Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Mam jeszcze takie pytanka dotyczące fotografii. Wiem, że się znasz na tym, więc skorzystam z dość luźnej formy wątku. ;)

Fotografuję drobne/średnie przedmioty (powiedzmy wielkości maks. pudełka DVD) i eksperymentuję z tłem (które musi być białe, jednolite) i oświetleniem. No i raczej kiepsko to wychodzi, bo papier do jest albo za mały, albo brzydki, albo błyszczący i pojawiają się zbędne refleksy. Z oświetleniem jest też kiepsko, bo nie mam żadnego porządnego źródła światła i musiałbym się zaopatrzyć w jakieś.

Jaki papier (lub coś innego) jest najlepszy jako tło do zdjęć i gdzie go można kupić?

Najlepiej zainwestowac w namiot bezcieniowy i ze dwie stacjonarne lampy - komplecik mozna kupic za niewielkie pieniadze (o ile naturalnie nie bedziesz chcial miec zestawu "pro") i to naprawde czyni roznice.

Czego użyć jako oświetlenia? Wiem, że światło powinno być białe. Czy zwykła lampka diodowa (taka na biurko) wystarczy? I skąd skierować światło, żeby nie odbijało się na przedmiotach, czyniąc np. napisy nieczytelne?

>>> Swiatlo warto przepusic przez cos, co je rozproszy, to sie nazywa lightbox i nawet samemu mozna zrobic takie ustrojstwo z kartonu i chocby papieru sniadaniowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do Ciebie Smuggler. Jedno czy czytałeś książke ,, Lodowa Ściana '' Ryszarda Świętka i co sądzisz na jej temat (jeśli czytałeś)? Drugie dotyczące stanu wojennego. Podzielasz pogląd większości polityków i samego gen. Jaruzelskiego, ze wprowadzenie stanu wojennego uchroniło Polskę przed atakiem ZSRR?

Edytowano przez misio4ever
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do Ciebie Smuggler. Jedno czy czytałeś książke ,, Lodowa Ściana '' Ryszarda Świętka i co sądzisz na jej temat (jeśli czytałeś)? Drugie dotyczące stanu wojennego. Podzielasz pogląd większości polityków i samego gen. Jaruzelskiego, ze wprowadzenie stanu wojennego uchroniło Polskę przed atakiem ZSRR?

Nie czytalem. Stan wojenny - nie wiem "co by bylo gdyby", wiec to jest tylko "gdybolenie". Nie byl to mily czas, ale to juz przeszlosc i nie chce do tego wracac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś konsole???

Jeśli tak to w jaką grę obecnie grasz???

X360 i gram w Battlefielda 3 ale raczej z obowiazku, bo gra mi nie pasuje.

Czym się zajmowałeś podczas stanu wojennego ? Pracowałeś już wtedy ?

Ta, w ZOMO. :laugh:

Co sądzisz - albo czy w ogóle słyszałeś o grupie-projekcie "Poparzeni Kawą Trzy" - Jagielski, Kret i paru innych panów + teksty Bryndala ? I co sądzisz o działalności i twórczości Rafała Bryndala ?

Jakos nigdy nie mialem "zaciecia" w strone takich "kabaretow". Wole 'powaznego' rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzisz o serii HALO?

2. Spodobał ci sie AC:Revelations?

3. Oglądasz Kapitana Bombę, Laserowy Gniew Dzidy Lub Generała Italię?

4. Obejrzałeś chociaż jeden odcinek My Little Pony Friendship Is Magic?

4a. Jeśli tak to którego kucyka lubisz najbardziej?

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzisz o serii HALO?

Lubie. W najnowszym CDA nawet zamiescilem recenzje Halo: CE Anniversary

2. Spodobał ci sie AC:Revelations?

Kiedys bardziej

3. Oglądasz Kapitana Bombę, Laserowy Gniew Dzidy Lub Generała Italię?

Nie, czuje sie swietnie.

4. Obejrzałeś chociaż jeden odcinek My Little Pony Friendship Is Magic?

4a. Jeśli tak to którego kucyka lubisz najbardziej?

Nie, nie mialem lobotomii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Obejrzałeś chociaż jeden odcinek My Little Pony Friendship Is Magic?

4a. Jeśli tak to którego kucyka lubisz najbardziej?

Nie, nie mialem lobotomii.

Oj Smuggler... Rozumiem, że kucyki mogą ci się nie podobać, ale od razu fanów bezmózgami nazywać? Przypominasz mi teraz tych wszystkich hejterów, który wyzywają oglądających MLP od gejów, debili etc. Jak nie masz ochoty oglądać-nikt cie nie zmusza, ale minimum kultury zawsze obowiązuje, zwłaszcza tak poważną personę jak ty :P

Love&tolerance!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Smuggler... Rozumiem, że kucyki mogą ci się nie podobać, ale od razu fanów bezmózgami nazywać? Przypominasz mi teraz tych wszystkich hejterów, który wyzywają oglądających MLP od gejów, debili etc. Jak nie masz ochoty oglądać-nikt cie nie zmusza, ale minimum kultury zawsze obowiązuje, zwłaszcza tak poważną personę jak ty :P

Love&tolerance!

Czy naprawde musze pisac [zartowalem!] zeby nikt nie mial watpliwosci? Zawsze licze na to, ze ludzie potrafia odroznic gdy pisze serio, a gdy nie...

1.masz kinecta?

Nie mam i nie chce miec.

co sądzisz o grze disney adventures i czy w nią grałeś?

Nie moje klimaty.

2. podoba ci się nowy dashboard w x'ie?

Niezbyt ale to kwestia przyzwyczajenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smugg!

Czy jest cień szansy, by w kilku egzemplarzach dwusetnego CDA był wprasowany banknot 120$? Kiedyś udało mi się kupić egzemplarz (ach te dawne lata pięknej młodości...) od jakiegoś Turka na Allegro z którego wyciągnąłem owe Dolary. Miałem szczęście, bo dowiedziałem się przed tym, jak opublikowałeś to w AR. Później nie było szans na wyłowienie owego banknotu, a tak mialem kilka gier za damo :)

Ciekawe czy ludzie dzisiaj też by się złapali na powiedzmy banknot 230 Euro wprasowany w okładkę. Może trzeba spróbować, co nie ?

;)

PS

Bo to byl pionowy dowcip.

Widzę, że "stary Smuggler" nie zaginął, jak głoszą niektóre legendy. I bardzo dobrze!

Edytowano przez puszcza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zakupu z gier, sprzętu i gadżetów najbardziej żałujesz?

Miałeś okazję w dzieciństwie czytać Kajko i Kokosza? Jak ci się ta seria podobała ;-)?

Chyba zadnego - najbardziej zal mi bylo sprzedac Amige 1200 HD. Z ostyatnich nabytkow to BF3 byl chybiona inwestycja (wersja na na X360)

KiK - niech co wielki Hegemon?

Znam i lubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca w CDA to jest tak jak to wiele osób przedstawia, że ma się luzik, jeździ się od czasu do czasu na targi gier, siedzi się i gra w nowe gry a później pisze się recenzję... czy może jednak praca ta jest ciężka, wymagająca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem za bardzo gdzie zapytac, zdecydowalem sie tu.

Pomysl- CDA bez plyty, a z samymi kodami do gier do pobrania ze steama. Zdaje sobie sprawe, ze zapewne wymagaloby to umowy ze Steamem, ale chyba wciaz byloby to badziej oplacalne niz produkcja plyt i pudelek. Zdaje sobie rowniez sprawe, ze na forum nastalby "shitstorm"- "jak to? gry wymagaja ynternetuf i stima? nie kupuje!". Dlatego dotyczy to tez bardziej wprowadzenia bardzo ograniczonej [np tylko empiki] liczby egzamplarzy w tej wersji. Nie ma sie co oszukiwac, podobny "shitstorm" byl z wprowadzeniem dvd w CDA, a swiat idzie do przodu, cyfrowa dystrybucja gier wyprzedzi [o ile juz tego nie zrobila] pudelka. Sam nie pamietam kiedy ostatni raz uzywalem plyty jakiejkolwiek.

Przy zachowaniu takiej samej ceny moznaby byloby zrobic jeden numer probny [np 5-10 tys. egzemplarzy tej wersji pisma do empikow powysylac i zobaczyc czy bylaby sprzedaz].

I tu pytanie- uwazasz, ze mialoby to jakiekolwiek szanse powodzenia? Czy jednak nie warto ryzykowac i pozostac w 100% egzemplarzy przy sprawdzonym nosniku dvd?

I ponownie, zdaje sobie sprawe, ze decyzje taka musialoby podjac wydawnictwo i cala ta sprawa jest jedynie w sferze moich marzen, ale ciekawi mnie opinia redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...