Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Pamietam ten pierwszy raz gdy grałem W Gothica I. To była (i nadal jest) świetna gra. W tedy bałeś się wejść w nocy do lasu nie mówiąc o atakowaniu orka. W trójce bez wiekszego problemu możesz zabić orka, ale zginać możesz w walce z jednym wilkiem (bo nieraz niemożna wyprowadzić kontry). Innymisłowy, tylko dwie pierwsze części są warte uwagi mimo, że w trójce jest lepsza grafika, większy świat i można mieć więcej umiejętności. Prestiżem dla twórców gier powinien być w pierwszej kolejności klimat a nie grafika czy inne pierdoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

O tak, pamiętam jak w "dwójce" chciałem rozwalić tego orka w lesie koło farmy Lobarta. Miałem wtedy maksymalnie może z 7level i poszedłem na niego, atakowałem go, parowałem ciosy i chyba tylko raz mi się go udało zabić. Tyle że obudziłem cieniostwora który był niedaleko i mnie zabił :dry: Potem wywabiałem go do strażników i kiedy miał mało życia dobijałem go z jakiegoś czaru i PD dla mnie :wink: Czasami w ogóle zapominałem o nim i zabijałem go w późniejszych rozdziałach kiedy byłem silniejszy.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z orkami w trójce było tak łatwo

bo ja wyzwalałem wszystkie wioski ludzi, i nawet z dobrym eq i wysokim lvl miałem znaczne problemy jak się rzuciło na mnie 20 orków. Trzech tak ale cała wioskę odbić to trochę się trzeba było omordować, bo buntownicy z spieprzonym ai, nie radzili sobie. Najbardziej rozśmieszyło mnie zakończenie bo wybrałem opcje równoważącą, czyli xardasa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Mi prawie zawsze na początku w trójce trudność sprawia odbicie Montery, lub w późniejszych etapach gry miast w którym są szamani. Trzeba wtedy walczyć bardzo umiejętnie, potować od czasu do czasu i unikać kul ognia bądź lodu od szamanów i bełtów z kusz od orków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymisłowy, tylko dwie pierwsze części są warte uwagi mimo, że w trójce jest lepsza grafika, większy świat i można mieć więcej umiejętności. Prestiżem dla twórców gier powinien być w pierwszej kolejności klimat a nie grafika czy inne pierdoły.

Nie przesadzałbym. Owszem, jako fan 1 i 2, na początku byłem do Gothica 3 bardzo sceptycznie nastawiony. Było to spowodowane kilkoma rzeczami, a najważniejszą były problemy techniczne - przy premierze gry, trójka była niegrywalna na moim komputerze, toteż porzuciłem ją na czas późniejszy, aż zaczęły wychodzi pierwsze Community Patche. Przy drugim podejściu z kolei zniechęciła mnie nieco bajkowa grafika, brak klimatu znanego z pierwszych części, ogólne uproszczenie gry (walka, kowalstwo, itd.). Jednak już przy trzecim podejściu, gra wciągnęła mnie niesamowicie i o ile przebrniemy przez pierwsze 2-3h, tym jest lepiej. Potem znów czuć stary, dobry posmak Gothica :) Jedyną wadą w trójce było to cholerne odbijanie miast - w związku z tym, że przechodząc grę nie wiedziałem, że przejęcie miasta tak znacząco wpływa na reputację, to po trzecim takim ataku miałem problem z wejściem do każdego miasta, w którym znajdował się (w moim przypadku) ork. Po prostu rzucał się na mnie, a zabicie go na terenie danej wiochy, skutkowało atakiem wszystkich mieszkańców. Dopiero gdy odciągnąłem go gdzieś dalej i zabiłem, było w miarę OK, jednak i tak strażnicy coś się pluli. Ogólnie słabo... Jak ktoś o tym nie wiedział, mógł sobie zmarnować wiele godzin gry.

Teraz bardzo serdecznie polecam zainstalowanie Gothica 3 wraz z Community Patchem 1.74 oraz najnowszym Quest Packiem 4. BAJKA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freeq52 Nie wiem czy bajka, bo kolega mi mówił że z tym patchem i radeonem 6950 miał klatkowanie. Mi to ogólnie nie przeszkadzało bo jestem wielkim fanem Gothica, no ale z kartą za ponad tysiąc złotych żeby gra(z 2006 roku) klatkowała, to trochę masakra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona 4850 512MB, a więc kartę już starutką i u mnie takowych przycięć nie ma. Pytanie czy Twój kolega miał zaktualizowane sterowniki do grafiki? Ale nawet jeśli miał, to z tego co mi wiadomo, to Gothic 3 gorzej sobie radzi na nowych kartach, niż na tych ciut starszych i nie jest to żadną tajemnicą. Niestety fatalny silnik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon 3000+ 1,8 Ghz, 1,5 gb ram geforce 210 512 mb Gothic 3 chodzi na wysokiej szczegółowości płynniukienko, zdarza się przyciąć w mieście i podczas walk dośc często (np. oblężenie Montery ) co wkurza strasznie, bo jak wiadomo....byle wilk potrafi zabić Beziego na 64 lvl z ciężko zbroją assasyna za 4 hitami ( przyklad z życia wzięty )

na bardzo szczegółowej przycina częściej ale da się grać, nie pamiętam już rozdzielki na jakiej grałem, w każdym razie duża nie była, ale równo po bokach itp.

Tak więc jeżeli chodzi o G3, nie mam na co narzekać

P.S oczywiście z community 1.74.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radeona HD 6950, i nie ma mowy o klatkowaniu. Wszystko na maxa i średnio mam 68 FPS. Mam CP 1.75+QuestPack4PL+ContentMod. Także nie wiem co to za Radka miał kolega :wink: . Maxymalnie na pół sekundy może ściać jak wczytam nową grę, i tyle.

PS. HD 6950+AMD Phenom II 955.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, sam podawałem. Właśnie ściagam demo Arcanii, czas w końcu się przełamać, pełna wersja jest bodajże za 6 dych w Platynowej Kolekcji, tyle kasy nie wydam na to, na pewno, ale może jak demo mnie przekona, a pełna stanieje to kupię, oczywiście zamierzam podejśc do tej produkcji z dystansem i nie patrzeć że to miał być kolejny Gothic ;D szczegolnie boli mnie brak otwartego świata....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

No i to jest właśnie największa wada Arcanii. Jako Gothic ta gra to porażka, ale jako nie Gothic (wiem dziwnie to brzmi :wink: ) to gra w sumie nawet nawet.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra stworzona jest z korytarzy , żeby przejść dalej musisz wykonać głównego questa w danej lokacji, nie ma możliwości spotkania przeciwnika którego nie dałbyś rady pokonać, postać umiera w kontakcie z wodą . Ogólnie cała gra to wędrówka jedną drogą, do poprzednich lokacji nie masz co wracać bo zwyczajnie nie ma tam nic do roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie największa wada Arcanii. Jako Gothic ta gra to porażka, ale jako nie Gothic (wiem dziwnie to brzmi :wink: ) to gra w sumie nawet nawet.

No ja bym się chyba nie przełamał... Już nawet nie chodzi o to, że nie umiałbym zapomnieć o tym, że to kolejna część serii (w sumie, jak się w to gra to tego nawet nie widać), co po prostu - dla mnie to jest słabe i tyle. Na każdym kroku widać niewykorzystany potencjał, słabostki i "bule" tej gry, a ja ogólnie nie lubię grać w coś, co jest słabsze niż ustawa przewiduje... Poza tym mam za mało czasu, a zbyt dużo gier do nadrobienia, aby grać w coś, co jest w najlepszym przypadku przeciętne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie największa wada Arcanii. Jako Gothic ta gra to porażka, ale jako nie Gothic (wiem dziwnie to brzmi :wink: ) to gra w sumie nawet nawet.

No ja bym się chyba nie przełamał... Już nawet nie chodzi o to, że nie umiałbym zapomnieć o tym, że to kolejna część serii (w sumie, jak się w to gra to tego nawet nie widać), co po prostu - dla mnie to jest słabe i tyle. Na każdym kroku widać niewykorzystany potencjał, słabostki i "bule" tej gry, a ja ogólnie nie lubię grać w coś, co jest słabsze niż ustawa przewiduje... Poza tym mam za mało czasu, a zbyt dużo gier do nadrobienia, aby grać w coś, co jest w najlepszym przypadku przeciętne.

Cztając to cały czas myślę, o tym jak grałem i spotykałem się ciagle z jedna postacią. Mam na myśli te twarze w grze, co drugi człowiek miał taką samą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu Piranha Bytes pojawił się wpis Gothic nazywa się teraz Risen.

Pewnie po premierze Risena 2 dowiemy się więcej. W jednym z wywiadów Mike Hoge powiedział, że prawa do Gothica powrócą do nich po premierze Risena 2. Mogą połączyć obie serie i okaże się, że dzieją się w tym samym świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Oby nie, ponieważ według mnie Risen nie jest tak dobrą grą jak seria Gothic, a Risen 2 też jak dla mnie nie zapowiada się obiecująco. Po prostu mi się Risen nie podobał, a jeśli połączą te dwie serię... Wole na razie o tym nie myśleć.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...