Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Poza tym lista ostatnich wpisów z głównej strony forum nie działa i na razie na blogi można się dostać tylko przez przycisk 'Blogi' w prawym górnym rogu. Obstawiam, że w przeciągu kilku, kilkunastu dni błąd powinien zostać naprawiony więc spokojnie, staramy się trzymać rękę na pulsie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zauważyłem ciekawą rzecz. Otóż pewien forumowicz dołączył mnie do swoich znajomych. Później zobaczyłem, że jest on na mojej liście tychże. Właściwie wydaje się to z jednej strony sensowne, ale z drugiej, to że nie mogę wybierać sobie znajomych (ba! przyjaciół, hehe) - niezbyt. Opcja zatwierdzania takowych, nie do końca mi odpowiada. Nie mam jej włączonej, ponieważ nie przeszkadzało/przeszkadza mi, iż ktoś mnie do nich dołącza (natomiast, że ja mogę mieć niechcianych - troszeczkę tak).

Czy tak ma być / już będzie, a może to jakiś bug?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ antros22 - nie rozumiem co w tym dziwnego. Tak było od samego początku i nie jest to żaden bug. Poza tym co rozumiesz poprzez pojęcie "mogę sobie wybierać znajomych"? Chcesz 'kolekcjonować' userów czy jak? :P Jak dla mnie to problemu nie ma - ja np. dołączam do znajomych tylko osoby, które rzeczywiście choć trochę znam (czyt. zamieniłem 'parę' słów, internetowo najczęściej). No i mam włączoną opcję zatwierdzania znajomych, dzięki czemu nikt niechciany mnie nie doda do swojej listy (a już miałem trochę takich zaproszeń). Nie wiem ile osób i jak często trzeba by dodawać, by opcja zatwierdzania była irytująca. :) Większość userów nie ma więcej niż kilkunastu znajomych, to nie fejsbook, gdzie prym wiodą użytkownicy z 500+ znajomymi. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- No właśnie - nie rozumiesz :). A to przez to, że zawsze miałeś włączoną tę opcję. Tak nie było. Ktoś mnie dołączał i zostawałem jego znajomym, natomiast on moim nie. Żeby tak się stało, sam musiałem przyłączyć go do swoich. I to mi odpowiadało. Nigdzie nie napisałem, że opcja zatwierdzania jest dla mnie irytująca, po prostu nie do końca mi pasuje. Ktoś chciał mnie za znajomego - ok (np. dlatego, że wygodniej mu było pisać do mnie na PW), ja nie musiałem mu się tym rewanżować (aczkolwiek też wolałem, żeby najpierw to ze mną skonsultował).

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że odpowiednia skórka się znajdzie bo nie wygląda ładnie forum teraz (przynajmniej dla mnie)

Kwestia gustu, panie :) Mnie tam pasuje, bo można zawsze zmienić kolorystykę, przez co wygląd forum zyskuje co jakiś czas na świeżości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem, jak u niego, ale ja mam takie potworki:

beztytuurgm.png

Przeglądarka to Firefox, efekt nie zależy od systemu operacyjnego.

Ja Wam nie odpuszczę, dopóki się nie wypowie ktoś z odpowiedzialnych za wygląd nowego forum, bo na razie widze, że i moje posty i posty Kolegi zostały zwyczajnie zignorowane. Mam DOKŁADNIE ten sam problem, co Kolega powyżej. Żeby było śmieszniej, problem nie występuje na skórce IPBoard. Nie mam zamiaru jednak zmieniać jej na IPBoard, bo uwielbiam taką ciemną kolorystykę. Skoro da się zrobić na IPBoard, żeby powiększenie czcionki do 14 nie miało wpływu na tak dużą zmianę wyglądu forum, to powinno się dać i na Infinite Dark!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepym na oba oczy, albo takiej opcji tam nie ma. Mogę przełączyć na powiadomienia liniowe, czymkolwiek by nie były, albo telefonowe, nie mam nigdzie personalizacji mejli, jakie do mnie dochodzą.

@down: To ten dzwoneczek? Co do samych powiadomień, fanie by było, gdyby wyglądały tak jak kiedyś. Ale z tym chyba do siostrzanego tematu powinienem się zgłosić...

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sposób powiadomień właśnie. Nie wiem, jak to wygląda, bo do mnie nie przychodziły (nie subskrybuję żadnych tematów), ale powiadomienia o nowych PW (zanim je wyłączyłem) również zawierały po prostu ich treśc. Nie wiem, jak tam z formatowaniem i tagami, bo wiadomości które podglądałem ich nie zawierały. To pewnie taka ogólna przypadłość tych powiadomień.

A ikonkę od powiadomień liniowych masz tam obok tej od PW oraz swojej ksywki (nie wiem, czy na ciemnej skórce jest tak samo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób powiększasz czcionkę? Bo nie mogłem u siebie wytworzyć tego błędu (a podejrzewam, że jakiś prosty styl CSS by tu załatwił sprawę).

W opcjach Firefoksa -- Treść -> Zaawansowane -> Minimalny rozmiar czcionki. U mnie to 15 pt, błąd zaczyna występować przy dowolnym wymuszeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo to można sobie przez UserCSS naprawić.

div.author_info {
margin-left: -337px !important;
}

Przy 14pt powinno być -328px. Można też samemu poeksperymentować z wartościami, gdyby nie zgrywało się idealnie. U mnie tak po poprawce wygląda: http://i0.simplest-i.../beztytuu46.png

Do UserCSS potrzeba wtyczki Stylish, instrukcja użycia: http://yojo2.ovh.org/txt/fa-css.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prometheus:

Powiększanie strony działa jak trzeba (tzn. nic się nie rozjeżdża), ale wtedy musiałbym zrezygnować z automatycznego wymuszania wielkości czcionki, z którego korzystam wszędzie, i dla każdej witryny z osobna ustawiać powiększenie -- aż tak bardzo do ciemnego stylu przywiązany nie jestem. Poza tym, choć to już sprawa marginalna, powiększają się wtedy też obrazki, na czym mi nie zależy.

@yoyo2:

Dziękuję bardzo, wszystko wygląda jak powinno. Będzie coś z tym stylem robione, czy już to tak zostawicie (zdaję sobie sprawę z tego, że problem jest marginalny, a jego obejście działa wystarczająco skutecznie; pytam z czystej ciekawości)?

Edytowano przez Althorion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że na forum pojawił się system reputacji. wytłuamczy mi ktoś po co/dlaczego/jaki ma wpływ na moją prezentację?

ps. widzę że moderatorów oceniać nie można. sprytne, sprytne...

@down

okej, dzięki. masz plusa, zbieraj sobie. to jednocześnie ostatni którego daję, myślałem że mamy forum wolne od uprzedzeń i oceniania ludzi z góry. nie ma po co uczestniczyć w tym pajacowaniu.

Edytowano przez Spike217
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...