Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Grałem trochę w Arcanie ale uważam, że to wręcz inna gra tylko z nazwą gohic w tytule. Już Risen bardziej przypomina gothica. Gra jest dobra kiedy patrzymy z perspektywy ogólnie jako gra, a jest słaba jak patrzymy i myślimy "toż to gtohic, co to ma znaczyć?". O upadku czegoś tam nie zagram, bo nawet szkoda czasu. Dla mnie również gothic skończył się na trójce. Zmierzch

bo(u)gów, to też nie wypał, może gdyby nie ta fabuła to kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sama koncepcja wojny domowej w ZB, brzmi dość fajnie, odbudowana Gotha, Vengard, zawsze to jakaś inna perspektywa, no i bitka Gorna z Thorusem, gdyby nie te bugi w wersji finalnej, to recka w CDA wyglądałaby inaczej, dla mnie osobiście minusem jest jeszcza nie możność zwiedzenia całego świata, nie ma Varantu, zmniejszony Nordmar, szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal mnie fabuła taka "niech bedzie", ale miejscami taka nijaka, że odechciewało się grać. Ale denerwowały mnie zadania takie jakieś, że nie wiadomo gdzie potem iść, co robić. No i najbardziej te dialogi bezimiennego, to była porażka. Te jego chamskie odzywki, i ta pycha. Może i miał trochę racji ale we wcześniejszych odsłonach serii gothic tak nie rozmawiał, więc tak dziwnie było się przyzwyczaić.

Edytowano przez edwin20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam wszystkie gry z serii Gothic (mam wszystkie gry i dodatki, oprócz Upadku Setariff) i uważam że Gothic to jeden z tych "hardkorowych erpegów" (jest jeszcze jeden RPG który Gothicowi dorównuje pod względem "hardkorowości" xD - Morrowind!)

Z tych wszystkich części najbardziej podoba mi się Gothic 1, bo ma najlepszy klimat. Do tego te orkowe bębny dudniące w Menu :D

Ja tylko czekam aż wydadzą te "wielkie mody" do G1 i zacznę znowu w niego grać, bo wygrałem go chyba z 10 razy odkąd go mam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "trójce"? Warto zaczynać? "Jedynkę" kiedyś z kolegą przeszedłem, "dwójkę" próbowałem przechodzić wielokrotnie i sam dodatek NK jest dla mnie zbyt trudny. W fabule zbytnio nie jestem do tyłu, bo wiem jak się która część kończy (poza "trójką").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało zaczynaj zabawę, Gothic 3 nie jest trudna grą, a właściwie to chyba najłatwiejszą z całej serii. Co sądzę o trójce? Hmm... W sumie dla mnie to najlepsza część, ma mase zadań, ogromny żyjący świat, jest długa. No i sama muzyka może przyciagać. Jak masz zamiar zagrać to polecam do tego CP 1.74 i Quest Pack 4 PL z Content Mod 2.2. Czyli więcej zbroi, broni, zadań, rzeczy, ogółem świat bardziej realistyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam trójkę. Swego czasu byłem bardzo negatywnie nastawiony do Gothica 3 - wiadomo, to nie jest już to samo co w części 1 i 2 (a jestem ich wielkim fanem), ale jeśli dasz grze szanse, to na pewno nie pożałujesz :D I tak jak wyżej - te mody są ŚWIETNE, bez wahania je instaluj, będziesz miał zabawę na dłuuuugie tygodnie, a może i miesiące :) Sam się ostatnio zabieram do tego, aby zacząć grę jeszcze raz z Quest Packiem i chyba spróbuję jutro zainstalować G3 i wchłonąć w grę po raz drugi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 gorszy od 2 ale lepszy od Arcani, do dzisiaj gram czasem w gothica2 NK. Prawdziwe RPG.

Oczywiście że GOTHIC 2 lepszy bo to prawdziwy RPG który podoba się nawet po wielu latach. Wiele osób mówi mi że 3 najlepsza(o 4 nikt nie wspomina z wiadomych przyczyn).Ja zawsze będę za 2 za jej klimat,fabułę, no za wszystko. Lepiej się tego zrobić nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "trójce"? Warto zaczynać?

Gothic 3 jest całkiem dobry, ale odstaje klimatem od poprzednich odsłon - ten nie jest już mroczny, lecz bajkowy. Zaczynaj, tylko najnowszego Community Patcha zainstaluj, bo bez tego każde ładowanie gry to katorga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "trójce"? Warto zaczynać? "Jedynkę" kiedyś z kolegą przeszedłem, "dwójkę" próbowałem przechodzić wielokrotnie i sam dodatek NK jest dla mnie zbyt trudny. W fabule zbytnio nie jestem do tyłu, bo wiem jak się która część kończy (poza "trójką").

Oczywiście że warto zaczynać, ale jeśli nie możesz przejść "dwójki", to ustaw najłatwiejszy poziom trudności i graj powoli, aby w dalszej rozgrywce nie było Ci trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie klimat i w jedynce i w dwójce jest taki sam. Czyli świetny.

Za to w jedynce nie podobała mi się taka szarość świata. Mało było tam zieleni. :)

Właśnie ta szarość też buduje klimat. Przemierzając taką szarą dolinę mamy wrażenie że to miejsce jest złe i nieprzyjazne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wyobrażam sobie G1 z dzisiejsza grafiką, zresztą, można powiedzieć że Risen to gothic z nową grafą, który mnie w ogóle nie wciągnął, nie poczułem tego czegoś, jak przy Gothicu, ta szarość i ponurość stwarza niesamowity klimat, i u mnie jest on numerem jeden, jeszcze żadna gra go nie pobiła w moim rankingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ta szarość wciąga do tego świata. Ale dla mnie zieleń z G3 i G2 pasuje mi tak samo jak i szarość z G1. W Risena pograłem i uważam, że pierwsza część to była zapowiedź dwójki, pokazanie, co potrafi PB. Ale zadam takie pytanko do tych co ukończyli Gothica 3 - na jakim levelu ukończyliście gre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą drogę polecacie obrać? W sumie zastanawiam się, czy korzystać z dwóch broni, czy z jednej - dwuręcznej. Za bardzo nie jestem obeznany jakie grupy należą pod jakie bóstwo. Wiem jedynie, że są 3 zakończenia a każde odpowiada jednemu z trójcy bogów. Akurat byłem początkującym rebeliantem i prawie całe Cape Dun mnie atakowało, z racji obranego poziomu trudności pokonałem większość wsi, jednak nie jestem z tego powodu za bardzo zadowolony. Mógłby mi ktoś opisać każdą z tych dróg i polecić, która byłaby najciekawsza /a najlepsza dla początkującego w Gothic 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zadam takie pytanko do tych co ukończyli Gothica 3 - na jakim levelu ukończyliście gre?

Ja ukończyłem go raz, na średnim poziomie trudności z 88 lvl-em.

Edytowano przez Darmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, ja za pierwszym razem na 64 levelu. A ja jakoś nie mogę tak sam z siebie zagrać magiem, ten mieczyk i tarcza mnie tak ciagną, że ciagle już zostaję wojownikiem. No i nigdy nie grałem po stronie orków, nie wiem dlaczego, może dlatego, że sama gra narzuca nam stronę buntowników (początek - rozróba w Ardei).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...