Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

assire - kiedyś, przeglądając jakąś książkę traktująca o sztuce lat 70-tych, widziałem taki oto obraz: całkowicie białe tło i pośrodku mała, czarna kropka. Tytuł owego dzieła brzmiał "Orgazm". Od tamtej pory nie wnikam w to "co twórca miał na myśli" :wink: Skojarzyło mi się po obejrzeniu Twojego dzieła :smile:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo dziwacznej twórczości. Ostatnio powiedziałem kumplowi by wrzucił na devianta następującą pracę: biała kartka, a w dolnym rogu mała uśmiechnięta buźka narysowana w paincie. Oczywiście był to symbol ludzkiej obłudy. ;) Praca jakoś nie miała wzięcia. Ludzie to się nie znają na sztuce. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dolar: Czemu nie 6 to nie wiem. Może mu się nie spodobało takie średnio dokładne tło (bo potem wziąłem białą farbę i je dorobiłem) :P

Za to 6 dostałem za coś innego. Mieliśmy zrobić konsonans (współgranie) i dysonans (brak wspólgrania)

Dysonans wygląda tak: http://img139.imageshack.us/img139/1049/dsc3998.jpg

Konsonans mi zaginął ale to była po prostu czerwona kartka z białym kółkiem na środku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

assire - praca hardcore :smile: jedna, wielka masakra - lubię ten typ chaosu w sztuce.

A teraz premiera mojego najnowszego dzieła. To jest to dzieło, które podczas tworzenia doczekało się dwóch innych grafik - "Wież Suar Gharoth" i "Ecce Advenae" czyli pałacowego tła i głównego bohatera - tym razem już w zbroi. Trochę pracy włożyłem a i czasu niemało ale efekt chyba zadowalający. Zresztą - nie mi to oceniać :wink:

http://www.digart.pl/zoom/5994376/Advenae.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się Wam serią fotomontaży, nad którą pracowałem dłuższy czas i w końcu udało mi się ją ukończyć.

Tutaj można całość obejrzeć.

Własna facjata i 100% własnych zdjęć (a tak na prawdę moich i dziewczyny). Zachęcam do komentowania.

PS

Nie mówcie nikomu, że na "Fotografii" też wrzuciłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie off-top, ale takie pytanko do użytkowników GIMPa 2.6

Chcę stworzyć userbar'a, według tego poradnika http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6782.0.html , ale problem zaczyna się przy tworzeniu czarnej ramki dookoła napisu. Nie będę dalej spamował, więc proszę o pomoc na PW.

Będę wdzięczny, jeżeli komuś będzie się chciało ;)

__

Do Adminów - jeżeli to off-topic to pamiętajcie, że jeżeli ktoś mi pomoże, to później sam będę poszerzał ten temat o kolejne posty z moimi pracami. Lepszy grzyb niż nic ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorna obwódka dookoła napisu? Tzn. masz biały napis i chcesz, by wokół niego było czarno? :)

Drop Shadow polecam (jakiś Cień), ustaw przemieszczenie X i Y na 0, 0 i tyle. Wielkość cienia dobierz sam, wedle własnego uznania. Jeżeli nie o to chodzi, to wytłumacz dokładniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, może przyda się komuś innemu. Gdy masz warstwę z tekstem, klikasz na niej prawym przyciskiem myszy i wybierasz "kanał alfa na zaznaczenie". Następnie tworzysz nową warstwę, ustawiasz ją pod napisem, wybierasz "zaznaczenie" -> "powiększ" -> "1 px" i dajesz OK. Potem kubełkiem wypełniasz zaznaczenie i gotowe! :)

EDIT:

Dokładniejszym tutorialem do userbarów jest ten, na tej samej stronie. Tu cytat z tego, co potrzebujesz:

7. Na koniec robimy napis i ramkę, napis piszemy czcionką Visitor TT2 BRK (dostępna w załączniku) o rozmiarze 13, kolor: biały. Następnie wybieramy Kanał alfa na zaznaczenie na warstwie z napisem (PPM na warstwie tekstowej -> Kanał alfa na zaznaczenie) i zwiększamy zaznaczenie o 1px (Zaznaczenie -> Zwiększ...). Teraz tworzymy nową warstwę (Warstwa -> nowa warstwa) [shift+Ctrl+D], wypełniamy ją czarnym kolorem. Następnie warstwę z obramowaniem umieszczamy pod warstwą z napisem.

@up

Byłeś szybszy, ale uwierz mi - chodziło mu o mój sposób. :) Tak się właśnie robi napisy w userbarach. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to.

Wejdź na http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6782.0.html

i masz napis: "Napis i jego obrys". Punkt 1., 2., 3., 4. stop! Punkt piąty to moja udręka.

Mam już napis, ale za żadne chińskie republiki wolności i przyjaźni nie mogę zrobić tego czarnego obwodu.

Wiesz już o co chodzi?

@MarkosBoss - tak. O to chodzi. Zaraz sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale mi nie wychodzi.

Więc wszystko robię nienagannie tak samo. Ale w poradniku nie sprecyzowano, czy mam zalać kubełkiem warstwę z tekstem, czy tło, czy może utworzoną przed chwilką warstwę z "kanałem alfa na zaznaczenie".

Więc próbowałem każdego sposobu i nic. Jakiś pomysł? GIMP 2.6

EDIT: STOP! Shaker - nasze nieporozumienie wynika z edycji postu MarkosBoss'a. Nie zauważyłem jej. Zaraz wszystko sprawdzę. Przepraszam za bałagan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najarany

Musisz uploadnąć taki obrazek np. na ImageShack. Potem bierzesz podgląd obrazka i kopiujesz link do niego (z rozszerzeniem, np. .jpg). W edycji Twojej strony o mnie ów link wklejasz pomiędzy tagi [img ] a [ /img] (tyle, że bez spacji w kwadratowych nawiasach i pomiędzy nimi właśnie link do obrazka). Proste.

@Taliak

Wyszło Ci?

@down

Nie wstawiłeś spacji w tagu i Ci go nie pokazało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...