Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

GAMEDEC - Granica rzeczywistości, Marcin Przybyłek

Polecane posty

Witaj Rankin :). Polowanie i Finta? Ciekawy wybór :). Polowanie było bardzo docenione przez Maćka Parowskiego i redakcję NF, młodzi czytelnicy bardzo lubią Zawodowca, z kolei bardziej doświadczeni i otrzaskani w różnych nurtach (np. pani redaktor Małgorzata Żurakowska z Radia Lublin) preferują właśnie Flashbacka :). Ja z kolei rzeczywiście lubię Fintę, ale jesteś chyba pierwszym odbiorcą, który zwrócił na to opowiadanie uwagę...

Co do aktywności miłosnej Torkila to cóż - opisuję nieco inne czasy, normy kulturowe się zmieniły, ale nie uczucia :). Zresztą nie zawsze będzie tak różowo. Zachęcam (bardzo, bardzo mocno) do dalszej lektury: "Sprzedawcy lokomotyw" i obie księgi "Zabaweczek" mieszają w tym świecie okrutnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i ja miałem przyjemność zapoznać się z pierwszym tomem... Do niedawna miałem wrażenie, że już (tzn. w te ciepłe, leniwe dni wakacji) nie potrafię przysiąść nad książką i stracić prawie pół dnia na lekturze. A tu miła niespodzianka :smile:.

Historie podobały mi się od początku, niemniej najbardziej świat Gamedeck'a wciągnął mnie opowiadania "Flashback". Nie wiem czemu, ale bardzo podobały mi się te gwałtowne technologiczne zmiany zachodzące w i tak intrygującym uniwersum. Zwłaszcza dylematy pojawiające się przy

zabawie w stwórcę

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei rzeczywiście lubię Fintę, ale jesteś chyba pierwszym odbiorcą, który zwrócił na to opowiadanie uwagę...

Nie wierzę Szanownemu Autorowi :P. Fakt, ja się np. nie upubliczniłem z wielką sympatią do tego opowiadania, ale to na tyle zacne story, że na pewno nie była to aż taka krucha garstka :)

Swoją drogą (i trochę zbaczając z tematu) - zupełnie przegapiłem premierę Sztormu, ale gwarantuję, że wkrótce nadrobię zaległość :)

A zbaczając z tematu samej GR jeszcze bardziej i odkopując 'dyskusję okładkową' (choć co to za odkopywanie, jak na tej samej stronie są o tym posty...) - parę razy zdarzyło mi się nabyć coś na podstawie okładki... ale raczej 'blurpa', a nie grafiki.

Pamiętam jednak, iż jako szczyl nieletni bardzo (lat 4-6?), wgardziłem "Dziećmi z Bullerbyn", bo na okładce latali na miotłach ;) A nieco później także zakleiłem jednolitą obwolutą (sam zaprojektowałem! :D) "Władcę Pierścieni" w wydaniu Czytelnika z 1990 (tłum. Skibniewskiej sprzed poprawek), bo wydawały jakieś takie niefajne te rysunki :P (fakt faktem, do ilustracji Alana Lee sie nie umywają).

Ewidentnie jednak 'trynd' na kupowanie po okładce istnieje - często wydaje mi się, oglądając pulpowe polskie fantasy/s-f na półce, że grafiki okładkowe są najwartościowszą ich częścią, choć też nie zawsze najwyższych lotów.

...A Granicę Rzeczywistości też pierwotnie odłożyłem na półkę z powodu okładki między innymi ;] choć nie omieszkałem przejrzeć książki, fakt, pobieżnie bardzo.

Mi Gamedeka 'sprzedał' fragment "Sprzedawców Lokomotyw" w książeczce-programie wrocławskich Dni Fantastyki, rok bodaj 2006, choć też nie od razu pognałem do księgarni :)

Właśnie, co sprawiło, że wy, współforumowicze, sięgnęliście po ten cykl?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie okładkę do "Granicy rzeczywistości" wyobrażałem dokładnie tak, jak to przedstawił Marcin Jakubowski. Można jego pracę zobaczyć TU na samej górze... Jeśli kiedyś nastąpi reedycja, zadbam o to, żeby ilustracje zdobiące książki były na najwyższym poziomie.

Nie wiem, czy już tutaj o tym wspominałem, ale bardziej dojrzali (wiekiem) czytelnicy cenią "Flashback" i "Polowanie". Młodsi lubią "Mrok" i "Zawodowca". Mało kto przyznaje się do tego, że lubi "Fintę" ;). Konrad Godlewski, dziennikarz z Gazety Wyborczej najmilej wspomina "Błędne koło". Red. Małgorzata Żurakowska zrobiła słuchowisko z "Flashbacka". W redakcji Nowej Fantastyki najwyżej wynoszą "Polowanie" (z Maćkiem Parowskim na czele). "Zawodowiec" swego czasu niemal załapał się na listę nominowanych do Zajdla...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...