Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, na poczatku chciałbym napisac, że w Regulaminie nie znalazłem zadnej wziamnki o zakazi ereklamy stron fanowskich. Jesli jednak jest taki zakaz to przepraszam z góry i oczywiscie prosze o usuniecie tematu.

Tak wiec jestem jednym z założycieli forum poświeconego nowej grze studia BioWare czyli Dragon Age. Nasz serwis (na dzien dzisiejszy jest dostepne forum strona w produkcji) ruszył pod koniec listopada, jednak od tego czasu udało nam sie uzyskac wsparcie samego BioWare oraz oficjalna rekomendacje EA Polska. Wszystkich zainteresowanych nową produkcja Kanadyjczyków zapraszam na www.dragonage.com.pl. Nasza Ekipa i Redaktorzy tłumaczą na jezyk polski wszystkie artykuły na temat Dragon Age.

Zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG to jeden z dwóch moich ulubionych gatunków. Bardziej podobaja mi się ©RPG, bo od klasycznych RPG-ów jakoś niestety trochę się odbijam. Rozwój bohatera, ciekawa fabuła, klimat itd to jest coś co w grach najbardziej mi się podoba. Z ostatnio ukończonych Jade Empire. Niby taki RPG w wersji lite, ale daje radę, do tego kilka ciekawych zwrotów, wybory moralne( a raczej droga otwartej i zaciśniętej pięści) a całość podlana orientalnym sosem. Jeśli wyjdzie część 2 to mam nadzieję, że na PC ukaże się dość szybko a nie jak poprzednia dopiero po paru latach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Obliviona grałem ze 2 miesiące i mi się znudził. Ogólnie nie lubię systemu rozwoju postaci w serii TES-jakiś taki nierówny jest. A S.T.A.L.K.E.R.? Czy to w ogóle jest RPG? Grałem w niego jeszcze krócej. Dlaczemu? Bo mam refleks szachisty i mnie każda możliwa osobistość wykańczała (włączając w to promieniowanie) ;) Ogólnie jestem miłośnikiem innego RPG

(fallout (ale bez trójki) planescape torment, baldur's gate, gothik, DeusEx,). Od obu gier wymienionych przez Ciebie praktycznie się odbiłem-zupełnie mnie nie przekonały. Ale jak mam wybrać która pod względem rpg to chyba będę się raczej skłaniał ku Obli... chociaż go nie trawię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie STALKER też początkowow zniechęcał, ale ostatnio podeszłem do niego inaczej.

Po pierwsze - Faiakes mod

Po drugie - niski poziom trudności (bo fanem FPSÓW nie jestem)

Po trzecie - norzenie po lokacjach, grzebanie, kombinowanie itd.

Mieszanka wybuchowa i mocno mnie wciągnęła. Gra ma niesamowity klimat, kapitalne lokacje i daje fun. To oczywiście fps z elementami RPG ale mimo wszystko fajny bardzo.

Co innego deus ex - od tamtej gry się dobiłem.

Dlaczego? Bo jak gra jest fps to umiejętności strzeleckie powinny zależeć od gracza. Jak mamy turówkę lub izo - od umiejętności bohatera. A jak mamy miks fpsa i umiejętności to tylko frustruje :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek lubię (ba, kocham) STALKERa, w życiu nie zaliczyłbym go do RPG. Nawet FPS-przygodówka, ale nie RPG. A TES-y to też bardziej sandboxy (symulatory świata - prymitywne bo prymitywne ale...) niż typowe RPGi, obojętnie czy przyrównywać je do staruszków Wizardry (chociaż z nimi właśnie miałyby najwięcej wspólnego, myślę o magnum opus Sir-Tech, czyli ósemce), czy pokolenia Falloutów czy dowolnego jRPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TES IV o w sumie © RPG z naciskiem na akcję. W miarę ciekawy, ale świat jest duży i lekko pustawy. Skalujący się poziom przeciwników jest dziwnym rozwiązaniem. Są owszem na to mody, więc można wrócić do bardziej tradycyjnego rozwoju bohatera. W Stalkera nie grałem, ale jest to chyba FPS z elementami RPG. Z początku miało byc w nim więcej RPG, ale twórcy zmienili proporcje. Coraz więcej jest gier z elementami RPG niż faktycznych rolpleji. Mi np Mass Effect kojarzy się z tą pierwszą kategorią:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do 3 części. Oblivion byłby genialny, gdyby nie tak mnóstwo uproszczeń - a to ten nieszczęsny level scaling, a to podprowadzanie pod same drzwi przez kompas, nie trzeba było już pytać wszystkich, gdzie kogoś znaleźć, jak to było w Morrowindzie. Poza tym ta słodka grafika... bleeeeh.

Moimi ulubionymi rpgami to właśnie Morrowind, Gothic I/II, Planetscape Torment (właśnie przechodzę ją ponownie), Might&Magic VII/VIII, NWN 1. Kolejność losowa. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nargogh -> jakość takiego super ocenianego Tortured Hearts też mnie "powaliła" (pewnie, mnóstwo roboty w to poszło, to widać, ale gra jest nuuudna), ale kiedyś trafiłem na trylogię Shadowlords. I te trzy mody były razem lepsze niż wszystkie gry na infinity engine razem wzięte ;). Niestety trzeba szukać mozolnie bo jak wszędzie gdzie użytkownicy mogą coś oceniać robi się spam i fałszowanie ocen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dzisiejszych gier, nie może obejść się bez elementów akcji, uproszczonej rozgrywki itp, itd, ponieważ bez tego się nie sprzedają. W związku z tym mam pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić grę rpg, która to naprawdę będzie rpgiem - z masą współczynników, niezwykłą fabułą, fajnym światem, etc. Grafika mi szczerzy powiedziawszy wieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do modów w NWN skutecznie zniechęcil zestaw "najlepszych" modów - Witch's Wake itp. Byy nudne, beznadziejne i denne - w związku z tym stwierdziłem że skoro NAJLEPSZE sa takie kiepskie, to reszty lepiej nie tykac :]

Tak? Mnie tam NWN1 niespecjalnie wciągnął, bo oficjalne kampanie mnie znudziły (tak, tak, wiem: Hordes of Underdark. Nawet zacząłem w niego grać, ale wtenczas kupiłem Wiedźmina, no i wiecie...) ale Kingmaker jest świetny, choć bardzo brakowało mi zamknięcia wszystkich wątków. No i mogli by rozwinąć motyw

bycia Władcą Warowni

. ShadowGuards też się nieźle zapowiadał, ale jak na złość miałem w środku wkurzającego buga, który uniemożliwił mi dalszą grę, wrrr...

A co do najlepszych RPGów... ja jednak na pierwszym miejscu stawiam NWN2 z dodatkiem. Ma wszystko co stanowi dla mnie o świetnym rolpleju: dobry system tworzenia postaci, interakcję między postaciami w drużynie, ciekawe dialogi, interesującą fabułę, dopracowany świat gry, długość rozgrywki... Takie Fallouty, Baldur's Gate'y, Wiedźmin czy Planescape Torment też są świetne, ale w każdym z nich czegoś z tych rzeczy mi brakuje... Może prócz tego ostatniego, trudno mi go sklasyfikować...

@NaToll - to jak napisałem wyżej - NWN2, Planescape, Fallout. Temu ostatniemu braknie nieco fabuły, nadrabia to za to świetnymiinnymi elementami. Baldur's Gate jest za to wspaniały, jeśli chodzi o uczucie uczestniczenia we wspaniałej i epickiej historii, WSPANIAŁY świat, świetnych NPCów i naprawdę niezłą fabułę. Szwankuje nieco brak jakichkolwiek umiejętności innych niż powiązanych z walką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NaToll: sam się o to prosiłeś, pamiętaj ;)

- Perihelion: the Prophecy (postapokaliptyczny, klimatyczny, świetny, wymagający, wymazał Fallouta z mojego niezbędnika)

- Wizardry 7, 8 (6 jest już starawe - 16 kolorów - ale też dobre)

- Might and Magic 4,5,7 (klasyki, po prostu)

- Albion (genialny, wciągający, czarujący, niesztampowy)

- Buck Rogers: Countdown to Doomsday (stary Gold Box, a więc d20, pokazuje jak można nieliniowo poprowadzić fabułę sci-fi)

- Shadowrun (wersja Genesisa - Shadowrun, po prostu. Cyberpunk z mnóstwem rzeczy do robienia i zawikłaną fabułą)

- Avernum 1,2,3 (klasyk shareware, remake'i teraz już darmowej trylogii Exile)

Tyle na razie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie chciałem do wątku wtrącić conieco o swoim najnowszym zakupie - Jade Empire. Gra jest genialna, juz od bardzo dawna chciałem sie wcielić w mistrza sztuk walki, który NIE MA wielkich oczu i nie jest w stylu mangi czy anime. Walka jest genialna, fabuła wciągająca a grafika tez trzyma poziom. Nie ma praktycznie czegos takiego jak ekwipunek (przynajmniej ja jako walczący gołymi pięściami mnich nie musze z niego korzystać), fajne jest rozdzielenie na dwie ściezki (zacisnietej pięści i otwartej dłoni).

Oczywiście jest to gra zupełnie innego typu niż taki BG, ale jednak gra się bardzo miło. Na tyle miło, ze odkąd ja zakupiłem, to młóce w nią niemal każda wolną chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dzisiejszych gier, nie może obejść się bez elementów akcji, uproszczonej rozgrywki itp, itd, ponieważ bez tego się nie sprzedają. W związku z tym mam pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić grę rpg, która to naprawdę będzie rpgiem - z masą współczynników, niezwykłą fabułą, fajnym światem, etc. Grafika mi szczerzy powiedziawszy wieje.

Patrz post nad Twoim ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...