Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Moim pierwszym Gothiciem był Gothic II z Extra Gry. Dostałem go w 2006 roku na moje urodziny i to pudełko mam do dzisiaj i ciągle wracam do tej gry. Potem był Gothic I (niestety gdzieś mi się zapodział i będę musiał go znowu kupić), potem Noc Kruka a na końcu Gothic III. Innych części nie kupowałem bo to już nie Gothic a podróbki (najłagodniej mówiąc).

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem parę lat temu od tego, że widziałem demo dwójki na kompie przyjaciela. Pierwszą część przeszedłem w gimnazjum, drugą też. Trzecią już w liceum. Potem każdą z nich powtórzyłem. W Arcanię miałem wątpliwą przyjemność pograć i obiektywnie rzec można, że twórcy gry nie unieśli ciężaru oczekiwań spłycając poziom rozgrywki, który zraził fanów pierwotnego Gothica. Jest to całkiem niezła gra, ale po prostu nie Gothic i tytuł ten nie wyrabia w porównaniach ze starszymi częściami. Do tego fatalna optymalizacja, atak klonów npc i wspomniana wcześniej casualizacja rozgrywki sprawia, że da się w to grać, ale po co? Jak dla mnie Gothic to jedna z najlepszych gier rpg, jakie się w ogóle ukazały. Gra ma świetny klimat i naprawdę dobrze odwzorowany realizm życia, bo naprawdę czuć na początku gry, że jesteś tam nikim i z tego względu cieszy cię każdy postęp oraz coraz większy szacunek od innych :)

Edit: Gothic 3 mimo początkowych błędów z optymalizacją i pewnym problemem, jakim jest już pewne odejście od założeń serii ( fabuła?!, inny system rozwoju postaci, reputacja etc.) to kawał dobrej gry. Po CP jest już naprawdę bardzo dobrze. Gothic 3 ZB to niestety gra tylko ciut lepsza od Arcanii i Zmierzchowi Bugów nawet CP wiele nie pomaga. Fabuła jest, ale też się kupy nie trzyma. Samo podejście do Beziego jest obsceniczne i aż nazbyt przesadne ( początkowe misje- za to, że uratowałeś niegdyś Myrtanę wykonujesz najbardziej podrzędne zajęcia), a do tego cała masa błędów...

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się grać, bo nie ma bugów. Ale fabuła, i jej wykonanie do tego zniechęca. bezi jest taki niemiły itp. I w ogóle większość NPC ma nie pokolei w bani, np.ten co to myśli, że jest kurą. Albo jakiś ork który stał w pobliżu Redock a Cap Dun. A misję są, przyniesz, znajdź, a eskortuj to już samo zniechęca do gry bo na każdym kroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda takich rzeczy nie da się jednak załatwić patchami,ale to co najbardziej irytowało jest poprawione.A co do fabuły to uważam,że jest lepsza niż ta z trójki.Bezimienny rzeczywiście się zmienił i to bardzo,ale szczerze? nie dziwie mu się też miałbym dość jakby moje starania i próby doprowadzenia do pokoju zostały zniwelowane przez paru ludzi którzy nie mogą,żyć bez wojny(jak choćby Thorus).Ten człowiek nie myślał,że jest kurą tylko jakąś mewą czy rybitwą :laugh: A ork Teo ...cóż jest jak jest(przed patchem mimo jego aichmofobii ma ostry miecz na plecach).Co do zadań to się zgodzę są bardzo podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zmierzch Bogów zagram, bo mam z CDA. Choć nie nastawiam się na przednią zabawę. Ale zanim do tego dojdzie muszę przejść Risena 2, a później powrócę do przechodzenia serii Gothic. Jedynkę ukończyłem w listopadzie, więc po R2 zacznę G2: NK, a później G3. Po raz pierwszy przechodzę serię łącznie z "trójką", bo zawsze na G2: NK kończyłem i zawsze się smutno się robiło na sercu, kiedy oglądałem outro, na którym Bezi i reszta płyną na kontynent...

Dopiero gdy przejdę G3 zabiorę się za ZB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyneczka miała ten cudowny klimat, który trochę zawdzięczał wrogości lub obojętności NPC-ów, zależnościom ekonomicznym miedzy obozami, umiejętnym prowadzeniem fabuły (od cherlawego zera do epickiego bohatera), ale największy wkład w budowanie go miała magiczna bariera--- atmosfera zamknięcia w tak ograniczonym i żywym świecie... ech.... Dwójka jóż tak nie cieszy, a trójka---- najbardziej efektowna ma, wg mnie, zero klimatu (no może poza Vengardem, tam czuć dramatyzm)

O tak Masz rację 1 ma to coś ten kilmat ... ach :) Moim Zdaniem jeżeli chodzi o SAGĘ GOTHIC to:

1.Gothic

2.Gothic 2:NK

3.Gothic II

4.Gothic III

5. Arcania Gotihc 4

6.Arcania Upadek Setariff

7.Gothic 3 Zmierz Bogów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja przedstawia się następująco (Gothic II NK):

Poziom 13

65 punktów siły

Bron jednoręczna 48 %

4 tys. złota

26 niewykorzystanych pkt. nauki

Obecnie jestem przed wejściem do kopalni w

obozie bandytów w jarkendarze

.

I mam pytanie: z tego co pamiętam, gdy

zabijemy Kruka

, w jego ekwipunku znajdziemy wszystkie

kamienne tablice

. Na razie nie mam ochoty łazić po tych wszystkich budowlach budowniczych, więc czy gdy wezmę

Krukowi te relikty i dam Saturasowi, to czy zaliczy zadanie "Relikty"

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może masz rację, jednak gram tak któryś z kolei raz (kiedyś Jarkendar kończyłem na 15 lvl - a całą grę na 32!). Mam nadzieję

że sobie poradzę z Krukiem - kiedyś męczyłem się z nim tydzień, dopóki nie wpadłem na pomysł zamrożenia go bryłą lodu.

A czy są tu jakieś osoby, które właśnie grają w Gothica II NK?

W jakim etapie jesteście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dobrze, jak to z tymi smokami. Nie jestem pewien, ale skórę czy coś, będziemy mogli mieć z Quest Packiem 4, bodajże. Na pewno smok jest jeszcze w

ruinach nieopodal Geldern

. I tu znów nie jestem pewien - smok w

jaskini w pobliżu Montery, tam gdzie ci złodzieje zboża są.

Edytowano przez edwin20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie G3, ile jest smoków ? zabiłem jakby co te dwa pod Cape Dun, szkoda ze tak mało expa dają, i jeszcze jedno, da się je oskórować ? i po ile schodzi skóra smoka, pazury etc ?

Na tym filmiku na samym końcu masz pokazane gdzie jest jeszcze jeden smok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w G3 od nowa, obrałem scieżkę magii, 21 level, 370 many, 145 prastarej wiedzy, wale z błyskawicy, na razie słabo, muszę dobić do 210 PW, i biorę przyzwanie demona, jeszcze nie zdecydowałem się po jakiej stronie stanąć, ale chyba zgniotę buntownikow jak robaki :) wykonałem dopiero zadania w Cape Dun i Monterze, zanim jednak rozpocznę walki z rebelią non stop wyruszam na dłuższe ekspienie, jestem za słaby jeszcze na takie bitwy. No a za tydzień CP 1.75, jednak ja poczekam na spolszczenie, bo chyba nie będzie wydane od razu w Polskiej wersji językowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...