Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Kolejna seria pytań.

1. Mam misję, w której muszę sprzedać zielę Łysych. Tylko czy znajdzie się ktoś kto kupi większą ilość, bo nie uśmiecha mi się chodzenie po 50 najemnikach?

2. Czy warto potem wykiwać tego całego Łysego co mi to zlecił, czy może dać rudę temu na L?

3. W kopalni jakiś koleś proponuje mi broń za odrobinę jedzenia. Czy on mnie nie wykiwa?

To by było tyle... Na razie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@badcompany2- 1. Owszem jest w knajpie, ale nie powiem ci jak ma na imię (trochę pograj sam). 2.- Właściwie nie ma to wielkiego znaczenia. Ja tam nigdy nie oszukuję, najlepiej zrób sobie sejwa i sprawdź co przynoszą, oba rozwiązania. 3.- Nie powiem, ale zawsze za wykonanie zadania dostaniesz jakieś PD. Ogólnie, takie różne rzeczy powinno się odkrywać samemu, na tym w końcu polega RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mazzakollo- Tak przy okazji, zebrałeś wszystkie księgi noszące tytuł "Chromanin"? Teraz ogólnie. Pisaliśmy, który obóz najbardziej przypadł nam w G1 do gustu. W G2 już nie jest tak różowo, właściwie to tylko jako "obozy", możemy traktować klasztor i farmę najemników. Miasto to już nie ta bajka (choć jest fajne) dopiero w NK IMO dodano prawdziwe obozy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zdobyłem jeszcze Chromanina , ale nawet nie zacząłem go szukać. Gothica przed chwilą przeszedłem i odinstalowałem, ale na szczęście miałem jeszcze pliki w koszu, to je przywróciłem, ale nie wiem czy mi się chce szukać tych ksiąg wszystkich... Przyszedł czas na kolejnego RPG - stwierdziłem że Gothic 2 odpada, bo chcę troszkę odpocząć od świata tej gry ;)

Zainstalowałem sobie Risena. Nie wiem czy dzisiaj w niego pogram, bo muszę też zagrać w Call of Juarez i S.T.A.L.K.E.R.A ;D

Jeśli dobrze pamiętam, to w Gothicu II najczęściej wybierałem dołączenie do Straży Miejskiej, ale co to za gra z kodami ? Słaba, ot co. Za jakiś czas postaram się zagrać w GII i wtedy chyba znowu dołączę do najemników - jak w "jedynce".

Przy okazji - 700 postów !

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Serię Gothic może czekać przełom. Mianowicie JoWood znajduje się na skraju bankructwa. Spółka wystąpiła o reorganizację kapitału. Mówiąc prościej ,złożyli wniosek o upadłość. Czy sprzedadzą prawa do marki Gothic a może spróbują szybko wydać następną część w celu ratowania dziury budżetowej? Czas pokaże.

Edytowano przez PanGothic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu Gothic Up pojawił się ten news o umierającym JoWood. Jak dla mnie, jeśli prawa do marki Gothic wykupi jakaś rozsądniej myśląca o odbiorcach serii firma, to mało mnie obchodzi ten upadek; kto wie, czy może nie nawiązaliby oni ponownie współpracy z Piranha Bytes? Byłbym wtedy naprawdę zadowolony...

Edytowano przez kubasliwa202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa nowina. Nie życzę firmie JoWood bankructwa - to również dzięki nim mamy Gothica. Najnowsza część serii nie jest najlepsza, ale ma swoje zalety. Gra może istnieć jako nowy tytuł. Mam nadzieję, że zdecydują się na sprzedaż praw do serii Gothic, a te odkupi Piranha Bytes. Zawsze to jakaś nadzieje na odbudowanie tytułu. Pirnie zajmą się tworzeniem nowej odsłony Gothica, a JoWood dostanie pieniądze, za które stworzy nową grę - lepszą grę. Dostaniemy wtedy dwie, dobre gry i każdy będzie zadowolony.

No co? Pomarzyć każdy może.

:tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz przedstawiony przez Bronka (wykupienie praw do Gothica przez Piranie) jest bardzo optymistyczny, tyle tylko - jak duże są szanse, by do tego doszło ? Cóż, pozostaje mieć nadzieję , że tak właśnie będzie. A co do Risena 2 - trudno , Gothic ważniejszy ! ;)

A przy okazji, niech mi ktoś powie , ten JoWood - to co to właściwie jest ? Bo w Gothicu I chyba go nie było, dopiero w dwójce na filmiku przed pojawieniem się menu gry występuje jego logo. Więc czym ten JoWood jest, i czemu Piranie się do niego... dołączyły ?

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranie napewno nie przestaną pracować nad Risenem. Prace są zbyt zaawansowane żeby je przerwać, a PB to mała firma, która nie może pozwolić sobi na straty. Poza tym samo PB nie kupi praw do Gothica, bo to jest producent a nie wydawca. Jednakże prawdopodobnym jest, że nabywca tych praw nawiąże współpracę z Piranią, wtedy byłoby super. Nie spodziewałbym się jednak takiego Gothica wcześniej niż 2015/16 rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015/2016 ? Hm, to aż za 5 lub 6 lat. Jeśli Twoje przypuszczenia się sprawdzą, czas oczekiwania będzie... cóż, dość długi :) Ale nawet jeśli Piranie nawiążą współpracę z nabywcą praw do Gothica, na pewno nie stworzą kontynuacji tejże gry. Bo Gothic 5 to byłaby lekka przesada, nie ? Ale gdyby zaczęli robić nowy cykl , w którym byliby nowi bohaterowie, nowa fabuła a przede wszystkim tony KLIMATU - byłoby super. Generalnie nie obraziłbym się nawet, gdyby wydarzenia z ich nowej gry byłby osadzone w uniwersum Gothica. Na razie pozostaje czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą. Dam tu wam pewną ciekawostkę.

Polacy są wśród fanów Gothica uważani za najlepszych modderów tej serii. Szkoda tylko że umiejętności czasem nie dorównują intelektowi. Tak kto czyta TheModders to wie o co mi chodzi ?

Swoją drogą też. Zastanawiam się. Czy jakby nasze chłopaki miały możliwość. To by próbowali zrobić grę osadzoną w realiach Gothica, opowiadającą wydarzenia przed G1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze chłopaki to znaczy Piranie czy polscy modderzy, bo nie rozumiem :) ?

Ogólnie sama idea powstania prequelu G1 jest bardzo dobra, dowiedzielibyśmy się za co Bezimienny trafił za "kratki", a może nawet dane byłoby nam wziąć udział w tworzeniu magicznej Bariery, a nawet w buncie więźniów w Górniczej Dolinie ? Pograło by się, pograło , nie powiem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o modderach właśnie.

Bo wiem że powstają dwie modyfikacje jako prequele G1.

Dzieje Khorinis o którym wspominałem, oraz Niemiecka. "Walka o braterstwo" Czy coś takiego. Co do tego drugiego wiem że na ten temat sporo wie Sentarion z Złotych Wrót.

O właśnie skoro mowa o Złotych Wrotach. Ma być prolog chyba niedługo ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2015/2016 ? Hm, to aż za 5 lub 6 lat. Jeśli Twoje przypuszczenia się sprawdzą, czas oczekiwania będzie... cóż, dość długi Ale nawet jeśli Piranie nawiążą współpracę z nabywcą praw do Gothica, na pewno nie stworzą kontynuacji tejże gry. Bo Gothic 5 to byłaby lekka przesada, nie ? Ale gdyby zaczęli robić nowy cykl , w którym byliby nowi bohaterowie, nowa fabuła a przede wszystkim tony KLIMATU - byłoby super. Generalnie nie obraziłbym się nawet, gdyby wydarzenia z ich nowej gry byłby osadzone w uniwersum Gothica. Na razie pozostaje czekać.

No cóż, Risen 2 Planowany jest na 2012 rok, a wątpię żeby te plany się sprawdziły. 2013r. to bardziej prawdopodobna data. No a na nowego Gothica myślę że poświęciliby naprawdę dużo czasu.

A po co im licencja na Gothica żeby robić inną grę? Poza tym takowa już jest - Risen.

Swoją drogą też. Zastanawiam się. Czy jakby nasze chłopaki miały możliwość. To by próbowali zrobić grę osadzoną w realiach Gothica, opowiadającą wydarzenia przed G1 ?

Co powiecie na to, żeby CDP Red zajęli się następnym Gothic'kiem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, niech mi ktoś powie , ten JoWood - to co to właściwie jest ? Bo w Gothicu I chyba go nie było, dopiero w dwójce na filmiku przed pojawieniem się menu gry występuje jego logo. Więc czym ten JoWood jest, i czemu Piranie się do niego... dołączyły ?

JoWood to wydawca, tak jak np. EA czy Activision. Wykłada kasę, za którą deweloper (PB czy Spellbound) robi grę i zgarnia zyski.

Swoją drogą, jak już dyskutujemy o tych prawach autorskich, to... Risena wydawało, a przynajmniej tak twierdzą GOL:

Deep Silver / Koch Media

Ten sam Koch jest udziałowcem JoWoodu, zresztą aktualnie toczy się proces w związku z rzekomym nabyciem akcji po zaniżonej cenie... Nie znam się za bardzo na stronie prawnej, ale czy gdyby JoWood ogłosił bankructwo, Koch nie miałby czasem praw do części dóbr pozostałych po tym wydawcy?

Tak, myślę o prawach do marki Gothic.

Z drugiej strony - ja jakiegoś wielkiego sentymentu do marki nie mam, po prostu odpowiadają mi gry Piranii, więc nie miałbym nic przeciwko, gdyby PB skupiło się na swojej nowej marce. Risen podobał mi się właściwie najbardziej ze wszystkich ich gier poza pierwszym Gothikiem, a przebić G2 to już coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielenie Gothica na Arcanie by było dobre. Tylko że wątek tamtego bohatera jest już zakończony, a tu już biega nowy. Znowu to by sztucznie wyglądało jak by np.

bohater Arcanii po tym jak niszczy demona, przejmuje władze nad Rhobarem i zajmuje miejsce na tronie, a jego wrzuca do lochów. Teraz on musi z niego uciec i się zemścić. Po drodze jednak zajmuje go parę intryg które musi rozwikłać zanim dobierze się do Króla Pasterza.

Tylko wtedy jaki sens by miało dzielenie to na dwa uniwersum, skoro teraz nasz Pasterz nie miałby dla siebie roli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rozwinięte Khorinis? Chcesz żebym się popłakał? Jak mam do czegoś sentyment, a to jest inne po jakimś czasie to mi źle ;P. Wiesz co ja przeżywałem jak w dwójce odkrywałem ruiny Starego Obozu, Nowego Obozu a Sekty nawet nie dane mi było zobaczyć! Aczkolwiek ciekawa propozycja ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...