Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A propos, ciekawi mnie, jak wolicie grać w GII - z zainstalowaną Nocą Kruka, czy może w samą podstawkę?:-) Osobiście znowu mam zamiar zagrać, ale jakoś nie mogę się zdecydować, czy instalować dodatek, czy nie, ostatecznie wtedy gra jest o wiele bardziej czasochłonna;-).

to zależy

jeśli jesteś słaby w rpg-owe klocki lepiej zagraj bez

w innym przypadku graj z dodatkiem ,bo zawsze lepiej mieć więcej dobrego :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, tym razem jednak chyba skuszę się na wersję bez dodatku, bo w samą podstawkę bez NK grałem tylko raz:-). Chociaż rzeczywiście nie da się zaprzeczyć, że jako dodatek NK jest świetny, choćby ze względu na pojawienie się w nim wielu postaci z jedynki, np. Thorus:-). Za to już sama walka z Krukiem jakoś specjalnie mnie nie powaliła, spodziewałem się, że będzie trudniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję od razu z dodatkiem. Główną fabułę i tak poznasz, a będzie dużo więcej atrakcji. Poza tym sama podstawka wg mnie jest zdecydowanie za łatwa. Dopiero z NK po skończeniu masz świadomość, że odwaliłeś kawał dobrej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to radzę najpierw podstawkę, później z NK. Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Grając w samą "dwójkę" mogłem skupić się na opowiadanej przez nią historii, potem na tej z "Nocy kruka".

A jeśli tak jak mówi Marcv chcesz poczuć, że zrobiłeś coś dużego, graj od razu z dodatkiem.

Edytowano przez Fivtyen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją przygodę z serią Gothic zacząłem od trzeciej części. Bardzo mi się podobało, jak dla mnie gra ma świetny klimat!

Nie podobała mi się jednak fabuła, bo uważam, że chodzenie po wszystkich miastach i robienie w kółko tego samego (w każdym mieście trzeba wybić wszystkich orków, zazwyczaj rzucają się na nas wszyscy naraz) jest dosyć nudne. Jako, że nie dysponuję świetnym sprzętem, każdy dead mnie wkurzał, bo wczytywanie zapisanej uprzednio gry trwało bardzo długo. W niektórych lokacjach komp nie wytrzymywał i nie dało się grać. Najgorzej było podczas teleportu, bo ponad 75% prób kończyło się fiaskiem, komp siadał i pomagał tylko reset. Bardzo dużo było też bugów i uważam, że gdyby programiści się trochę bardziej postarali i dopracowali grę do perfekcji, nawet kosztem późniejszej daty premiery, to mógłby być hit!

W dodatek grałem trochę, ale już od samego początku mnie zniechęcił, miał jeszcze więcej bugów niż podstawka...

Nie mam raczej szans na odpalenie następnej części na obecnym sprzęcie, ale może w przyszłości pomyślę nad wymianą starego kompa na nowy, dobry do gier. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją przygodę z serią Gothic zacząłem od trzeciej części. Bardzo mi się podobało, jak dla mnie gra ma świetny klimat!

Zagraj w jedynkę i dwójkę, to wtedy poczujesz prawdziwy klimat tej gry :D A mówisz, że 3-ka ma świetny klimat, ale to tylko dlatego że we wcześniejsze części nie grałeś i dlatego Ci je z czystym sumieniem polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że przeszedłem tylko drogą Innosa, gdyż skończyłem przed końcem wakacji gdzieś, a podczas szkoły to wiadomo - mniej czasu itp. :thumbsup:

Ale trójka, mimo tego, że fabuła nie jest specjalnie rozbudowana - spodobała mi się i wciągnęła mnie :D

Za najlepszą część serii uważam G2NK. Czemu?

Ma sensowną fabułę (na pewno lepszą od G3), dużo czarów, i najważniejsze - duża i łatwa modyfikowalność, co sprawia, że nawet 10-latek potrafiłby napisać skrypt na nową broń czy dialog.

(Nie mogłem się powstrzymać, musiałem wyrazić swoją opinię o serii na 72 stronie xD )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie rzeczywiście wygląda fajnie. Pozostaje mieć nadzieję, że fabuła i klimat będą równie dobre. Na razie dla mnie cykl skończył się na "trójce. Choć nie kryję moich nadziei w związku z Arcanią. Obym nie zawiódł się ja i wszyscy fani Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gra nie wygląda tragicznie (może jest za bardzo plastikowa), ale dla mnie mogłaby mieć grafikę rodem z Gothica 2 byle by była zachowana podobna grywalność co w poprzednich seriach (szczególnie część pierwsza i druga), ale to raczej nieosiągalne ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kończe Gothica 3 (jeden artefakt został) to widzę o co chodziło z klimatem. W 1,2 na końcu był ten dreszczyk emocji, bo wszystko się może zdażyć, a tu jest się już super postacią wiesz ze tylko jedno musisz zdobyć i oddać to któremuś z bogów. Brakuje tu tego czegoś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ostatnio tutaj podanych zrzutów ekranu mam parę spostrzeżeń:

- za bardzo przypomina Two Worlds;

- interfejs... Gdzie te najgustowniejsze paski życia oraz many i nic poza tym?

- MINIMAPA?! Drop dead, all Spellbound's scum.

W porównaniu do poprzednich - krok w tył w stosunku pierwszych dwóch części, na których powtórkę liczę.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do interfejsu - zdaje się, że spellbound robi WSZYSTKO aby przypodobać się graczom w USA... Umieszczenie w

Gothicu minimapy (choć ta akurat ma podobną formę w wielu produkcjach) i paska doświadczenia IDENTYCZNYCH jak te z World of Warcraft (kto grał ten wie) to już zbrodnia przeciwko ludzkości.

Edytowano przez brusque
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się grafika bardzo podoba. Minimapę, i inne tego typu rzeczy może będzie można schować (Mam taką nadzieję).

W wymagania podane na stronie gry nie wierzę, ale podobno Spellbound będzie przykładał dużą wagę do optymalizacji, by nie powtórzyć błędu G3. Cieszy mnie też fakt, że obszar gry _nie_ będzie tak duży, jak w Gothicu 3. Tam był zbyt rozciągnięty niestety. Aha, w Arcanii będą postacie z poprzednich Gothiców, czyli np. Diego, Lestern i inni. Po obejrzeniu gameplayu wersji beta, jakoś dziwnie skojarzyło mi się to z Two Worlds. No nic, nie mogę doczekać się premiery, która zapowiadana jest na koniec tego roku!

PS: Właśnie gram w G3. Wcześniej jakoś nie lubiło się z systemem, i ciągle wywalało do Windowsa, ale teraz, po formacie działa cudownie! A grafika na maksymalnych detalach jest ładniejsza, niż w wielu nowych produkcjach. Klimat fantastyczny, szkoda, że fabuła nie taka porywająca. Gothic 1, i 2 przeszedłem każdą możliwą drogą, teraz w G3 wybiorę zakończenie po stronie Innosa, i zobaczę wszystkie warianty zakończeń. (Wiem, że zależą trochę od tego, co robiło się podczas gry, np. czy pomagało się buntownikom na pustyni, ale mam bardziej na myśli to, którego boga się wybrało).

Gothic to moja ulubiona seria! W wakacje przejdę od jedynki, do Zmierzchu Bogów.

#edycja

Czy prawdą okazały się plotki, że gracze z USA dostaną bardziej cukierkową grę, jaką jest Arcania: Gothic Tale, a europejscy będą mieli utrzymanego w ciemniejszej kolorystyce Gothica 4?

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

Jak dla mnie, to ten kompas i ekwipunek podręczny, co go dali w trójce, to już było o 2 rzeczy na ekranie za dużo :( Minimapa? Jeszcze czego. To nie jest Newerwinter Nights, czy World of Warcraft, tylko Gothic. Ludzie (do twórców gry), opamiętajcie się!

Co do "rozciągłości" świata gry, to zgadzam się z przedmówcą - dobrze, że obszar Arcanii będzie mniejszy. W trójce Był on stanowczo za duży, przez co nie dało się z nim zżyć tak jak ze światem Jedynki, czy Dwójki.

Przeszedł ktoś g3 drogą assasynów? Ja właśnie u Zubena byłem :) Magów wody wybiłem, assasyni to najfajniejsza kasta chyba jest.

Przeszedłem.

Asasynów lubię za kolor ciuchów, walkę dwoma ostrzami i nieśmiertelne [synu/ojcze <tego, a owego>] :)

Nie lubię za to, że wielbią Beliara, kolaborują z orkami i że idąc ich drogą trzeba zabić

Magów Wody

. No i na pustyni mieszkają, a tam dla mnie za gorąco. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#edycja

Czy prawdą okazały się plotki, że gracze z USA dostaną bardziej cukierkową grę, jaką jest Arcania: Gothic Tale, a europejscy będą mieli utrzymanego w ciemniejszej kolorystyce Gothica 4?

mi by to pasiło

ale jeśli dadzą cukierkową grafikę u nas to będzie to jeszcze większa porażka niż cały ZB

minimapa-po co to komu?-Piranha jakoś robiła dobre gry bez tych WoW-oskich trendów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#edycja

Czy prawdą okazały się plotki, że gracze z USA dostaną bardziej cukierkową grę, jaką jest Arcania: Gothic Tale, a europejscy będą mieli utrzymanego w ciemniejszej kolorystyce Gothica 4?

Wcale bym się nie zdziwił. Wiele jest takich gier, na przykład dwa pierwsze Gothici, które w wersji na rynek niemiecki i (chyba) amerykański zostały ocenzurowane. To samo tyczy się wydanego w Ameryce Wiedźmina.

Niech sobie będzie amerykańska wersja Arcani bardziej cukierkowa a la WoW. Nie zdzierżyłbym jednak czegoś takiego u nas. Zgadzam się z chuuninem, że jeśli będzie u nas bardziej cukierkowo niż powinno to będzie to porażka. Przez taki zabieg mogą zgubić cały dotychczasowy klimat Gothica.

Edytowano przez Fivtyen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mogłyby te ułatwienia pozostać, kto by chciał to by je wyłączył - ja na pewno ;P A z frakcja z gothica 3 najbardziej lubię rebeliantów, wiecie no - za Innosa ! ;P

[synu/ojcze <tego, a owego>]

Synu dezorientacji (gdy pytamy się gdzie coś jest) - to najlepsze ;P

Edytowano przez Ortheon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lipa, jak dadzą kompas, może jeszcze na nim wrogowie będą zaznaczeni ( czerwone kropeczki ).

Po co komu kompas, fan i tak będzie znał większość mapy na pamięć.

Zresztą tym razem nie mam zamiaru instalować nowego Gothica, puki z opinii i ocen nie dowiem się, że warto, na 3-ce dość się zawiodłem, wole wrócić po raz któryś tam do G2NK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się wiele dobrego o tym nowym patchu, zainstalowałem i klapa.. Naprawdę myślałem, że grać się będzie lepiej a jest tylko gorzej. Może i już wilk tak bardzo nie sieka, ale np orkowie po każdym powaleniu wstając uderzają mnie (za każdym razem!-zwariować można). A co do pustyni to się nie wypowiem. Oczyściłem miasta do Ben Sali i mam tam pograne, bo wchodząc do Bakaresh od razu jestem atakowany:P Lipa, lipa, lipa ! Ogólnie 2/10 za te wilki. A jeśli chodzi o wydajność gry to na zwykłej trójce grałem na wysokich bez żadnych zawieszek i tu jest to samo, więc nie wiem czy coś to daje :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...