Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Gość Frashoot

Czy kot (kocica) po sterylizacji bardzo grubieje? Wiem, że trochę, bo weterynarz mówił, ale nie 10 kg (sic!)! Babcia ma w Łodzi dachowca-przybłędę (przyszła do mamy i stała na parapecie, cała brudna, podrapana, chora [świerzb], wychudzona, malutka [ok. 4 miesięcy], ledwo chodziła, przewracała się, nie miała siły miauczeć, a jako w domu nie było miejsca [pies] wzięła ją babcia) która waży 15 kg.

Kocice po sterylizacji podobno bardzo lubią surową wątróbkę, co mogę potwierdzić (dziennie 3 kg, nic więcej! [wybór : albo wątróbka albo podrapane meble, zniszczone kwiatki, nieprzespane noce itp.])

@Baroso-spróbuj wątróbki, nawet jeżeli to kot i nie po sterylizacji/kastracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Smg. Moze ja od razu sie zapytam.

Mam 25 lat i nieodparta ochote, aby za odlozone pieniadze kupic sobie jakis wypasiony zestaw klockow Lego. Czy wedlug Ciebie mam cos z garem, czy to po prostu jest normalne, ze chwilami kazdy facet chce sie cofnac do czasow dziecinstwa?

Pozdrawiam. Pytanie prosze potraktowac serio.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg, ja mam pytanko odnośnie Twojego nicku.

Czy Twój nick wziął się z filmu "Star Wars" :starwars: ? Pytam, ponieważ przed chwilą grałem w SW: Battlefront i odnalazłem postać o nazwie/imieniu: Wookiee Smuggler. x)

Z góry dzięki za odpowiedź xP.

Edytowano przez Backspacer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg, ja mam pytanko odnośnie Twojego nicku.

Czy Twój nick wziął się z filmu "Star Wars" :starwars: ? Pytam, ponieważ przed chwilą grałem w SW: Battlefront i odnalazłem postać o nazwie/imieniu: Wookiee Smuggler. x)

Z góry dzięki za odpowiedź xP.

ze Star FAQ :mad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy zdarza się, że gdy nie możesz przejść jakiegoś etapu w grze, dostajesz ataku "growej furii" (klniesz siarczyście, wyrzucasz klawiaturę przez okno), czy jesteś raczej typem cichego gracza? :)

2. Miewasz czasem dni, że po przyjściu do pracy okazuje się, że w sumie tego dnia nie ma nic ważnego do zrobienia (oprócz zamówienia pizzy) i resztę czasu spędzasz na szeroko pojętym obijaniu się?

3. Kumplujecie się z pismakami konkurencji, czy raczej warczycie na siebie przy każdym bliższym spotkaniu? :wink:

4. Zdarzyło się kiedyś, że jakiś fan odwiedzający redakcję wskazał ciebie palcem: "to TY jesteś Smuggler!!" i udowodnił swoje zdanie?

Z bardziej osobistych:

5. Lubisz gotować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak przekonać kota, że istnieje jeszcze inne jadło prócz surowego mięcha?

PO 2-3 dniach niedawania mu niczego procz wody - podaj to alternatywne zarcie. :)

1. Czy zdarza się, że gdy nie możesz przejść jakiegoś etapu w grze, dostajesz ataku "growej furii" (klniesz siarczyście, wyrzucasz klawiaturę przez okno), czy jesteś raczej typem cichego gracza? :)

Puszczam wiachy, wale czasem (nie za mocno) w oparcie fotela albo blat biurka piacha. Sprzet szanuje...

2. Miewasz czasem dni, że po przyjściu do pracy okazuje się, że w sumie tego dnia nie ma nic ważnego do zrobienia (oprócz zamówienia pizzy) i resztę czasu spędzasz na szeroko pojętym obijaniu się?

Zdarza sie.

3. Kumplujecie się z pismakami konkurencji, czy raczej warczycie na siebie przy każdym bliższym spotkaniu? :wink:

Utrzymujemy poprawne acz niespecjalnie wylewne stosunki, nikt na nikogo nie warczy.

4. Zdarzyło się kiedyś, że jakiś fan odwiedzający redakcję wskazał ciebie palcem: "to TY jesteś Smuggler!!" i udowodnił swoje zdanie?

Nie.

Z bardziej osobistych:

5. Lubisz gotować?

Tak ale cos ciekawe, jakas zupa pomidorowa mnie nie kreci, ale chinszczyzna czy inne sushi - lubie robic.

Smug, co jest dla ciebie lepsze - laptop czy desktop?

A co jest lepsze - rower, czy lodowka?

Odpowiedz brzmi: zalezy do czego...

1. Dlaczego nie używasz polskich znaków??

2. Lubisz mnie??

3. Czy to prawda że, obrabowałeś SAM 3 banki we Wrocławiu [27 czerwca 2009]??

1. FAQ

2. Tak ale swoja sympatie objawiam zwykle banem, wiec uwazaj.

3. :sick:

Czy kot (kocica) po sterylizacji bardzo grubieje? Wiem, że trochę, bo weterynarz mówił, ale nie 10 kg (sic!)! Babcia ma w Łodzi dachowca-przybłędę (przyszła do mamy i stała na parapecie, cała brudna, podrapana, chora [świerzb], wychudzona, malutka [ok. 4 miesięcy], ledwo chodziła, przewracała się, nie miała siły miauczeć, a jako w domu nie było miejsca [pies] wzięła ją babcia) która waży 15 kg.

Kocice po sterylizacji podobno bardzo lubią surową wątróbkę, co mogę potwierdzić (dziennie 3 kg, nic więcej! [wybór : albo wątróbka albo podrapane meble, zniszczone kwiatki, nieprzespane noce itp.])

@Baroso-spróbuj wątróbki, nawet jeżeli to kot i nie po sterylizacji/kastracji.

Babcia wazy 15 kg?! Dosc metnie to opisales... Po kastracji stwor jest bardziej leniwy i duzo zre (co mu zostalo z przyjemnosci zyciowych...) wiec tyje. Trzeba dawac specjalna malokaloryczna karme.

3 kg watrobki dziennie?! Facet, co ty pitolisz, na litosc boska, tygrysa macie w domu, czy co? Jaja sobie robisz?

Smug, jaki jest twój ideał Kobiety?

Zonatym nie zadaje sie takich pytan :ninja:

Witam Cie Smg. Moze ja od razu sie zapytam.

Mam 25 lat i nieodparta ochote, aby za odlozone pieniadze kupic sobie jakis wypasiony zestaw klockow Lego. Czy wedlug Ciebie mam cos z garem, czy to po prostu jest normalne, ze chwilami kazdy facet chce sie cofnac do czasow dziecinstwa?

Pozdrawiam. Pytanie prosze potraktowac serio.:)

Ja tam sobie czasem lubie spelnic jakies dzieciece marzenie, ktore wtedy z roznych powodow nie moglo byc zrealizowane. Wiec - kupuj, skoro chcesz miec to co komu do tego?

Przepraszam, nie chciałem Ciebie złościć x(

Nie zloscicsz, tylko czasem mnie irytuje 3530582055232412123 pytanie o to samo, na co juz 10 lat temu odpowiedzialem w FAQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak przekonać kota, że istnieje jeszcze inne jadło prócz surowego mięcha?

PO 2-3 dniach niedawania mu niczego procz wody - podaj to alternatywne zarcie. :)

Eee... ale on... nie pije wody, mleka, on wcale nie popija. Jak mu się podsunie miseczkę z wodą, to się jakiś dziki robi. No, jedynie w wyjątkowej sytuacji, jak jest upalne lato to coś tam poćlamka. On w ogóle unika kontaktu z wodą. Jak łapkę zmoczy to wielka bida.

Możesz wyjaśnić tą alternatywę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jak przekonać kota, że istnieje jeszcze inne jadło prócz surowego mięcha?

PO 2-3 dniach niedawania mu niczego procz wody - podaj to alternatywne zarcie. :)

Eee... ale on... nie pije wody, mleka, on wcale nie popija. Jak mu się podsunie miseczkę z wodą, to się jakiś dziki robi. No, jedynie w wyjątkowej sytuacji, jak jest upalne lato to coś tam poćlamka. On w ogóle unika kontaktu z wodą. Jak łapkę zmoczy to wielka bida.

Możesz wyjaśnić tą alternatywę?

No jak nie pije? Musi pic. Koty nie lubia wody (sie w niej moczyc) ale pic musza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

No cóż... Przesadziłem trochę z tymi 3 kilogramami. Grunt że kocica je bardzo dużo (lekkie określenie).

Ostatnie parę pytań związanych z kotami :

1. Od kiedy małe kotki zyskują samodzielność? Rudy (tak go nazwałem) ma około 5 miesięcy i swobodnie biega po podwórku. Zaniosłem go do ogrodu wraz z kocicą (inną, nie tą grubą), bo chciałem wypuścić psa na noc (półtoraroczny owczarek podhalański), który już się upominał o swojej obecności. Wypuściłem go i dałem mu jeść. Niestety nie zauważyłem jak mały przechodzi przez płot na podwórko. Jakże był zdziwiony gdy Baca (tak się wabi pies) do niego dopadł i zaczął zaczepiać łapą. Rudy próbował się bronić, ale marnie mu to szło. Kocica, która przyszła za nim, zamiast go obronić ew. wynieść z podwórka... uciekła, zostawiając małego na pastwę psa. Matka. :) Czy to oznacza, że mały powinien już stać się samodzielny, czy po prostu kocica wystraszyła się zapominając o małym?

2. Czy 2 kotki rocznie "rodzone" przez kocicę to nie jest lekka przesada (dodam, że każdy inny). Kocica jest stara i martwię się o jej zdrowie. Boję się, że w końcu padnie, z wycieńczenia przy którymś porodzie.

3. Istnieje jakiś skuteczny środek na odstraszanie kotów? Czemu się pytam? Bo mam dość budzenia się przy jękach kotów, które

kopulują

na moim podwórku. :)

Edytowano przez Frashoot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ było napisane, że czytasz wszystkie maile, choć nie na wszystkie odpisujesz. Możesz zrobić "odpowiedz wszystkim" i tam wpisac coś w stylu " twój mail został przeczytany przeze MNIE" i już mamy podnietę. doczytasz resztę, a jak jest cos wartego DŁUŻSZEGO opisu to tym nielicznym szczesliwcom odpiszesz. Mail do ciebie różni się od maila do teściowej. do ciebie jest "och, qrde, może odpisze, choc jedno słowo", do tesciowej "moze coś jej się stało? możre miała wypadek?" "kupiłem jej nowy samochód i wymontowałem hamulce, na pewno nie odpisze! JEAAACH!!!!!!" qrde, napisz chociaz 1 słowo!

pozdrawiam,

Autor 5 Maili Na Które Nie Doczekał Się Odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy 2 kotki rocznie "rodzone" przez kocicę to nie jest lekka przesada (dodam, że każdy inny). Kocica jest stara i martwię się o jej zdrowie. Boję się, że w końcu padnie, z wycieńczenia przy którymś porodzie.

Mam nadzieję, że SMG nie obrazi się, jeśli odpowiem. Otóż jeśli Twoja kotka rodzi dwa kotki rocznie, nie masz się czego obawiać. Moja starawa już kotka, najczęściej w miocie ma od 5-8 małych kociaków i nic jej się do tej pory nie stało. Naprawdę nie masz się czym martwić :-)

Edytowano przez Kalma
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Przesadziłem trochę z tymi 3 kilogramami. Grunt że kocica je bardzo dużo (lekkie określenie).

Ostatnie parę pytań związanych z kotami :

1. Od kiedy małe kotki zyskują samodzielność? Rudy (tak go nazwałem) ma około 5 miesięcy i swobodnie biega po podwórku. Zaniosłem go do ogrodu wraz z kocicą (inną, nie tą grubą), bo chciałem wypuścić psa na noc (półtoraroczny owczarek podhalański), który już się upominał o swojej obecności. Wypuściłem go i dałem mu jeść. Niestety nie zauważyłem jak mały przechodzi przez płot na podwórko. Jakże był zdziwiony gdy Baca (tak się wabi pies) do niego dopadł i zaczął zaczepiać łapą. Rudy próbował się bronić, ale marnie mu to szło. Kocica, która przyszła za nim, zamiast go obronić ew. wynieść z podwórka... uciekła, zostawiając małego na pastwę psa. Matka. :) Czy to oznacza, że mały powinien już stać się samodzielny, czy po prostu kocica wystraszyła się zapominając o małym?

4 miesieczne koty juz ruszaja wlasna droga, choc czesto nie moga sobie poradzic. A matce sie nie dziw, jakby ciebie atakowalo cos z 10x wiekszego tez bys spierd..., bo szansa na zwyciestwo zadna. (Swoja droga wczoraj kocica mojej matki pogonila 2x wiekszego psa, ktory przyszedl z sasiadka na wizyte :)).

2. Czy 2 kotki rocznie "rodzone" przez kocicę to nie jest lekka przesada (dodam, że każdy inny). Kocica jest stara i martwię się o jej zdrowie. Boję się, że w końcu padnie, z wycieńczenia przy którymś porodzie.

>>>Dwa naraz, czy miot 2x w roku? Kotki rodza do poznej starosci, a jak jest domowa/dokarmiana to nie jest problem. Problemem raczej nadmiar kotow... Nie lepiej wykastrowac kotke albo podawac jej w pokarmie srodki antykoncepcyjne?

3. Istnieje jakiś skuteczny środek na odstraszanie kotów? Czemu się pytam? Bo mam dość budzenia się przy jękach kotów, które

kopulują

na moim podwórku. :)

<<<Wsciekly doberman. :) Sprzedaja takie repelenty ostraszajace ale to bys musial spryskiwac codziennie i dosc spory obszar, bo kocie wrzaski daleko sie niosa... Trzymaj kotke jak ma ruje w zamknieciu to i wrzaskow nie bedzie, chyba ze jakies wrzaski zawodu. :)

Smugg, czy masz problemy ze sobą, że jeździsz po każdym kto napisze coś z sensownością poniżej 85%? :wink:

Aaaaaa!!!!!! Nie biiiij!!!!

To chyba wy macie problemy ze soba, skoro sie wam wydaje, ze ja po kazdym jezdze...

W FAQ było napisane, że czytasz wszystkie maile, choć nie na wszystkie odpisujesz. Możesz zrobić "odpowiedz wszystkim" i tam wpisac coś w stylu " twój mail został przeczytany przeze MNIE" i już mamy podnietę. doczytasz resztę, a jak jest cos wartego DŁUŻSZEGO opisu to tym nielicznym szczesliwcom odpiszesz. Mail do ciebie różni się od maila do teściowej. do ciebie jest "och, qrde, może odpisze, choc jedno słowo", do tesciowej "moze coś jej się stało? możre miała wypadek?" "kupiłem jej nowy samochód i wymontowałem hamulce, na pewno nie odpisze! JEAAACH!!!!!!" qrde, napisz chociaz 1 słowo!

pozdrawiam,

Autor 5 Maili Na Które Nie Doczekał Się Odpowiedzi

Moglbym ale czym sie rozni standarodwa wysylana przez automat odpowiedz od jej braku? Tym, ze masz pewnosc, ze list doszedl...? To wystarczy wyslac majla "z potwierdzeniem odbioru". czytam wszystkie, szczegolenie teraz, gdy cos malo przychodzi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro malo ich przychodzi to można się postarać o jakąś krótką odpowiedź :P. Jesteś SŁAWNY!!! Wiesz ile radości dostarczyłeś mi i mojej rodzinie i całemu narodowi polskiemu odpisując mi na posta? Wiesz ile dzieci uszczęśliwiłeś? Jedno! I to całkiem bezinteresownie! Jak się czujesz w tym doniosłym momencie? Aha, jeszcze jedno. Czy ciebie nie wkurza na całego reklama tych cholernych płatków?! TRRRRRRRUUUUSKAWKOWE **** ****! Wykręcają te pyski aż mi się rzygać chce... Albo te nieudolnie rapujące dzieciaki co mają podnietę, że "mamy swoją wodę" . Toż to skandal!!!!!

Ja mam 13 lat, angielski opanowany w stopniu BARDZO DOBRYM (nie chcę się chwalić, ale to prawda...) i umiem pisać dobre teksty czy wiersze. Moje pytanie - Czy zamieszczane w ActionMagu teksty muszą być o grach? Czy mogą być też wiersze? (W FAQ nie jest to dokładnie opisane...) Napisane, że współpracownik miał 13 lat- to tak jak ja! Niby wyjątek od reguły. Ale jak tekst jest dobry, to ma szansę być zamieszczony w AM? Nawet tekst dzieciaka? I, jeśli tak, to możecie mi za niego ZAPŁACIĆ? Błagam odpisz lub choć powiedz do kogo mam się zwrócić z pytaniami - czasem nachodzi mnie wena i coś mogę napisać.

wqdz690429546a.GIFPiszę poprawnie po polsku.

Edytowano przez Matrix5050
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 lat, angielski opanowany w stopniu BARDZO DOBRYM (nie chcę się chwalić, ale to prawda...) i umiem pisać dobre teksty czy wiersze. Moje pytanie - Czy zamieszczane w ActionMagu teksty muszą być o grach? Czy mogą być też wiersze? (W FAQ nie jest to dokładnie opisane...) Napisane, że współpracownik miał 13 lat- to tak jak ja! Niby wyjątek od reguły. Ale jak tekst jest dobry, to ma szansę być zamieszczony w AM? Nawet tekst dzieciaka? I, jeśli tak, to możecie mi za niego ZAPŁACIĆ? Błagam odpisz lub choć powiedz do kogo mam się zwrócić z pytaniami - czasem nachodzi mnie wena i coś mogę napisać.

wqdz690429546a.GIFPiszę poprawnie po polsku.

Facet, jak jestes taki zdolny i zajebisty to moze ROZPAKUJ TEGO CHOLERNEGO ACTION MAGA I PRZECZYTAJ PARE TEKSTOW?

Normalnie wasze lenistwo umyslowe mnie przeraza "ja bym teksty do CDA pisal tylko powiedzcie o czym maja byc i napiszcie jak maja wygladac".Grrrrrrrr :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, jak jestes taki zdolny i [beeep]isty to moze ROZPAKUJ TEGO CHOLERNEGO ACTION MAGA I PRZECZYTAJ PARE TEKSTOW?

Normalnie wasze lenistwo umyslowe mnie przeraza "ja bym teksty do CDA pisal tylko powiedzcie o czym maja byc i napiszcie jak maja wygladac".Grrrrrrrr :down:

CZYTAŁEM TE TEKSTY PRZEZ OSTATNIE PÓŁ GODZINY!!! Czy ja się pytałem o wygląd tekstów?! Chcę wiedzieć czy mam SZANSĘ na dostanie się do Action Maga!!! I czy jestem ograniczony do tematów powiązanych z grami! Ale tak czytając AM to chyba nie. Ale jak to możliwe? W piśmie dla graczy pisać teksty NIE-O-GRACH? Ufffff.... Aha, sorki, nie chciałem cię wkurzyć. Wybacz...

Edytowano przez Matrix5050
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to możliwe? W piśmie dla graczy pisać teksty NIE-O-GRACH? Ufffff....

Ano widzisz, CDA nie jest pismem o grach, tylko, jak sam powiedziałeś - DLA GRACZY :)

Więc - CDA jest o grach, sprzęcie, oraz o innych, niezwiązanych z grami rzeczach, które graczy powinny zainteresować.

Ja się częściowo podpiszę pod pytaniem poprzednika - nigdy nie czytałem żadnej książki Kinga, stąd moje pytanie: jaką książkę tego autora poleciłbyś mi na początek? Jest taki wybór, że nie mogę się zdecydować :confused:

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto z redakcji jest najbardziej niesmialy?

2. Dolaczajac do przedmówcy: ktora z nastepujacych ksiazek Kinga polecilbys przeczytac w pierwszej kolejnosci: "Bastion", "Miasteczko Salem", "Lśnienie"?

Dzis ukonczylem "To" (uff, raptem 1215 stron) i calosc wyjatkowo przypadla mi do gustu, zarowno pod wzgledem klimatu, pomyslu, jak i warsztatu. Ktore z ksiazek mistrza utrzymane są w podobnym stylu?

Edytowano przez Schabowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, to ja także parę pytań dotyczących Kinga :tongue:

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z tym pisarzem? W jakich okolicznościach? Co przeczytałeś jako pierwsze? Czy po pierwszym "spotkaniu" czytałeś pod rząd tylko Kinga, czy po prostu jak coś się jego trafiło to brałeś się za czytanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...