ale obstawiam złosliwie bo jak można podrzuić zdechełego kota pod czyjeś drzwi nie informując domowników, w sumie jest na to mała odpowiedz ale trochę głupia...otóz ktoś musiał go podrzucić wczesnym porankiem bo tak około godziny 12 został właśnie odkryty.

Czy tolerujesz :P zapęty Mr Jediego do Mangi I Anime i innego co japońskie ? bo moja kuzynka jest wielkim przeciwnikiem tego wszystkiego bo uważa za...zboczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tolerujesz :P zapęty Mr Jediego do Mangi I Anime i innego co japońskie ? bo moja kuzynka jest wielkim przeciwnikiem tego wszystkiego bo uważa za...zboczone.

A co ma moja tolerancja do tego? Ja osobiscie niezbyt trawie te klimaty (anime/manga), ale naprawde nie mam nic przeciwko temu, zeby jeden jaral sie anime, drugi harleyami, a trzeci rybkami w akwarium - szczegolnie jesli czyni to czlek dorosly i nie przynosi to zadnej krzywdy otoczeniu.

Kwestia co jest "zboczone" a co nie - to raczej kwestia tego, co sie ma w glowie. Niektorych podnieca praca tlokow lokomotywy a "zboczone" sa dla nich kobiety pokazujace twarz czy wlosy (na glowie). Ale czy to moj problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o freeware, więc zapytam o Indie - czy masz jakąś gierkę z tego gatunku, która jest dla Ciebie wybitna, wyjątkowa? I czy lubisz takiego typu wyzwania, jako gracz ciut starszej daty? Spotkałem się ze zdaniem, że gry Indie są kierowane do takich 'hardkorów', do entuzjastów starych, kultowych gier. Co o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał o freeware, więc zapytam o Indie - czy masz jakąś gierkę z tego gatunku, która jest dla Ciebie wybitna, wyjątkowa? I czy lubisz takiego typu wyzwania, jako gracz ciut starszej daty? Spotkałem się ze zdaniem, że gry Indie są kierowane do takich 'hardkorów', do entuzjastów starych, kultowych gier. Co o tym sądzisz?

Frozen Synapse.

Nie generalizowalbym - indie sa dla kazdego, bo kazdy moze cos tam znalezc, co go wciagnie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

- Smuggie czy nie wydaje Ci sie ze ten dzial forum to kula u nogi Action Redaction? Jasne ze czesc pisze do AR po to by zaistniec, ale czy nie jest tak, ze tu odpowiedz ludzie otrzymaja niemal od reki bez miesiecznego poslizgu a post tez przeczyta sporo osob i spragnieni fejmu beda zadowoleni? Moze lepiej na co ciekawsze posty nie odpowiadac i potraktowac je jako surowiec do rubryki wczesniej informujac o tym autora posta?

- Czy masz jakis wglad w konkurs na wspolpracownika? Ilu pojawilo sie chetnych i jaki jest generalnie poziom? Kiedys mowiles mi ze zwykle jest 20 chetnych na kazdy wolny etat a jednak organizujecie taka akcje co oznacza ze albo zostala dziura po Phnomie, albo idziesz na emeryture :)

- Srednio znosisz takie abstrakcyjne pytania, ale zaryzykuje: Jest drugi kwietnia 1996 i wertujesz wlasnie pierwszy numer CDA, gdy otwiera sie tunel czasoprzestrzenny i wychodzi z niego nieco bardziej wyeksploatowana wersja Ciebie, wrecza numer 04/2012 i znika. Pomijajac pelniaka ktorego nie odtworzysz jeszcze przez dziesiec lat - co bys pomyslal o pismie? Jest cos co bardzo chciales zmienic w CDA ale nigdy Ci sie nie udalo? Nie pytam o "teksty maja byc na czas" bo to akurat bolaczka kazdej redakcji ;)

- Cos o co chcialem Cie zapytac od zawsze: na pokladzie redakcji miales wielu dziennikarzy z dluzszym stazem w CDA. Dlaczego akurat Maciek?

Edytowano przez Zyzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

- Smuggie czy nie wydaje Ci sie ze ten dzial forum to kula u nogi Action Redaction? Jasne ze czesc pisze do AR po to by zaistniec, ale czy nie jest tak, ze tu odpowiedz ludzie otrzymaja niemal od reki bez miesiecznego poslizgu a post tez przeczyta sporo osob i spragnieni fejmu beda zadowoleni? Moze lepiej na co ciekawsze posty nie odpowiadac i potraktowac je jako surowiec do rubryki wczesniej informujac o tym autora posta?

Internet wypiera papier i nie ma co "walczyc z trendem". Mimo wszystko publikacja listu w AR jest forma nobilitacji, bo jak widac - KAZDY moze napisac post na forum i PRAWIE kazdy doczekac sie odpowiedzi. Ale trafic do AR - o, to juz takie proste nie jest.

- Czy masz jakis wglad w konkurs na wspolpracownika? Ilu pojawilo sie chetnych i jaki jest generalnie poziom? Kiedys mowiles mi ze zwykle jest 20 chetnych na kazdy wolny etat a jednak organizujecie taka akcje co oznacza ze albo zostala dziura po Phnomie, albo idziesz na emeryture :)

Nie szukamy kogos na ETAT ale po prostu "swiezej krwi" - nie myl tych pojec. O poziomie, efektach itd. konkursu - w swoim czasie.

- Srednio znosisz takie abstrakcyjne pytania, ale zaryzykuje: Jest drugi kwietnia 1996 i wertujesz wlasnie pierwszy numer CDA, gdy otwiera sie tunel czasoprzestrzenny i wychodzi z niego nieco bardziej wyeksploatowana wersja Ciebie, wrecza numer 04/2012 i znika. Pomijajac pelniaka ktorego nie odtworzysz jeszcze przez dziesiec lat - co bys pomyslal o pismie?

Na pewno bylbym mocno zdumiony :)

- Cos o co chcialem Cie zapytac od zawsze: na pokladzie redakcji miales wielu dziennikarzy z dluzszym stazem w CDA. Dlaczego akurat Maciek?

Ale co - Maciek? Ogolnie powiem tylko, ze staz pracy decyduje o dlugosci urlopu i niczym innym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...