Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A dla mnie nie jest to bardzo trudne (co najwyżej wymagające pewnej dozy cierpliwości i użycia odpowiedniej strategii ;>). Z tymi jaszczurami po prostu nie powinniśmy walczyć w zwarciu (no, chyba iż jesteśmy już tak mocni, że polegną po dwóch ciosach), tylko do nich strzelać. Za ich zabicie jest sporo expa, więc są świetnymi "nabijaczami poziomów" w początkowej fazie gry, ergo szkoda, że nie ma ich więcej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sztuk jest przy wieży Xardasa przynajmniej w 6 rozdziale. Nawet z ulepszoną magiczną zbroją i naładowanym Urizielem miałem z nimi problemy tzn. kładłem je na 2 ciosy, ale przekonany o swojej sile rzuciłem się w ich gromadę. Kilka razy próbowałem je pokonać, ale w końcu odpuściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam gdy pierwszy raz grałem w Gothika 3 i jako mag rzuciłem się na napotkane stado ognistych jaszczurów z zaklęciem kuli ognia :D Ale w starszej części (Gothic 2 , w pierwszą część nie grałem) przy odrobinie refleksu walka z jednym jaszczurem nie była trudna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gothic 3 ogniste jaszczury są prościutkie, spokojnie sam zabijesz stado. A pamiętacie odgłosy harpi? dla mnie zapadały w pamięć, ciekawe czemu nie ma ich w trzeciej części. Fajne też były rozmowy z postaciami jak chodziłeś po obozie, i ten genialny motyw muzyczny ze starego obozu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba są tylko trochę zmieniające grafikę, popatrz na http://www.gothic.phx.pl/ tutaj masz dużo modów. Myślę że coś powinieneś mieć tam, niektóre mody też po prostu polepszają grafikę, np: "Gothic Mroczne tajemnice". Nie zaś tak dużo ale zawsze coś, do gothica 2 są tekstury na pewno. Bo działają z modem "The Retruning".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet gdyby podrasować grę do dzisiejszych standardów to w pewnym stopniu straciła by swój urok.

Dokładnie. Styl graficzny to jedna ze składowych klimatu Gothica.

No powiem Wam szczerze, że mimo grafiki z pierwszej części sagi to do dzisiaj chętnie do niej wracam.

Nie można powiedzieć, że gra jest do [ciach] tylko dlatego, że grafika już stara. Za to liczy się klimat i grywalność - a tą ma wielką :)

Motywy muzyczne rzeczywiście świetne, a co do odgłosów różnych bestii to najbardziej zapadły mi w pamięci dźwięki goblinów

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że coraz więcej jest problemów z gothicem 1 i 2, na nowe systemy. Przyjdą takie czasy że nie będzie chęci na robienie łatek, by gra szła płynnie. Mam nadzieje że te czasy nie nadejdą. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Ja gram na Windows 7 i gra mi się dobrze, jedynym mankamentem były filmy, gdyż nie wyświetlały się, ale wystarczyło wejść w notatnik i zmienić zawartość gothic.ini

Rozdzielczość miałem już od początku w grze 1600x1024. Co prawda monitor mam 1920x1080, ale to były tylko małe czarne paseczki, które absolutnie mi nie przeszkadzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dwie części gothica są ponad czasowe tzn. "wiecznie żywe". Szkoda że silnik gothic 3 jest trochę skopany, sądzę tak ponieważ nieważne jaki byś miał komputer, i tak będą spadki płynności. Na pewno Skyrim też będzie ponad czasowy, każdy gracz patrzy inaczej. Ja nie patrzę na grafię tylko na grywalność.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

ciekawe że nad grafiką z Gothika 3 nie było takich zachwytów jak nad tą z Obliviona a dzisiaj grafikę z G3 nadal uważam za ładną natomiast Oblivion wygląda już mocno nieświeżo.

Swego czasu gra wzbudzała zachwyty i według mnie może wzbudzać nawet teraz. Mi bardziej podobała się (i nadal podoba) grafika z G3. Pomijam to że nie przepadam za serią The Elder Scrolls, ponieważ była dla mnie nudna, monotonna i jeszcze raz nudna, jest to jedna z tych serii/gier których fenomenu kompletnie nie rozumiem, ale Oblivion rzeczywiście bardziej się zestarzał niż G3. Oczywiście w G3 też występują słabsze już jakości tekstury, np.: postaci, ale krajobrazy i widoki ciągle bez zmian, piękne. Grafikę w obu tytułach należy oczywiście oceniać na podstawie podstawowych wersji gier bez żadnych modów.

A co do grafiki w G2 to mi też się ona ciągle podoba, ppodobnie jak grafika w G1, ale to jak słusznie zauważył zyt123 są gry wiecznie żywe i ponadczasowe. Eh, chciałbym już mieć sprawnego kompa żeby przejść sobie jeszcze raz całą serię. Tym bardziej że ostatnio kupiłem Gothic: Universe wink_prosty2.gif .

Edytowano przez lisu125
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to mieć przynajmniej jeden czar typu "ognista kula". Jeżeli chcesz zostać magiem to nie opłaca się pakować do złodziejstwa, ponieważ jest czar do otwierania skrzynek. Najłatwiej chyba się gra magiem, jeżeli cię interesuje walka na odległość to możesz zostać "łucznikiem złodziejem". Odradzam walkę mieczem na wilki, ponieważ zawsze praktycznie unikają ciosów i cię obalą.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jedną z największych różnic między Gothic 3 i Oblivionem jest muzyka. Gothic miał wiele świetnych utworów, które zapadły mi w pamięć. Wiele z nich mogę zanucić w każdym momencie. Natomiast z Obliviona (czy Morrowinda, czy Skyrima) pamiętam jedynie motyw przewodni. Nie potrafię sobie przypomnieć dosłownie żadnego innego utworu z TES'ów.

Kto nie grał w Gothic 3 lub chce sobie przypomnieć: https://www.youtube.com/user/365486?feature=watch (oczywiście, to nie wszystko). Miłego słuchania icon_wink.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zyt123, piękne i jakże klimatyczne brawa.gif . Ale zaraz... My się tutaj tak linkami dzielimy, a przecież można w Gothica pograć.

Jakąś 1/4 roku temu zabrałem się za pierwszą część - przeszedłem. Potem za drugą z dodatkiem, ale przerwałem i jakoś nie mogę się zabrać.

Tak sobię myślę - jak cudownie byłoby przechodzić Gothica nie znając go wcale, poznawać go na nowo. Nie jak teraz, gdy znam już niemalże wszystkie tajemnice (ale nie wszystkie lol.gif ).

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...