Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Wiem, że pewnie zdenerwuje cię to pytanie, ale jednak muszę zaspokoić moją chorą ciekawość. Otóż w wypadku zakupienia przez allegro gry, która jest wadliwa, lecz nie ma zniszczonego nośnika, tylko powiedzmy instalator nie rozpoczyna pracy, bądź instaluje grę bez plików ( miałem tak jak zakupiłem starmageddon ) czy download takiej samej gry z internetu jest piractwem? Wszak moja gra nie działa, a na necie pirackie płyty oficjalnie określa się jako kopie zapasowe. Rzecz jasna najlepiej byłoby odesłać płytę do wydawcy, lecz co jeśli on nie wykazuje woli wymiany nośnika?? Czy też może każdy wydawca musi wymienić wadliwą grę na inną sztukę ej samej gry tylko że działającą? Pytam, ponieważ często kupuje przez allegro i od pewnego czasu nurtuje mnie to pytanie. Z punktu widzenia prawa posiadanie nielegalnej kopi jest karalne, lecz jeśli będę miał oryginał płyty w domu to chyba nie jest to karalne. Mój profesor z prawa powiedział, że akurat ten zapis ustawy nigdy nie został sprecyzowany, więc generalnie zależy to od interpretacji sądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Wiem że jest za dużo pytań o erotyce ale to jest poważny temat przed którym nie powinniście uciekać .

Przejrzyj pytania do Smugga z kilku ostatnich stron. Nikt przed nią nie uciekał.

Mi się zawsze wydawało, że CDA jest pismem dla poważnych ludzi (acz niekoniecznie pełnoletnich). A poważny człowiek powinien umieć sobie odfiltrować wszystko to, co mu przeszkadza. Na ten przykład weźmy choćby reklamy panien "na komórkę". Jak ktoś lubi, to może się pogapić, jak nie, to ignoruje.

O ile życie byłoby prostsze, gdyby wszyscy o tym wiedzieli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Smuggler, moj pierwszy post na forum.

Co sądzisz o "Ojcu Chrzestnym" M.Puzo i o trylogii filmowej o tym samym tytule(jeśli czytałeś/oglądałeś)?

Masz ulubionego aktora i film?

Z tego co czytałem to nie lubisz robić rankingów, ale spróbuj coś wybrać :D.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie zdenerwuje cię to pytanie, ale jednak muszę zaspokoić moją chorą ciekawość. Otóż w wypadku zakupienia przez allegro gry, która jest wadliwa, lecz nie ma zniszczonego nośnika, tylko powiedzmy instalator nie rozpoczyna pracy, bądź instaluje grę bez plików ( miałem tak jak zakupiłem starmageddon ) czy download takiej samej gry z internetu jest piractwem? Wszak moja gra nie działa, a na necie pirackie płyty oficjalnie określa się jako kopie zapasowe. Rzecz jasna najlepiej byłoby odesłać płytę do wydawcy, lecz co jeśli on nie wykazuje woli wymiany nośnika?? Czy też może każdy wydawca musi wymienić wadliwą grę na inną sztukę ej samej gry tylko że działającą? Pytam, ponieważ często kupuje przez allegro i od pewnego czasu nurtuje mnie to pytanie. Z punktu widzenia prawa posiadanie nielegalnej kopi jest karalne, lecz jeśli będę miał oryginał płyty w domu to chyba nie jest to karalne. Mój profesor z prawa powiedział, że akurat ten zapis ustawy nigdy nie został sprecyzowany, więc generalnie zależy to od interpretacji sądu.

Ciezko mi to okreslic... ale jesli zafoliowany oryginal, nie smigany, to czulbym sie moralnie rozgrzeszony z czegos takiego.

Gorzej gdy sie kupi uzywana, bo wtedy to juz raczej sprawa pomiedzy sprzedawca-nabywca tylko...

Siema Smuggler, moj pierwszy post na forum.

Co sądzisz o "Ojcu Chrzestnym" M.Puzo i o trylogii filmowej o tym samym tytule(jeśli czytałeś/oglądałeś)?

czytalem, ogladalem, najbardziej wole ksiazke, potem I czesc trylogii, a calosc ogolnie daje rade.

Masz ulubionego aktora i film?

Nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialbym takie pytanko nieco moze polityczne i drugie polityczno-literackie... Mam nadzieje, ze ta kwestia nie byla poruszana, nie jestem na biezaco a za pomoca szukajki niczego w tym temacie nie znalazlem.

Czy uwazasz, ze panstwo moze mi czegos zakazac dla mojego dobra (np. palenia w moim samochodzie) albo nakazac w tym samym celu (np. zapinania pasow). Wiem, ze samochody to nie Twoja dzialka, ale akurat ja sporo jezdze i takie przyklady mi przyszly do glowy, a raczej wiadomo, o co chodzi. ;)

Co sadzisz o ksiazce "Rok 1984" G. Orwella? Wedlug Ciebie to kompletna fikcja, czy w pewnym stopniu mozliwa wizja (mimo ze pisana ponad 60 lat temu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o ,,Telegraph Road'' Dire Straits i ,,High Hopes'' Pink Floyd? Czy znasz/lubisz Marillion? Jeśli tak to mógłbyś polecić jakąś płytę?

Dire Straits lubie z czasow "Sultanow swingu" i ew. "Brothers in Arms".

"High Hopes" to niezle PF bez Watersa, ale z Watersem bylo lepiej.

Marillion bardzo lubie ale glownie z czasow wspolpracy z Fishem, bo Steve Hogarth na pewno jest fajnym facetem ale wokalnie i charyzmatycznie do Fisha rownac sie nie moze.

Ciezko mi polecic jakas plyte Marillion, bo nie wiem czego oczekujesz. Jesli czegos "klasycznego" to "Script for A Jester's Tear" (szczegolnie utwor tytulowy i "Forgotten Sons"), jesli czegos bardziej rockowego a mniej art-rockowego to "Fugazi". Concept album - "Misplaced childhood" (z przebojem "Kayleigh"). Bez Fisha - to chyba "Brave" jest najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazasz, ze panstwo moze mi czegos zakazac dla mojego dobra (np. palenia w moim samochodzie) albo nakazac w tym samym celu (np. zapinania pasow). Wiem, ze samochody to nie Twoja dzialka, ale akurat ja sporo jezdze i takie przyklady mi przyszly do glowy, a raczej wiadomo, o co chodzi. ;)

Owszem, uwazam ze czasem dobro jednostki jest mniej wazne niz dobro ogolu. Jesli np. podpiszesz oswiadczenie, ze w razie wypadku samochodowego, gdy nie masz zapietego pasa, sam bedziesz pokrywal koszta swej rehabilitacji itd. - wtedy mnie nic do tego. Ale jesli potem z moich podatkow maja cie leczyc i utrzymywac do konca zycia, bo ty uwazales, ze masz prawo nie zapinac pasow, bo nie - no to sorry. Tez bym chciak byc "wolny i swobodny" wiedzac, ze w razie czego panstwo mnie poratuje. Albo - albo.

Co sadzisz o ksiazce "Rok 1984" G. Orwella? Wedlug Ciebie to kompletna fikcja, czy w pewnym stopniu mozliwa wizja (mimo ze pisana ponad 60 lat temu)?

Rozejrzyj sie wokol i zastanow, czy niektore rzeczy nie wygladaja dosc znajomo jakby?

A poczytaj "Folwark zwierzecy"... to dopiero zobaczysz...

Witaj . Myślisz że jest możliwość , że nowe GTA wyjdzie w tym roku ? Albo chociaż w I kwartale 2011 ?

Nie mysle. No i co to zmieni. ze powiem "tak" albo "nie"? Gra wyjdzie, kiedy wyjdzie...

Hejka Smug. Mam do Ciebie drobne pytanie. Czy podczas fotografowania korzystasz ze statywu? Jeśli tak to w jakich sytuacjach, ujęciach? A kiedy cykasz zdjęcia "z ręki"?

Pozdrawiam!

:)

Rzadko ale owszem. Glownie gdy stosuje dlugie naswietlanie - np. zeby uzyskac efekt "rozmytej wody" albo fotografuje na bardzo mocno przymknietej przyslonie. Ogolnie 95% fotek jednak robie "z reki".

Cześć

Czy jest możliwe ze w CDA będzie Wiedźmin ?

Recenzja na pewno. Na temat pelniakow dla zasady nie udzielamy informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie podobne w stylu do pytania pana o nicku rumbur.

Mieszkam w Norwegii, gry są tutaj, delikatnie rzecz biorąc, dość drogie. 449 koron (~225 zł) za pierwszą część Brother in Arms (sprawdzałem dzisiaj) mówi samo za siebie. Kilka dni temu zakupiłem paczkę gier od użytkownika kraven2000, i poprosiłem go, aby paczkę tę przesłał na adres moich dziadków, gdzie poleży, aż przyjadę do Polski i ją odbiorę. Dlaczego? Ceny przesyłki do Norwegii paczek... Wiadomo chyba. No i teraz pytanie właściwe - czy będąc posiadaczem oryginału, znajdującego się jakieś 2000km ode mnie, mógłbym ściągnąć "kopię zapasową"? :wink:

Wiem, że nie jesteś specem (choć powoli się nim stajesz), ale poczułbym się lepiej, gdybym miał twoje... No, może nie błogosławieństwo, ale ciche przyzwolenie. "wink"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze witam ja Ciebie.

Zapytanie kieruję ja jednocześnie, a brzmi ono: czy oglądałeś kiedyś baję taką "Herkules" zwaną?

Ulubiona historia animowana to moja i ciekaw jestem czy Ci znajoma.

Muzyka zaiste wspaniała przez Alana Menkena skomponowana w ucho wpada i nie wychodzi więc polecam każdemu.

I Tobie - co Ci szkodzi. ;p

(skill rymowania mam jeszcze do wytrenowania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym chciak byc "wolny i swobodny" wiedzac, ze w razie czego panstwo mnie poratuje. Albo - albo.

Chodzilo mi raczej o pelna swobode (nieprecyzyjnie sie wyrazilem), tzn. nie mam obowiazku zapinania pasow i nie mam tez obowiazku placic skladek zdrowotnych i wtedy panstwo nie ma obowiazku mnie leczyc. Czyli ubezpieczenie dobrowolne. Uwazasz, ze lepszy jest system, gdzie w tej dziedzinie panuje calkowita swoboda i granica mojej wolnosci jest wolnosc drugiego czlowieka, czy jednak lepiej ludziom narzucic pewne rzeczy z gory? Nawet przyjmujac, ze system przymusowy bedzie dzialal tak, jak w zalozeniach (a jak widac nie do konca tak jest). Bo nie ukrywam, ze ja wolalbym miec wybor.

Rozejrzyj sie wokol i zastanow, czy niektore rzeczy nie wygladaja dosc znajomo jakby?

Nawet bardzo znajomo. Chodzilo mi jednak bardziej o to, czy sadzisz, ze kontrola ze strony panstwa moze kiedys wzrosnac do podobnego stopnia, jak u Orwella, czy tez wczesniej zadziala w spoleczenstwie jakis mechanizm obronny?

Co do "Folwarku zwierzecego" to czytalem i faktycznie - jak prawdziwa historia praktycznie dowolnej rewolucji, przeniesiona w realia farmy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggi a ja mam takie jedno pytanko. Pamiętasz może w, którym CDA był tekst o "Tekstowych MMORPG na silniku Vallheru" i czy jest możliwe dostanie tego tekstu. Pamiętam tylko, że było to w 2006 roku ale niestety brat nie kupił tego CDA a interesuje mnie ten artykuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie podobne w stylu do pytania pana o nicku rumbur.

Mieszkam w Norwegii, gry są tutaj, delikatnie rzecz biorąc, dość drogie. 449 koron (~225 zł) za pierwszą część Brother in Arms (sprawdzałem dzisiaj) mówi samo za siebie. Kilka dni temu zakupiłem paczkę gier od użytkownika kraven2000, i poprosiłem go, aby paczkę tę przesłał na adres moich dziadków, gdzie poleży, aż przyjadę do Polski i ją odbiorę. Dlaczego? Ceny przesyłki do Norwegii paczek... Wiadomo chyba. No i teraz pytanie właściwe - czy będąc posiadaczem oryginału, znajdującego się jakieś 2000km ode mnie, mógłbym ściągnąć "kopię zapasową"? :wink:

Wiem, że nie jesteś specem (choć powoli się nim stajesz), ale poczułbym się lepiej, gdybym miał twoje... No, może nie błogosławieństwo, ale ciche przyzwolenie. "wink"

Jak cie shaltuje policja to moze ci uwierza, ze masz oryginal 2000 km stad, ale ja bym na to nie liczyl...

Smugglerze, czy na każdy zamieszczony list w AR odpisujesz wcześniej jego autorowi?

Nie ma reguly. Czasem tak, czasem nie.

[

Chodzilo mi raczej o pelna swobode (nieprecyzyjnie sie wyrazilem), tzn. nie mam obowiazku zapinania pasow i nie mam tez obowiazku placic skladek zdrowotnych i wtedy panstwo nie ma obowiazku mnie leczyc. Czyli ubezpieczenie dobrowolne. Uwazasz, ze lepszy jest system, gdzie w tej dziedzinie panuje calkowita swoboda i granica mojej wolnosci jest wolnosc drugiego czlowieka, czy jednak lepiej ludziom narzucic pewne rzeczy z gory? Nawet przyjmujac, ze system przymusowy bedzie dzialal tak, jak w zalozeniach (a jak widac nie do konca tak jest). Bo nie ukrywam, ze ja wolalbym miec wybor.

Wiesz, ja sie boje tego, ze "to moje skladki i wara wam od nich!" a potem "to nieludzkie panstwo, ze musze zdychac pod plotem szpitala i nie chca mnie tam przyjac" (plus jakas pani z TV, ktora pyta "jak mozna w XXI wieku dopuszczac do takich sytuacji". Czulbys sie komfortowo, gdyby pod szpitalem, gdzie idziesz np. dokonac korekcji zmarszczek tlum umierajacych starych ludzi, ktorzy wczesniej uznali, ze nie beda placic skladek na ZUS itd. stoi i blaga o przyjecie czy darmowe leki?

Rozejrzyj sie wokol i zastanow, czy niektore rzeczy nie wygladaja dosc znajomo jakby?

Nawet bardzo znajomo. Chodzilo mi jednak bardziej o to, czy sadzisz, ze kontrola ze strony panstwa moze kiedys wzrosnac do podobnego stopnia, jak u Orwella, czy tez wczesniej zadziala w spoleczenstwie jakis mechanizm obronny?

Nie wiem. Wszystko jest mozliwe.

Jaki byl najlepszy wg. Ciebie koncert ( z tych, na ktorych byles)?

Klaus Schulze we Wroclawiu w 1982 (!), na wyspie Opatowickiej. Nigdy pozniej nie bylo juz tego klimatu i ilosci energii jaka wedrowala pomiedzy widownia i wykonawca. Koncert trwal 2,5 godziny, potem bisy - 1,5 godziny :). A na samym koncu gosc uciekl motorowka, bo inaczej pewnie bysmy go tam trzymali do dzisiaj. :). Jak sie interesujesz muzyka elektroniczna to posluchaj "Dziekuje Poland", zapisu z tamtych koncertow, choc niestety nie z Wrocka. Niezly tez byl Marillion w 1986 w Katowicach.

Mister SMUGGLER ilu ludzi dziennie równa Pan z błotem :admin_twisted:

A co mnie to obchodzi, szczerze mowiac? Mam to totalnie gdzies.

Prosta sprawa: na różnych forach np: (komentarze na waszej stronie)po wydaniu demka Mafii 2 pojawiają się sposoby ominięcia limitu czasowego dema(10min), czy pozbycie się tego limitu jest legalne?

Nie wydaje mi sie, skoro ktos wsadzil jakis limit to jego ominiecie jest zlamaniem warunkow niepisanej umowy.

Czytałeś książkę Diuna? I jak tak to co o niej sądzisz?

Dosc ciezka w czytaniu ale satysfakcjonujaca. Rozmiesza mnie tylko to, ze

a) jeden sardaukar ponoc jest lepszy niz 10 zolnierzy

b) Ale dla Fremenow sardaukarzy to leszcze

c) dowolna Bene Gesserit rozwala Fremena lewa reka, robiac przy tym na drutach czy pijac kawe :)

Dlaczego zatem zakon Bene Gesserit nie rzadzi tym Wszechswiatem? :)

No i kazdy kolejny epos z tego cyklu jakos mniej mnie krecil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Smuggler mam 2 pytania

1 To ,że EGM i Eld odeszli wszyscy wiedza ale dlaczego od dłuższego czasu w CDA nie ma Czarnego Iwana sam odszedł czy mu " podziękowaliście " ?

2Ile czasu trzeba czekać zanim dostanie się etat w CDA , czy to zależy od umiejętności ?

Chciałbym jeszcze powiedzieć ,że CDA trzyma sie bardzo dobrze czytam was od 9 lat tylko problem polega na tym ,że teraz większość osób woli czytać newsy recki na necie w różnych portalach zajmujących się tematyką gier komputerowo konsolowych , inni kupują dla płyty no ale nie oszukujmy sie nie jest dobrze z pełniakami i nie trzeba tłumaczyć ,że dla kazdego zwsze coś innego jest dobre mam nadzieje ,że np w grudniowym numerze na święta dacie naprawdę coś rewelacyjnego a ostatni powód jaki mi przychodzi na myśl to to,że czytelnicy CDA starzeją się niektórzy na pewno maja juz własne rodziny , są na studiach i mogą nie mieć czasu na czytanie CDA ( ten powód jest najmniej prawdopodobnie ale możliwy )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Smuggler mam 2 pytania

1 To ,że EGM i Eld odeszli wszyscy wiedza ale dlaczego od dłuższego czasu w CDA nie ma Czarnego Iwana sam odszedł czy mu " podziękowaliście " ?

Raz ze to nie pytanie do mnie a do redakcji. Dwa, ze bylo juz mowione z 50x. Poszukaj...

2Ile czasu trzeba czekać zanim dostanie się etat w CDA , czy to zależy od umiejętności ?

Na etat czeka sie dlugo, bo po prostu wszystkie sa zajete, a nowych raczej nie bedzie. Zatem - az ktos z zatrudnionych odejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...