Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Ja mam taką pewną propozycje.

Czy jest taka możliwość, by stworzyć grupę ludzi z forum, którzy by czasem jak by mieli ochotę, robić takie mini turnieje dotyczące tylko ludzi z forum ? Myślałem o czymś takim.

Ktoś zakłada temat o turnieju, no powiedzmy w Battlefield BC2. A do wygrania za turniej, hmmm no nie wiem. Może jakiś własny unikatowy kolor na miesiąc albo własna ranga, którą by się też na miesiąc dostawało po wygraniu turnieju ? Wiecie, żeby była taka rywalizacja na poziomie czyli np. Zakaz używania botów, czitów itp.

Było by coś takiego możliwe ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs -> Szczerze wątpię z prostych powodów:

- mały związek takiego turnieju z FA,

- mamy już dużo różnych kolorków. Dokładanie większej ilości bez wyraźniej potrzeby jakoś mi się nie widzi,

- turniejów byłoby więcej, bo czemu nie zrobić turnieju w XYZ skoro w ABC jest. Zrobiłoby się z tego niezłe zamieszanie rangowo-grupowo-kolorowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wies.niak

RoZy już powiedział, że w takim razie można zrobić nowy dział więc tą kwestię pominę.

Co do przyciągnięcia jak największej ilości osób - po co? Naprawdę tego nie rozumiem. Jaki jest sens przyciągania ludzi, którzy NIE MOGĄ pisać postów bo są niezarejestrowani? Jeżeli ktoś ma konto to wchodzi, przejrzy, pomoże/poda typ, a w najlepszym przypadku zgadnie o jaką grę chodzi. Goście mogą tylko patrzeć więc nie ma sensu żeby tam wchodzili. Powiedziałeś, że w przeciekach ma się bawić jak najwięcej osób. Słowem kluczowym wg mnie jest tam "bawić". Przeglądanie postów innych i podniecanie się "O mój borze sosnowy, a może to to co napisał użytkownik X" nie kwalifikuję jako zabawy. Jeżeli taki człek próbuje rozwiązać zagadkę i dostanie olśnienia(wg niego oczywiście :P ) to chyba chciałby się pochwalić na forum. Przecież każdy w przeciekach dąży do tego by to on odgadł o co chodziło Ghostowi :D

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem nie powinienem wchodzić do tematu z przeciekami, bo się nie udzielam. Jak dla mnie, patrzenie jak ludzie walczą z zagadkami jest całkiem niezłą zabawą.

Poza tym, skąd nowe osoby (niezarejestrowane) mają wiedzieć, jak wyglądają przecieki, skoro ich nie będą widzieć? Mają się zarejestrować tylko po to, by spojrzeć i stwierdzić "eee, to nie dla mnie, spadam stąd"? Niech zobaczą przecieki bez przymusu rejestracji i się zdecydują.

Nierealne jest zrobienie całego działu dla jednej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielasz się z jakiegoś konkretnego powodu czy tylko dlatego, że nie masz pomysłu? Z oglądaniem zmagań forumowiczów jest jak z lizaniem lizaka przez szybę. Niby fajnie, ale to nie to samo. Zresztą zarejestrowany niekoniecznie musi spamować z prędkością 5 tytułów na minutę. Stawiałbym na oglądanie plus jakieś znikome próby bardziej czynnego udziału.

Taki temat z ograniczeniem na pewno wzmógłby ciekawość co poniektórych(przecież najlepiej smakuje owoc "zakazany"), a forum to nie tylko przecieki(powiedziałbym, że to jego znikoma część). Poza tym z mojej logiki wynika, że odwiedzający stronę to w ogromnej większość ludzie, którzy czytają/czytali CD-Action. Jeśli ktoś ma konto na forum tylko dla przecieków, pomimo tak wielu różnych tematów to wybaczcie, ale mam dosyć niskie mniemanie o takiej osobie.

Zresztą wystarczy mi zapewnienie, że padanie strony(takie jakie miało miejsce wczoraj) nie było winą zbyt dużego obciążenia serwera i sobie odpuszczę z tym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spriggs - jest to dosyć trudne, nie każdy ma wszystkie gry itd. Jeśli CDA coś organizuje (np. granie w AvP), to pisze o tym na stronie głównej. Od inicjatyw forumowiczów dotyczących grania jest dział "Gramy w sieci", tam myślę można wystartować z pomysłem jakiejś rywalizacji między forumowiczami. Jeśli sprawa nabierze odpowiednio wielkich rozmiarów (w co osobiście wątpię, bo - jak pisałem - ludzie z forum grają w różne gry przez sieć), to wtedy dopiero można się zastanawiać nad dodatkowym wyróżnieniem tego na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, właśnie wiem, że ludzie z forum mają różne gry. Ale chyba można to podzielić na kategorie ? np.

W dziale z shooterami, zrobić temat w którym by się głosowało, w jakim shooterze miałby być ten turniej zrobiony przez graczy. I tak samo z pozostałymi graczami. A co do kolorów. O fakt wiesniak zapomniałem, wybacz. ;) To nie wiem, może jakaś ranga na miesiąc, coś w stylu forumowicza miesiąca ? czy tam grupa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs. Ale nadal nie rozwiązuje to problemu graczy :-) Ze świecą szukać grupy 20 ludzi, którzy mają kilka różnych tytułów, które akurat będą wymienione w ankiecie. Jeden wybór wyklucza pozostałe, tak jak osoby nie posiadające danej gry (a specjalnie kupować dla jednej zabawy nikt nie zamierza :P). I jeszcze jakiś kolorek dla każdej pojedynczej grupy? Już to widzę :D - grupa CSa, CoDa, AA (massive joke fail), wsparcia oraz wyznawców Ciasteczkowego Potwora.

Byłoby tak kolorowo, że jeszcze ktoś z Gazety Lubuskiej albo innej oskarży FA o propagowanie symboli homoseksualistów :laugh:

Żart, żeby nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black, a czy ja teraz napisałem, żeby do grupy. "Najlepszy gracz miesiąca <RTS>" itp, miały by być kolory ? Nie, może być też i normalny kolor, byli by w sumie nie rozpoznawalni. :) A co do graczy i gier. Ale to nie ma zrzeszać nowych graczy do konkretnego tytułu, a zachęcić fanów danej gry do rywalizacji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde Gofer, masz racje wybacz. Masz racje odnośnie serwerów, nie przemyślałem tego dokładnie. Hmmm to może takie rozwiązanie.

Jeśli istniała by taka możliwość, to może CDA, nie mówię tu o stawianiu serwerów. By robiło jakieś turnieje raz na jakiś czas, by wyłonić naprawdę dobrych graczy, w danej dziedzinie ? I co jakiś czas inna gra. Tylko gorzej z serwerem naprawdę. A co do sędziowania, tutaj myślałem. By sędziowie. byli wybierani odnośnie posiadanej wiedzy, na temat danej gry.

Kurde Gofer, masz trochę racji, nie przemyślałem sprawy serwera. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziłoby o serwery CS 1.6, to mógłbym coś załatwić (góra 10-16 slotów). IMHO żadnych nowych rang nie trzeba, tylko umówić się w ogólnym temacie gry :).

Edytowano przez org
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo forumowiczów gra w klanach, przez co można liczyć na to, że jakiś klan wypożyczy serwer na czas trwania turnieju. Drugi sposób pozyskania miejsca gry, to wpisowe od zawodników. Przykładowo - robimy turniej 1n1 w CoD4 na 16 graczy. Wpisowe będzie wynosić - dajmy na to - 4 złote. Wszystkie te pieniądze byłyby wpłacane do odpowiedniej osoby, np. moderatora, który kupiłby takowy na turniej. Jest to chyba uczciwa oferta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy znaleźliby się chętni? Ja dla zabawy poszedłbym postrzelać się w CS, czy innego Quake'a, ale już płacić bym nie chciał, nawet tych kilku złotych. I pamiętajcie, że nawet jeśli coś takiego by wyszło, to jest to rozważanie czysto forumowe, wątpię, żeby redakcja objęła nad zabawą patronat.

Od biedy możemy zrobić sobie turniej SC, to zorganizować to akurat nie jest problem. Bnet jest przecież darmowy, prawda? :)

PS - ja jestem tylko moderatorem, nie mam prawa do przyznawania wam jakichkolwiek rang.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisowe będzie wynosić - dajmy na to - 4 złote.

To odstraszy paru chętnych :). Pojawiłyby się problemy z płatnościami etc.. Lepiej zorganizować niezobowiązujący meczyk w jakąś grę. Popularne i łatwe są CS czy CoD4 :). Bierzemy jakiegoś moderatora jako żywą reklamę i powinno się znaleźć kilku zainteresowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z tymi wpisowymi mogło by być tak.

Każdy kto będzie chętny do takiego turnieju, to płaci ten kto może tzn. Chodzi mnie oto kto może wpłacić symboliczne np. 5 złotych, to wpłaci i tyle. Ja jestem za opłatami takimi na turnieje itp. Ale nie obowiązkowymi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żywej reklamy - zgłaszam się :D Mam i CS 1.6 jak i CoD4 & kilka innych gier stricte do multi. Zapraszam do GwS jeśli ktoś chce coś zorganizować - ludzka pora, najlepiej weekend, zaplanowany serek. Opłata za potencjalny turniej odpada całkowicie :) Mam przykład, że nawet na serwer z którego regularnie się korzysta nie ma zbyt wielu chętnych do łożenia utrzymania a co dopiero mówić o czymś takim? BTW. wolę niezobowiązujące meczyki. Ale za dużo OT. See ya thar :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igor8472 -> Obecny limit to 100 wiadomości i wydaje mi się, że jest całkiem wystarczający dla kogoś, kto okresowo archiwizuje stare PW.

Chyba, że mnie przekonasz o swojej potrzebie posiadania większej skrzynki, wtedy można pomyśleć o zwiększeniu skrzynki.

atari -> Nie mamy wpływu na reklamy, podobnie redakcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...