Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Dokładnie, od tego jest gatunek h'n's - gry z tego gatunku (np. Sacred, czy Titan Quest) są z góry nastawione na wypuszczanie z ręki setek fireballi i zaklikiwaniu przeciwników na śmierć, w poprzednich Gothicach każda walka (zwłaszcza na początku rozgrywki, gdy o śmierć było bardzo łatwo) wymagała od gracza rozejrzenia się, pokombinowania czy nie lepiej zacząć łukiem itp. itd. etc., a G3 wypruto z całej tej magii - questy spłycone, walka klikanie, gra byłaby lepiej postrzegana, gdyby nie Gothic w tytule, jednak tytuł ten moim zdaniem zobowiązuje, twórcy powinni mieć więcej czasu i wydać grę bardziej dopracowaną, z przemyślanym systemem walki, pozbawioną questów w stylu "przynieś mi pierdyliard beczek z wodą, a może orkowie bardziej cię polubią", ale niestety prawa piranie straciły i nowego Gothica musieli wydać jako grę z nowym niecharyzmatycznym bohaterem, jako grę pozbawioną NPC-ów z osobowością (Diego, Lee, Saturas) i dalszych sukcesów tejże grze nie wróżę, choć i tak lepsze to od Dragon Age'a, tam nawet nie mamy wpływu na zaklikiwanie klejnych legionów wrogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubzone95

W G3 te wszystkie "combosy" nic nie dają najlepiej jest klikać LPM poczynając od łuczników lub szamanów i to jest cała taktyka. Dla mnie polski Two Worlds jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G3 te wszystkie "combosy" nic nie dają najlepiej jest klikać LPM poczynając od łuczników lub szamanów i to jest cała taktyka. Dla mnie polski Two Worlds jest lepszy.

Ściągnij sobie Community Patch 1.73: od razu zauważysz różnicę ;). Two worlds jest za bardzo "Oblivionowski".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combosy dają dużo i bez tego patcha, jeśli grasz na trudnym poziomie trudności, lecz czy magia Gothica polegała na robieniu combosów niczym w DMC? W jedynce i dwójce były combosy, ale ja zawsze wybierałem jeden, który będę powtarzać i wykonywałem go mechanicznie, walka nie była wtedy zręcznościowa, tylko tak samo hmmm... "erpegowa" jak przedtem, w końcu to nie nasze palce powinny decydować o sile i kierunku ciosu, tylko statystyki bohatera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o trójce ale za to grałem w dwójkę i mogę powiedzieć że moje wrażenia są bardzo pozytywne...

Mianowicie grałem z dodatkiem "Noc Kruka" i gra bardzo przypadła mi do gustu bo nie była to zwykła gra RPG a prawdziwa, ciekawa historia bezimiennego. Grafika nawet dziś jest całkiem znośna ale nie oto tu chodzi... gra jest przecież świetna ponieważ ma w sobie to coś co przykuło do monitora... nie wiem co to jest (może to ta "magia" gry?) ale naprawdę gra zostawiła miłe wspomnienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sophi13

Widziałam Gothica jedynkę u kumpla z internatu (ta sama klasa) i zaczęłam tak się zastanawiać, czy samej nie kupić... Tyle że na mojej liście rzeczy do kupienia jest jeszcze Legacy of Kain, SFIV, trylogia PoP, myślę też nad BlazBlue: Calamity Trigger (jeśli wyjdzie w Polsce i na PC)... No i wiszę trochę kasy (niby drobne, ale...) kilku osobom. Zatem - Gothic niestety poczeka... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Gothica jedynkę u kumpla z internatu (ta sama klasa) i zaczęłam tak się zastanawiać, czy samej nie kupić...

Dwie pierwsze części z dodatkiem kosztują niecałe 30 złotych. A jeśli nie zniechęci cię "letko" niedzisiejsza oprawa, to w zamian dostaniesz ogrom godzin niezapomnianych przygód. Zdecydowanie polecam, bo to naprawdę świetna saga, z fajną fabułą i, jak napisałem posta wcześniej, super klimatem. No i walka też jest bardzo dobrze rozwiązana i wciągająca, zwłaszcza w dwójce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Gothica jedynkę u kumpla z internatu (ta sama klasa) i zaczęłam tak się zastanawiać, czy samej nie kupić... Tyle że na mojej liście rzeczy do kupienia jest jeszcze Legacy of Kain, SFIV, trylogia PoP, myślę też nad BlazBlue: Calamity Trigger (jeśli wyjdzie w Polsce i na PC)... No i wiszę trochę kasy (niby drobne, ale...) kilku osobom. Zatem - Gothic niestety poczeka... :(

Powiem ci tak. Jak ja grałem po raz pierwszy w Gothica, to na początku mnie zniechęcił, ale potem wkręciłem się w ten świat. :) I naprawdę mnie się podoba, o ile G1 i G2 NK mają braki, o tyle nadrabiają genialną fabułą. Czego nie można powiedzieć o G3, fabuła w tej części to porażka. Wyzwól wszystkie miasta i wioski w Myrtanie, pomóż koczownikom albo ich zabij i takie tam. A G3 ZB to totalna porażka, bug na bugu jest nie polecam tej części, nawet najwytrwalszym fanom. Arcania, to nie wiem czy to będzie ten sam Gothic ? Nowy bezimienny bohater na przeciw staremu Bezimiennemu dodając do tego fakt, że albo będziemy mogli go rozwalić, albo sprzymierzyć się z nim. Nie wiem ale mnie Arcania nie przekonuje do siebie, ja pozostaje przy modyfikacjach do G1 / G2 NK. Z całego serca polecam Velaya: historia wojowniczki, w modyfikacji wcielamy się w kobietę, która była w G1, ale z racji tego że bariera upadła. To zwiała i się jej udało. Druga modyfikacja to The returning od Rosjan, to też polecam choć krótko grałem, najlepsze w tej modyfikacji jest to, że jest kilka nowych gildii, mnóstwo nowych lokacji i przedmiotów a co najważniejsze. Zadań cała masa, które pasują do G2 NK, bo modyfikacja nie zmienia oryginalnej fabuły. Do G1 polecam Mroczne tajemnice które powinny mieć niedługo ostatniego patcha już, z dubbingiem w tej sprawie muszę skonsultować się z szefem poziomkaz. Polecam poczekać na Czas Zapłaty, TheModders team twierdzi że prawdopodobnie uda im się wydać CZ może w tym roku ? Ale to nic pewnego. Z mniejszych modyfikacji polecam Pirateleben, Mieliznę i kilka innych, które można znaleźć na gothicmods.info.pl, dodam też. Że jest Polska machinima filmowa w Gothicu, ale ona powoli stacza się na dno, ciągle pojawiają się nowi ludzie, którzy w swoich filmach używają syntezatora mowy Ivona + pełno bluzgów i tym podobnych. Dwa lata temu machinima Gothica była najlepsza, dopiero rok temu zaczęła się staczać na dno. Ale polecam obejrzeć fanowskie filmy w Gothicu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia próba gry w Gothica zakończyła się jechaniem na kodach i wciskaniem klawisza odpowiedzialnego za teleportację, gdyż namiętnie wywalała się do windy przy starciach większych niż 1 na 1. Do dzisiaj nie udało mi się znaleźć sposobu jej uruchomienia na 8800GTS. Aż dziw bierze, zwłaszcza, jak się spojrzy na te grupy modderskie. Panowie, patch pl0x pl0x? Część druga + NK również zagościła na moim dysku (ostatnie wakacje), z solidnym z mojej strony postanowieniem przejścia jej bez kodów (uruchomić się udało na najstarszych sterownikach). Tutaj nie zawiódł już silnik, nie. Tutaj zawiodła ilość wolnego czasu, jaki musiałem przeznaczyć na grę: jeżeli po tygodniu gdy dzień-w-dzień ciągle zwiewam na widok dzika wiem, że ten romans szybko się skończy. Wybaczcie brak formatu, ale pisanie posta mi się sypie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przypominam kurde. Że Gothic 3 miał premierę w 2006 roku, i przez cztery lata, gra była totalnie zabugowana, dziś no niby z niej jest cudo, ale dalej chyba ma te głupie wątki typu. Zbierz to czy tamto itp.

Wystarczy że pobierzesz i zainstalujesz questpacka i masz zupełnie nowe zadania.

Btw. Gothic 3 nie był taki fajny jak wcześniejsze części, właściwie to grałem w niego tylko z powodu na fabułę która nie była aż taka zła. Zmierzch bugów to była już tragedia ! A jedyneczka i dwójka to cudo. Teraz czekam na Arcania: Gothic 4 który już jest robiony przez firmę SpellBound, może coś z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paguł - Noc Kruka z założenia miała być niewyobrażalnie trudna, co twórcy gry napisali wyraźnie w instrukcji. Gracze narzekali że podstawka była za prosta, więc twórcy zdecydowalo się ten problem 'rozwiązać' w dodatku do gry. Samo G2 jest naprawdę bardzo proste.

Cała seria Gothic jest przykładem doskonałych gier RPG, czy to się niektórym podoba, czy nie.

ale dalej chyba ma te głupie wątki typu. Zbierz to czy tamto itp.

Znajdź mi cRPG-a który NIE ma takich wątków.

A najlepiej to nawet nie próbuj, bo i tak nie znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że odkąd pirania się z JoWoodem rozeszła seria schodzi na psy...czytaliście o fabule Arcani? nowy bezimienny jakiś rybak kurde, jak z niego też zrobią wybrańca innosa to sie zachlastam;/

a mogli zrobić fabułę typu jakiś Paladyn pada ofiara spisku który jednak nie jest wymierzony tylko w niego ale zwłaszcza w króla...

Lub chociażby zrobić grę poświęconą generałowi Lee ciekawa postać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uważam, ze Arcania nie będzie dorastać do pięt G1 i G2. Nowy bezimienny to juz nie będzie ta sama postać. Nasz bohater, z ktrym przeżylismy tyle przygód jest teraz królem i albo powinno się to juz skończyć, albo powinnismy grać nim dalej (ewentualnie jego przyjacielem Gornem, Diego, Miltenem, albo Lee).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi cRPG-a który NIE ma takich wątków.

A najlepiej to nawet nie próbuj, bo i tak nie znajdziesz.

Nie muszę znajdować, może nie będzie to nowa gra. Ale w modyfikacjach do Gothica, z tego co widzę to niektóre zespoły moderskie chcą usunąć te schematyczne zadania, zastępując je innymi, ciekawszymi. Polecam lekturę na forum soulfire, gdzie ciągle padają propozycje nowych questów do. "Dzieje Khorinis" A jeśli chodzi oto czy Gothic najlepszy jest, to się zgodzę z Nargoghem, ma tu sporo racji. Gothic to pierwszy CRPG jak dobrze pamiętam, który wprowadził system dołączania do gildii, i poziom trudności gry był zależny od gildii w jakiej byliśmy np.

Strażnik / paladyn - łatwy.

Najemnik / łowca smoków - średni.

Nowicjusz / mag ognia - trudny.

To mnie się bardzo podobało, ale jedynie co mnie w serii denerwuje, to czasem bugi przez które gry nie da się ukończyć, kiedyś miałem buga przez którego, nie mogłem rozmawiać z NPC a orkowie i inne bestie mnie olewały. Innym razem, ale to ciekawy bug był, jest możliwość wejścia w beczkę, wtedy myślimy że nas nie znajdą a tu proszę, widzą nas NPC przez tekstury. :D Ale bez wątpienia mogę powiedzieć, że Gothic miał najlepiej napisaną fabułę, jak na twórców którzy pierwszą część robili uwaga. Podobno szesnastolatkowie ! Nie wiem ile w tym prawdy jest, ale wątpię by szesnastolatek umiał zrobić takie skrypty jak w G1. Jedynie co mnie martwi w serii, to jak zostanie zapamiętana po Arcanii ? Za dużo zmian w tej części, jedne dobre a inne złe. Szkoda że nie ma takiego motywu, że poziom trudności byłby regulowany sam przez grę, w miarę postępów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tego samego. Gothic 1 i 2 są świetne, G3 juz nie tak bardzo, ale jeżeli Arcania będzie porażką to wiele ludzi może uznawać Gothica za niezbyt dobrego i zapomniec o tym, ze G1 i G2 były bardzo dobre.

Mnie się wydaje, że prawdziwy fan nigdy nie zapomni o jakiejś grze, Gothic owszem jest popularny w Europie ma pełno fanów. Ale teraz Arcania to być albo nie być dla serii, albo odniesie sukces jak jedynka i dwójka, albo seria zostanie przez Arcanię zapomniana, i tylko będzie taki prywatny krąg fanów Gothica. W Polsce jest najwięcej fanów Gothica jak dobrze się orientuje, mają spore oczekiwania po Arcanii ale też i obaw sporo. Mam nadzieje że Arcania to ostatni rozdział opowieści, i pozwoli na zakończenie serii, nie ma sensu dłużej tego ciągnąć moim zdaniem, ale o tym zadecyduje Jowood.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że prawdziwy fan nigdy nie zapomni o jakiejś grze, Gothic owszem jest popularny w Europie ma pełno fanów. Ale teraz Arcania to być albo nie być dla serii, albo odniesie sukces jak jedynka i dwójka, albo seria zostanie przez Arcanię zapomniana, i tylko będzie taki prywatny krąg fanów Gothica. W Polsce jest najwięcej fanów Gothica jak dobrze się orientuje, mają spore oczekiwania po Arcanii ale też i obaw sporo. Mam nadzieje że Arcania to ostatni rozdział opowieści, i pozwoli na zakończenie serii, nie ma sensu dłużej tego ciągnąć moim zdaniem, ale o tym zadecyduje Jowood.

Moim zdaniem już trójka była dobrym zakończeniem, nie wiem czemu JoWood postanowił robić dalsze części

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TuC, mnie się wydaje że tu w grę wchodzi kasa. Jowood stał się pazerny na kasę od czasu zapowiedzi Zmierzchu bogów bo tak naprawdę.

Miało to jakiś sens, tworzyć jeszcze gorzej zabugowanej gry ? Albo nowej gry z serii ? Ja myślałem, że po G3 seria pójdzie na emeryturę, ale po sprawie Piranii Bytes z Jowood, te myśli poszły do grobu z tego względu, że Jowood wynajął inną ekipę, która obiecywała że ZB będzie lepsze od G3. A jak jest to sami widzimy. Szkoda że Piranie nie mogą walczyć o prawa do marki, jestem pewny że gdyby wywalczyli prawa do serii, to może by nas zaskoczyli i stworzyli reedycje G1 ? Kto wie. Ja uważam że Gothic skończył się na G2NK, no ostatecznie na G3 ale, każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...