Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

Witam!

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze części do komputera. Ma to być wymiana tylko głównych elementów. Myślę nad procesorem Intel Core2Duo E7300, chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić na płycie głównej gdyż mam budżet 1300zł a muszę jeszcze zmienić kartę graficzna i zasilacz bo chyba 400W nie wystarczy? Głównie chodzi mi o pomoc w wyborze właśnie karty graficznej i płyty głównej. Zastanawiam się nad takimi kartami jak Geforce 9800 i GTX 260 ale zdaje sobie sprawę ze do GTX 260 musiałbym trochę dołożyć tylko pytanie czy warto. Mam w komputerze aktualnie Athlona 64 3000+, Geforca 6800GS 512MB, 2GB ram, płytę gigabyte GA-K8NF-9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli chcesz nieduzo wydac na karte, to polecam GF 9600 GT z 512 MB. Do sterownikow dolaczony jest program, w ktorym bezpiecznie mozesz podkrecic wydajnosc karty. ( Ja 4 miesiace temu kupilem ta karte za 314 zł) Karta ma dodatkowo osobne zasilanie, wiec proponuje zasilacz chiefteca 450-500W, co do plyty glownej to polecam Gigabyte G33M-DS2R (LGA775).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym złożyć sobie komputer a dokładniej jego części wewnętrzne bo obudowe mam:) Myslałem nad takimi częściami:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 6000 AM2 BOX ewentualnie AMD Athlon 64 X2 5600+ AM2 BOX

Płyta główna: Gigabyte M56S-S3 nForce 560, DUALDDR2-800, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX

Pamięć: OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 ewentualnie DDR2 2048MB 800MHz Geil Ultra (2x 1024MB) CL4

dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.11 500GB, SATA/300, 32MB cache, NCQ

Zasilacz do obudowy: ATX 550W Corsair

Karta graficzna: GeForce 9800GT MSI 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E OC 660/1900 ewentualnie Gigabyte GeForce 9600 GT SilentPipe 1GB DDR3 PCI-E BOX

Co sądzicie o tym zestawie? Kosztuje on w przedziale 1600-1750 zl. Jednak największą zagadką (zresztą jak w wiekszosci przypadkow) jest karta graficzna, jaką byscie mi polecili?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja szukam karty na dluzej, zebym mogl za 2lata odpalic jeszcze na najnizszych detalach nowe gry i nie wiem czy wystarczy do tego 9600, to juz bym wolal kupic 9800 gdyz na karcie wolalbym nie oszczedzac

Prosze bardzo: GeForce 9800 GT Gigabyte 512MB. jedna z najtanszych cen to 536 zł, procesor ok. 450 zł, zasilacz ok 200 zł. Nie wiem, czy tak bardzo oplaca Ci sie kupowac droga karte, rynek kart graficznych jest bardzo dynamiczny, szybko sie rozwija, tak wiec nie wiem, czy dobrym pomyslem jest kupowanie od razu drogiej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samson-sammy

Problem w tym ze te karty sa na zlacze AGP, ty masz PCIE na plycie glownej, z tego co patrzylem to niewiele mozna znalez ponizej 60 zl na PCIE, przynajmniej z mozliwoscia zakupu od reki, z nowszych kart szukaj na aukcjach modeli Radeon X1600/1650 lub GF 7300GT DDR2/DDR3, najlepiej DDR3, wzglednie wyzszych modeli, ale te wymienione najczesciej osiagaja ceny w okolicach 6 dych, i pamietaj zeby byly na zlacze PCIE

Ramon

Zestaw ogolnie bardzo ok, ta plyte mozesz wziac w wersji na nowszym chipsecie P45, jezeli roznica w cenie nie bedzie duza, a bardzo czesto nie jest duza, mozesz tez zrezygnowac z niereferencyjnego chlodzenia, skoro narazie nie podkrecasz, zawsze mozna dokupic za pare dych, teraz doinwestuj np w mocniejszy lub wyzszej klasy zasilacz, szczegolnie ze cena na ten model to przesada, mimo rosnacych cen nie jest tyle wart, chocby w odniesieniu do pozostalych modeli tej samej firmy, za 20/40zl wiecej mozna dostac 500 tej samej firmy, czy znacznie lepsze produkty o mniejszej mocy nominalnej ale o wiekszej wydajnosci i stablinosci, Xeon to procesor przeznaczony do serverow, C2D do zwyczajnych komputerow, jezeli nie przewidujesz szybkiej modernizacji/wymiany to warto wziac pod uwage procesor czterordzeniowy np Q6600, obudowy poszukaj w ofercie Asus/CoolerMaster/Sharkoon/Thermaltake, niskie ceny lepsza jakosc, router jest ok ale troche drogi, model WiFi tej samej firmy czy Pentagram np seria Cerebus P 6331-5, kosztuja niewiele wiecej jakies 30zl ekstra w Proline ktory powinien byc tanszy, ale posprawdzaj ceny na calosc w jednym i drugim

rozdziab

Jezli koniecznie chcesz zestaw na AMD to wszystko oprocz plyty glownej jest ok, plyte zmien najlepiej na model oparty na chipsetach 770/780G lub 790X, takie plyty pozwola na wymiane procesora na cos z rodziny Phenom za czas jakis, bez ograniczenia jego wydajnosci, polecam jeden z modeli plyt jak pod linkiem ponizej, co do kart to kwestia dostepnych srodkow, na karcie lepiej oszczedzic niz na plycie, procku zasilaczu itd, karte i tak zmienia sie latwiej i czesciej, 9600 i 800 sa najlepszymi ofertami w przedziale 300/450zl, 4830 to juz ponad 500, niestety ceny sa strasznie wysokie i ciagle rosna wraz z kursem zielonych, wiec czas na zakupy sprzetu jest dosc kiepski

http://kdo.pl/sc/760gba769zc3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na takiej plycie glownej http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,50822/

bedzie dzialal ram: geil 2x1GB PC-400 cl3 [ge2gb3200bdc] ? bo nie wiem czy musze kupowac nowy

chyba ze polecicie mi inna plyte glowna ale na caly zestaw mam 1500zl a chce kupic

taka karte http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,63431/

i taki procek http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel_...pelny,id,59242/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie choć płyta taka sobie ale chociaż koleś Ci podkręci procesor jak nie umiesz. Ta płyta ma zintegrowaną grafikę ale jest w formacie microATX więc ma mniej slotów i poza tym słabe zasilanie procesora. Ramy to zwykłe Cl5 zapewne. Napisz mu może czy by zmienił płytę główną i wtedy zakup byłby OK.

No to niech już będzie, złóżcie coś sensownego w okolicach 1000 zł :)

Athlon 64 x2 5200+ 235zł

Gigabyte GA-MA770-DS3 255zł

Asus HD 4670 309zł

Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 800 215zł

I jakiś tani zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiec musisz kupic nowe, za cene tego 9800GT w innym sklepie bez problemu dostaniesz HD4850 lub 9800GTX+, zrsezta w tym moze i tez, napisz jaki masz lub planujesz kupic zasilacz i cala reszte

Podaje tylko linki do czesci z komputronika ale to nie znaczy ze tam bede kupowal

A zamierzam kupic geforca 9800GT 1GB, intel core2duo e7200/7300, Gigabyte GA-P35-S3G plyta glowna, GeIL Ultra DDR2 2GB/800 (2x1024MB) CL4 ram, Chieftec 550W (GPS-550AB-A) zasilacz i mam na to wszystko jakies 1500zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zamierzam kupić nowy komputer, ale nie wiem czy teraz jest dobry okres na zakupy.

Czy kupować teraz czy wstrzymać się i kupić po Nowym Roku?

Czy cześci stanieją i bardziej opłaci się kupować?

Co wy o tym myslicie?

Proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres na zakupy jest teraz zly, kryzys na giełdach, wzrost kursu dolara itp, spowodowały wzrost cen o ~10%.

Wyszly nowe procesory, plyty, ale ceny stoja w miejscu, powod podalem, po nowym roku beda zapewne spadac, ale to zalezy od tego jak potocza się losy na giełdach, a w początkowych 2 kwartałach 2009 roku tez ma byc nie wesoło ;)

IMO warto poczekac z 3 miesiące, to nie jest duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najblizszym czasie planuje modernizacje komputera tak, aby dało się pograć przyjemnie w Fallouta 3 na srednio-wysokich detalach. Moj aktualny konfig:

GF 7900GT

AMD 64 3200+

Chieftec 450W

1,5 GB RAM

planuje kupno nowej graf karty : GF 9600 GT Galaxy i do tego dwie kosci RAMu 1 GB (GOODRAM). Czy z takim sprzetem da rade pograc w nowsze produkcje, czy konieczna jest rowniez wymiana procka? Jezeli wymienic procek to na jaki? Z gory zaznaczam ze nie mialem zamiaru zmieniac procesora, ani plyty glownej, bo po prostu nie mam na to kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, komputer zakupiłem jakieś 2 lata temu. Bardzo dobrze się spisywał, aczkolwiek nadszedł czas na modernizacje. Zwłaszcza, że ma wyjść nowe Gta w które chętnie bym zagrał.

Oto specyfikacja mojego komputera:

Typ procesora-DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej-Asus P5VD2-MX

Pamięć RAM-1x kość 512 Samsung + 1x 2GB Kingston DDR2

Karta graficzna-nVIDIA GeForce 7300 LE

Zasilacz-ALTIS ATX-300PT

Chciałbym , móc płynnie grać w najnowsze tytuły. Nie wiem ile mógłbym przeznaczyć.Może tak 1500 zł. Co poradzicie? Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinekroj

Jego plyta glowna nie bedzie dzialac z tym procesorem jak i zadnym innym na tym rdzeniu, wiec jest do wymiany w pierwszej kolejnosci

Sachar za 1500 proponuje to co pod linkiem ponizej, jezeli wczesniej sprzedasz obecna plyte z prcocesorem, pamiecia i karta, to wystarczy ci na zlozenie kompletnego nowego komputera lub zakup mocniejszych podzespolow w przypadku modernizacji, to co ponizej pozwoli na plynna rozgrywke we wszystko co mozna i bedzie mozna kupic w bliskiej przyszlosci, przy rozsadnych ustawieniach oczywiscie, mozliwosci OC konfiguracji, daja opcje na znaczne przedluzenie zycia zestawu, za czas jakis, dosc dlugo bedzie tez mozna zmodernizowac to co jest

http://kdo.pl/sc/n4c8m68u6e8r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielu różnych pomysłach (z których skutecznie wyleczyli mnie sprzedawcy albo wy :P ) postanowiłem złożyć taki oto toster:

monitor: EIZO 22' FLEXSCAN S2231W-K

obudowa: NZXT ZERO BIG TOWER

zasilacz: ANTEC TRUEPOWER QUATTRO 1000

płyta główna: ASUS P5Q DELUXE

procesor: INTEL CORE 2 DUO E8600 LGA775, 3,33 GHZ

pamięć: OCZ TECHNOLOGY 2x 2GB DDR2 800MHZ REAPER EPP CL4-4-4 HEATPIPE

karta graficzna: RADEON 4870 X2 ASUS 2GB 2xDVI (PCI-E)

karta muzyczna: ASUS XONAR DX

dysk twardy: WD VELOCIRAPTOR 300 GB WD3000HLFS

dysk zewnętrzny: WD MY BOOK STUDIO II 2TB

ups: APC SMART UPS 1500I SUA1500I

przyszłościowy zestaw? ktoś coś by zmienił? jakieś błędy może?

czy lepiej jest mieć Ramy 4-4-4-15 800 czy 5-5-5-15 1066?

proszę o opinie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciak

8600 jest malo oplacalny a wlasciwie kompletnie nieoplacalny wedlug mnie, szczegolnie jezeli przewidujesz OC, zreszta za niewiele wiecej masz Q9550 ktory jest lepszym wyborem w dluzszej perspektywie czasu i ogolnie, przy tej kwocie mozesz juz inwestowac w Core i7, 920 to cos ok 1000/1100zl, zeby kupic plyte na X58 i pamieci DDR3 wystarczy oszczedzic na karcie, za rok i tak kupisz szybsza za mniej niz polowe jej ceny, dysk zewnetrzny 2TB, jezli uwazasz ze jest ci potrzebny, inaczej mozna dodac drugiego Raptora czy kupic kilka zwyczajnych o duzej pojemnosci i wykorzystac odpowiedni tryb RAID, szybkosc i bezpieczenstwo danych, wyrazna oszczednosc, moc zasilacza jest zbyt duza nawet dla 2 4870X2, ponadto UPS przy takim zasilaczu to minimum model 1800/2000VA, osobiscie inwestowal bym w zestaw na nowym sockecie, oszczedzajac na podzespolach ktore latwo mozna dodac w pozniejszym okresie czy sa zmieniane czesciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciak

Zestaw "może być" ale tak się zastanawiam po co Ci tyle kasy na komputer wydawać. Co do Dysków to dokup jakiś normalny Seagate 500Gb lub większy na dane. A jako zewnętrzny to możesz kupić też zwykły dysk i kieszeń ze złączami ESATA i USB. Core 2 8600 jest mało opłacalny bo to najwyższy model z serii a zresztą jeśli masz wydać taką kupę kasy to już lepiej 4 rdzeniówkę bo raczej nie chcesz go modernizować przez kilka lat. A co do 4 rdzeniówki to obecne quady Intela są drogie. Więc ja bym poczekał na Phenoma II i nowe obniżki procesorów zarówno AMD jak i Intela. Przy takim monstrum i zasilaczu na UPS musiał być wydać dużo więc moim zdaniem lepiej z niego zrezygnować bo by podtrzymał sprzęt chyba tylko kilka minut. Zasilacz to może jakiś 800-850W ten trochę na wyrost. Dźwiękówka bardzo dobra i wypadało by do niej jakiś lepszy zestaw głośników.

Obudowa fajna chociaż ja wolałbym Sharkoon Seraphim czarną z wentylatorem bocznym 25cm. Sprawdź na stronie sharkoon.de moze Ci się spodoba. Przyciski i złącza ma na górze wiec było by wygodniej. Ja mam w podobnym miejscu co w tym NZXT i kilka razy wyłączyłem komputer kolanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja. Zastanawiałem się nieco nad propozycją komputera jaką dał mi DenyMastazzz. Przeglądałem też nieco CD Action i mam pewien dylemat. Czy zamiast proponowanej płyty głównej przez DenyMastazz nie wybrać Asus P5Q-E albo Gigabyte GA-EP45-DS3R ( obie opisywane były w wrześniowym CD Action ). Ponadto zastanawiam się nad takim mankamentem. Dawno temu mówiło się, że karty graficzne ATI mają problemy z sterownikami do tego w wielu produkcjach Nvidia była wspomagana. Moje pytanie jest takie czy dalej tak się dzieje czy teraz ATI działa tak samo bezproblemowo jak Nvidia. Jeśli tak to zamieniłbym tego potworka z 1 rdzeniem na Radeona 4870x2 tym bardziej, że ma więcej wyjść

Jeżeli komuś nie chce się szukać wklejam zestaw proponowany przez DenyMastazzz ( jak będzie lipny gdy go kupie to Cie znajdę :P )

W dodatku widzę po przejrzeniu paru stron, że komponenty wykorzystane przez Denego są dość popularne ( pamięci OCZ, Intel 8500 itd )

Asus P5Q PRO - 455zł

Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz BOX - 629zł

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC - 340zł

Seagate Barracuda (500GB, 32MB) - 193zł

Lite-On DVD+/-RW iHAS120 czarny OEM - 84zł

Corsair TX650 650W - 314zł

NZXT LeXa czarna - Blueline Edition - 394zł

ZOTAC GeForce GTX 280 AMP Edition 1GB DDR3 PCI-E BOX - 1711zł

Razem 4120zł

Byłbym zapomniał. Do tego przydała by mi się obudowa do 56 cm wysokości dobrze chłodzona ( bywają takowe z własnymi zamontowanymi już wentylatorami ) w której wejścia USB oraz na słuchawki + mikrofon znajdowałyby się na przednim panelu.

Do tego jeszcze jedna sprawa. Dysk twardy słyszałem / czytałem, że ostatnimi czasy Seagate nie wypada tak dobrze, że dyski WD są znacznie lepsze. Jaka jest wasza opinia ? czy nie lepiej zmienić dysk na jakiś WD ? jeśli tak to jaki model ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...