Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

1. Kawał świata zwiedziłeś i w wielu krajach byłeś. Spytam więc tak: na jakich kontynentach stopy swej nie postawiłeś?

2. Twój temat ma już 444 strony. Jak myślisz, kiedy dobije do 666 stron:)? Ja obstawiam że przed gwiazdką w przyszłym roku (czyli mniej więcej wtedy gdy ma się sńczyć kalendarz Majów. Potem zacznie się kalendarz Czerwców;) )

3. Oglądałem Twój ulubiony film "Brazil". Strasznie pogięty, ta przyszłość z tymi wszystkimi rurami no i gromadzenie informacji. Nie widziałem w nim jednak niczego wyjątkowego i moja ocena w skali CDA to 6+/10. Pytanie jest proste i brzmi następująco: dlaczego akurat TEN film jest twoim ulubionym? Z filmów Gilliama za lepszy uważam choćby Las Vegas Parano.

4. I ostatnie pytanie, ponieważ masz jakieś 45-48 lat, więc w komunie przeżyłeś połowę swego życia. Według mnie, była złym systemem ale obecny kapitalizm w polskiej wersji jest znacznie gorszy. Przypuśćmy, że socjalizm nie upadłby w 1989, tylko trwał do dziś. Jak sądzisz, byłoby gorzej niż jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kawał świata zwiedziłeś i w wielu krajach byłeś. Spytam więc tak: na jakich kontynentach stopy swej nie postawiłeś?

Australia.

3. Oglądałem Twój ulubiony film "Brazil". Strasznie pogięty, ta przyszłość z tymi wszystkimi rurami no i gromadzenie informacji. Nie widziałem w nim jednak niczego wyjątkowego i moja ocena w skali CDA to 6+/10. Pytanie jest proste i brzmi następująco: dlaczego akurat TEN film jest twoim ulubionym? Z filmów Gilliama za lepszy uważam choćby Las Vegas Parano.

Ja ogladalem go w nieco innym czasie. A czemu ten? Nie wiem, dla mnie jest genialny i juz. No i chyba nie poczules bluesa, tego jak wygladalyby komputery osobiste, gdyby istnialy w czasach Orwella itd, itp.

4. I ostatnie pytanie, ponieważ masz jakieś 45-48 lat, więc w komunie przeżyłeś połowę swego życia. Według mnie, była złym systemem ale obecny kapitalizm w polskiej wersji jest znacznie gorszy.

Buahahahahahaha! To jakbys powiedzial "okupacja niemiecka byla lepsza niz PRL, bo costam costam". Wybacz ale pitolisz po prostu. Nikt, kto pozyl w komunie, a nie byl jakims beneficjentem ustroju, typu "partyjna szycha" na pewno nie chcialby go znowu miec i smiem watpic czy jakies niewatplwie istniejace zalety tamtego ustroju byly w stanie zbalansowac 1000x wieksze wady.

Przypuśćmy, że socjalizm nie upadłby w 1989, tylko trwał do dziś. Jak sądzisz, byłoby gorzej niż jest?

Jedz do Korei Pln, albo na Kube, sprawdz. Ale nie jedz jako turysta, po prostu zamieszkaj tam na rok, sprobuj przezyc za tamtejsze pieniadze i pensje. I pogadamy. Wam sie zdaje, ze komuna to bylo tak jak "Misiu" no i wszyscy mieli prace itd. Litosci.

Czytałeś może jaką pozycję Jewgienija T. Olejniczaka? Może miałeś do czynienia z opowiadaniami zawartymi w książce "Noc Szarańczy"?

Nic z tego nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ustrój ten znam z opowieści rodziców i dziadków, jednak oni ten ustrój uważają za lepszy od tego co jest dzisiaj. Być może dlatego, że całe życie przeżyli na wsi, a i ja jestem "wieśniakiem":). Mieszkańcy miast pewnie mieli gorzej od rolników, dlatego wielu woli dzisiejszy system od poprzedniego. Z Twoich opowieści wynika, że pracowałeś za [ciach] pieniądze, ale chociaż miałeś pracę. W dzisiejszych czasach takie coś nazywa się stażem tzn. pracujesz jak na normalnym etacie, tyle że za niespełna 700 zł. Jeśli nie masz doświadczenia lub technicznego zawodu to możesz starać się (z półrocznym wyprzedzeniem) o pracę kelnera w barze sezonowym za 5 zł per hour. Takie są perspektywy w płn.wsch. Polsce, w znanym mieście Augustów. Dorosły człowiek praktycznie nie jest w stanie się utrzymać samodzielnie bez pomocy rodziców, a za "komuny" mógł iść np. do hufców pracy. Dzisiaj jak masz 20 lat, średnie wykształcenie, IQ nieco powyżej średniego i jako taką znajomość języka obcego to zostaje ci [ciach] za granicę. A i to nie zawsze z sukcesem. Jeszcze jedna sprawa. Nie porównuj "komunizmu" w Polsce do tego co się dzieje w Korei Płn. czy na Kubie. Zawsze gdy w jakimś państwie znajdzie się jakiś [ciach] który ma manię władzy, to niezależnie od ustroju będzie tam fatalnie (vide Hitler, Stalin, Mussolini, Iwan Groźny, Kaligula, Neron itp.)

Używanie wulgaryzmów jest na FA zakazane. Używaj słów parlamentarnych, bo jak będziesz bluzgał to wylecisz. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na Antarktydzie ? :happy:

Przelatywalem :)

FZ Twoich opowieści wynika, że pracowałeś za [ciach] pieniądze, ale chociaż miałeś pracę.

Za 15 $ miesiecznie...

W dzisiejszych czasach takie coś nazywa się stażem tzn. pracujesz jak na normalnym etacie, tyle że za niespełna 700 zł. Jeśli nie masz doświadczenia lub technicznego zawodu to możesz starać się (z półrocznym wyprzedzeniem) o pracę kelnera w barze sezonowym za 5 zł per hour. Takie są perspektywy w płn.wsch. Polsce, w znanym mieście Augustów.

Ale mozesz chocby pojechac na zmywak do Anglii... tak, tak - miec paszport i swobode podrozowania - za komuny to bylo tylko marzenie.

Jeszcze jedna sprawa. Nie porównuj "komunizmu" w Polsce do tego co się dzieje w Korei Płn. czy na Kubie. Zawsze gdy w jakimś państwie znajdzie się jakiś [ciach] który ma manię władzy, to niezależnie od ustroju będzie tam fatalnie (vide Hitler, Stalin, Mussolini, Iwan Groźny, Kaligula, Neron itp.)

A dlaczego nie? Dziwnym trafem w socjalizmie zawsze trafial sie jakis pan, ktrego czcczono jako Drogiehgo Przywodce. U nas tez, Bierut, Gomulka, Gierek itd. No i wydaje ci sie, ze socjalim byl ok, tylko niestety czasem sie trafial jakis niewlasciwy czlowiek na szczycie? LOL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę dziwne pytanie, albo już było. Chodzi o to,że zastanawiam się nad tym czy jakby CD-Action zbankrutowało [(o by nie)teoretycznie] to nadal byś chciał pracować jako redaktor w jakimś czasopiśmie i czy pozostał byś Smugglerem ?

Ja nie lubie takiego teoretyzowania, szczegolnie gdy nie wystarczy 'czego ja bym chcial'.

Wydaje mi sie jednak, ze poszukalbym zajecia zwiazanego z inna branza, dla komfortu psychicznego chocby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś film ''Upadek'' ? Jeśli tak to co o nim sądzisz ?

Swietny!

- Jakie zespoły metalowe najbardziej Ci się podobają?

A z jakiego gatunku? Bo n. lubie progressive metal...

- Co myślisz o "Wielkim Marszu" Kinga? (bez spoilerów, proszę)

Wart lektury, a wygra ten w zielonych trampkach :tongue:

- Czytałeś coś Evagelistiego?

A powinenem?

1.Czytales ksiazki Svena Hassela? Jesli tak, to podobaja ci sie?

Owszem, mocne, choc zawsze mam jakies takie dziwne uczucie, ze to jednak esesman ja pisal i w ogole...

2. Grales w F.E.A.R 3?

Nie.

3. Do Xboxa uzywasz pada od Microsoftu, czy kupiles jakis lepszy?

Ta, z podswietlanym spoilerem i sportowym wydechem :).

Mam standardowego, a zreszta ostatnia i tak gram glownie na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór p. Smuggler...

Ostatnio przeglądałem sobie któreś ze starszych "Retrospektyw" i natknąłem się na jakże klimatyczne opowiadanie pod tytułem "Piaseczniki". Jest to jedno z moich ulubionych opowiadań i teraz przeglądając forum wpadłem na pomysł aby zapytać Ciebie czy czytałeś te opowiadanie i ewentualnie zadać Ci pytanie czy Ci się podobało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg nie doszukalem sie w Faq faqtu ze nie czytasz PW.

"Ja w sprawie wspomnianej niedawno pracy dyplomowej "Ewolucja reklamy gier komputerowych na podstawie CDA". Qnie stadnie wyjechaly na urlop i pod nieobecnosc Macka podobno przygarnac ma mnie Greg jesli chodzi o wykopaliska archeologiczne w czelusciach Waszego archiwum. Mialem sie odezwac w sprawie kontaktu do dzialu reklamy, najlepiej mailowego ale nie zaszkodzi tez telefoniczny zeby ich w razie czego ponekac :dry: .

Pozdrawiam"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jakie zespoły metalowe najbardziej Ci się podobają?

A z jakiego gatunku? Bo n. lubie progressive metal...

Powiedzmy, że z tych bardziej klasycznych gatunków, jak heavy czy thrash. Kiedyś wspominałeś też na łamach pisma, że odkryłeś Rammstein, więc może trochę industrialu? :tongue:

A powinenem?

Jeśli lubisz połączenie...hm... "inkwizytorstwa", czarów, fantastyki i mitów, myślę że warto się zainteresować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór p. Smuggler...

Ostatnio przeglądałem sobie któreś ze starszych "Retrospektyw" i natknąłem się na jakże klimatyczne opowiadanie pod tytułem "Piaseczniki". Jest to jedno z moich ulubionych opowiadań i teraz przeglądając forum wpadłem na pomysł aby zapytać Ciebie czy czytałeś te opowiadanie i ewentualnie zadać Ci pytanie czy Ci się podobało.

Owszem, owszem, to jedno z opowiadan, ktore na zawsze zapadaja w pamiec.

- Jakie zespoły metalowe najbardziej Ci się podobają?

A z jakiego gatunku? Bo n. lubie progressive metal...

Powiedzmy, że z tych bardziej klasycznych gatunków, jak heavy czy thrash. Kiedyś wspominałeś też na łamach pisma, że odkryłeś Rammstein, więc może trochę industrialu? :tongue:

O Jezusiczku, tak naprawde to slucham takiej muzyki nie patrzac na to jaki to gatunek, a tylko czy do mnie trafia. ostatnio np. Cathedral, Terminal, In Extremo, Star One, Dream Theater, Porcupine Tree. Wielkim fanem hm nigdy nie zostane, ale sa tam dzwieki i nutki, ktore sa mi bliskie i mile.

Smugg nie doszukalem sie w Faq faqtu ze nie czytasz PW.

"Ja w sprawie wspomnianej niedawno pracy dyplomowej "Ewolucja reklamy gier komputerowych na podstawie CDA". Qnie stadnie wyjechaly na urlop i pod nieobecnosc Macka podobno przygarnac ma mnie Greg jesli chodzi o wykopaliska archeologiczne w czelusciach Waszego archiwum. Mialem sie odezwac w sprawie kontaktu do dzialu reklamy, najlepiej mailowego ale nie zaszkodzi tez telefoniczny zeby ich w razie czego ponekac :dry: .

Pozdrawiam"

Do dzialu reklamy pisz: Lidia Ukleja <Lidia.Ukleja@bauer.pl> ale bierz poprawke na to, ze dziewczyna wrocila ze szpitala, musi nadrobic zaleglosci itd. wiec trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i byc moze napisac pare razy.

Pozdrawiam

PS. Privy czytam ale tylko co jakis czas, a nie na biezaco.

Kto zmienił styl przeglądu postów na forum i kto to w ogóle wymyślił?

Dlaczego uwazasz, ze ejstem wlasciwa osoba by odpowiedziec na to pytanie. Nawet nie wiem co sie zmienilo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zmienił styl przeglądu postów na forum i kto to w ogóle wymyślił?

Dlaczego uwazasz, ze ejstem wlasciwa osoba by odpowiedziec na to pytanie. Nawet nie wiem co sie zmienilo :)

Chodziło mu pewnie o wyświetlanie postów w postaci listy. Problem jest stary i od wieków zgłaszany w "Problemach z forum". Rozwiązanie zostało już podane kilka postów wyżej... Heh w sumie pierwszy raz widzę, żeby ktoś zgłaszał taki problem w temacie Smugglera :P

A co do muzyki... Są jakieś kawałki, które zawsze wprawiają Cię w dobry humor i wywołują uśmiech na twarzy? Takie odstresowywacze wprawiające w coś w rodzaju błogostanu? :P Trudno to określić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do muzyki... Są jakieś kawałki, które zawsze wprawiają Cię w dobry humor i wywołują uśmiech na twarzy? Takie odstresowywacze wprawiające w coś w rodzaju błogostanu? :P Trudno to określić :P

Hmmm... wiesz, jakos w sumie to nie pamietam kawalkow, przu ktorym bym sie szeroko usmiechal i smial, ale sa utwory, ktore zawsze wbijaja mnie w glebe. Ba, czasem sa to doslownie krotkie kawalki - np. "Vera Lynn" z The Wall - jest taki doslownie pieciosekundowy motyw, w ktorym doslownie 3-4 nutki sa grane hmmm... na cymbalkach? I nie wiem czemu, ale ten moment (w polaczeniu z tym co bylo przedtem) zawsze powoduje u mnie gesia skorke - po prostu mam wrazenie, ze to sa DOKLADNIE te dzwieki, ktore trzeba tam zagrac i sa zagrane DOKLADNIE tak jak trzeba. Ciezko to zdefiniowac. Odlatuje tez przy poczatku "Atom Heart Mother" PFow. Tez nie wiem czemu, ale staram sie tego nie sluchac gdy jestem na widoku, bo pewnie wygladam jakbym byl nacpany wowczas. Kiedys Eld sie dziwil, bo zobaczyl mnie na miescie, a ja szedlem jak czolg, patrzac prosto na niego i minalem go bez slowa z podobno zupelnie "pustym" wzrokiem, po czym sie mocno wystraszylem jak mnie klepnal w ramie. Bo wlasnie akurat lecial ten motyw i nie wiem gdzie bylem, ale na pewno nie na wroclawskiej ulicy wtedy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Smugg - dokładnie o to mi chodziło. Trudne do określenia uczucie. Wielkim fanem Floydów nie jestem, ale zdarzają się czasem dziwne akcje z innymi bandami. Np. jak oglądam klip do "Point of known return" Kansas, to nie mogę oderwać oczu od Richa Williamsa, bo on tam jakoś tak... No przyciąga wzrok. Więc na mnie nie tylko w sferze muzycznej to działa. Zresztą nie jestem za bardzo muzykalny, ale czasem jak trafi się jakiś chwytliwy kawałek muzyki... Intra chyba w tym przodują. I riffy.

No i mam dreszcze jak myślę o Władcy Pierścieni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...