Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Przyznaje racje, niemniej nadal twierdze, że w dodatku zjawisko to było o wiele bardziej widoczne.

Niestety Zmierzch Bogów to kaszanka, nie mniej, nie więcej. Jestem wielkim fanem całej serii, każdą część przeszedłem po kilka, nawet po kilkanaście (Gothic 2) razy, ale dodatek do trójki to po prostu żenada.

W ogóle nie trzyma klimatu nawet zbliżonego do tego z trzeciej części, o jedynce już nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że spellbound w kwestii nastepcy gserii Gothic postara sie tak o klimat jak w Desperados, jednak mam też nadzieję, że uda im się zrobić dobrą grafikę bo co do tego nie jestem przekonany widząc ich inne produkcje, choć nie jest źle, to mam nadieję że będzie Gothikowa, jednak o wiele stabilniejsza, i mniej wymagająca niz w G3.

Piranie zdaje się że również chcą zacząć nową serię podobną do Gotchica, być może jest to dobry zabieg, bo według mnie Bezimiennemu zostało juz tylko podbić cały świat Gothic, by później zacząć podbój kosmosu. Zaraz, zaraz.... Chyba za bardzo wybiegłem w przyszłość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Arcania będzie miała rozsądne wymagania ale żeby cieszyć się płynnością(jeśli ta gra będzie zoptymalizowana)trzeba posiadać mocnego kompa.Najważniejsze jednak to klimat i aby nie było za łatwo tak jak w wyżej opisanych sytuacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest dobrą grą RPG. Najlepszą częścią jest wg, mnie Gothic I. Grafika może nawet i słaba, lecz fabuły i parę innych rzeczy, świetne. Gothic 2 i dodatek do niego, to nawet niezłe, lecz już nie tak dobre jak 1 cześć. O Gothic 3, lepiej nie mówić. Chyba wg. mnie najgorsza część z tej serii gry. Bardzo łatwo pokonać przeciwników itp. Dodatek do G3, nie grałem, ponieważ jako iż G3 bez dodatku taki był kiepski, to lepiej nie myśleć jaki jest dodatek do niego. Arcania zaś, sam nie wiem. Oglądałem parę GamePlay i nawet. Grafika trochę lepsza od G3, jednak jak będzie z fabułą i innymi rzeczami? Czas pokaże, jak to będzie z następną częścią Gothic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothic I był klimat przede wszystkim,moim zdaniem w G3 też go uświadczysz lecz w mniejszym stopniu.Przynajmniej są w nim stare dobre postacie:Gorn,Diego,Milten,Lester,Lee.Ogólnie wszystko dobrze.Nie przeszkadzają też wszystkie napotykane bugi,boli tylko optymalizacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest ofiarą ewolucji grafiki. Twórcy skupili się głównie na grafice olewając resztę rzeczy. Częściowo prawdopodobnie winę ponoszą sami gracze-fani, którzy chcieli zobaczyć Gothica w nowej szacie graficznej. Winę też (napewno)ponosi wydawca, który naciskał twórców do najszybszego wydania gry.

Gothic 3 i w szczególności Zmierzch Bogów(czy raczej Pełnia Bugów czy Świt - rózne są wersje) jest doskonałym przykładem do czego prowadzi pośpiech i chęć zdobycia kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej w fabule gothic 3 przeszkadza to,że zadania cały czas się powtarzają i nie ma rozdziałów.Dziwi mnie też taka rzecz,że po co w miastach zdobywa się reputację skoro wodzowie orków nie mają nam nic ciekawego do powiedzenia.
Podejrzewam politykę JoWood. PB zapewne miała wielkie plany odnośnie "trójki", których w finalnej wersji dostaliśmy strzępki, do tego zabugowane, z powodu nacisków wydawcy.

Widocznie też to było powodem zakończenia tej współpracy. Takie "niesnaski" można było już zauważyć nawet w Gothic 2, który to fabularnie był słaby i widocznie wątek smoków, jako głównych Złych, wlepiony w zastępstwo Kruka i Szponu. Wystarczy tylko odwiedzić w podstawce (bez dodatku) piramidy, które nie mają ŻADNEGO znaczenia w grze, pomimo swojej sporej powierzchni. Gdy PB wydała wreszcie naprędce podstawkę, mogła na spokojnie zająć się dodatkiem, który tak mistrzowsko wkomponował się w całość produkcji, że twierdzenie o wyrwaniu wątku Jarkhendaru i Kruka z głównej linii fabularnej wcale nie jest bezpodstawne.

Gothic I. Grafika może nawet i słaba

I cut you, cut you so so bad, cut you.

default.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zjawisko dążenia do doskonałej grafiki kosztem fabuły, klimatu czy nawet samej grywalności jest ostatnio dość częstym problemem wielu twórców i ich produkcji. Mam nadzieję, że producenci dojdą wreszcie do słusznego wniosku, iż nam graczom (przynajmniej większości) bardziej do gustu przypadają gry z rozwiniętym wątkiem, dobrze zarysowanymi postaciami oraz ciekawym klimatem.

Ciekawe jak ta sprawa rozstrzygnie się w Risenie i Arcanii. Spellbound zapowiadał już przecież, iż chcą stworzyć świetną szatę graficzną. Oby nie zapomnieli o fabule i innych niezbędnych elementach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, rzadko piękna grafika idzie z fajną fabułą czy grywalnością. Dowodem jest oczywiście Gothic 3 i jego fantastyczny dodatek. Spielborg zaś nie jest firmą która robi jakieś hity. Założę się, że Arcania będzie stanowiła tylko hmm... pokaz technologiczny a fabułę potraktują po macoszemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amatorów prawdziwej gry bez "gonitwy w technologiach kosztem tego a tego": czy ktoś pamięta, że w roku swojej premiery Gothic 1 też powalał swoją oprawą graficzną i naprawdę niewiele osób mogło się cieszyć nim w pełni (z zasięgiem wzroku 100%, maksymalny wynosi 300%)?

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że twórcy mieli wtedy pomysł na całokształt gry i nie byli aż tak bardzo poganiani przez wydawców. Dlatego też mieli czas na dopracowanie gry. Zaś przy pracy nad trójką twórcy nie mieli za bardzo pomysłu jak to wszystko zrobić. Kierowali się zasadą:"Dajmy graczom fajną grafikę to nie zauważą innych niedociągnięć" Niestety dla nich, niektórzy gracze nie są głupi i nie omamili się fajną grafiką.

Cóż...trochę mnie poniosło:P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że Arcania będzie stanowiła tylko hmm... pokaz technologiczny a fabułę potraktują po macoszemu.

Na dwoje babka wróżyła. A nóż nas zadziwią.

Pierwsze dwie części Gothica przeszedłem wiele razy (każdą klasą), tak więc stwierdzenie że mocnym aspektem gry który nas zachęca do ponownej rozgrywki są gildie, nie będzie rzecz jasna żadnym odkryciem, już o klimatach w nich panujących nie specjalnie wspominając, co następnie przekłada się na niezwykłe klimaty panujące w świecie pierwszej, jak i drugiej części świata wykreowanego przez Piranie.

Trzecia część? Cóż rzec, jak wcześniej napisali inni: postęp graficzny, naciski ze strony JoWooD, co wiąże się z presją i ograniczeniem czasowym na dopracowanie gry nie najlepiej się na niej odbiły. No i największy potworek jaki widziałem do tej pory- nowy system walki, który notabene okazał się moim zdaniem największą porażką gry. W jedynce i dwójce wdanie się w potyczkę z bandą Orków nawet na wysokim poziomie, i wyjście z niej żywym świadczyło albo o szczęściu gracza, albo o jego umiejętnościach. A tu co mamy? Nieważne jak silni, nieważne jest nawet ilu- spokojnie można rozkładać setki zielonoskórych, nie bojąc się że za chwilę ktoś nam przyłoży, honor tej rasy jest godny podziwu- jeden na jednego, nawet gdy ubijemy wyżej wspomniane setki.

Szkoda tylko że Orkowie szyjący do nas bełtami mają nieco odmienne poglądy od tych walczących w zwarciu.

Edytowano przez Papayasmurf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Papayasmurf. Wyzwania w dwóch pierwszych częściach Gothica nadawały grze uroku. Pamiętam te czasy kiedy na początku gry kombinowałem jak głupi by zabić dwóch, trzech orków. W trójce nie ma już takich momentów. Kiedy wyruszyłem z Ardei w stronę Vengardu wybiłem bez skucia wszystkich orków napotkanych przy mieście i w jego pobliżu.

Twórcy widać decydują się robić gry dla graczy, którzy w tygodniu siądą do kompa po godzince, góra dwóch. Trochę mnie to smuci czy stare czasy odeszły bezpowrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca:

3 widziałem, nie grałem. Moim zdaniem porażka. Kolega który grał tłukł jak opętany orków... Niestety to najnowsze trendy: akcja, grafika, niski poziom trudności i możliwość grania z doskoku... sami o tym piszecie więcej.

2 - gram obecnie. Sama 2 nie jest zła, porównywalna z 1 choć klimat nieco gorszy. Noc Kruka jest już po prostu [beeep]ista :-P super dodatek który z 2 robi grę wartą grzechu. Co tu dużo gadać, gram obecnie :-)

1 - znakomita. Piękna - grałem zaraz po przejściu Fallouta2 kilka lat temu :-P Klimat, pomysły, gildie, fabuła...

Do dziś Gothic to moja ulubiona seria - z tym że dla mnie skończyła się ona na Nocy Kruka. Osobiście Czekam na nowy projekt Piranii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grałeś w trójkę to jakim cudem możesz mieć o niej 'własne' zdanie? Moim zdaniem poza tym że sama fabuła jest gorsza (tzn. mniej zauważalna) to i tak to dalej ten sam gothic z mnóstwem zadań pobocznych, a sama akcja jest bardzo podobna do poprzedniczek. Grafika jest lepsza bo to normalne, w dwójce grafika tez była lepsza niż w jedynce...

Pograj i sam oceń:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grałeś w trójkę to jakim cudem możesz mieć o niej 'własne' zdanie? Moim zdaniem poza tym że sama fabuła jest gorsza (tzn. mniej zauważalna) to i tak to dalej ten sam gothic z mnóstwem zadań pobocznych, a sama akcja jest bardzo podobna do poprzedniczek. Grafika jest lepsza bo to normalne, w dwójce grafika tez była lepsza niż w jedynce...

Pograj i sam oceń:>

Tak zazwyczaj są zadania polegające na przyniesieniu skór wilków,zabijaniu potworów itp.W poprzednich częściach zadania różniły się od siebie a tutaj powtarzają się w każdym mieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - wybacz, ale bzdury Wasc prawisz. Poza walkami na arenach i wybiciem orkow/buntownikow nie zauwazylem powtarzajacych sie zadan. Nie zrozum mnie zle - trojka nie podobala mi sie tak, jak 1 i 2, ale nie ma tez co ja demonizowac za cos, czego nie ma ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...