Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Podstawowymi kartami można dojść dość daleko, zależy, ile, kto grinduje, a w 17 randze to się od niechcenia siedzi biggrin_prosty.gif

EDIT:

Właśnie miałem zabawną grę, która jest dowodem na to, że jak się ma wystarczająco dmg to trzeba przeciwnika dobić, a nie kozaczyć biggrin_prosty.gif

Miałem na stole Temple Enforcer'a + Ysera i jakiś tam 2 małe miniony, a Hunter, z którym grałem miał 2 minony + rzucił Unleash the hounds i stół pełny. Przyszła jego tura i myślę sobie OK no to pozamiatane, bo miał aż wystarczająco, żeby mnie odrazu dobić, ale nie, on zaczyna kasować moje dwa słabsze miniony i na miejsce swoich kart wrzuca buffy dla bestii biggrin_prosty.gif Koniec końców zostawia mnie z 2 HP (u niego 13 hp) - u mnie na stole Temple enforcer + Ysera, czyli już 10 dmg jest, a u niego pełny stół tony dmg'a, ale zero tauntów .....

..... i teraz się zastanawiam co sobie ten koleś myślał, kiedy podjął decyzję, żeby mnie zostawić z 2 hp i sporą ilością dmg'a na stole biggrin_prosty.gif Może myślał, że, skoro Priest to nie ma chargów czy bufów, może myślał, że się poddam, bo nie będę miał w turze jak zadać więcej dmg niż to, co na stole, może chciał się po prostu pastwić nade mną ... nie wiem, ale wiem jedno, że nigdy już nie będzie cwaniakował i się popisywał biggrin_prosty.gif

Jak każdy kumaty wie Ysera daje m.in. Nightmare i to właśnie na niej się przejechał biggrin_prosty.gif Nie ma to, jak darmowa wygrana na rankingu lol

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Padaka

Wygląda to tak jakby ludzie uczyli się na moich błędach smile_prosty.gif .

@Arthas023

W sensie że ja jestem casualem? Jeśli pod bycie casualem podpada to że gram dość rzadko, bo nie mam aktualnie czasu na granie, to tak. Ale jeśli oznacza granie w pełni nieprzemyślanymi taliami, to nie.

@Felessan

Pewnie że tak, dlatego napisałem że staram się co jakiś czas przebudować deck, gdybym z uporem maniaka zwalał winę na zły topdeck albo na przeciwników-tryhardów, to wciąż używałbym tych samych talii.

@aliven

Nie potrzebuję deck buildów, potrzebuję kart smile_prosty.gif .

@KewL

Bodajże do 20 rangi gwiazdek się nie traci, tak? W takim razie wejście kilka stopni wyżej nie powinno być problemem ( nie mówię o utrzymaniu się )?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthas023

W sensie że ja jestem casualem? Jeśli pod bycie casualem podpada to że gram dość rzadko, bo nie mam aktualnie czasu na granie, to tak. Ale jeśli oznacza granie w pełni nieprzemyślanymi taliami, to nie.

Nie interesuje mnie kto ile ma czasu na granie i jak gra, więc nie. Miałem na myśli jeden z trybów constructed, który w anglojęzycznej wersji zwie się "casual". Typowym jest, że ludzie testują tam swoje decki lub robią dziwne decki, żeby robić daily. Przykład z wczoraj - quest na "zagranie 40 minionami kosztującymi 2 lub mniej" - najłatwiejszy sposób na zrobienie tego, to zmontować deck z samymi tanimi minionami i wskoczyć z tym na casual.

Bodajże do 20 rangi gwiazdek się nie traci, tak? W takim razie wejście kilka stopni wyżej nie powinno być problemem ( nie mówię o utrzymaniu się )?

Tak, nie tracisz gwiazdek do 20 rangi. Tak, wbicie dalej bez epiców/legend nie jest trudne. Ba, są ludzie, którzy streamowali swoje gry tanimi deckami, które dochodziły bardzo wysoko.

Edytowano przez Arthas023
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zamkniętej bety jakoś mi się nie chciało grać, mimo, że klucz dostałem, wczoraj sobie zagrałem kilka gier i tu mam do was pytanie, bo w grach karcianych (czy to normalne, czy Duel of Champions) - tworzenie własnych decków. Od czego zacząć? W Heroes of Warcraft nawet jeśli dam sporo kart, które wymagają jednego kryształu many to na początek dostaje te silniejsze, które mogę rzucić dopiero w połowie rozgrywki - zamiana kart skutkuje jeszcze gorzej - albo dostanę podobne karty, albo same zaklęcia. Wiem, że wina leży tylko i wyłącznie po mojej stronie. Więc, macie jakieś rady? Wiem też, że trzeba dużo się namęczyć, żeby złożyć idealnego dla siebie decka, ale wystarczą mi tylko rady takie na początek. Nie chcę też grać na podstawowym, bo tamtejsze karty średnio mnie zadowalają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, macie jakieś rady?
Nie ma jakiegoś specjalnego sposobu. Żeby zminimalizować możliwość tak kiepskiego trafu po prostu staraj się w talii zawrzeć jakieś tańsze miniony oraz metody dobierania kolejnych kart (czy to zaklęciem, czy to zdolnościami niektórych stronników).

Na to, że czasem dostaniesz beznadziejne karty na start nie ma rady. Im bardziej twoja talia nastawiona jest na silniejsze miniony/zaklęcia, tym większe problemy będziesz mieć na początku i vice versa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram talią nastawioną na mocniejsze miniony i czary, przez co zawsze na początku mocno obrywam. Sztuka polega na tym, żeby ten początek przetrwać, a potem się odegrać. Niestety nie zawsze się udaje :P Poniekąd na korzyść takiego decka przemawia to, że mniej doświadczeni gracze się rozzuchwalają początkową przewagą, wystawiają za wcześnie pewne karty i potem w drugiej fazie są bezbronni. No ale zdarza się i tak, że początkowa przewaga po stronie przeciwnika jest nie do odrobienia i gra jest przegrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra na mocniejsze miniony opłacalna jest głównie dla klas, które potrafią odwrócić wcześniej uwagę przeciwnika od zadawania bezpośrednich obrażeń/są w stanie jakoś czyścić pole z wczesnych minionów. A i one zwykle mają w decku kilka kart minionów choćby kosztujących 3. Paladyn ma swój hero power, podobnie Szaman (przeciwnik przeważnie woli najpierw zniszczyć choćby to 1/1-0/2 i mieć czyste pole). Druid ma swój hero power + Claw/Wrath/Innervate, Wojownik bronie, Warlock gra teraz w sumie chcąc tracić dość wcześnie trochę hp jeśli gra na kontroli. Ogólnie HS mimo swojej liczby kart jest dość elastyczny pod względem taktyki dla różnych klas, chyba tylko Hunter może grać głównie na napierdzielanie przeciwnika. Oczywiście mowa tu o constructed, na arenach bywa różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram właśnie druidem. Shapeshift się sprawdza do czyszczenia pojedynczej drobnicy w pierwszej fazie gry (daje też +1 armora, więc w najlepszym wypadku wychodzi się na zero), a Claw można zdejmować nieco mocniejsze minionki. Jeżeli jednak dużo tego nazbiera, to w czwartej rundzie można rzucić Swipe i zaczynamy zabawę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie gram Szamanem i najwięcej problemów sprawiają mi przeróżne rushe Warlocka (czy to na murlokach, czy normalnych stworkach). Nawet jeśli mam w 3 turze Lightning Storm to i tak ten cholernik dzięki swojemu hero power i taniości minionów za moment zaspamuje całe pole. Niby człowiek to czyści, ale powoli ubywa 2 hp tu, 2 hp tam i zanim można się zorientować obrywa się jakimś Leeroyem z dwoma Power Overhelming, poprawione jeszcze Soulfire.

Mimo trudności udało mi się również wbić 6 rangę nie grając nawet tak wiele, chociaż wiem, że to żadne osiągnięcie. Dopiero od 5 w dół zaczyna się prawdziwa gra na skill, bez żadnych dodatkowych gwiazdek za darmo. Cóż, jutro prawdopodobnie reset rankedów więc znów zacznie się horror dla ludzi na najniższych rangach, dopiero wtedy zobaczą decki naprawdę obładowane epicami i legendami trollface.gif

Tymczasem na Arenach idzie mi różnie, czyli standard. Wbiłem wczoraj Magiem 12-2 tylko po to, by wieczorem zrobić Wojownikiem 0/3 (!!!!! chyba od pierwszej Areny tak nie miałem, mój facepalm był potężny) i 3/3. Za 12 winów była przynajmniej sensowna nagroda (paczka, 475 golda i trochę pyłu). No i to trzecia klasa, którą mi się to udało, po Rogalu i Paladynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huzzah, w końcu przywrócili możliwość kasowania niechcianych questów. "Win 2 games with Mage or Paladin". Co zabawne, natrafiłem na palka z deckiem skupionym na buffowaniu zaklęć zadających obrażenia (Całych trzech dostępnych dla tej klasy -Hammer of Wrath, Consecration i Holy Wrath, z których posiadał tylko dwa pierwsze) i buffy dla minionów. Zjechał mnie do 10 HP i widziałem, że się wypalił, a że wcześniej ignorował moje miniony, to srogo za to zapłacił po użyciu wiadomego combo. :^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowNinja

Ciągle nie wiem jak to jest z tym paladynem...

Głównie dlatego, że mój zbiór kart tego decku jest mizerny, no i w ogóle jakoś nie mogę się przekonać do tej klasy. Niby wezwanie "zapychacza" 1/1 za 2 many jest ok i można z buffami całkiem tym poszarżować, ale jednak nie potrafię wykorzystać tej przewagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies moze jakas fajna strona z deckami (ale raczej tymi podstawowymi, bo jak na razie mam 3 epickie karty i 0 legendarnych) bo idzie mi raczej średniawo i na pewno źle montuje te decki, gdyż jak na 3 podejścia do Areny miałem za każdym razem 3/3 a w rankedach najwyższa dywizjach to 19 (później skasowali osiągnięcia i znów jade od poczatku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77

Jeżeli chodzi o decki pod constructed, spróbuj którąś z tych stron: http://hearthstoneplayers.com/ http://topdeck.gg/ http://www.hearthpwn.com/ . Natomiast jeżeli chodzi o coś co pomoże Ci zmontować deck z tego co Ci dobiera arena, polecam tą stronę: http://www.arenavalue.com/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...