Skocz do zawartości

Fotografia


Ghost

Polecane posty

Prześlij mi go pocztą i problem przenoszenia z głowy. ;)

A tak serio. Jeśli masz dobry, drogi obiektyw to zadbałbym też o jego bezpieczny transport. Lowepro jest solidna firmą więc nie wiem czy jest sens szukania alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :) eLka trafiła do mnie. Jest ciężka i piękna :) Test autofocusa przy sztucznym oświetleniu pozytywnie, nie łapał tylko w naprawdę ciemnych miejscach. Jutro sprawdzę ją na świeżym powietrzy przy świetle słonecznym.

@up: tutaj masz test tego obiektywu http://optyczne.pl/66.1-Test_obiektywu-Nik...Wst%C4%99p.html - co prawda przeprowadzony na pełnej klatce, ale lepsze to niż nic :) Od siebie mogę dodać, że zrobiłem kilka zdjęć na odpowiedniku Canona - i byłem zadowolony. Serio :) Podejrzewam, że będzie to mój następny obiektyw, ale to za jakiś czas. No i jest tani, przynajmniej w porównaniu do f1.4, a światło 1.8 w amatorskich zastosowaniach jest zadowalające (porównanie do kita jest dla kita, niestety, miażdżące).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestraszne, ale wydaje mi się, że powinien mieć silniczek. Ten albo inna 50tka.

Edit: A tak btw. Mam taki problem przy ręcznym ustawianiu ostrości korzystając z przejściówki na m42. Otóż jak już ją ustawię to efekt na zdjęciach jest zupełnie nieostry , chociaż w wizjerze taki był. Trochę tego nie rozumiem.

Edytowano przez Eban
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest Nikkor AF, czyli nie ma wbudowanego silniczka. :) 50 f/1.4 jest AF-S i kosztuje 1200 zł chyba. Wiem bo też się za czymś takim rozglądam. A co do nieostrości, masz dobrze ustawioną korektę wzroku w wizjerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałbym...

Na szybko - dwa zdjęcie wykonane eLką. Jutro wieczorem albo w poniedziałek powinno być więcej.

http://l3os.deviantart.com/#/d3byzuk

http://l3os.deviantart.com/#/d3byzs1

Tutaj może tego nie widać, ale w dużych powiększeniach obraz jest żyleta i zostawia ten z KITa kilometry za sobą.

Edytowano przez l1on
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odkryłem Amerykie i dowiedziałem się, że z brytyjskiego Amazona rzeczy lecą do Polski za free. I muszę przyznać, że ofertę obiektywów i akcesoriów mają całkiem ciekawą.

Inna sprawa, że w tym natłoku towarów strasznie łatwo się pogubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest ostry ten obiektyw, ale nie na tym zdjęciu (tym z gitarą) ;) Uciekła Ci ostrość gdzieś niestety. Plus zdjęcie jest ciemne.

Zdjęcia psiaków w porządku, choć nie wiem, czemu uciąłeś leżącego psa (3), i bałagan w tle (2).

Pozdrawiam i ćwicz dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie na łące, około 120 metrów na południowy wschód od aquaparku :P

L (Luxury) ? oznaczenie obiektywów Canona wysokiej klasy, przeznaczonych dla zawodowych fotografów. Szkła z tą literą są drogie, ale solidnie wykonane i uszczelnione. Ponadto cechują się bardzo starannym wyczernieniem wnętrza, co pozwala uniknąć odblasków, a w efekcie flary i blików.

No i lans, że masz profesjonalną, białą lufę :P

Edytowano przez assire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mój model z odblaskami podobno ma problem :) W locie próbuję robić, ale 450D ma zbyt wolny autofocus do dobrego użytkowania AL SERVO :/ Aczkolwiek jedno takie fajne w miarę mam, może wrzucę :)

PS: czuję, że moja Internetowa anonimowość właśnie wzięła w łeb :/

Edytowano przez l1on
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się uparł to na google znajdziesz moje imię, nazwisko, telefon, maile, gg, a nawet adres. ;)

Udało mi się w jednej z nielicznych ostatnio wolnych chwil ustawić dioptrie w aparacie tak, że z ostrością nie ma już problemów. To było właśnie to, dzięki :).

W kwietniu planuję kupić statyw. Budżet przewidziany na ten cel to jakieś 200 zł. Może być z allegro, sklepu internetowego, Euro Rtv AGD, Fotojoker czy Amazon.co.uk (powyżej 25 funtów wysyłka za free ;) ) itd. Do czego planuje go używać? Chciałbym zacząć fotografię produktu bo w tym kierunku zamierzam iść i skompletować sobie wstępny zestaw. Oprócz tego fajnie by było jakby dało się na nim zrobić sensowną panoramę i od czasu do czasu trochę portretu w plenerze, więc nie może być zbyt niski. Fajnie by było jakby to była sprawdzona konstrukcja, ewentualnie może coś na co sami patrzycie z zamiarem kupna. Mi brak pomysłów, wybór jest zbyt duży :(.

PS. Waga nie ma znaczenia, jużem silny chłop i mogę nosić na plecach ;).

Edit: Dwa razy habazie z kaktusa.

http://ebanz.deviantart.com/art/Cactus-203...Aebanz&qo=1

http://ebanz.deviantart.com/art/Cactus-2-2...Aebanz&qo=0

Edytowano przez Eban
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...