Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Czy te Mody są kompatybilne z Community Patchem 1.74 ? I czy dialogi związane ze nowymi questami zawierają tylko napisy?

Trochę nie chce mi się znów zaczynać Gothica 3 od początku, ale jeśli te mody naprawdę są takie dobre to chyba jednak z nich skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są kompatybilne, nawet moja gra jest tego potwierdzeniem. Niestety nowe dialogi z zadań quest packa są nieme (bez głosu, same napisy). Warto, spróbuj, świat jest bardziej realistyczniejszy, nowe zbroje, miecze i inne rzeczy, naprawdę przyjemniej sie gra.

Edytowano przez edwin20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj nie wiem, jak ja się pozbieram... dobrze, że są ferie, ale do przejścia jest:

Suppreme Commander Forget Alliance

Battlefield 2, 2142

Risen

Gothic

Gothic3 + te mody czy tam questpacki

Fallout 1-Tactics

Trine2

QUBE

DukeNukem Forever

I jeszcze ma wyjść Risen 2, no to pięknie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w Jarkendarze, i mam problem, wykonałem juz misje dla piratów, ale za nikt za chiny nie może nauczyć mnie siły, w Korinis to samo, limit 60, Brandon ( pirat ) limit 90, a ja mam 88, mam 40 punktów do wykorzystania, i zbieram na miecz półtoraręczny ( 110 dmg, wymaga tyle samo ) będę zmierzał teraz do bandytów, i pytanie, czy jest tam ktoś, kto może mnie przykoksić ? czy też limit 60/90, zalezy mi, bo władam maczugą jakąś, 80 dmg mnie nie zadowala, a nie mam na co wydawac punktów.

Edytowano przez konio52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Przecież możesz to zrobić bardzo szybko. Kiedy wyjdziesz przez portal z Jarkendaru to w tej świątyni w której byli magowie ognia masz teleport, przenieś się nim do karczmy koło gospody Orlana i idź do Erola. No chyba że nie wykonałeś tego zadania dla Merdariona to wtedy czeka cię spacerek :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer? Polecam tę stronke http://www.gothic-multiplayer.com.pl/

Ja zaraz pobiore i sprawdze.

EDIT

No pograłem troszke w multi i zeby się dobrze bawic trzeba mieć z kim grać. Max na seewerze było 8 osób. Mało. Polecam serwer AracniaS.

Jak chce ktos pograc to pisac. ;D

Edytowano przez WarHead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem okazję pograć Arcanie i Upadek Setarrif.

Arcania

Plusy:

1. Fabuła - o ile początek był denny to później fajnie się rozkręcało. Trzeba przyznać, że scenarzyści w miarę się postarali.

2. Lokacje - są fajnie zrobione i jest na czym zawiesić oko.

3. Postacie z poprzednich odsłon - one przypominały jeszcze, że to jest Gothic.

4. Klimat - głównie dzięki znanym nam bohaterom i oprawie dźwiękowej.

5. Grafika

6. Muzyka

Minusy:

1. Pozorność otwartego świata - żeby iść dalej trzeba fabułę posunąć do przodu.

2. Różnorodność modeli postaci - twórcom chyba brakło wyobraźni wymyślając modele NPC'ów :)

3. Uproszczenia, rozwój postaci, bezsensowna interakcja z przedmiotami, walka, bugi

Jak na grę RPG jest nieźle, jak na Gothica to trochę słabo. Ocenę 7/10 jednak dam.

Upadek Setarrif

Plusy:

1. Możliwość wczytania save'a z podstawki - miło grać postacią wyszkoloną z Arcanii.

2. Lokacje - nadal niektóre fajnie wyglądają.

3. Dokończenie wątków z podstawki

4. Grafika i muzyka

Minusy:

1. Zero nowości - żadnych nowych potworów(wzięli modele z podstawki i zmienili im tylko nazwę oraz parametry), nowe przedmioty może są ale się jakoś nie rzucają w oczy, interakcja nadal beznadziejna, żadnych nowych umiejętności itp.

2. Beznadziejna walka z bossem - skopiowana z podstawki

(tylko "inne" potwory są)

3. Zamknięty świat

4. To już nie RPG tylko hack'n'slash

5. Różnorodność modeli NPC

Nie postarali się tutaj twórcy. Ocena 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok takie pytanie dla grających Łowcą smoków. W co ładować, żeby się w miarę dobrze grało na początku i żeby później nie zepsuć postaci? Mogę uczyć się np. mieczy jednoręcznych, żeby walka była efektowniejsza, bez obawy, że zabraknie mi później PN na rozwój mieczy dwuręcznych, którymi chciałby się posługiwać. Póki co za mało siły by je unieść (dopiero początek II rozdziału) także nie opłaca się uczyć mi chyba uczyć dwuręcznej broni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- jeśli masz zamiar używać dwurecznej broni to ucz się jej używać. A jeśli brakuje Ci siły, by podnieść miecz- to koniecznie inwestuj w siłę. W takiej grze jak Gothic nie można marnować PN i jeśli wiesz, że nie będziesz potem używał broni jednoręcznej to nie marnuj na nią punktów.

Pakuj większość PN w siłę i walkę bronią dwuręczną i jeśli chcesz to trochę też w kusze(może się kiedyś przydać).

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanko.Gram w gothica mroczne tajemnice(po raz koeljny) i mam problem w 3 rozdziale po powrocie z cmentarzyska orków zniknal gdzies gor na toth(ten od zbroi :)),miałem nadzieje na dostanie ciężkiej broni ale nigdzie go nei ma,proszę o pomoc.

PS: Jak już napisałem gram kolejny raz,wiec prosze wstrzymać się z odp sprawdz plac treningowy strażnikow o każdej godzinie,z góry dzięki za pomoc :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam,nie gram na kodach ale niestety chyba będe musiał go uzyć by go przyzwac ;/,damn ;/ ;p.

edit:Jak by komuś sie udal oznalezsc ten kod na przyzwanie Gor Na Totha byłbym wdzieczny za podanie bo ja nie moge znalezsc ;/

edit2: Znalazłem Tpl_Gornatoth ale nie chce dzialac,jakieś pomysły :P?

Edytowano przez Frizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Mam "sejwa" z MT (co prawda, trochę z późniejszego etapu gry, ale to chyba - "wsio ryba") i on jest na swoim miejscu.

Możliwe, że go ukatrupiłeś. Nie twierdzę, iż bezpośrednio, ale to prawdopodobne (np. kogoś zaatakowałeś, a on spiesząc na promoc - nie Tobie, hehe - spadł na "dyńkę" i się zabił, a Ty nawet o tym nie wiesz; lub, "wpuściłeś" do obozu błotne węże i to spotkanie skończyło się dla niego bardzo źle - możliwości jest wiele).

Mniejsza z tym, spróbuj tego kodu: INSERT TPL_1402_GORNATOTH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Co się tyczy Mrocznych Tajemnic, to nie uważacie że to powinien być pełnoprawny dodatek do Gothica 1? Według mnie tak, ponieważ gdyby poprawić parę bugów, parę rzeczy pozmieniać oraz dodać pełny profesjonalny dubbing, taki jak w poprzednich częściach, to dodatek na miarę Nocy Kruka.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...