Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Walka bez patcha jest łatwa bo łatwo przełamać obronę (jak wróg paruje). Jak masz patcha i atakujesz wroga który paruje to automatycznie przerywa ci sekwencję (miecz odbija się od tarczy/broni wroga i trzeba próbować od nowa). Poza tym, wrodzy magowie mają więcej czarów, poza kulą ognia i lodową lancą np. przywołanie demona. Po podejściu do nich wyjmują normalną broń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ktos na patchu 1.75 w Gothica 3 z wlączoną alternatywną SI oraz balansem na poziomie trudnym ? Poniewasz sprobowalem grac na takich ustawieniach i dostalem potezny wp..... yy zaznalem porazki zaraz od pierwszego orka w Ardei. Co dokladnie wnosi ta alternatywna SI oraz balans?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu narzekacie że w G3 jest prosta walka. Przecież w G2 była jeszcze prostsza! Fakt że przeciwnicy byli mocniejsi ale to jedyne w czym walka z G2 była lepsza bo w G3 jest przyjemniejsza i pomimo że nie jest zbyt złożona to i tak daje więcej możliwości niż w poprzedniczce. Arcania to moim zdaniem zupełnie osobny temat, nie wiem po co w tytule oprócz słowa Arcania jest obok Gothic 4. Dla mnie ta gra nie ma nic wspólnego z Gothikiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@theoldive

Dzięki alternatywnemu balansowi nie można "przepakować" postaci. Polega to na tym, że za niektóre zadania otrzymujemy mniej/więcej doświadczenia, a na niektóre umiejętności musimy wydawać więcej punktów nauki. Poziomy też się zmieniają, np.: nie jest tak łatwo dojść do 50 poziomu.

A alternatywne SI to zwiększenie potworom i wrogom inteligencji. Dzięki temu będą nas atakowali w kilku, będą parowali ciosy i trudniej będzie ich zabić. Nie będzie sytuacji, że wszyscy stoją wokół Bezimiennego, a ty zaczynasz ich wybijać po kolei.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

Aha no to bardzo fajnie, w podstawowej wersji przerabalem sie przez Myrtane Varant i Nordmar z ognistym mieczem +poltorareczny. Bez zbytniego problemu. Ehh rozpiescily mnie te dzisiejsze gry i jak zwykle nie zawiodlem sie na starym dobrym gothicu dostajac z paly na twarz od poziomu trudnosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Gothicu 1

na Cmenatrzysku Orków , chodzę ju razem z tym Baalem , i mam znaleźć drugą połowę pergaminu. W pewnej sali jest z 4 zwiadowców i żołnierz. Po zabiciu ich i przeszukaniu sali , nie widzę nic ciekawego , oprócz zamniętych wrót. Wie ktoś gdzie jest przełącznik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przełącznika. Musisz znaleźć drugą połowę pergaminu, która jest w innej sali, i pod tymi właśnie wrotami użyć czaru, który z tych dwóch części zrobi Lukor.

Wracając do tematu Gothic 2 - zacząłem grać w spolszczonego Returning i... No cóż, mod jest świetny, ale w trudniejszą grę chyba nie grałem. Toż to o Dark Souls zahacza... Mając 4 lvl, 26 siły i miecz zadający 40 obrażeń, oraz zbroję (jestem uczniem Xardasa) mam problemy nawet z ubiciem wilka... I to duże problemy. Więcej czasu schodzi mi teraz na loadingach niż faktycznej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dla mnie największy problem w Returnerze. Lubię gry w których łatwo zginąć, bo to wymusza ostrożność i planowanie. Ale w zamian oczekuję, że nie będę musiał minutami okładać każdego stworka, bo wtedy przy prostocie systemu walki ta zamienia się w parodie quick-time eventów, gdzie powtarzamy te same kombinacje ruchów aż tamtemu skończy się pasek życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , w ogóle nie znalazłem przełącznika na ścianie , nieźle się wtapiał.

Jestem na etapie poszukiwań kamieni ogniskujących. Gra bardzo mi isę podoba. Lubię te momenty w RPGach , gdzie na prawdę zaczyna się jakoś wygląać , i w końcu wyrusza się w świat z jakimś pożądnym ekwipunkiem. Mam lepszą zbroję strażnika , wie ktoś gdzie na tym poziomie rozgrywki można znaleść porządniejszy pancerz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbliżam się do ukończenia Gothic II Noc Kruka jako Łowca Smoków. Przez całą grę nie miałem większych problemów z przeciwnikami, ale ze smokami sobie nie radzę. Do tej pory ubiłem tylko pierwszego dzięki pomocy Ciphera i Roda, ale z kolejnym już nie daję sobie rady.

Macie jakieś rady jak sobie z nimi radzić? Korzystam z jednoręcznego szponu beliara i mam 100 siły oraz walkę bronią jednoręczną na 60% i 50 pkt nauki w zapasie.

Swoją drogą gdzie mogę nauczyć się zdejmowania łusek ze smoków potrzebnych do zbroi i czy wystarczy mi ich jeśli zabiłem już jednego smoka nie zbierając jego łusek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam nie radzisz sobie ze smokiem to weź Biffa do pomocy, jeśli chcesz walczyć sam to polecam kupić jakąś dobrą kuszę, a punkty wydać na naukę strzelania. Wspomagaj się magią dystansową. Ja bez cheatów rozwalam smoki przy 2-5 podejściu smile_prosty.gif

A zbierania łusek ze smoków (i całej reszty) może nauczyć Cię ten myśliwy co siedzi przy ognisku z Gornem.

Edytowano przez RegisIV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz level ? i tak jak radził RegisIV, weź sobie Biffa, co fakt to fakt - koleś jest trochę upierdliwy, co jakiś czas musisz mu zapłacić 100 sztuk złota, no i z teleportem do zamku jest ten minus, że jego to nie dotyczy, i może paść łatwo od orków, niemniej jednak warto mieć kogoś kto na chwile przykuje uwagę smoka, i przez chwile go zajmie ( chociaż mi tylko raz zdarzyło się żeby Biff zginał od smoka ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sowa69- Mało siły, samemu/ bez odpowiednich czarów będzie Ci trudno pokonać smoki (tu masz rozwinięcie mojej myśli :)).

A łusek wystarczy. Poza tym, chyba truchło smoka i tak nie zniknie, więc zawsze możesz dobrać się do jego "pozostałości" (nie jestem pewny, już dawno nie grałem, trzeba chyba będzie znowu przejść całą serię, szczególnie, że trójkę przeszedłem całą tylko raz; oczywiście nie zaliczam do serii Arcanii ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz level ? i tak jak radził RegisIV, weź sobie Biffa, co fakt to fakt - koleś jest trochę upierdliwy, co jakiś czas musisz mu zapłacić 100 sztuk złota, no i z teleportem do zamku jest ten minus, że jego to nie dotyczy, i może paść łatwo od orków, niemniej jednak warto mieć kogoś kto na chwile przykuje uwagę smoka, i przez chwile go zajmie ( chociaż mi tylko raz zdarzyło się żeby Biff zginał od smoka ).

Mam 29 lvl i tylko 23 pkt zręczności. Udało mi się pokonać 2 smoka z pomocą 3 przywołanych szkieletów, ale mam obawy co do kolejnych smoków, ponieważ nie mam już czarów przywołania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Questy w Khorinis zrobiłem prawie wszystkie, a w Jarkendarze zrobiłem wszystko co mogłem i zabiłem wszystkie potwory podobnie jak w Khorinis. W Górniczej Dolinie wybiłem już większość Orków dookoła zamku i sporo potworów. Do Jarkendaru poszedłem w 2 rozdziale kiedy miałem chyba 7 lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbliżam się do ukończenia Gothic II Noc Kruka jako Łowca Smoków. Przez całą grę nie miałem większych problemów z przeciwnikami, ale ze smokami sobie nie radzę. Do tej pory ubiłem tylko pierwszego dzięki pomocy Ciphera i Roda, ale z kolejnym już nie daję sobie rady.

Macie jakieś rady jak sobie z nimi radzić? Korzystam z jednoręcznego szponu beliara i mam 100 siły oraz walkę bronią jednoręczną na 60% i 50 pkt nauki w zapasie.

Swoją drogą gdzie mogę nauczyć się zdejmowania łusek ze smoków potrzebnych do zbroi i czy wystarczy mi ich jeśli zabiłem już jednego smoka nie zbierając jego łusek?

Na tym etapie gry, z miksturami siły, z siłą z kaplic, gulaszy etc etc powinieneś mieć przynajmniej 140-160 siły na moje oko.

Ale jeśli to już jest nie do naprawienia, to polecam zwoje przyzwania demona. 1xdemon=1xsmok smile_prosty.gif

Edytowano przez eldownachi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 40 pkt umiejętności z 60 wydałem na naukę strzelania z kuszy, ale mam za mało zręczności żeby z niej efektywnie strzelać, więc chyba wczytam save z przed pokonania kamiennego smoka i wpakuję wszystkie pkt w siłę.

Co do czaru przyzwania demona to 2 jakie znalazłem w Khorinis już zużyłem, tak jak deszcz ognia, ale nie wiem czy w tym rozdziale przedmioty u handlarzy się odnawiają, bo mógłbym wrócić do Khorinis i dokupić jakieś czary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj również o czarze Wezwanie demona (czy jak to się tam nazywało). Sam demon będzie w stanie zabić smoka, ty nie będziesz musiał nic robić. Nie pamiętam gdzie można kupić ten czar, bo jest ich niewiele, ale o ile pamięć mnie nie myli, jeden jest w górnym mieście, w Khorinis. Zresztą poszukaj w internecie.

@up - ups, nie doczytałem, że już zużyłeś te czary. Aha, Zuris ma jeden zwój, więc poszukaj u niego, a także u Goraxa, Isgarota i Karrasa.

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie gram właśnie w Gothic 2 NK. 37 lvl 4 rozdział wszystkie smoki pozabijane teraz sobie tylko czyszczę mapę z potworów. Miecz Ostrze Burzy, kusza Łowcy Smoków, paladyn 150 siły, 70 zręczności, 118 many 64 na dwuręke i 47 na miecze jednoręczne 45 kusza, w łuki nie biłem tyle co z tabliczek.

Edytowano przez Darmad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle Ci idzie. Ja 37 lvl miałem pod koniec szóstego rozdziału. Nigdy nie expiłem zbyt dużo i dosyć szybko wybierałem się do

Jarkendaru, jednak, na Dworze Irdorath

, zawsze dawałem radę.

SPOILERY! - Bethezer

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...